איך לראות את כל הקבצים בדיסק הקשיח של מק: 3 שיטות פשוטות

נכתב על ידי
אושר על ידי
11

איך לראות את כל הקבצים על דיסק קשיח במקמערכות ההפעלה השונות של אפל, MacOS, עוצבו בדרך כלל עם פשטות בראש, ומיועדות גם למשתמשים חדשים וגם למשתמשים בעלי ידע טכני. עם זאת, לא נדיר שחלק מהאנשים מתקשים לאתר קובץ או תיקייה מסוימים. זה נכון במיוחד עבור משתמשים שאינם מוכרים מאוד עם מחשבים או אנשים אשר רגילים למערכות הפעלה אחרות כמו Windows או Linux.

במדריך זה, נלמד אותך איך לראות את כל הקבצים על כוננים קשיחים ב-Mac באמצעות שיטות שונות. גם נעבור על מה לעשות אם פשוט לא נראה לך שאתה מוצא את הקבצים שאתה מחפש.

3 דרכים לראות את כל הקבצים בדיסק הקשיח של מק

מערכת ההפעלה macOS נגישה למדי מטבעה, ומאפשרת לך להגיע לדברים שונים במחשב שלך עם מאמץ מינימלי. עם זאת, ישנם זמנים שבהם תרצה תצוגה טובה של הקבצים או התיקיות כדי לנהל את שטח הדיסק הקשיח או לאבחן בעיה באפליקציה שאינה פועלת כראוי. כמובן, ייתכן גם שפשוט מחפשים קובץ שנעלם. מה שלא תהיה הסיבה, הנה כיצד לראות את כל הקבצים במקינטוש בדרכים שונות.

שיטה 1: השתמש ב-Finder כדי לנווט בכונן שלך

Finder הוא כלי במערכת ההפעלה macOS הדומה ל-Windows Explorer. זהו מנהל הקבצים והממשק המשתמש המוגדר כברירת מחדל במחשבי Mac שמאפשר לך לנווט בין כל הקבצים והתכונות השונות. הנה מדריך צעד אחר צעד פשוט ומהיר על איך לצפות בכל הקבצים ב-Mac באמצעות Finder:

 1. כדי להתחיל, פנו את תשומת הלב שלכם לשורת התפריט של ה-Finder בחלק העליון של שולחן העבודה שלכם ונווטו אל עבור אל > מחשב.
  go computer
 2. כאן אמורים להיות לכם גישה לכל מכשיר אחסון שמחובר למחשב שלכם, יחד עם כל הקבצים והתיקיות שבתוכם. עם זאת, זה לא כולל את תיקיית ה-"Library" מתחת ל-"Home".
  finder computer
 3. כדי לגשת לתיקיית "Library", עברו אל עבור אל > בית בשורת ה-Finder שלכם. לאחר מכן, לחצו על סמל שלוש הנקודות לאורך שוליית החלון העליונה ובחרו "הצג אפשרויות תצוגה".
  show view options
 4. לאחר מכן, בחלון הקופץ שמופיע, סמנו את תיבת הסימון "הצג תיקיית Library". תיקיית "Library" כעת תופיע כאפשרות ב-Finder > עבור אל.
  show library folder

שיטה 2: הצג קבצים נסתרים

אם עברת דרך כל הקבצים שלך ועדיין לא מצאת את הקובץ שאתה מחפש, ייתכן שהוא פשוט נמצא בסתר. הדרך הראשונה להציג קבצים מוסתרים ב-Mac היא ללחוץ על המקשים Command + Shift במקביל. החיסרון בשיטה זו הוא שתצטרך לחזור על פעולה זו בכל פעם שאתה פותח את ה-Finder ורוצה לחפש קבצים מוסתרים.

אם אתה רוצה פתרון יותר קבוע, תצטרך להזין כמה פקודות בטרמינל. הנה איך להציג את כל הקבצים בטרמינל של מק:

 1. ראשית, נווט אל Go > Utilities.
  go utilities
 2. לחץ פעמיים על Terminal.
  utilities terminal
 3. לאחר מכן, הקלד “defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles true” בלי סימני הציטוט ולחץ Enter. פקודה זו תגרום לכך שקבצים מוסתרים יוצגו תמיד ב-Mac מעתה והלאה.
  show all files terminal
 4. משם, הקלד “killall Finder” בלי סימני הציטוט ולחץ Enter שוב כדי להפעיל מחדש את אפליקציית ה-Finder.
  kill finder

הערה: אם ברצונך לבטל את הפעולה הזו ולהסתיר את הקבצים שלך שוב, פשוט הקלד "defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles false" לתוך הטרמינל ולחץ Enter.

שיטה 3: הצגת סמל כונן קשיח על שולחן העבודה מהעדפות ה-Finder

נמאס לכם להשתמש בתפריט של ה-Finder בכל פעם שאתם גולשים להתקני אחסון שלכם? תוכלו להפוך את המחשב שלכם לנגיש יותר על ידי הצגת סמלים של כונן קשיח על שולחן העבודה שלכם. זה מקל על צפייה בקבצים ותיקיות שלכם הרבה יותר.

כדי להציג סמל כונן קשיח על שולחן העבודה שלך מהעדפות המוצא, פשוט פעלו לפי השלבים המתוארים למטה:

 1. ראשית, עבור אל Finder > העדפות בתפריט Finder שלך.
  העדפות Finder
 2. ודא שאתה בלשונית "כללי", ואז סמן את התקני האחסון שתרצה שיופיעו על שולחן העבודה שלך. האפשרויות כוללות דיסקים קשיחים, דיסקים חיצוניים, CD-ים, DVD-ים, iPods ושרתים מחוברים. כשתסיים, סמל לתקן האחסון הספציפי יופיע על שולחן העבודה שלך.
  הצגת פריטים על שולחן העבודה

מה לעשות אם לא ניתן למצוא את הקבצים שאתה צריך

אם עדיין לא מצאת את הקבצים שלך אחרי שחיפשת בדיסק הקשיך ובהתקני אחסון חיצוניים, יש כמה דברים נוספים שאתה יכול לנסות.

שיטה 1: השתמש בחיפוש ב-Finder שלך

Finder כולל פונקציית חיפוש מובנית שתוכלו לנצל כדי לאתר קבצים על פי קריטריונים מסוימים. פשוט עקבו אחר השלבים הבאים:

 1. כדי להתחיל, פתחו מופע של Finder ולחצו על סמל הזכוכית המגדלת בפינה הימנית העליונה של החלון, שיהפוך לסרגל חיפוש. כעת הקלידו שם קובץ או פורמט קובץ ולחצו Enter. זה יתחיל חיפוש בסיסי.
  finder search bar
 2. משם, תוכלו ללחוץ על הכפתור "+" מתחת לסרגל החיפוש כדי להוסיף ערכת קריטריונים, שמאפשרת לכם לבחור בין סוג קובץ, שם, תאריך, וכו'.
  search kind any
 3. לאחר מכן, תוכלו ללחוץ על הכפתור "+" עוד פעמים כדי להוסיף עוד קריטריונים.
  search more criteria
 4. אם אתם תוהים איך מוצאים את הנתיב של קובץ במקינטוש, פשוט סמנו את הקובץ שמצאתם באמצעות תכונת החיפוש של Finder, ותראו את הנתיב למטה מעט מהחלון.
  search file path

שיטה 2: בדוק את האשפה

אם קובץ לא מופיע בחיפושים שלך, ייתכן שמחקת אותו בטעות. קבצים שנמחקו במקינטוש נשארים בכלי האשפה עד שהוא מתרוקן, כך ששווה בהחלט לבדוק שם. כדי לפתוח את כלי האשפה, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על סמל הפח בצד הימני הרחוק של העגינה שלך. אז, אם אתה מוצא את הקבצים שלך שם, אתה יכול להחזיר אותם למיקומם המקורי על ידי לחיצה ימנית ובחירה ב"החזר"."
פח אשפה פתוח

שיטה 3: השתמש בכלי שחזור נתונים מקצועי

אם הקבצים שלך לא מופיעים בחיפוש או בכלי האשפה, סביר להניח שהם כבר אינם על כונן הקשיח שלך. במקרה זה, תוכל להשתמש בתוכנת שחזור נתונים מהדרג הראשון כדי לאחזר אותם. Disk Drill היא אחת האפשרויות הטובות ביותר לשחזור קבצים שנמחקו לצמיתות ב-Mac, והיא מציעה כמה מהסריקות המהירות ביותר, שיעורי שחזור הגבוהים ביותר, וממשקי משתמש הזמינים ביותר שיש.

הוא גם תואם במידה גבוהה עם כמעט כל התקני אחסון, מערכות קבצים ופורמטים של קבצים. כדי לשחזר קבצים באמצעות Disk Drill, עקוב אחר השלבים שלמטה:

 1. כדי להתחיל, עבור לאתר Cleverfiles, הורד את הגרסה האחרונה של Disk Drill וודא שהוא מותקן כראוי במחשב שלך.
 2. הפעל את Disk Drill, בחר את הכונן הקשיח ממנו ברצונך לשחזר נתונים, ולחץ על "חפש נתונים אבודים."
  select hard drive
 3. לאחר מכן, תהליך הסריקה יתחיל עכשיו. כשהוא יסתיים, לחץ על הכפתוװ "בדוק את הפריטים שנמצאו" שבפינה הימנית העליונה כדי להמשיך.
  scanning drive
 4. בקטע התוצאות, תוכל לדפדף בכל הקבצים ש-Disk Drill חשף. כדי לצמצם את התוצאות, תוכל להשתמש בקטגוריות הסינון בצד השמאלי או בסרגל החיפוש בפינה הימנית העליונה. זכור שסרגל החיפוש פועל גם לפי שמות קבצים וגם לפי סוגי קבצים. כאשר תמצא את הקבצים שאתה מחפש, סמן את הסימון ליד שמותיהם כדי להדגיש אותם, לאחר מכן לחץ על הכפתור "שחזר" בפינה הימנית התחתונה כדי להמשיך.
  select files
 5. בלחיצה, חלונית קטנה תופיע ואז תצטרך לבחור מקום לקבצים ששוחזרו. המקום שתבחר צריך להיות על מכשיר אחסון שונה מזה שאתה משחזר ממנו. לחץ על "הבא" כשאתה מוכם.
  choose recovery storage
 6. Disk Drill עכשיו ינסה לשחזר את הקבצים שלך. ברגע שהתהליך יסתיים, תקבל הודעת סיום וכפתור שמתויג "הצג תוצאות ב-Finder" שתוכל ללחוץ עליו כדי לעבור ישירות לקבצים ששוחזרו.
  recovery complete

שימו לב שבגרסת ה-Mac של Disk Drill ניתן רק להציג את הקבצים בתצוגה מקדימה. על מנת לשחזר את הנתונים, עליכם לשדרג לגרסת ה-Pro.

סיכום

מערכות ההפעלה של Mac יכולות להיות פשוטות מספיק לניווט, אך ישנם גורמים רבים שיכולים להקשות על איתור קובץ או תיקייה מסוימת. יש גם סיבות שונות לרצון במבט כולל על הנתונים בכונן הקשיח שלך. בכל מקרה, ישנם מסלולים רבים כאשר מדובר באיך לצפות בכל הקבצים ב-Mac. בתקווה, השיטות שהוצגו במדריך זה עזרו לך לעיין בקבצים שלך בצורה יסודית יותר, וכן לאחזר את אלה שכבר לא נמצאים על כונן הקשיח שלך.

שאלות נפוצות:

כדי להציג שוב את תיקיית הספריות ב-Mac, פשוט עקבו אחר השלבים הבאים:
 1. נווטו אל עבור > בית בתפריט העליון של ה-Finder.
 2. בחלון שמופיע, לחצו על סמל עם שלוש נקודות ליד החלק העליון ובחרו ב"הצג אפשרויות תצוגה".
 3. חלון קטן יופיע.
 4. סמנו את תיבת הסימון המתויגת "הצג תיקיית ספריות," והיא כעת תופיע כאפשרות ב-Finder > עבור.
כדי להציג את כל הקבצים ב-Mac באמצעות הטרמינל, הנה מה שאתה יכול לעשות:
 1. עבור אל > אבזרים > טרמינל
 2. הקלד את הפקודה “defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles true”.
 3. הקלד “killall Finder” ולחץ Enter כדי לרענן את Finder.
אם אתה לא רואה את כל הקבצים שלך על מק, ייתכן שהקבצים שאתה מחפש מוסתרים. תוכל לראות קבצים מוסתרים על ידי לחיצה על פקודה + שיפט, אך זוהי פתרון זמני שתצטרך לבצע כל פעם שאתה פותח את ה־Finder. כדי להציג קבצים מוסתרים באופן קבוע, תצטרך לבצע את הפקודות שהוזכרו למעלה באמצעות כלי ה־"טרמינל".
כשמחוברים למחשב מק, כוננים קשיחים חיצוניים נראים בדרך כלל על שולחן העבודה באופן אוטומטי. באופן חלופי, תוכלו לעיין בכונן על ידי פתיחת Finder > Go > Computer. הכונן הקשיח החיצוני שלכם אמור להופיע ברשימת המכשירים הזמינים. אם הוא לא מופיע בשום מקום, יתכן ואתם מתמודדים עם כונן קשיח פגום.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required