כיצד לתקן כונן קשיח חיצוני עם שגיאת רדונדנציה מחזורית

נכתב על ידי
אושר על ידי
47

שגיאת בדיקת שכפול מחזוריתבדיקת שכפול מחזורית (CRC) היא תהליך שמשמש לאיתור שגיאות בנתונים דיגיטליים שלעיתים קורות בהתקני אחסון וברשתות דיגיטליות. מטרתה להבטיח שהנתונים יישארו שלמים ולא מושחתים במהלך הגישה או העברה.

שגיאת עודפיות מחזורית, המכונה לעיתים קרובות שגיאת CRC, בדרך כלל מצביעה על בעיה בכונן הקשיח החיצוני שלך. אם היא לא תטופל, שגיאה זו עלולה לסכן את הנתונים שלך ולהוביל לאובדן נתונים.

למרבה המזל, קיימות שיטות שונות שבאפשרותך להשתמש בהן כדי לתקן את שגיאת מחזוריות העקביות בדיסק הקשיח חיצוני, ללא קשר לרמת הידע הטכנית המתקדמת שברשותך או אם אתה משתמש ממוצע. במאמר זה, נחקור את השיטות השונות הללו ונספק הוראות שלב אחר שלב כדי לעזור לך לפתור את הבעיה.

מה גורם לשגיאת בדיקת עקביות מחזורית (CRC)?

שגיאות CRC בכוננים קשיחים חיצוניים יכולות להיגרם על ידי גורמים שונים. הבנת הגורמים העומקיים של השגיאה היא חיונית כדי לפתור את הבעיה ביעילות ללא סיכון לאובדן נתונים.

הנה כמה מהסיבות הנפוצות ביותר לשגיאת בדיקת עקביות מחזורית:

סיבה תיאור
🔨 נזק פיזי כל נזק פיזי לכוננים חיצוניים יכול לגרום לשגיאות CRC. זה כולל כל שבבים או שריטות בולטות על הדיסק שלך או על הכונן. נזק כזה יכול להיגרם בגלל טיפול לא נכון, הפלת הכונן, או התחממות יתר.
💿 סקטורים פגומים סקטורים פגומים הם אזורים בכונן הפיזי שלך שהפכו לבלתי קריאים ולא יכולים עוד לאחסן נתונים באופן אמין. זה לרוב מבע נזקים פיזיים או בלאי התכשיט. כתוצאה מכך, סקטורים פגומים אלה יכולים ליצור שגיאות בדיקת עקביות מחזורית בכל פעם שתנסה לקרוא או לכתוב נתונים לכונן שלך.
⛁ נזק/הפגמה בנתונים/בכונן הפגמה בנתונים יכולה להתרחש עקב באגים או תקלות בתוכנה, כיבוי לא נכון בעקבות ניתקי חשמל, בעיות במהלך העברת נתונים והגדרת קבצים לא נכונה, בין השאר.
🔗 חיבורים לקויים או רופפים חיבורים רופפים, מחברים פגומים, או כלבלי חיבור לא נכונים יכולים גם לגרום לשגיאות CRC. זה מתרחש בעקבות קשר מופרך בין הכונן החיצוני שלך למחשב שלך, מה שעשוי להקלקל את הקבצים או ההתקן שלך.
🗂️ בעיות קובץ מערכת או מחיצה בעיות בקובץ המערכת כמו עיצוב לא נכון, הפגמה, או שגיאות אחרות אף הן יכולות לגרום לשגיאות CRC.
🦠 הדבקה בווירוס הדבקה בווירוס יכולה לגרום לשינויים בקבצים ולהשאיר מערכת קבצים מוקלקלת או שגיאות אחרות, בין אם על המחיצה שלך או אפילו על חלק מהקבצים שלך. דיקדוק שלמות המחזוריות אז מאתר זאת כשגיאה בפעם הבאה שתגיש לכונן שלך.

איך לשחזר נתונים אבודים מכונן קשיח חיצוני עם שגיאת CRC

אובדן נתונים הוא אחד מהדאגות העיקריות כאשר נתקלים בשגיאת רדונדנטיות מחזורית על גבי דיסק קשיח חיצוני. כדי לשחזר באופן בטוח נתונים אבודים מהדיסק הקשיח החיצוני שגיאת בדיקת הרדונדנטיות המחזורית, תוכנת שחזור נתונים אמינה היא חיונית.

לפני שאתם מנסים לשחזר נתונים, וודאו שהכונן החיצוני מחובר למחשב שלכם דרך יציאת USB ונמצא על ידי המחשב. לאחר מכן, בצעו שחזור נתונים של כונן קשיח חיצוני באמצעות Disk Drill.

Disk Drill הוא אפליקציה לשחזור נתונים הזמינה גם ל-Windows וגם ל-Mac. הוא מאפשר למשתמשים לסרוק ולשחזר נתונים בקלות מדיסקים חיצוניים, כולל מותגים פופולריים כמו Seagate ו-Toshiba. כלי עוצמתי זה תומך בשחזור סוגים שונים של קבצים, כגון מסמכים, תמונות, סרטונים ואודיו, ומכסה מגוון רחב של פורמטים קיימים של קבצים.

עם גרסת החינם של Disk Drill, ניתן לשחזר עד 500 מגה-בייט של קבצים (בחלונות). בנוסף לכך, כלי השחזור של מידע זה מציע מספר תכונות שימושיות, כגון:

 • היכולת לסרוק ולשחזר קבצים ממערכות קבצים שונות, כולל NTFS, FAT32, ExFAT ואחרים.
 • התוכנה גם מספקת אפשרות לגיבוי ברמת הבייטים עבור דיסקים קשיחים פנימיים וחיצוניים, מה שמבטיח הגנה מקיפה על הנתונים.
 • Disk Drill יכול לדווח על יכולת השחזור של קבצים ומאפשר למשתמשים להציג בתצוגה מקדימה את הקבצים שנסרקו בזמן אמת.

הנה כיצד להשתמש ב-Disk Drill כדי לשחזר נתונים מכונן קשיח חיצוני עם שגיאת רדונדנטיות מחזורית:

 1. הורד את Disk Drill מאתר הרשמי של Cleverfiles. לאחר מכן, עקוב אחר הוראות ההתקנה כדי להתקין את האפליקציה בהצלחה.
  התקנת Disk Drill
 2. ודא שכונן הקשיח שלך מחובר למחשב שלך. לאחר מכן, הפעל את האפליקציה.
 3. תראה את כונן הקשיח החיצוני שלך עם שגיאות בדיקת עודף מחזורי במכשירי האחסון הזמינים לסריקה. בחר את המכשיר שלך ולחץ על חפש נתונים אבודים כדי להתחיל בסריקה של הקבצים שלך.
  חיפוש נתונים אבודים
 4. Disk Drill מאפשר לך לבדוק את הקבצים שסרק עד כה. פשוט לחץ על קטגוריית הקבצים שברצונך לצפות בה. אם ברצונך להמתין לסיום הסריקה, עבור לשלב הבא.
 5. כשהסריקה מסתיימת, לחץ על סקור פריטים שנמצאו כדי לבדוק את כל הקבצים ש-Disk Drill זיהה.
  סקירת פריטים שנמצאו
 6. ניתן להציג תצוגה מקדימה של הקבצים שלך על ידי בחירתם. תוכל גם לראות את דירוג האפשרות לשחזור של כל קובץ ליד שם הקובץ. כדי לשחזר את הקבצים שלך, בחר את כל הקבצים שברצונך לשחזר מכונן הקשיח שלך. לאחר מכן, לחץ על שחזר.
  כפתור שחזור
 7. בחר את תיקיית היעד לקבצים ששחזרת. ודא שהגדרת את יעד הקבצים על דיסק אחר. לאחר מכן, לחץ על הבא.
  בחר יעד
 8. לאחר השחזור, Disk Drill יודיע לך אם שחזור הקבצים שלך הצליח. בחר הצג נתונים ששוחזרו בסייר לבדיקת הקבצים שלך.
  שוחזר

איך לתקן כונן קשיח חיצוני עם שגיאת רדונדנציה מחזורית

לאחר שחזרת בהצלחה את הקבצים שלך מהדיסק הקשיח החיצוני שלך עם שגיאות CRC, כעת תוכל להמשיך ולנסות שיטות פשוטות איך לתקן שגיאות בדיקת אמינות מחזורית. הנה כמה צעדים ראשוניים פשוטים שאתה יכול לנקוט:

 • חבר מחדש את הדיסק החיצוני שלך. מאחר ושגיאות בדיקת זוגיות מחזורית עשויות להיגרם על ידי חיבור לא הדוק בין הדיסק הקשיח החיצוני למחשב שלך, לעיתים רק חיבור מחדש של המכשיר הוא כל מה שנדרש כדי לפתור את הבעיה שלך. רק התנתק מהדיסק, חכה כמה שניות, וחבר אותו מחדש כדי לראות אם זה מפתר את הבעיה.
 • הפעל מחדש את המחשב. תקלות או קונפליקטים עלולים לגרום לשגיאות CRC בדיסק החיצוני שלך. נסה להפעיל מחדש את המחשב כדי לאפס את רכיבי המערכת שלך ולבדוק אם השגיאה נפתרה.
 • הורד מחדש את הקובץ התקול. אם שגיאת הבדיקה של CRC מופיעה לאחר הורדת קובץ מסוים, יש סבירות גבוהה שהוא פגום. פגיעת מידע יכולה להתרחש עקב הפרעות בהורדה או טעויות אחרות. נסה למחוק את הקובץ הנוכחי ולהוריד עותק חדש כדי לראות אם התיקון של שגיאת CRC עבד.

חשוב לציין כי תיקונים מהירים אלה עשויים או לא לפתור את שגיאות העודף המחזורי בכונן החיצוני שלך. אם השיטות הללו לא יצליחו, תוכל לחפש פתרונות נוספים.

שיטה 1: סרוק דיסק באמצעות בדיקת שגיאות

בדיקת שגיאות היא כלי מובנה ב-Windows שיכול לסרוק במהירות אחר שגיאות בכונן. כדי לסרוק את הדיסק שלך באמצעות בדיקת שגיאות, פשוט עקוב אחר השלבים למטה:

 1. חבר את הכונן החיצוני שלך ועבור לדפדפן קבצים.
 2. גש לתכונות של הכונן החיצוני על ידי לחיצה ימנית על המכשיר ובחירה ב'תכונות'.
  properties
 3. בחלון התכונות, עבור לכרטיסיית 'כלים'.
  tools tab
 4. בקטע 'בדיקת שגיאות', לחץ על 'בדוק'.
  check button
 5. בחלון הקופץ בחר ב'סרוק כונן'.
  scan drive
 6. תודע על כך אם נמצאה שגיאה במהלך הסריקה. בחר ב'תקן' כדי להמשיך. אם לא נמצאו שגיאות, פשוט לחץ על 'סגור'.
  no errors windows check tool

שיטה 2: תיקון שגיאת CRC באמצעות סריקת בודק קבצי מערכת (SFC)

חלון הפקודות של Windows מארח פקודות שונות שיכולות לעזור לך לבדוק ולתקן שגיאות בקובצי המערכת שעשויות לגרום לשגיאת בדיקת CRC על הכונן הקשיח שלך. אחת מהפקודות הללו היא הסריקה של בודק קובצי המערכת (SFC).

כדי לבצע סריקת SFC, עקוב אחר השלבים הבאים:

 1. הפעל את Command Prompt כמנהל מערכת על ידי לחיצה על מקש החלונות + R והזנת "cmd" בתיבת הטקסט. ניתן גם לגשת לתכנית על ידי הקלדה ובחירה של "command prompt" בתפריט התחל של חלונות.
  command prompt
 2. הקלד sfc /scannow כדי להתחיל בסריקה.
  sfc scannow

הסריקה של SFC מוצאת קבצים לא תקינים ומתקנת אותם מיד כאשר זה אפשרי. עם זאת, חשוב לשים לב שאתה לא צריך לסגור את חלון ה-Command Prompt עד שהתהליך הסתיים.

שיטה 3: תיקון שגיאה עם פקודת CHKDSK

CHKDSK הוא כלי שורת פקודה נוסף שסורק ומתקן שגיאות בהתקני אחסון, כמו HDD חיצוני. הוא יכול לתקן בעיות של סקטורים פגומים, קבצים פגומים ושגיאות אחרות במערכת הקבצים.

להריץ CHKDSK, בצע את הפעולות הבאות:

 1. הרץ את חלון הפקודה כמנהל מערכת על ידי לחיצה על מקש ה- Windows יחד עם R והקלדת "cmd" בתיבת הטקסט. ניתן גם לגשת לתוכנה על ידי הקלדה ובחירת "command prompt" בתפריט התחל של Windows.
  command prompt
 2. הזן את הפקודה chkdsk G: /r /x בשורת הפקודה, כאשר G היא אות הדיסק שלך.

CHKDSK יבצע כעת סריקה של הדיסק שלך ויעדכן אותך אם נמצאו שגיאות ותוקנו. לאחר הפעלת הכלי, תוכל לנסות לגשת לדיסק שלך כדי לראות אם שגיאת בדיקת העקביות המחזורית עדיין קיימת. אם השגיאה עדיין נתקלת, נסה את השיטה הבאה.

שיטה 4: פירמוט הדיסק הקשיח החיצוני

אם אף אחת מהשיטות שהוזכרו קודם לא פתרה בהצלחה את השגיאה בבדיקת הציקלית המיותרת בכונן החיצוני שלך, תוכל לשקול לאפס את הכונן שלך כפתרון אפשרי. עם זאת, חשוב לציין כי איפוס הכונן ימחק את כל הקבצים שנשמרו עליו, לכן חשוב ליצור גיבוי בת תמונה לפני כן כדי למנוע אובדן נתונים.

תוכנת שחזור נתונים חזקה כמו Disk Drill יכולה ליצור גיבוי בייט לבייט של כוננים פנימיים וחיצוניים. כדי לגבות את הכונן שלך באמצעות Disk Drill, עשה את הדברים הבאים:

 1. פתח את Disk Drill ועבור לגיבוי דיסקים תחת הכרטיסייה כלי נוספים.
 2. בחר את כונן ה-HDD החיצוני שלך. לאחר מכן, לחץ על גיבוי ביט לביט בפינה הימנית העליונה של החלון שלך.
 3. ערוך את שם הגיבוי שלך ואת מסלול היעד שלו. כשתסיים, לחץ על אישור.

לאחר שגיבוי הדיסק שלך בוצע בהצלחה, תוכל כעת להמשיך לפרמוט אותו בעזרת השלבים הבאים:

 1. עבור אל סייר הקבצים. גלול מטה בתפריט הימני עד שתראה את הכונן הקשיח שלך. לחץ לחיצה ימנית על הכונן הקשיח ובחר באפשרות פירמוט.
  פירמוט כונן
 2. לפני הפורמט, שנה את שם הכונן על ידי עריכת התווית נפח. ודא גם שמערכת הקבצים מוגדרת ל-NTFS. לאחר שבחרת את התצורה המתאימה, לחץ על התחל.
  התחל פורמט

שיטה 5: תיקון שגיאת CRC באמצעות Diskpart

הכלי שורת הפקודה "diskpart" שימושי לניהול הדיסקים של המחשב שלך, כולל התקני אחסון פנימיים וחיצוניים. אחת הפקודות הזמינות ב-diskpart היא הפקודה "clean", שיכועל לאפס את הגדרות הדיסק שלך ובכך לפתור את שגיאת הבדיקה המחזורית לעומת.

עם זאת, חשוב לציין ששימוש בפקודת "נקה" יכולה להפוך נתונים לחסרי גישה, אך ניתן עדיין לחלץ אותם באמצעות תוכנה מתמחה.

כאשר הדיסק הקשיח החיצוני שלך מוכן, השתמש ב-Diskpart כדי לנקות את הדיסק שלך על ידי השלבים הבאים:

 1. הפעל את Command Prompt כמנהל מערכת על ידי לחיצה על מקש החלונות + R והקלדת "cmd" בתיבת הטקסט. ניתן גם לגשת לתוכנה על ידי הקלדה ובחירה של "command prompt" בתפריט התחל של חלונות.
  command prompt
 2. הזן diskpart בשורת הפקודה. זה יפתח חלון חדש.
  enter diskpart
 3. הזן rescan בשורת הפקודה כדי לבדוק דיסקים שנוספו לאחרונה.
  diskpart rescan
 4. רשום את הדיסקים הזמינים על ידי הזנת list disk.
  diskpart list disk
 5. הזן select disk x, כאשר x הוא מספר הדיסק של הכונן החיצוני שלך.
  diskpart select disk
 6. הקלד והזן את הפקודה clean. זה מוחק את המחיצה של הכונן ואת הקבצים/הנתונים.
  diskpart clean

לאחר התהליך, אתה אמור לראות "Diskpart הצליח בניקוי הדיסק". כעת תוכל להמשיך לפרמוט ולאתחל מחדש את הכונן שלך. לאחר מכן, בדוק אם אתה עדיין נתקל בבעיות CRC.

מסקנה

שגיאת בדיקת חוזרות מחזורית (CRC) היא שגיאה בלתי צפויה שיכולה להתרחש בהתקני אחסון מסיבות שונות, כמו נזק פיזי או לוגי, שגורם להשחתת נתונים. על ידי עקיבה אחר השיטות שמוסברות במאמר זה, אתה יכול לנסות לשחזר נתונים ולפתור בעיות בדיסק הקשיח החיצוני שלך.

מומלץ מאוד גם לגבות את הקבצים שלך באופן קבוע כדי למנוע אובדן נתונים במקרה של שגיאת CRC.

שאלות נפוצות

כדי לתקן את שגיאת בדיקת העקביות המחזורית על כרטיס הזיכרון שלך, נסה את התיקונים המהירים הבאים:
 1. התחבר מחדש את כרטיס הזיכרון. ודא שהכרטיס מוכנס כראוי וכי לא כרטיס הזיכרון ולא קורא הכרטיסים נפגעו פיזית.
 2. הרץ פקודות מסוף הפקודה כגון CHKDSK, Diskpart, ובודק קבצי מערכת כדי לסרוק ולתקן את הדיסק הקשיח שלך.
 3. ערוך פירמוט לכרטיס הזיכרון שלך. זה מאפס את המגזרים התקולים במכשיר האיחסון שלך. עם זאת, התהליך ימחק את כל הנתונים שלך.
כן, כבל פגום אכן יכול לגרום לשגיאות בדיקת עקביות מחזורית (CRC). כאשר כבל נפגע או פגום, זה יכול להוביל לשידור נתונים לקוי בין המכשיר שלך למחשב. זה יכול להביא להפסקות ושגיאות במהלך תהליך העברת הנתונים, כולל שגיאות CRC.
Windows מציעה מספר כלים פנימיים חינמיים שניתן להשתמש בהם כדי לתקן שגיאות בדיקת עקביות מחזורית, כולל CHKDSK, Diskpart, בודק קבצי מערכת ובדיקת שגיאות.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required