כיצד לשחזר קבצים ותיקיות שנמחקו בעריכה על מערכות Windows 10/11

נכתב על ידי
אושר על ידי
50

כיצד לשחזר קבצים שנמחקו

כשאנו הולכים לשמור קובץ, ייתכן שנשמור בטעות מעל קובץ אחר, ונמחק עבודה שהייתה חשובה לנו או שלקח לנו הרבה זמן להשלימה. זה יכול להיות מ frustrating ויכול להחזיר אותנו אחורה בלוח הזמנים שאנו עלולים לנסות לעמוד בו.

במאמר זה אנו הולכים לעבור על איך לשחזר קבצים שנמחקו. ישנם מספר דרכים לשחזר קבצים שנמחקו בווינדוס, אז אם דרך אחת לא עובדת עבורך אל תהסס לבחון את השיטות האחרות למטה.

האם ניתן לשחזר קבצים שנמחקו על ידי החלפה?

זה יכול להיות מאתגר, אך עדיין אפשרי לשחזר קבצים שנמחקו. ניתן לשחזר קבצים תלוי במגוון גורמים, כולל תצורות מערכת ההפעלה, חומרה, מיקרוקוד, ועוד.

לדוגמה, עקרונות הדריסה של נתונים שונים בין כונני דיסק קשיח (HDD) לבין כוננים מוצקים (SSD). כוננים מוצקים מקשים יותר על שחזור קבצים מאחר והם מוחקים בלוקי נתונים כדי להקצות נתונים דיגיטליים נכנסים.

בדרך כלל, ישנם שני תרחישים בהם ניתן לראות קובץ ככזה שנמחק:

 • קובץ או תיקייה עם שם קובץ זהה מחליפה קובץ קיים אחר: בתרחיש זה, נתוני הקובץ הישן עדיין קיימים על הדיסק אך מאוחסנים במיקום שונה.
 • דריסת נתונים על הדיסק: במקרה זה, הקובץ או התיקייה נכתבים על אותו מקום מוקדש על הדיסק שבו נשמר קובץ קודם, ובכך מוחקים את הנתונים הישנים שהיו מוקצים באותו מקום.

בתרחיש הראשון, הנתונים עדיין נשארים על הדיסק אך הופכים לבלתי נראים למערכת ההפעלה Windows. זה מגדיל את סיכויי שחזור הקבצים בהצלחה.

בשנייה השנייה, לעומת זאת, ייתכן שהנתונים כבר לא יהיו קיימים על הדיסק והסיכויים לשחזורם בהצלחה נמוכים יותר.

איך לשחזר נתונים שנכתבו מחדש

מחיקת קובץ בטעות יכולה להיות דבר מלחיץ. עם זאת, כאשר מדובר באובדן נתונים, ככל שתפעלו מהר יותר, כך תגדילו את הסיכויים לשחזור הקבצים בהצלחה.

על ידי עקיבה אחר שיטות אלה פשוטות, תוכלו להתחיל בתהליך שחזור הנתונים מיד ולמנוע הפסד נוסף של נתונים.

שיטה 1:השתמש בתוכנה כדי לשחזר קבצים שנמחקו

בעוד שסיכויי השחזור של נתונים שנמחקו הם בדרך כלל נמוכים יותר בהשוואה לקבצים שנמחקו או הוסתרו, עדיין תוכל לנסות לשחזר את הקבצים שלך באמצעות כלים חזקים לשחזור נתונים.

חשוב להתחיל את תהליך שחזור הנתונים מיד כאשר מתמודדים עם קבצים שנמחקו על גביהם, מכיוון שהזמן משחק תפקיד משמעותי בהגברת הסיכוי לשחזור מוצלח.

Disk Drill הוא אפליקציית שחזור נתונים אמינה שיכולה לסרוק מערכות קבצים גדולות ואף לחזות את סיכויי השחזור עבור כל קובץ שהיא סורקת. היא יכולה לזהות ולשחזר כמעט כל סוג קובץ, ממסמכים, תמונות, וידאו, אודיו, קבצי רוא, קבצי אדובי, ועוד הרבה מאוד.

משתמשי Windows יכולים גם ליהנות מהגרסה החינמית של Disk Drill, המאפשרת שחזור של עד 500 מגה-בייט של נתונים ללא עלות.

 1. הורד והתקן את Disk Drill למחשב שלך.התקנת disk drill
 2. בחר בהתקן/דיסק אותו תרצה לסרוק עבור הקבצים שנמחקו ולאחר מכן לחץ על הכפתור חפש נתונים אבודים בצד הימני של החלון.בחירת דיסק לסריקה ב-disk drill
 3. המתן לתהליך הסריקה להסתיים.סריקה הושלמה
 4. לחץ עיין בפריטים שנמצאו, או פשוט לחץ על סוג קובץ כדי לסנן מיידית רק סוגים מסוימים של קבצים שאתה מחפש.
 5. בדוק את הקבצים שתרצה לשחזר ולאחר מכן בחר שחזר.תצוגה מקדימה של קבצים שנמצאו ב-disk drill
 6. בחר מיקום בו Disk Drill ישחזר את הקבצים אליו.בחירת נתיב לשחזור קבצים
 7. לאחר מכן תופיע הודעת אישור שתודיע לך שהשחזור הושלם בהצלחה.הודעת שחזור הושלמה ב-disk drill

בעוד שאני בוחר לשחזר קבצי Word בדוגמה זו, ניתן לבצע שחזור של סוגי נתונים אחרים באותו אופן כפי שמוצג בשלבים שלעיל.

שיטה 2:שחזור קבצים שנכתבו מעליהם באמצעות גרסאות קודמות

גרסאות קודמות הן עותקים של קבצים שווינדוס יוצרת כחלק מגיבוי או כנקודת שחזור. ווינדוס עושה זאת באופן אוטומטי עבורך וזוהי תכונה שמובנית ישירות במערכת ההפעלה.

אם שינית תיקייה או קובץ, לעיתים תוכל ללחוץ עליו עם כפתור העכבר הימני ולשחזר אותו לגרסה קודמת שתאפשר לך לשחזר קבצים שהוחלפו כאשר בטעות דרסת אחד.

 1. מצא את התיקייה או הקובץ שברצונך לשחזר לגרסה קודמת שלהם.
 2. לחץ על הקובץ או התיקייה בקליק ימני ובחר שחזור גרסאות קודמות.לחץ על שחזור גרסאות קודמות
 3. אז תיפתח חלונית שתרשום את כל הגרסאות הקודמות שזמינות לך באפליקציה הזו. אם יש לך כאלה, הן יופיעו כאן. בחר פתח אם ברצונך להציץ בהן קודם כדי לוודא שאתה משחזר את הגרסה הנכונה של הקובץ שנתבע.תצוגה מקדימה של גרסאות קודמות
 4. לאחר מכן, בחר באפשרות שחזר אל לאחר שאישרת שזו אכן התיקייה או הקובץ הנכונים.שחזור גרסה קודמת לתיקייה אחרת
 5. לבסוף, בחר מיקום לשחזר אליו את התיקייה או הקובץ שנמחקו.נתיב לשחזור בתיקייה אחרת

זהו! היכולת לשחזר לגרסה קודמת היא שימושית מכיוון שאינה דורשת ממך להכין משהו מראש. Windows עושה זאת בשבילך אוטומטית כשאתה משתמש במחשב שלך.

שיטה 3:‏שחזור קבצים שדרסו מגיבוי

אם תבצע גיבוי של המחשב בווינדוס לכונן קשיח חיצוני, אז תוכל לשחזר ממנו קבצים שנכתבו מחדש. זה יהיה כונן שאתה מחבר למחשב שלך או כונן קשיח ללא חוטים שהמחשב שלך יכול לגשת אליו.

שחזור קבצים שנמחקו על ידי כתיבה מחודשת מדיסק קשיח הוא שיטה יותר אמינה כיוון שהיא כוללת את כל הקבצים שיש לך במחשב ה-Windows שלך, והיא אינה מוגבלת לפי יישום.

 1. הפעל הגדרות > עדכון ואבטחה > גיבוי .
 2. אם יש לך הגדרת גיבוי, היא תופיע כאן. לאחר מכן, תוכל לשחזר את הקבצים שלך חזרה למחשב שלך.

אם אתה לא רואה גיבוי שמופיע על ידי ביצוע השלבים שלעיל, אני ממליץ בחום שתקים גיבוי ותגבה את המחשב שלך באופן קבוע. אף אחד לא חושב שהפסד נתונים יקרה לו ומוטב להיות מוכנים.

שיטה 4: השתמש בתכונות הגיבוי המובנות של התוכנה

רבות מהאפליקציות כוללות כיום פתרונות גיבוי משלהם, כגון מוצרי Adobe, AutoDesk, ו-Microsoft Office. יכולת זו מאפשרת להם ליצור קבצי גיבוי ולשמור את העבודה שלך אוטומטית מדי פעם.

ניתן להגדיר את תכונת השחזור האוטומטי באופן אוטומטי או ידני בהגדרות של כל יישום על-פי ראותו, אם כי בדרך כלל היא מופעלת כברירת מחדל.

עם זאת, חשוב לציין שהסתמכות על שיטת השחזור הזו אינה מבטיחה את אחזור הגרסה העדכנית ביותר של העבודה שלכם. מאחר שהשמירה האוטומטית מתבצעת במרווחי זמן קבועים, ייתכן שהשינויים האחרונים שבוצעו לא נשמרו מיד לפני אובדן הנתונים.

בדוגמא זו, נראה איך להשתמש בתכונת שחזור אוטומטי של מיקרוסופט אופיס כדי לאחזר גרסה קודמת של מסמך.

Microsoft Office מציעה גם יכולת ענן שתשמור את עבודתך בכל פעם שתבצע שינוי באופן אוטומטי, אם אתה לא מתנגד לשמירת המידע שלך על הענן.

 1. הפעל את Word או Excel.
 2. עבור לנביגציה ובחר קובץ > אפשרות > שמור.
 3. בחלון זה תוכל למצוא את מיקום השחזור האוטומטי שלך, שם הקבצים שלך נשמרים. תוכל גם לראות כמה פעמים השחזור האוטומטי שומר את העבודה שלך בשבילך. תוכל לראות על שלי, שהוא שומר כל 10 דקות וזה ההגדרה המוגדרת כברירת מחדל.הגדרות שחזור אוטומטי בוורד
 4. לחץ על אפשרות העיון כדי לחפש את הקבצים הניתנים לשחזור. כאשר לוחצים על "עיון", תופיע תיבת דו־שיח לבחירת תיקיית שחזור אוטומטית תחילה, אבל לא לפתוח מסמכים משם. תוכל פשוט לעקוב אחרי הנתיב הזה ולאחר מכן לחפש אחר תיקיות כדי לאתר את הקבצים שלך. מצא את הקובץ שברצונך לשחזר ולחץ על אישור כדי לשחזר קבצים שנכתבו על פניהם.לך לתיקיית שחזור אוטומטי בוורד

מסקנה

שחזור קבצים או תיקיות שנמחקו במערכת הפעלת ווינדוס יכול להיות מאתגר, אך זה אינו בלתי אפשרי. זה מתקיים במיוחד אם הפעלת את אפשרויות הגיבוי של ווינדוס או שיש לך את היסטוריית הקבצים מופעלת.

אם אין לך גיבויים, באפשרותך לבדוק אם יש ליישומים שבהם השתמשת תכונת שחזור אוטומטי. עם זאת, מומלץ בחום להשתמש מיד באפליקציות אמינות של צד שלישי לשחזור נתונים כמו Disk Drill כדי למקסם את הסיכויים לשחזור קבצים בהצלחה.

שאלות נפוצות:

כאשר אתה דורס קובץ, הנתונים הקשורים אליו מסומנים כחופשיים למחשב שלך כדי שאז הוא יוכל לשמור נתונים חדשים עליהם. זה מה שמאפשר לנו לשחזר נתונים בשלבים שלעיל. ככל שתמתין יותר זמן לנסות ולשחזר את הקובץ הדרוס, פחות סיכוי יהיה לך להצליח בכך.
Disk Drill יכול לשחזר קבצים ממכשירים חיצוניים כמו כוננים קשיחים חיצוניים וכונני USB ניידים. פשוט עקבו אחרי השלבים למעלה שמתייחסים לשחזור נתונים עם Disk Drill, אך בצעו סריקה של כונן ה-USB הנייד שלכם. תוכלו להציץ בנתונים ש-Disk Drill הצליח לשחזר ולבחור אילו מהם תרצו לשחזר בחזרה למחשב ה-Windows שלכם.
תוכנות כמו Word ו-Excel כוללות פונקציית ביטול מובנית שמאפשרת לך לבטל פעולות קודמות שבוצעו. אם בטעות מחקת את כל הטקסט או המספרים שלך, תוכל להשתמש בקיצור המקלדת "Ctrl + Z" בלי סימני הציטוט כדי לבטל את הפעולות האחרונות. אם כבר שמרת את הקובץ, אז יהיה עליך להשתמש בסבירות גבוהה באחת מפעולות השחזור המתוארות למעלה.
בדוק אם יכולת היסטוריית הקובץ מופעלת במחשב ה- Windows שלך. אם היכולת מושבתת או שהופעלת אותה רק לאחר שאיבדת את הנתונים, היא לא תהיה קלטה גרסאות קודמות.
דריסת קובץ פירושה החלפתו בנתונים חדשים. מחיקת קובץ הופכת אותו ללא נגיש למכשיר שלך, מסומן כחלל פנוי שניתן לתפוס על ידי נתונים כניסים.
כאשר קובץ נכתב מעל, הקצאת הנתונים הקודמת שלו על הדיסק שלך תינתן למערכת נתונים חדשה. זה הופך את הקובץ הקודם או גרסת הקובץ לקשה יותר לשחזור.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required