איך להעביר נתונים מכונן קשיח ישן במערכות חלונות

נכתב על ידי
אושר על ידי
25

אחזור נתונים מכונן קשיח ישןישנם הרבה סיבות שבגללן תרצו לאחזר נתונים מכוננים קשיחים ישנים. אולי חיטטתם באחסון שלכם ומצאתם כונן עתיק שיכול להכיל תמונות נוסטלגיות. או אולי המחשב הקודם שלכם נפטר לפני שהספקתם לחלץ את המידע מהכוננים הקשיחים.

בכל מקרה, במדריך זה, נראה לך כיצד להעביר נתונים מכונן קשיח ישן תלוי במצבו של התקן האחסון.

האם ניתן לשחזר נתונים מכונן קשיח ישן?

העברת קבצים מדיסקים קשיחים ישנים תלויה ברובה במצב הכללי של ההתקן. לאחר הכל, עם הזמן, דיסקים קשיחים נוטים יותר לסבול מבעיות שונות, כגון קריסה או תקלות פעולה.

בואו נבחן כמה מהמקרים הנפוציה שעלולים להתרחש כאשר אתם מתמודדים עם דיסק קשיח ישן של מחשב ואת הדרך הטובה ביותר לשחזר נתונים מהם.

מקרה 1: המחשב הישן מת, אך הדיסק פועל

למחשב ישן לא נדיר להגיע לסופו לפני העת תוך כדי ששומר על כונניות הקשיחה שלו שלמים. במקרים כאלה, אפשר להשתמש בכונן קשיח ישן במחשב חדש ולגשת לקבצים משם.

כדי לבצע זאת, זה מה שתצטרך לעשות:

 • כדי להתחיל, תצטרך להסיר את הדיסק מהמחשב התקול שלך.
 • משם, תצטרך לחבר אותו למחשב תקין. תוכל לעשות זאת מבחוץ באמצעות מתאם או תיק דיסק קשיח ישן. חלופית, תוכל לחבר אותו ישירות למחשב באמצעות הכבלים הנחוצים.
 • לאחר שתחבר את הדיסק הקשיח הישן למחשב חדש בהצלחה, אמור להתאפשר לך לגשת לקבצים על הדיסק הקשיח הישן, ולאפשר לך להעתיק כל מה שאתה צריך.

מקרה 2: הדיסק הישן עובד אך פגום

תסריט די נפוץ אחר הוא כאשר הדיסק עדיין תקין, אך אתה לא מסוגל לגשת לקבצים בדיסקים קשיחים ישנים משום שהדיסק התקלקל.

בדיוק כמו במקרה הקודן, תצטרך לחבר את המכשיר למחשב שלך ישירות או דרך מתאם או מארז. לאחר מכן, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא ליצור גיבוי בייט-אחר-בייט של הדיסק ולהשתמש בתוכנת שחזור נתונים יוצאת דופן כדי לסרוק ולשחזר קבצים מהגיבוי. בדרך זו, תמנע כל פגיעה נוספת בנתונים.

דיסק דריל מומלץ ביותר, בהתחשב ביכולות השחזור המעולות שלו, סריקות מהירות בזק וממשק משתמש מעוצב היטב. בנוסף, כבר כולל תכונת גיבוי בייט לבייט, כך שתוכל ליצור גיבוי ולבצע שחזור באמצעות אותו התוכנה.

הוא מיומן בהצלת קבצים שנעלמו מהתקני אחסון חיצוניים במחשבי Mac ו-Windows. אבל כמובן, לא תצטרכו להשקיע בתוכנה מיד כי גרסת הניסיון מאפשרת לך לשחזר עד 500MB של קבצים ב-Windows.

כדי ליצור גיבוי ולשחזר נתונים מדיסק קשיח SATA ישן, פשוט עקוב אחרי השלבים המפורטים למטה:

יצירת גיבוי כולל ברמת בית לבית באמצעות Disk Drill

 1. להתחלה, עבור לאתר Cleverfiles והורד את הגרסה האחרונה של Disk Drill.
 2. הפעל את קובץ ההתקנה שהורדת ובצע את ההוראות על המסך עד שההתקנה תושלם בהצלחה.
  install disk drill
 3. לאחר מכן, ודא שהכונן הקשיח הישן שלך מחובר כראוי למחשב האישי שלך, ואז הפעל את Disk Drill. משם, לחץ על "Drive Backup" בפינה התחתונה שמאלית של החלון ובחר את הכונן הקשיך שלך מתוך רשימת התקני האחסון הזמינים. כשאתה מוכן לעבור לשלב הבא, לחץ על כפתור ה-"Byte-to-byte Backup" בפינה העליונה ימינית.
  select storage device backup
 4. לאחר לחיצה, יופיע חלון קופץ בו תוכל להגדיר את פרטי הגיבוי. זה כולל שם קובץ, פורמט, נתיב ועוד. לחץ על "OK" כדי להמשיך.
  backup options
 5. לאחר זאת, Disk Drill יתחיל עכשיו ליצור את הגיבוי. משך הזמן הכולל של התהליך הזה תלוי בעיקר בקיבולת של הכונן הקשיח שלך. כשהתהליך יסתיים, מסך השלמה יופיע בפניך. לאחר מכן תוכל ללחוץ על סמל הבית כדי לחזור למסך הבית של התוכנה.
  backing up hard drive

שחזור נתונים מגיבוי באמצעות Disk Drill

 1. מדף הבית של Disk Drill, וודאו שאתם נמצאים במדור "מכשירי אחסון" בחלונית הצדדית השמאלית ולאחר מכן לחצו על "הוסף תמונת דיסק" בתחתית החלון.
  הוסף תמונת דיסק
 2. לאחר מכן, חלונית סייר הקבצים המוקפצת תופיע שם תצטרכו לפתוך את הגיבוי בית לבית שיצרתם בסעיף הקודם. לאחר השלמה, הגיבוי יופיע ברשימת מכשירי האחסון הזמינים.
  מצא גיבוי כונן קשיח
 3. בחרו את הגיבוי מהרשימה ולחצו על "חיפוש אחר נתונים אבודים".
  בחר תמונת גיבוי
 4. לאחר הלחיצה, Disk Drill יתחיל לסרוק את גיבוי הכונן הקשיח כדי לחפש קבצים שניתן לשחזר. בזמן ההמתנה לסיום הסריקה, אתם יכולים ללחוץ על כפתור "בדיקת פריטים שנמצאו" בפינה הימנית העליונה כדי לעבור למסך התוצאות. כך, תוכלו לעבור על הקבצים שנמצאו בזמן שהסריקה מתקדמת. אתם יכולים גם פשוט לחכות שהסריקה תסתיים לפני שתלחצו על אותו כפתור להמשך.
  סריקת גיבוי כונן קשיח
 5. לאחר השלמה, אתם יכולים כעת לעיין בקבצים המוצגים בחלק התוצאות עד שתמצאו את אלה שברצונכם לשחזר. תוכלו להקל על החיפוש באמצעות סנני הקטגוריות בצד או סרגל החיפוש בפינה הימנית העליונה. חשוב לזכור שסרגל החיפוש מקבל גם שמות קבצים וגם סיומות קבצים. לאחר שתמצאו את הקבצים, בחרו בהם על ידי סימון תיבות הסימון לצד שמות הקבצים. כשתהיו מוכנים, לחצו על הכפתור "שחזור".
  בחר קבצים
 6. לאחר מכן, חלון קטן יופיע שם תצטרכו לקבוע את מיקום השמירה של קבציכם ששוחזרו. לאחר שהחלטתם, לחצו על הכפתור "הבא" כדי להתחיל בתהליך השחזור.
  בחר מיקום שחזור
 7. עם הצלחת תהליך שחזור הנתונים, דף השלמה יופיע בפניכם. תראו גם כפתור בשם "הצג נתונים ששוחזרו בסייר" שתוכלו ללחוץ עליו כדי לפתוח מיידית את התיקייה שבה נמצאים הקבצים ששוחזרו.
  השחזור הושלם

לאחר שיצרת גיבוי ברמת בית לבית ושחזרת את הנתונים הנדרשים, אתה יכול לנסות לתקן את הכונן הקשיח הישן שלך באמצעות שיטות שונות. CHKDSK הוא כלי מובנה בחלונות שסורק ביסודיות את שלמות הכונן ומנסה לתקן כל שגיאות מערכת שהוא נתקל בהן.

ומאחר ויש לך כבר גיבוי, תוכל לנסות לפרמט את הכונן הקשיח כדי לראות אם זה יעזור לו לתפקד שוב כראוי.

מקרה 3: הכונן הקשיח הישן מת

בתרחיש המצער שבו הדיסק הקשיח הישן עצמו הוא זה שכבר אינו פעיל, תוכנות שחזור נתונים לא יהיו לעזר.

הדרך הטובה ביותר לשחזר נתונים מדיסקים קשיחים ישנים במקרים אלו היא לחקור שירותי שחזור נתונים שמובילים בדירוגים ומתאימים לאזור שלך. שירותים אלו מעסיקים מקצוענים שמתמחים בשחזור נתונים מהתקני אחסון שנמצאים במצבי חירום.

עוד טריק שנוי במחלוקת שתוכל לנסות הוא לשים את הדיסק הקשיח הישן שלך במקפיא למשך הלילה. כן, שמעת נכון. עשיית כך יכולה לעזור להחיות את הדיסק שלך במקרים מסוימים, ונותנת לך קצת זמן לשחזר נתונים מהדיסק. עם זאת, שים לב שזו פתרון זמני בלבד.

 1. 📏 התרחבות הלוח: דיסקים קשיחים מייצרים חום שבמקרים קיצוניים יכול לגרום לחומרים מסוימים בלוח המכשיר להתרחב. זה, בתורו, עלול לגרום לדיסק הקשיך להפסיק לעבוד. קיפאון המכשיר עשוי לקטן את החומרים אלו חזרה לגודל קביל, ולאפשר לו לתפקד שוב כראוי. עד שהם יתחממו ויתרחבו שוב, זה הכוונה.
 2. 🛢️ כשל בסיכה: דיסקים קשיחים ישנים נוטים לפגוש בבעיות של סיכה, שכן חומר הסיכה לבסוף נשחק, והחלקים התנועתיים של מנוע המכשיר עלולים להיתקע. קיפאון הדיסק הקשיך יכול להרחיב את המרחק בין החלקים הללו, וליתן יותר שטח לתזוזה כדי שהפלטות יוכלו להסתובב כראוי שוב.
 3. 💿 סטיקציה (קיצור של "חיכוך סטטי"):‎ סטיקציה עלולה להתרחש כאשר הדיסק הקשיך כבוי, והראשים שלו נוחתים (ונתקעים) על החלק במכשיר הנקרא איזור הנחיתה. זה קורה יותר לעיתים כשהדיסק מתחמם מדי ואז כובה מייד לאחר מכן. הירידה הדרמטית בטמפרטורה עלולה לגרום לראשים להידבק ולמנוע מהדיסק הקשיך לתפקד כראוי כאשר מדליקים אותו שוב. קיפאון המכשיר עשוי להחיותו מספיק זמן כדי להעתיק נתונים לפני שהוא יתקע שוב.

מסקנה

ישנם מספר דרכים לשחזר נתונים מדיסקים קשיחים ישנים, גם אם הם נפגעו או שלא פועלים יותר. אם ההתקן עדיין עובד, אתה יכול לנסות לבצע שחזור נתונים מדיסק קשיח בעצמך. רק זכור שתצטרך מחשב תקין, יחד עם מתאם לדיסק קשיך ישן או מארז כדי לחבר אותו.

אתה יםל לחבר את הדיסק ישירות למחשב אם תרצה. מאידך, אם הדיסק מת, אז תצטרך לפנות לשירות שחזור נתונים לעזרה. במקרים מסוימים, הנחת הדיסק הקשיח המת במקפיא עשויה לעזור אם אתה מוכן לקחת את הסיכון.

שאלות נפוצות:

אם אינך רוצה להתעסק עם פתיחת המחשב שלך, תוכל לחבר את ההתקן למחשב שלך באופן חיצוני באמצעות קורא דיסק קשיח ישן או מארז. לחלופין, תוכל לגשת לדיסק הקשיח הישן על ידי חיבורו ישירות למחשב שלך באמצעות הכבלים הנכונים.
ישנם מספר סיבות לכך שהדיסק הקשיח הישן שלך אינו פועל יותר. זה עשוי לכלול את הדברים הבאים:
 • השחתת התקן
 • נזק פיזי ניכר
 • מערכת קבצים שאינה נתמכת על ידי המחשב החדש שלך
 • דיסק לא מאותחל
 • בעיות בחיבור או בפורט
 • בעיות דרייבר
כוננים קשיחים ישנים מתחברים למחשבים באמצעות כבלי נתונים מסוג ATA/IDE. הם גם דורשים כבלי חשמל מסוג ATA/IDE כדי לספק להם חשמל.
אם כלי ניהול הדיסקים של המחשב שלך אינו מסוגל לקרוא כוננים קשיחים ישנים, וודא לבצע את הפעולות הבאות:
 • בדוק את המחברים כדי לוודא שהם פועלים כהלכה. בין אם אתה מחבר את הכונן הקשיח בפנים או בחוץ, חיבור תקין הוא חיוני.
 • בדוק אם הכונן מופיע ב-BIOS של המחשב אבל לא בניהול הדיסקים או במנהל ההתקנים. אם זה המצב, אז יש סיכוי טוב שהכבל אינו תקין.
 • הסר התקנה של כל מנהלי ה-ATA וכפה את חלונות להתקין ולהגדיר אותם מחדש באופן אוטומטי. שיטה זו הוכיחה את עצמה כמאוד מוצלחת אצל הרבה משתמשים.
 • מצא דרייבר ל-ATA באתר האינטרנט הרשמי של יצרן הלוח האם.
 • השתמש באפשרות "ייבוא דיסקים זרים" בניהול הדיסקים. כונן קשיח עשוי להיכנס בקטגוריית "זר" כאשר דיסק דינמי מועבר ממחשב אחד לאחר.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required