איך לשחזר כרטיס SD פגום: כל השיטות

נכתב על ידי
אושר על ידי
120

שחזור כרטיס SD פגוםבעיות של פגיעות בכרטיסי SD פוגעות באנשים רבים מדי יום ולעיתים גורמות לאיבוד קבצים חשובים. אם אתם קוראים את המאמר הזה כי כרטיס ה-SD שלכם נפגם ואתם תוהים איך לתקן את הנזק, אז אתם במקום הנכון כי אנו מכסים מספר דרכים מנוסות ומוכחות לתיקון כרטיס SD פגום ולשחזור נתונים אבודים ממנו.

מהי כרטיס זיכרון SD פגומה?

כרטיס SD פגום סבל מנזק לוגי, גורם לכך שקובץ אחד או יותר המאוחסנים עליו להפוך לבלתי קריאים.

במקרים קיצוניים, כרטיסי SD שנתקלו בקלקול אולי לא יהיו נגישים כלל. כרטיסי SD כאלה לרוב יופיעו כאילו לא היו נתונים שמורים עליהם בכלל. במציאות, רוב הקבצים המקוריים ממשיכים להיות פיזית נוכחים וניתנים לשחזור באמצעות הטכניקות וה-פתרונות תוכנה המתאימים.

כיצד כרטיסי SD נפגמים?

כפי שכבר ציינו, פגיעה בכרטיס SD נגרמת על ידי נזק לוגי, אבל מהם הגורמים לנזק לוגי? ישנם מספר שכדאי שתדעו לגביהם:

סיבה תיאור
🤷‍♂️ טעויות אנוש הגורם העיקרי לנזק הגיוני הם המשתמשים עצמם. לעיתים קרובות מדי, המשתמשים עצלים מדי לנתק את כרטיס ה-SD שלהם באופן תקין לפני הוצאתו בפועל מקורא כרטיסי הזיכרון ובכך לעיתים קוראים נזק לתהליכי קריאה/כתיבה המתבצעים בזמן זה. עוד יותר מזה, רוב האנשים לא מבינים שכמה מכשירים תומכים רק במערכות קבצים מסוימות, וניסיונות להשתמש בכרטיס SD עם מכשיר שלא תומך בו עלולים להוביל להשחתת נתונים.
🦠 תוכנות זדוניות מוירוסים נפוצים ועד סוסי טרויאן חמקמקים ועד תוכנות כופר שמרושעות, ישנם שבטים רבים של תוכנות זדוניות שיכולות להדביק כרטיסי SD ולהשחית נתונים שמאוחסנים עליהם. זהו גם המצב עבור יישומי תוכנה שונים ומפוקפקים שקיימים רק כדי להרוויח כסף ליוצריהם בלי לספק שום ערך בתמורה.
🔋 נפילות מתח ובעיות חומרה כמו כל אמצעי איחסון, כרטיסי SD דורשים מתח מסוים כדי לפעול כהלכה. כאשר המתח הזה לא יכול להיות מוספק באופן אמין בשל נפילות חשמל או בעיות חומרה, תהליכי קריאה/כתיבה סביר להניח שלא יסתיימו בהצלחה. זו הסיבה שחשוב להשתמש בכרטיסי SD וקוראי כרטיסי זיכרון של חברות מובילות במקום במותגים זולים ללא שם.

סיבות נוספות שבגללן שחזור כרטיס זיכרון SD פגום הוא נושא חם כוללות באגים בתוכנות יישום שגורמים לנזק לוגי, פירמוט לא מכוון ומחיקת קבצים, כמו גם כשלים במבקרים ובעיות במנהלי התקנים.

כיצד לשחזר נתונים מכרטיס SD פגום

בואו נחקור שיטות יעילות להצלת ושחזור הנתונים שלכם מכרטיס SD פגום. בין אם אתם צלם מקצועי, חובב טכנולוגיה, או סתם מישהו שנתפס במצב לא נעים של אובדן נתונים, אסטרטגיות אלו נועדו לעזור לכם לשחזר את המידע היקר לכם ללא צורך בפירמוט מיידי.

שיטה 1: שימוש בתוכנת שחזור נתונים למחשב

אינך צריך להיות מומחה כדי לשחזר נתונים מכרטיס SD פגום באמצעות תוכנות שחזור נתונים כמו Disk Drill. זאת מכיוון של-Disk Drill יש ממשק משתמש מודרני שלא משאיר אותך מתבלבל לגבי איזו כפתור ללחוץ כעת. למרות קלות השימוש שלו, Disk Drill יכול לשחזר למעלה מ-400 פורמטים של קבצים מכל כרטיסי SD ומהתקני אחסון אחרים.

הגרסה החינמית של Disk Drill מאפשרת לך לשחזר עד 500 מגה-בייט של נתונים, ותמיד תוכל לשדרג ל- Disk Drill Pro כדי ליהנות משחזור נתונים ללא הגבלה. כלולים עם Disk Drill כלים שימושיים שאתה יכול להשתמש בהם כדי להגן ולארגן נתונים חשובים, וכן לנטר את בריאות התקני האחסון שלך.

לפני שתתחיל בתהליך השחזור, כדאי ליצור גיבוי ברמת בית-לבית של כרטיס ה-SD שלך. גיבוי זה הוא עותק מדויק של כרטיסך, ששומר על כל פיסת מידע, כולל קבצים שניתן לשחזר אותם אשר ייתכן שלא יהיו גלויים מיידית. למרבה המזל, Disk Drill כולל כלי גיבוי ברמת בית-לבית שהשימוש בו קל כמו כל האפליקציה:

 1. חבר את כרטיס ה-SD למחשב שלך.התקנת דיסק דריל
 2. התקן את דיסק דריל על דיסק הקשיח הראשי שלך.
 3. הפעל את דיסק דריל ובחר בכלי גיבוי הכונן שבתחתית החלונית השמאלית.
 4. בחר את כרטיס ה-SD התקול שלך ולחץ על כפתור הגיבוי בית לבית שבפינה הימנית העליונה. דיסק דריל חלונות גיבוי בית לבית כרטיס SD
 5. אמור לדיסק דריל היכן עליו לשמור את גיבוי שלך והמשך עם יצירתו.

כעת, לאחר שיש לך גיבוי ברמת ביתים לביתים של כרטיס ה-SD התקול שלך, תוכל לעקוב אחר ההוראות הבאות כדי לשחזר נתונים ממנו באמצעות Disk Drill:

 1. הפעל את Disk Drill, בחר את כרטיס ה-SD ולחץ על הכפתור חפש נתונים אבודים.בחר כרטיס sd
 2. תצוגה מקדימה ובחר כל קובץ שברצונך לשחזר.שחזר קבצים נבחרים מכרטיס sd פגום
 3. לחץ על שחזר ובחר תיקיית שחזור מתאימה.

שיטה 2: שימוש באפליקציית שחזור נתונים לאנדרואיד

אין לך גישה למחשב שיכול להריץ את Disk Drill? במקרה כזה, תוכל לנסות לשחזר נתונים מכרטיס SD פגום באמצעות תוכנת שחזור נתונים לאנדרואיד כמו DiskDigger. למרות שהיא לא בעלת כוח כמו Disk Drill, אפליקציה זו למכשירי אנדרואיד מאפשרת לך לשחזר נתונים עם מספר נגיעות פשוטות, ולכן שווה לנסות.

פשוט תדע שהגרסה החינמית יכולה לשחזר רק תמונות וסרטונים, ושחזור סרטונים עובד רק על מכשירי אנדרואיד עם רוט. הגרסה המקצועית יכולה לשחזר סוגי קבצים אחרים מלבד תמונות וסרטונים, אבל שוב, שחזור של כל סוגי הקבצים פרט לתמונות אינו אפשרי ללא רוט.

כך תשחזרו קבצים מכרטיס microSD פגומ באמצעות DiskDigger:

 1. התקן את האפליקציה מ-חנות Google Play.disk digger play store
 2. וודא שכרטיס ה-SD מוכנס במכשיר האנדרואיד שלך.
 3. הפעל את DiskDigger.
 4. תלוי בגירסה שיש לך של האפליקציה, התחל סריקה יסודית או מלאה.disk digger start scan
 5. בחר את כל הקבצים שברצונך לשחזר והעבר אותם לטלפון שלך.

בעוד ששיטה זו מאוד נוחה אם כרטיס ה-SD של האנדרואיד שלך התקלקל וקבצים חשובים נעלמו, תוכל גם להשתמש בה כדי לשחזר נתונים מכרטיסי SD בגודל מלא. אתה רק צריך סמארטפון אנדרואיד שתומך בקורא כרטיסי זיכרון מתאים.

שיטה 3: שלם עבור שחזור נתונים מקצועי

מקצוען מרכז שחזור נתונים

שחזור נתונים מקצועי הוא הדרך היקרה ביותר לשחזר נתונים מכרטיס SD שנפגע, אך גם הסבירות הגבוהה ביותר להשיג תוצאות מצוינות.

מרכזי שחזור נתונים מקצועיים מעסיקים מקצוענים מנוסים המצוידים בכלים חומרתיים מתקדמים ויישומי תוכנה שמאפשרים להם להתמודד אפילו עם תרחישי אובדן נתונים המורכבים ביותר שיש.

מרכזי שחזור נתונים מעולים יכולים לא רק לתקן כרטיסי SD שהושחתו מבחינה לוגית אלא גם לשחזר קבצים מכרטיסי SD שהושחתו שאינם במצב פיזי מעולה, דבר המהווה תמורה שווה למחיר אם אתה צריך לשחזר נתונים בעלי ערך רב, כמו תמונות משפחתיות שאי אפשר להחליף או מסמכים עסקיים שלקחו לך שבועות להרכיב.

איך לתקן כרטיס SD פגום

בסעי׫ זו, אנו נלווה אותך דרך מספר שיטות יעילות שמטרתן להחזיר את תפקוד כרטיס ה-SD שלך. החל משיטות פתרון בעיות פשוטות ועד לטכניקות תיקון מתקדמות יותר, שיטות אלה נועדו לעזור לך להפוך את כרטיס ה-SD שלך לשמיש שוב.

שיטה 1: גישה לכרטיס SD ממכשיר אחר

קורא כרטיס זיכרון

כדי להדוף את האפשרות שהמחשב שלך הוא הגורם לקרופציה, אנו ממליצים להתחיל בחיבור כרטיס ה-SD שלך למכשיר אחר. אם אין לך גישה למחשב אחר, תוכל להשתמש בטלפון חכם או בטלוויזיה חכמה עם חריץ לכרטיס SD.

אם אתה יכול לגשת לתוכן של כרטיס ה-SD שלך בלי בעיה ממכשיר אחר, אז ישנה בעיה עם המחשב שלך או עם קורא כרטיסי הזיכרון שלו.

שוב, הפתרון הכי פשוט הוא להשיג קורא כרטיסי זיכרון חדש ולנסות שוב. אם זה לא עוזר, אז כדאי לבדוק את שלמות מערכת ההפעלה שלך כיוון שהבעיות שלך יכולות להיות נגרמות על ידי דרייברים חסרים או פגומים.

שיטה 2: השתמש בפקודת CHKDSK לתיקון שגיאות מערכת קבצים

CHKDSK הוא כלי שורת פקודה ב-Windows שתוכלו להשתמש בו כדי לבדוק כרטיס SD עבור שגיאות דיסק ותחומים פגומים ולתקן אותם אם זה אפשרי. השימוש בכלי שורת פקודה כדי לתקן תקלות בכרטיס SD עשוי להרגיש מאיים, אך למעשה אין בזה דבר כל עוד תעקבו אחר ההוראות שלנו:

 1. פתח את סייר הווינדוס ובחר "המחשב הזה" מהחלונית השמאלית.
 2. רשום את אות הכונן של כרטיס ה-SD שלך.
 3. לחץ Windows + X ובחר ב-Windows PowerShell (מנהל).
 4. הקלד את הפקודה הבאה והקש Enter (החלף את X באות הכונן של כרטיס ה-SD שלך): chkdsk X: /rpowershell chkdsk r
 5. הסכם אם תתבקש האם תרצה לאלץ פירוק של כרטיס ה-SD.

 6. הפרמטר /r אומר לפקודת CHKDSK לאתר תחומים פגומים ולשחזר מידע קריא. תוכלו גם לנסות את הפרמטר /f, שתוקן את השגיאות אך לא ישחזר מידע קריא.

  שיטה 3: שינוי אות הכונן של כרטיס ה-SD

  זה עשוי להיראות כמו תיקון מוזר עבור תקלת כרטיס SD, אבל שינוי אות הכונן יכול באמת להפוך כרטיס SD שאי אפשר לקרוא ממנו לכרטיס שניתן לקרוא ממנו שוב. לשם כך:

  1. לחץ Windows + X ובחר בניהול דיסקים.
  2. לחץ עם כפתור ימין על כרטיס ה-SD שלך ובחר באפשרות שינוי אות הכונן ונתיבים.ניהול דיסק שינוי אות כונן ונתיבים - הדגשה
  3. לחץ על שינוי והקצה אות אחר לכרטיס ה-SD שלך. לחץ על אישור כדי לאשר את בחירתך.

  כמובן, אם כרטיס ה-SD שלך נפגם באמת, לשינוי אות הכונן יהיה צורך ביותר מזה כדי לתקן את הנזק ולשחזר נתונים שנפגמו בכרטיס SD, זו הסיבה שלשיטה הבאה יש כניסה חשובה.

  שיטה 4: תקן את כרטיס ה-SD שלך באמצעות כלי תיקון הדיסק של Windows

  כלול ב-Windows הוא כלי תיקון דיסק קל לשימוש שיכול לאבחן באופן אוטומטי ולתקן בעיות נפוצות בכרטיס SD. כדי לתקן את כרטיס ה-SD שלך באמצעות כלי תיקון הדיסקים של Windows:

  1. פתח את חלון הסייר ובחר את המחשב שלי מהחלונית השמאלית.
  2. לחץ על כרטיס ה-SD שלך בלחצן הימני ובחר במאפיינים.
  3. עבור לכרטיסיית הכלים ובחר באפשרות בדוק.disk repair tool check
  4. בחר בסרוק ותקן כונן גם אם לא נמצאו שגיאות.

  בנוסף לכלי תיקון הדיסק של Windows, ישנם מגוון יישומי תוכנה של צד שלישי שמאפשרים לשחזר מחיצות שנמחקו, לתקן טבלאות מחיצה פגומות ולשחזר נתונים שנמחקו, בין היתר. הדוגמה הטובה ביותר היא TestDisk, כלי תיקון נתונים חופשי וקוד פתוח המסוגל לטפל אפילו בהרס נתונים מרחיק לכת. רק תדעו כי ל-TestDisk יש ממשק משתמש שורת פקודה די לא אינטואיטיבי. אם אתם מעדיפים ממשק גרפי, אתם יכולים להשתמש ביישום לשחזור נתונים כמו Disk Drill, שאותו אנו מתארים בפרק הבא.

  שיטה 5: צור מחדש את מערכת הקבצים על ידי פירמוט כרטיס ה-SD

  אם אינך מתעניין בנתונים השמורים על כרטיס ה-SD שלך, והכול שאתה רוצה זה לתקן את התקלה שמונעת ממך להשתמש בו, תוכל ליצור מחדש את מערכת הקבצים על ידי ביצוע פורמט מהיר באמצעות כלי הפורמט המובנה ב-Windows:

  1. פתח את סייר הקבצים של Windows ובחר את המחשב שלי מהחלונית השמאלית.
  2. לחץ לחיצה ימנית על כרטיס ה-SD שלך ובחר באפשרות הפרמט.
  3. בחר באפשרות הפרמטה מהירה ולחץ על התחל.פרמוט כרטיס sd - הדגשה

  מערכות הקבצים הטובות ביותר לכרטיסי SD הן FAT32 ו-exFAT. הראשונה נתמכת על ידי רוב המכשירים התומכים בכרטיסי SD, בעוד שהאחרונה יכולה לאחסן קבצים גדולים מאוד, מה שמגיע בנוח כאשר מקליטים סרטונים ברזולוציה גבוהה.

  שיטה 6: התקן מחדש את דרייבר קורא ה-SD שלך

  ייתכן שכרטיס ה-SD שלך בסדר גמור ושקורא כרטיסי ה-SD שלך אשם בבעיות שיש לך עם גישה לנתונים שלך. במקרים רבים, כל שאתה צריך לעשות כדי להחזיר את קורא כרטיסי ה-SD שלך למצב תקין הוא להתקין מחדש את הדרייבר שלו:

  1. לחץ Windows + X ובחר במנהל ההתקנים.
  2. חבר את קורא הכרטיסים SD למחשב שלך.
  3. לחץ פעמיים על כונני דיסק ולחץ עם הקליק הימני על קורא כרטיס ה- SD שלך.
  4. בחר באפשרות הסר את ההתקן ולחץ שוב על הסר כדי לאשר את בחירתך. מנהל התקנים הסר התקן - הדגשה
  5. נתק את קורא הכרטיסים SD ואתחל מחדש את המחשכ שלך.
  6. חבר שוב את קורא הכרטיסים SD וחכה שהמחשב שלך יתקין מחדש את הכונן הרלוונטי.

  גם אפשר שקורא כרטיסי הזיכרון שלך דורש דרייבר מיוחד שווינדוס לא מכיר. כדי לבדוק אם זה באמת המצב, שאל את היצרן.

  שיטה 7: בדוק אם כרטיס ה-SD אמיתי

  יש מספר מפתיע של כרטיסי SD מזויפים שנמכרים באתרים כמו Amazon ו-AliExpress. כרטיסי SD כאלה מבטיחים קיבולת אחסון גדולה אך מספקים רק חלק קטן ממנה. מכיוון שכרטיסי SD מזויפים מתוכנתים להציג קיבולת אחסון שונה מזו שהם באמת מספקים, המכשיר שלך לא יוכל להשתמש בכרטיס באופן תקין, ולכן עלולה להתרחש פגיעה בנתונים.

  כדי לבדוק אם כרטיס ה-SD שלך אותנטי, תוכל להשתמש בכלי חינמי כמו FakeFlashTest, שפועל על ידי כתיבת קבצים גדולים ורנדומליים לשטח הפנוי ולאחר מכן אימות אמינותם. כאשר הכלי נתקל בקובץ שאמינותו נפגמה, אתה יודע ששם מסתיימת קיבולת האחסון האמיתית.

  1. הורד והפעל את הכלי.
  2. בחר את כרטיס ה-SD שלך ולחץ על כפתור בדיקת גודל מהיר (ודא שאין נתונים חשובים על כרטיס ה-SD כי הם ימחקו).fakeflashtest annotated
  3. חכה לכך ש-FakeFlashTest יקבע את הקיבולת האמיתית של כרטיס ה-SD.

  אם כי אפשר להשתמש בכרטיס SD מזויף, אנחנו ממליצים בחום שתימנע מלעשות כך מכיוון שסיכון ההשחתה של הנתונים פשוט גבוה מדי. במקרים קיצוניים, ייתכן אפילו שכרטיס ה-SD יתהפך להיות לא פעיל, ולא תמיד אפשר לשחזר כרטיס SD שלא פועל.

  שיטה 8: צור מחיצה בכרטיס ה-SD ה-GAR

  אם כרטיס ה-SD שלך נהפך לכדי כך מושחת שאין עליו כעת מערכת קבצים (=הוא RAW), אז עליך ליצור מחיצה חדשה עליו כדי להיות מסוגל להשתמש בו שנית. רק שתדע ששיטה זו כוללת יצירת מחיצות מחדש ופירמוט של הכרטיס, דבר שיכול לשחזר את פעולתו אך יכול להקשות על שחזור נתונים אבודים. לכן, קריטי לנסות לשחזר נתונים לפני המשך תהליך התיקון הזה.

  אם כבר שחזרת את כל הנתונים החשובים מהכרטיס SD ככל האפשר, אז תוכל להמשיך וליצור מחיצה חדשה בכרטיס ה-SD ה-RAW שלך:

  1. לחץ Windows + X ובחר בניהול דיסקים.
  2. אתר את כרטיס ה-SD בפורמט RAW ולחץ עם הכפתור הימני על המקום הלא מוקצה.
  3. בחר באפשרות ווליום פשוט חדש. new simple volume corrupted sd card
  4. עבור דרך אשף יצירת המחיצה. כאשר נדרש לבחור את מערכת הקבצים הרצויה שלך, בחר FAT32 או exFAT (אם כרטיס ה-SD שלך גדול מ-32 GB). disk management partition creation wizard
  5. לחץ על סיום לסגירת אשף יצירת המחיצה.

  סיכום

  כל מפגש עם פגיעות בכרטיס SD יכול להיות מדאיג מאוד מכיוון שיש כל כך הרבה על הכף—הזיכרונות הדיגיטליים שלך, מסמכים חשובים לעסקים, או אולי המפתחות לאוצר הקריפטוקרנסי שלך. אבל כפי שחקרנו, קיימות שיטות מרובות להתמודד עם הבעיה ביעילות. רק זכור ליצור גיבוי שלם במדויק במדד בית לבית של כל הכרטיס SD הפגומים שלך תחילה, ואתה אמור להיות מסוגל לפתור את הבעיה בבית.

  שאלות נפוצות

  ישנם תשובות רבות אפשריות לשאלה זו. אם השחיתה מתרחשת באופן קבוע, אז סביר להניח שיש בעיה עם כרטיס ה-SD, קורא כרטיסי הזיכרון שלך, או אולי עם מערכת ההפעלה שלך.
  אם כרטיס ה-SD שלך התקלקל לאחר עדכון של אנדרואיד, אז עליך להפסיק להשתמש בו בהקדם כדי למנוע אובדן נתונים. לפני שתשתמש שוב בכרטיס ה-SD, תקן אותו באמצעות CHKDSK בחלונות או כלי דומה אחר.
  ניתן לבדוק אם כרטיס ה-SD שלך פגום באמצעות כלי בשם CHKDSK, הכלול בכל גרסאות מערכת ההפעלה Windows. כל שעליך לעשות הוא להזין את הפקודה הבאה במסוף הפקודות: chkdsk X: /r (ודא לשנות את X: לפי אות הכונן המוקצה בפועל לכרטיס SD שלך).
דיוויד מורלו הוא כותב תוכן מקצועי בתחום הטכנולוגיה, המכסה הכל ממוצרי צריכה ועד לטכנולוגיות חדשות והיישום החוצה תעשיות שלהן.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required