המצלמה לא קוראת כרטיס SD: 3 שיטות לתיקון הבעיה

נכתב על ידי
אושר על ידי
21

מצלמה לא קוראת כרטיס SDכרטיסי SD הם רכיב בסיסי עבור מצלמות מודרניות. עם זאת, אם השתמשת בכרטיסי SD במשך זמן רב, סביר להניח שנתקלת במקרה בו המצלמה לא קולטת את הכרטיס SD. ייתכן שתדאג לאיבוד הנתונים על הכרטיס SD כאשר אינך יכול לגשת אליו, אבל החדשות הטובות הן שניתן לשחזר את הקבצים האלה.

במדריך זה, אנו מלווים אותך בתהליך של תיקון כרטיס ה-SD ושחזור הקבצים כך שתוכל להבטיח שאינך אובד נתונים אישיים או של לקוחות. התהליך המוצג כאן פועל על כל התקני המצלמה, בין אם מדובר במצלמת DSLR או מצלמת דאש שאינה מזהה את כרטיס ה-SD.

למה המצלמה לא קוראת את כרטיס ה-SD?

כרטיס SD שלא מזוהה יכול להיגרם בשל מקרה פשוט של הכנסה לא נכונה, או משהו יותר חמור – כמו נזק פיזי. לדעת מדוע המצלמה שלך סרבה לקרוא את כרטיס ה-SD שלך, עוזר לך לבחור את התיקון המתאים.

רמז: כדאי לתת למומחים לטפל בכרטיסי SD שנפגעו פיזית. ניסיון כפוי להכניס ולשחזר נתונים מכרטיסי SD כאלה לעיתים קרובות גורם לנזק נוסף ולאובדן נתונים.

 • סוג כרטיס וקיבולת לא נתמכים: אם רכשת כרטיס SD בגודל גדול חדש, ייתכן כי המצלמה שלך אינה תומכת בסוג כרטיס הSD. מצלמות בין 4 ל-32GB עוקבות אחרי התקן SDHC הישן, בעוד שכרטיסים מעל 32GB עוקבים אחר התקן SDXC. מכשירים הקוראים כרטיסי SDHC יכולים לקרוא גם כרטיסי SDXC, אך ההפך אינו נכון וזה עשוי להיות הסיבה שהמצלמה שלך אינה קוראת את הכרטיס SD החדש שלך.
 • כרטיס SD לא הוכנס כראוי: כאשר כרטיס הSD אינו מוכנס כראוי, חיבורי הכרטיס לא יתאימו כראוי למנשא הקורא של המצלמה, מה שאומר שהמצלמה לא תקרא את כרטיס הSD.
 • מערכת קבצים לא נתמכת: מערכת הקבצים קובעת כיצד קבצים מאורגנים ונגישים בכונן האחסון. אם במקור שימשת את כרטיס הSD במצלמה אחרת, ייתכן שכרטיס הSD מפורמט עם מערכת קבצים שאיננה תואמת את המצלמה הנוכחית שלך. בעת זיהוי כרטיס SD עם מערכת קבצים לא נתמכת, המצלמה עשויה להציג הודעת שגיאה, להפעיל קריאה לפרמוט כרטיס הSD, או שלא לזהות את כרטיס הSD כלל.
 • חיבור מלוכלך או נזק פיזי: חיבור מלוכלך יכול להקשות על המצלמה לקרוא את כרטיס הזיכרון בגלל חיבור רופף. ייתכן גם שהחיבור נפגע פיזית, מה שגורם למצלמה לא לזהות את כרטיס הSD.
 • שגיאות במערכת הקבצים: כרטיסי SD מסוגלים להיות מעוצבים עם מערכות קבצים כמו FAT32 (שנעשה בו שימוש על ידי כרטיסי SDHC) ו-exFAT (שנעשה בו שימוש על ידי כרטיסי SDXC). מערכות אלה נותנות מבנה לארגון נתונים (בין היתר) על הדיסק ויכולות להיתקלקל מסיבות שונות כמו זיהום בווירוסים או הוצאה פתאומית בעת כתיבת נתונים עליו.
 • בעיות חומרה: ייתכן שחיבור כרטיס הSD במצלמה שלך נפגע פיזית מה שמוביל לכך שהמצלמה לא קוראת את כרטיס הSD.

ללא קשר לסיבה, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות כאשר אתה נתקל בבעיה זו הוא להפסיק להשתמש בכרטיס ה-SD. אם תמשיך לכתוב מעל נתונים או להזיק לכרטיס עוד יותר, הנתונים עלולים להימחק לצמיתות.

בדיקות בסיסיות כאשר המצלמה לא קוראת כרטיס SD

לפני שתמשיכו לתיקונים יותר מורכבים, בצעו כמה בדיקות פשוטות. תופתעו לגלות כמה הן יעילות. כמו כן, בדיקות אלו עוזרות לשלול את האפשרות שתוכנה זדונית היא האשמה.

הנה כמה מהבדיקות הבסיסיות:

שיטה 1: הכנס מחדש את כרטיס ה-SD

כבה את המצלמה והוצא את כרטיס ה-SD. ודא שאתה מחזיר את כרטיס ה-SD למקומו בכיוון הנכון. בעת ההכנסה, לחץ על השוליים הבולטים מהמכשיר במרכז עד שתשמע קליק לוודא שהכרטיס הוכנס כראוי.

שיטה 2: בדוק את כרטיס ה-SD על מנת לאתר נזקים פיזיים

כרטיס SD שנפגע פיזית לרוב לא יזוהה במצלמה. כמה אינדיקציות לנזק פיזי בכרטיס SD הן— מתג נעילה חסר, קידוח מגן חסר, וסדקים גלויים על המארז.

נזק למארז ההגנה של כרטיס SD לעיתים יהיה חיצוני בלבד. עם זאת, חיבורים זהובים שנסגרו, שינו צבע, או שלא מיושרים כראוי בוודאות ימנעו מהכרטיס SD להתזהות על ידי המצלמה.

שינוי צבע לא רגיל בכרטיס SD לעיתים מצביע על נזק חום או נזק חשמלי.

ללא קשר לסימנים המדויקים של נזק פיזי, עדיף להשאיר כרטיס SD פגום מבחינה פיזית בידי מקצוענים. קל מאוד להחמיר את הנזק אם אינך יודע בדיוק מה אתה עושה.

שיטה 3: הסרת וירוס מכרטיס SD

נגיף יכול להרוס את מערכת הקבצים וגם את הקבצים עצמם. ייתכן שכרטיס ה-SD שלך נדבק בנגיף כאשר חיברת אותו למחשב כדי להעביר תמונות וסרטונים. בדרך כלל ניתן להסיר נגיף באמצעות פתרון תוכנת אנטי-וירוס חזק. כמובן, תחילה תצטרך לחבר את כרטיס ה-SD למחשב באמצעות קורא כרטיסים.

עם זאת, שימו לב שיתכן כי תוכנת האנטי-וירוס תמחק גם קבצים חשובים שהיא מזהה כרעים. לפני שאתם ביצעים כל פעולה באמצעות תוכנת האנטי-וירוס, בדקו פעמיים את הפעולות שאתם עומדים לבצע ואת הקבצים שעליהם תוכנת זו תבצע את הפעולות כדי להבטיח שלא תאבדו קבצים חשובים.

שיטה 4: נסה כרטיס SD אחר

הכניסו כרטיס SD נוסף ובדקו אם המצלמה מזהה אותו. אם כרטיס ה-SD החדש נותר לא מזוהה, יתכן שהבעיה נמצאת במצלמה שלכם, ולא בכרטיס ה-SD.

בנוסף, בדוק אם המחשב שלך מזהה את כרטיס ה-SD הבעייתי. השתמש בקורא כרטיסי SD איכותי כדי לחבר אותו למחשב האישי. אם המחשב האישי שלך מזהה אותו, מציג את הנפח האחסון הנכון ומאפשר לך לגשת לתמונות שלך, זה יכול להיות סימן נוסף שהמצלמה בעייתית.

שיטה 5: השאר את כרטיס ה-SD לייבוש

אם כרטיס ה-SD התרטב, עליך פשוט להשאיר אותו להתייבש למשך כמה ימים. אל תשתמש בחום מלאכותי כדי להאיץ את תהליך הייבוש מכיוון שזה עלול לגרום לנזק נוסף. השאר את כרטיס ה-SD בסביבה קרה, חשוכה ויבשה עד שיתייבש לגמרי.

אם אתה מצלם לעיתים קרובות בתנאים רטובים ביותר, שווה להשקיע בכרטיסי SD שתוכננו במיוחד לתנאים כאלה.

איך לאחזר נתונים מכרטיס SD שאינו מזוהה על ידי המצלמה

עליך לתת עדיפות לשחזור נתונים כאשר אתה מתמודד עם כרטיס SD שאינו זוהה על ידי המצלמה שלך. אנו ממליצים על כך מאחר שחלק מהשיטות לתיקון כרטיס SD שאינו מזוהה—כמו פירמוט—כרוכות באובדן נתונים שקשה לבטל. כל עוד המחשב שלך מזהה את כרטיס ה-SD, ו-ניהול דיסקים מציג את גודל האחסון הנכון של כרטיס ה-SD, שחזור נתונים עצמי אפשרי.

אם ניתן להעתיק את הקבצים שלך מהכרטיס SD בקלות, עשה זאת. אם לא, השתמש בכלי שחזור נתונים של צד שלישי כדי לשחזר את הנתונים שלך. ישנם שפע של תוכנות שחזור נתונים זמינות ברשת, אבל בחר אפשרות רק מתוך הטובות ביותר.

עבור המדריך שלנו לשחזור נתונים בכרטיס SD, החלטנו להשתמש ב-Disk Drill. בדקנו את Disk Drill ומצאנו שלא רק שהוא מצויד באלגוריתם שחזור נתונים חדשני, הוא גם קל מאוד לשימוש. תאימותו של Disk Drill עם כל מערכות הקבצים המרכזיות וסוגי כונני האחסון (כולל כרטיסי SD) מבטיחה שתהליך שחזור הנתונים יתבצע ללא כל בעיות.

שלב 1. הורד והתקן את Disk Drill

הורד את Disk Drill והתקן אותו על המחשב שלך. הגרסה החינמית מאפשרת לך לשחזר עד 500MB של נתונים.

התקנת דיסק דריל

שלב 2.  סרוק את כרטיס ה-SD

חבר את כרטיס ה-SD למחשב שלך באמצעות כונן קורא כרטיסים מובנה או חיצוני. לאחר מכן, הפעל את Disk Drill, בחר את כרטיס ה-SD ממסך הבית, ולחץ על הכפתור חפש נתונים אבודים.

מתחיל סריקה בדיסק דריל

שלב 3.  בחר קבצים לשחזור

כאשר הסריקה תסתיים, תוכל לראות את הקבצים הזמינים לשחזור. אם בעבר השתמשת בכרטיס ה-SD גם לאחסון סוגים אחרים של קבצים, Disk Drill יכול לעזור לך לסנן את תוצאות החיפוש לפי סוג הקובץ והסיומת.

ניתק להציג תצוגה מקדימה של הקבצים שלך לפני שחזרתם כדי שתוכל לוודא שאתה משחזר את הקבצים הנכונים. כדי להציג תצוגה מקדימה של קובץ, העבר את הסמן מעל הקובץ ולחץ על אייקון העין הקטן.

לאחר מכן, בחר את כל הקבצים שברצונך לשחזר על ידי סימון התיבה משמאל להם.

בחירת קבצים בדיסק דריל

שלב 4.  שחזור קבצים

לאחר שבחרתם את הקבצים לשחזור, לחצו על הכפתור שחזור בתחתית. בחרו מיקום בו אתם רוצים לשחזר את הקבצים ולחצו הבא.

שחזור קבצים באמצעות דיסק דריל

שימו לב: תמיד עליכם לשחזר קבצים למיקום שונה ממיקום המקור (כרטיס ה-SD במקרה זה) כדי למנוע דריסת נתונים.

לאחר שתשחזר את הקבצים, תוכל להתמקד בתיקון כרטיס ה-SD.

איך לתקן בעיה שבה המצלמה לא קוראת כרטיס זיכרון SD

השיטה המדויקת שתעזור לך לתקן את כרטיס ה-SD תלויה במה שגרם לבעיה. להלן הפתרונות לסיבות הנפוצות ביותר שיכולות לגרום למצלמה לא לקרוא את כרטיס ה-SD.

שיטה 1: השתמש בכלי CHKDSK

CHKDSK היא כלי מובנה ב-Windows שבודקת את מערכת הקבצים ואת מטא-דאטה של מערכת הקבצים של התקן אחסון בעבור שגיאות לוגיות ופיזיות. אם המצלמה שלך נתקלת בבעיות בזיהוי ה-SD שלך מכיוון שהוא הפך להיות פגום או שיש לו תחומים פגומים, הכלי CHKDSK יכול לעזור לתקן זאת, בהנחה שהמחשב שלך מזהה את כרטיס ה-SD.

להפעלת CHKDSK:

 1. חברו את כרטיס ה-SD למחשב באמצעות קורא כרטיסים.
 2. חפשו את cmd בתפריט התחל, העבירו את הסמן מעל Command Prompt, ובחרו בהפעל כמנהל.הפעלת שורת הפקודה בהרשאות גבוהות
 3. הקלידו chkdsk F: /x בחלון הפקודה ולחצו על Enter (החליפו את F באות המוקצית לכרטיס ה-SD)ביצוע פקודת chkdsk

CHKDSK יתחיל בסריקת הדיסק על מנת לאתר שגיאות ויתקן אותן אם הוא ימצא כאלה.

שיטה 2: עדכון תוכנת מצלמה

עדכוני תוכנת מצלמה עשויים לעזור לך לפתור את הבעיה אם הסיבה לכך שה כרטיס SD שלך לא מזוהה היא תקלת קושחה. השיטה המדויקת לעדכון תוכנת המצלמה שונה בהתאם למותג ולדגם המצלמה שלך. אם אתה משתמש בסוני סייברשוט, תצטרך להשתמש בשיטה שונה ממישהו עם ניקון קולפיקס.

עם זאת, תהליך העדכון כמו גם קובץ שדרוג הקושחה זמין כללית באתר היצרן. הנה כמה כללים כלליים שיעזרו לך להתחיל:

 1. עבור לאתר היצרן של המצלמה כדי להוריד קושחה. התהליך עשוי להיראות שונה עבור כל אתר, אך הנה קישורים לדף התמיכה של המותגים הפופולריים ביותר של מצלמות כדי לעזור לך להתחיל:
  • ניקון
  • קנון
  • סוני
  • פנסוניק
  • אולימפוס
  • חפש את דגם המצלמה שלך. ברוב המקרים, תוכל לחפש את הדגם על ידי הקלדת השם של הדגם בסרגל החיפוש בדף התמיכה.
  • מעבר לנקודה זו, תצטרך לחקור את האתר קצת. חפש את התוכנה העדכנית ביותר של המצלמה או קושחה בעמוד הבא. שים לב שעליך להוריד קושחה עבור הדגם הספציפי שלך. קושחה בדרך כלל אינה תואמת למספר מצלמות.

שאר התהליך אמור להופיע בדף הורדת הקושחה. עם זאת, אם אינך בטוח לגמרי בתהליך, עדיף לבקש עזרה מטכנאי. אם תעשה משהו לא נכון, ייתכן שתצטרך לתקן את המצלמה בכל מקרה.

שיטה 3: פרמט את כרטיס ה-SD

פירמוט כרטיס ה-SD צריך להיות הפתרון האחרון מכיוון שתביא למחיקת כל הנתונים שעל כרטיס ה-SD. עם זאת, פירמוט יכול לעזור לך לפתור כמעט את כל השגיאות הלוגיות בכרטיס ה-SD.

כדי לפרמט כרטיס SD באמצעות מחשב אישי:

 1. חבר אותו למחשב האישי שלך באמצעות קורא כרטיסים.
 2. לחץ Ctrl+E כדי להפעיל את דפדפן הקבצים ובחר מחשב (מחשב זה אם אתה בווינדוס 10) מהסרגל הצדדי השמאלי.
 3. לחץ על כרטיס ה-SD בקליק ימני ובחר פירמוט.בחירת אפשרות הפירמוט
 4. בחר מערכת קבצים. באופן אידיאלי, exFAT לכרטיסים בנפח של 32GB או יותר או לכרטיסים שעליהם ברצונך לאחסן קבצים גדולים מ-4GB. FAT32 היא אפשרות נוספת אם אינך מתכנן לאחסן קבצים גדולים מ-4GB.
 5. בחר תווית כרך.
 6. סמן את התיבה ליד פירמוט מהיר.
 7. לחץ על התחל.סימון התיבה ליד פירמוט מהיר והתחלת הפירמוט
 8. לחץ על OK לאישור כאשר נדרש.

חכה שהתהליך יסתיים ולאחר מכן הכנס מחדש את הכרטיס לתוך המצלמה שלך.

מסקנה

יכולות להיות מספר סיבות לכך שהמצלמה שלך לא זיהתה את כרטיס ה-SD שלך. הסיבות יכולות להיות ממקרה פשוט של הכנסה לא נכונה של כרטיס SD, ועד לקלקול פיזי ולוגי מוחלט. אם הכרטיס SD שלך שלא זוהה נמצא במצב פיזי תקין, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקדם לפני תיקון הכרטיס – על ידי העתקת הקבצים שלך, או על ידי שימוש בכלי כמו Disk Drill.

במקרה של נזק פיזי, הפסק להשתמש בכרטיס ה-SD, הימנע מניסיונות שחזור נתונים בעצמך ופנה בהקדם למומחה בשחזור נתונים. עשה כך גם אם המחשב האישי שלך לא מזהה את כרטיס ה-SD או שהנפח המאוחסן מוצג באופן שגוי בניהול הדיסקים של Windows, שכן לעיתים זה מצביע על נזק לוגי או פיזי חמור בכרטיס ה-SD.

לאחר שתשחזר את הקבצים שלך, תוכל להשתמש בשיטות כמו הפעלת סריקת CHKDSK, עדכון תוכנת המצלמה, או פרמוט כרטיס ה-SD, כדי לפתור את הבעיה.

שאלות נפוצות

כמה סיבות לכך שהמצלמה שלך אינה מציגה את התמונות השמורות על כרטיס ה-SD שלך:
 • כרטיס ה-SD מוכנס באופן לא נכון.
 • כרטיס SD פגום מבחינה לוגית או פיזית.
 • מערכת הקבצים של כרטיס ה-SD אינה תואמת למצלמה שלך.
 • המצלמה שלך אינה מזהה את סוג כרטיס ה-SD.
 • חריץ כרטיס ה-SD של המצלמה פגום.
הנה כמה סיבות נפוצות מדוע כרטיס SD חדש לא יעבוד עם מצלמת הקנון שלך:
 • מצלמת הקנון שלך אינה תומכת בסוג כרטיס ה-SD ובקיבולת האחסון שלו. לא כל דגמי הקנון תומכים באותם סוגי כרטיסי SD.
 • הכנסת את כרטיס ה-SD באופן לא נכון.
 • מתג הנעילה של כרטיס ה-SD מוגדר על המצב ON, מה שמונע ממצלמת הקנון לכתוב או לפרמט אותו.
 • תקלה במצלמת הקנון, או חריץ הכנסה פגום.
 • מחברי כרטיס ה-SD פגומים.
 • כרטיס ה-SD פגום.
כן. רוב יצרניות המצלמות משתמשות במערכת קבצים ייחודית כדי לאחסן ולארגן תמונות על כרטיס SD. אפילו כרטיס SD חדש לגמרי צריך להיכנס למצלמה שאתה מתכוון להשתמש בה, ולאחר מכן לפרמטו באמצעות פונקציית הפרמוט המובנית של המצלמה. אל תחברו את כרטיס ה-SD למחשב האישי שלכם, תפרמטו אותו, ואז תניחו שהוא יעבוד ללא רבב עם המצלמה שלכם.
ארג'ון הוא נינג'ה טכנולוגי, כותב HTML ו-CSS, וקיבל ציון לשבח כעזרה הטכנולוגית של המשפחה במפגשים משפחתיים. הוא כותב מדריכים במשך כשישה שנים וכיום הוא תורם באתרי טכנולוגיה מובילים.
אושר על ידי
מהנדס השחזור נתונים בכיר. תואר שני בפיזיקה, טכנולוגיית מידע לניסויים מדעיים.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required