איך לשחזר קבצים פגומים בחלונות [השיטות הטובות ביותר]

נכתב על ידי
אושר על ידי
42

שחזור קבצים פגומים בווינדוס

אתה עובד על המחשב שלך, ואתה הולך לשמור קובץ כי אתה רוצה לשמר את עבודתך. אך האפליקציה שאתה משתמש בה מתרסקת, או שהמחשב שלך מתחיל באופן פתאומי מחדש, והקובץ שלך לא נשמר.

זהו רק אחד מהתסריטים הרבים שיכולים לפגום בקבצים שלך. החדשות הטובות? יש דרכים לשחזר קבצים פגומים בווינדוס. במאמר הזה, נחקור מהו קובץ פגום, איך זה קורה, וכיצד אפשר לשחזר קובץ פגום.

מהו קובץ פגום?

בקצרה, קובץ פגום הוא קובץ שנזוק. לכל הנתונים במחשב שלך יש מבנה, וכאשר מבנה זה ניזוק או מופרע, זה יכול לגרום לקובץ להפוך לפגום.

הודעת קובץ פגום

זה עלול לגרום לקובץ לא להיפתח יותר ולמערכת ההפעלה שלך לא תהיה ידעת כיצד להתמודד עם הקובץ יותר. אם תנסה לפתוח אותו, האפליקציה עלולה לקרוס כיוון שישנם נתונים חסרים שגורמים לתוכנה שאתה משתמש בה לא להבין מה לעשות איתו.

איך קובצים נהפכים לפגומים?

ישנם מספר סיבות שבגינן קובץ עלול להיקלקל. אני ארשום כמה מהסיבות הנפוצות להלן:

 • 🔌 הפסקות חשמל הגורמות למחשב להיכבות בפתאומיות – הפסקות חשמל הגורמות לכיבוי בלתי צפוי עלולות להפריע לתהליכי מערכת ולפעולות כתיבה אחרות. זה,בתמורה, עלול לגרום לחלק מהקבצים להיות בלתי נגישים או לנתוני מטה-הנתונים להתקלקל.
 • ⚡ פיקות חשמל – דומה לכיבוי בלתי צפויים, פיקות חשמל בשל חיבור חוטים לקויים או מסיבות אחרות יכולות גם להפריע לפעולות שינוי נתונים. יתר על כן, זה יכול גם לגרום נזק לרכיבי חומרה, מה שעלול להותיר את המחשב שלך בלתי נגיש.
 • 🔨 קריסות יישומים – אם יישום קורס במהלך שמירת קובץ, התוצאה עשויה להיות חלק מהקובץ שעודכן, והיתר נשמרו או נפגעו. נתונים לא עקביים אלו עשויים להוביל להתקלקלות הקובץ.
 • 🖥️ קריסת מערכת הפעלה – אם מערכת ההפעלה קורסת, כל הפעולות נעצרות, כולל פעולות רקע וכל מה שאתה גולש אליו. זה עשוי לגרום לנזקים חדלים לנתונים או אפילו להשחתה של מערכת הקבצים.
 • 🛑 שגיאות עדכון – אם עדכון תוכנה אינו מוצלח, רכיבים קריטיים של המערכת שמעורבים בעדכון עלולים להיפגע, מה שיכול לגרום להתקלקלות של קבצים קשורים.
 • ➡️ העברת נתונים חדשים למחשב ושגיאות תאימות – אם אתה מעביר קובץ לא תואם למחשב או למכשיר אחר, אותה העתקה עשויה להיות לא יעילה או לא קריאה. זה עשוי להיות בשל כך שלמכשיר אין דרך לפרש את הקובץ/הנתונים באופן נכון.

החדשות הטובות הן שיש מספר דרכים לשחזר קבצים שהושחתו, כאשר חלונות ואפליקציות אחרות לוקחות בחשבון שיש מקרים בהם אפליקציות או מחשבים עלולים לקרוס.

להלן, אציג כמה מהדרכים הטובות ביותר שבהן תוכל להתמודד עם שחזור קבצים פגומים ולשחזר את הנתונים שלך.

השיטות הטובות ביותר לשחזור קבצים פגומים

סיכויי ההחלמה המוצלחת של קבצים פגומים יהיו תלויים בסיבה הבסיסית לפגם. להלן, אנו מתארים את השיטות הטובות ביותר להחזרת קבצים פגומים שאתה יכול לבצע בקלות. בדוק איזו מהשיטות תעבוד על צרכי ההחלמה הספציפיים שלך.

שיטה 1: העתק את הקובץ ממקור המקורי

הדרך הפשוטה ביותר לשחזר קבצים פגומים היא פשוט להעתיק אותם מהמקור המקורי. רוב הקבצים במחשב שלך שאינם קבצי מערכת (כלומר, קבצים ש-Windows מוסיף בעת ההתקנה) הם בדרך כלל מתקבלים ממקור חיצוני וניתן להשיג אותם מחדש.

לדוגמה, אם הקובץ התקול שאתה מנסה להשתמש בו הוא קובץ התקנה לכלי שברצונך להתקין, עבור לאתר האינטרנט של הכלי והורד שוב את קובץ ההתקנה. אם קיבלת את הקובץ, לדוגמה, סרט כקובץ mp4 שנהפך לתקול, תוכל לבקש את הקובץ שוב מחברך.

עם זאת, אם אתה לא מצליח להשיג את הקובץ התקול חזרה מהמקור, ייתכן שתוכל לשחזר אותו על ידי שינוי פורמט הקובץ של הקובץ התקול.

שיטה 2: שנה את פורמט הקובץ

לעיתים, תיקון קובץ פגום יכול להיות פשוט כמו שינוי פורמט הקובץ. לדוגמא, אם אתה לא מצליח לפתוח מסמך של Word, המרתו ל-PDF עשויה לעזור. אם הקובץ הפגום שלך הוא תמונה בפורמט PNG, המרתה ל-JPG עשויה לעזור לשחזר את הקובץ.

יש כמה דרכים לשנות את פורמט הקובץ. בדרך כלל, חיפוש באינטרנט של "המרת (פורמט קובץ) ל(פורמט קובץ אחר)" יזרוק רשימה של כלים מבוססי אינטרנט שיכולים להמיר את פורמט הקובץ באופן מקוון.

ניתן גם להמיר כמה פורמטים של קבצים באמצעות הכלים שכבר קיימים במחשב שלך, בתנאי שאתה לפחות מסוגל לפתוח את הקובץ. לדוגמה, כאשר מסמך וורד נהפך לפגום, חלק מהתוכן שלו עשוי שלא להופיע, אך הקובץ עדיין ייפתח. תוכל לעבור אל קובץ > שמירה כ- ולשמור את הקובץ כמסמך PDF.

שמירת מסמך וורד כ-PDF

שיטה 3: השתמש בפתרונות יישומים מובנים של שחזור אוטומטי

רבות מהאפליקציות בימינו מציעות הגנה פנימית על הנתונים נגד תקלות כמו קריסות אפליקציות ומחשבים. Microsoft Office היא דוגמה בולטת לשירות תוכנה המציע הגנה מרשימה על הנתונים שלך.

מאחר ורובנו משתמשים ב-Microsoft Office, נוכל לראות איך לשחזר קובץ פגום באמצעות Word. אם אתם משתמשים במשהו כמו Microsoft OneDrive או Google Docs, אז כנראה שזה לא יהיה משהו שתצטרכו לשקול כיוון שהנתונים שלכם נשמרים באופן קבוע בענן.

עם זאת, בשל חששות פרטיות ותלוי במה שאתה עובד עליו, ייתכן שלא תוכל לשמור את הנתונים שלך בענן או שיהיו לך סיבות אחרות שבגינן אתה מעדיף לא לעשות זאת. בשלבים שלהלן, אני אעבור על אופן שחזור קובץ מ-Microsoft Word אך השלבים הללו יחולו על רוב יישומי Microsoft Office והשלבים לא אמורים להשתנות במידה רבה.

 1. הפעל את Word או כל מוצר Office אחר כיוון שהשלבים אמורים להיות כמעט זהים.
 2. עבור לסרגל הניווט ובחר קובץ > אפשרויות > שמור.
 3. בתוך חלון זה, תוכל למצוא את מיקום השחזור האוטומטי שלך שאליו הקבצים שלך נשמרים. תוכל גם לראות כמה פעמים השחזור האוטומטי שומר את עבודתך בשבילך. תוכל לציין במקרה שלי, שהוא שומר כל 10 דקות וזו הגדרת ברירת המחדל.הגדרות שחזור אוטומטי ב-Word
 4. מתוך מסך זה, תוכל לראות אלו קבצים נשמרו וזה יאפשר לך לאתר ולשחזר קבצים פגומים.שחזור אוטומטי שומר בתיקייה

שיטה 4: שחזור קבצים פגומים באמצעות גרסאות קודמות

גרסאות קודמות הן עותקים של קבצים שחלונות יוצרת כחלק מגיבוי או כנקודת שחזור. לעיתים קודמות, גרסאות קודמות מכונות גם "עותקי צל" והן נוצרות באופן אוטומטי על ידי מערכת ההפעלה של חלונות, כך שזה לא משהו שהייתם צריכים להגדיר מראש.

אם יש לך קובץ פגום, סביר להניח שתוכל ללחוץ עליו עם לחיצה ימנית ולשחזר אותו חזרה לגרסה קודמת או לנקודת צללית, שתאפשר לך לשחזר קובץ במקרה שהוא יהפוך לפגום.

שחזור קבצים שהתקלקלו באמצעות גרסאות קודמות זה די פשוט ואני אלך דרך התהליך בשלבים שלהלן.

 1. מצא את התיקייה או הקובץ שברצונך לשחזר לגרסה קודמת שלו.
 2. לחץ עם הכפתור הימני של העכבר על הקובץ או התיקייה ובחר שחזר גרסאות קודמות.
 3. בחר את הגרסה הקודמת שברצונך לשחזר אליה ולחץ על שחזר.בחר גרסה קודמת ושחזר
 4. לאחר שלחצת על שחזר, המחשב שלך ישחזר את עצמו לגרסה הקודמת של הקובץ והוא אמור שלא להירקב יותר!

לעיתים עשוי לא להיות גרסה קודמת של הקובץ שאתה מנסה לשחזר אליה וזה המקום שבו גיבוי נכנס לתמונה.

שיטה 5: שחזור קבצים פגומים מגיבוי של Windows

לאחר שהות בתעשיית המחשבים במשך שנים, אני יכול להעיד שגיבוי המחשב שלך הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות למען הנתונים שלך. לשחזר קבצים שנפגמו מגיבוי הוא מאוד פשוט לביצוע ולוקח רק מספר צעדים.

 1. הפעלה הגדרות > עדכון ואבטחה > גיבוי.שחזור מגיבוי
 2. אם יש לך גיבוי שנקבע, הוא יופיע כאן. לאחר מכן תוכל לאחזר קבצים פגומים על ידי בחירת הגיבוי והמתנה לשחזורו לנקודת זמן קודמת.שחזור קבצים מגיבוי

אם אין לך גיבוי שמופיע לאחר שעקבת אחרי השלבים שלעיל, סביר להניח שאין לך כזה והייתי ממליץ לך להתחיל לגבות את המחשב שלך כדי לוודא שהנתונים שלך נשמרים.

ישנם דרכים נוספות לשחזר קבצים פגומים שנבחן להלן.

שיטה 6: השתמש בתוכנת תיקון קבצים

אם אתה מעוניין בפתרון פחות ידני, תוכל להשתמש בכלי תיקון קבצים כמו Stellar Microsoft Office Repair Toolkit או Repair Toolbox. שיעור ההצלחה של כל תוכנה בדרך כלל תלוי במידת החכמה שלה.

קבצים יכולים להיתקלקל בשל וירוסים, תוכנה עם תקלות שלא כתבה את הקובץ כהלכה, או אירוע מסוים שגרם לנתוני הקובץ להתבלגן. לכן, סיכויי ההצלחה בעת שימוש בכלי תיקון תלויים גם במידת הנזק או הקילקול של הקובץ.

חשוב לציין שלא משנה איזה כלי תיקון קבצים תשתמשו בו, הוא יוכל לתקן רק בעיות קורופציה קלות. אם חלק גדול מנתוני הקובץ שלך חסר, כלי התיקון—לא משנה כמה יקר—לא יהיה מסוגל לשחזר את הקובץ.

שיטה 7: שחזור קבצים פגומים באמצעות תוכנת שחזור נתונים

אם השלבים למעלה לא עבדו, ייתכן שתוכל לשחזר גרסה קודמת שלה שתיפתח ותפעל באמצעות תוכנת שחזור נתונים של צד שלישי.

Disk Drill יכול לשחזר קבצים וכל סוגי הנתונים האחרים. הוא יכול לעשות זאת על ידי סריקת המחשב שלך ומציאת קבצים שנמצאים שם, אך עשויים שלא להיות גלויים לך. במצב של קובץ פגום, Disk Drill עשוי להיות מסוגל לשחזר גרסה תקינה קודמת של הקובץ שתיפתח ותפעל במכונת ה-Windows שלך. תוכנה לשחזור נתונים אינה יכולה לתקן קבצים פגומים, אבל אם קיימת גרסה תקינה אחרת של הקובץ, ייתכן שניתן לשחזר אותה.

הדרך הטובה ביותר לדעת האם הקובץ ניתן לשחזור היא אם פונקציית התצוגה המקדימה פועלת כאשר מסתכלים על הקבצים ש- Disk Drill הצליח למצוא לאחר שתהליך הסריקה הסתיים, שאצביע עליהם בשלבים שלהלן.

ברגע שאתה שם לב שקובץ נפגע ולא נפתח במחשב שלך, מוטב להפסיק להשתמש במחשב כיוון ששמירת נתונים חדשים עליו תקשה על Disk Drill לשחזר נתונים. אם אתה יכול לטעון את Disk Drill על כונן חיצוני או כונן אצבע, זה יגדיל את סיכוייך לשחזור נתונים.

 1. הורד והתקן את Disk Drill למחשב שלך.התקנת דיסק דריל
 2. בחר את ההתקן/דיסק שברצונך לסרוק עבור הקבצים התקולים ולאחר מכן לחץ על כפתור חפש נתונים אבודים בפינה הימנית התחתונה כדי להתחיל בשחזור קבצים תקולים.בחירת דיסק לסריקה בדיסק דריל
 3. חכה לתהליך הסריקה להשלמה. לאחר מכן עבור לבדיקת הפריטים שנמצאו
 4. תוצגו בפניך כל הקבצים ש- Disk Drill הצליח לשחזר. אם אתה מסוגל להציג קובץ, אז רוב הפעמים Disk Drill מסוגל לשחזר אותו. זוהי אינדיקציה טובה שאתה יכול לשחזר גרסה פועלת קודמת של קובץ תקול.הצגת קבצים בדיסק דריל
 5. סמן את הקבצים שברצונך לשחזר ולאחר מכן בחר שחזר.שחזור קבצים בדיסק דריל
 6. בחר מסלול לשמירת הקובץ התקול שקובץ Disk Drill ישחזר אותו לשם.בחירת מיקום לשחזור בדיסק דריל
 7. לאחר מכן תוצג בפניך הודעת אישור שתודיע לך שהשחזור הצליח.הודעה על שחזור מוצלח

שיטה 8: השתמש בכלי בדיקת קבצי המערכת (SFC)

בדיקת קבצי מערכת (SFC) היא כלי פנימי שעובר סריקה עבור קבצי מערכת פגומים ומתקן אותם. חלונות שומרת עותק מטמון של כל קבצי המערכת שלך בתיקיית System32/dllcache. כשאתה מריץ את כלי ה-SFC, הוא סורק את כל קבצי המערכת המוגנים כדי לראות אם כל אחד מהם התקלקל. אם הוא מוצא קבצים פגומים, הוא מחליף אותם בעותק המטמון של הקובץ. אם הקובץ הפגום שאתה מנסה לשחזר הוא קובץ מערכת, הנה כיצד תוכל להשתמש ב-SFC כדי לתקנו:

 1. חפש את cmd בתפריט התחל. בחר במסוף הפקודה מהחלונית השמאלית ולחץ על הרץ כמנהל מערכת מהחלונית הימנית כדי להפעיל את חלון הפקודות כמנהל מערכת.open cmd
 2. הרץ את הפקודה הבאה:
  sfc /scannow

  sfc scannow

 3. אפשר לסריקה להסתיים. לאחר שהיא תסתיים, תראה הודעה שמודיעה לך אם הסריקה מצאה קבצים פגומים ואם הם תוקנו. אם ההודעה אומרת שהקבצים הפגומים תוקנו בהצלחה, תהיה תיקנת את הקבצים המערכתיים הפגומים.scan completed

סיכום

מחשבים פועלים באופן אמין רוב הזמן אך יש מקרים בהם יכול להתרחש משהו שיכול לגרום להשחתת קבצים. החדשות הטובות הן שיש מגוון דרכים לשחזר את הנתונים הללו ולהחזירם למחשב שלך.

דרך גיבויים ופתרונות תוכנה מובנים, תוכל לשמור על בטחון הנתונים שלך ואם אלו לא יעבדו, תמיד ישנם תוכנות שחזור נתונים של צד שלישי שיכולות לעזור לך לשחזר גירסה פועלת קודמת של קובץ שנפגם.

שאלות נפוצות

ניתן לנסות לשחזר קבצים פגומים באמצעות שורת הפקודה על ידי הקלדת chkdsk X: /f ולאחר מכן הקלדת ATTRIB -H -R -S /S /D X:*.* (החליפו את X באות של הכונן שלכם). הפקודות הללו יבדקו אם יש טעויות במערכת הקבצים ויציגו קבצים חבויים. בנוסף, ניתן לנסות להקליד sfc /scannow בשורת הפקודה כדי לסרוק ולתקן קבצי מערכת מוגנים ולראות אם זה מפתור את הבעיה שלך.
לא, CHKDSCL נועד לסרוק ולתקן את מערכת ההפעלה של Windows במחשב שלך לגבי תקלות במערכת הקבצים או לא תחומים פגומים, לא לתקן או לשחזר קבצים פגומים בעצמם.
יש כלים זמינים באינטרנט, כולל Office Recovery, שבהם אתה מעלה קובץ שנפגע לאתר, שבו האתר מנסה לתקן אותו. עם זאת, הם מוגבלים לפורמטים ספציפיים של קבצים.
ניתן לנסות לתקן קובץ DOCX פגום באמצעות יכולת התיקון המובנית של מיקרוסופט וורד. לשם כך, הפעל את מיקרוסופט וורד וגש לקובץ > פתח > בחר את קובץ ה-DOCX הפגום > בחר באפשרות פתח ותקן. תוכל גם לנסות כלים מקוונים של צד שלישי לתיקון קבצי DOCX. עם זאת, גם מיקרוסופט וורד וגם כלים של צד שלישי לא מבטיחים שחזור מוצלח ב-100%.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required