Jak odzyskać usunięty lub niezapisany plik PowerPoint na komputerze Mac

Avatar photo
Napisane przez
Zatwierdzone przez
22

odzyskiwanie plików PowerPoint na MacuUtrata niezapisanego pliku PowerPoint lub przypadkowe jego usunięcie na Macu może być wyjątkowo stresujące. Istnieje wiele powodów, dla których może wystąpić taki problem, i nikt nie jest przed nim bezpieczny. Ale dobra wiadomość jest taka, że jeśli działasz szybko, prezentacja PPT może być potencjalnie odzyskana.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najskuteczniejszych rozwiązaniach do odzyskiwania danych, które mogą przywrócić PowerPoint na Macu.

Jak znaleźć plik PowerPoint na Macu

Zanim rozpoczniesz proces odzyskiwania pliku PPT, warto dokładnie sprawdzić, czy prezentacja rzeczywiście zniknęła z Twojego komputera. Istnieje możliwość, że plik nadal jest obecny na Twoim Macu, wystarczy poszukać go dokładniej.

Istnieją dwa główne sposoby wyszukiwania prezentacji PowerPoint na komputerze Mac: albo za pośrednictwem Finder lub Spotlight (aby go otworzyć, naciśnij Command + Space). Następnie wystarczy wpisać nazwę pliku w polu wyszukiwania, a jeśli nie pamiętasz nazwy, po prostu wpisz PPT, aby wyświetlić wszystkie pliki z takim rozszerzeniem.pliki spotlight ppt

Ponadto, w zależności od tego, jak zapisałeś swoje prezentacje PPT i czy używałeś OneDrive w połączeniu z aplikacjami Microsoft, być może będziesz mógł odnaleźć plik na swoim koncie OneDrive.

Jak odzyskać pliki PowerPoint na Macu

Nadal bez szczęścia w poszukiwaniu prezentacji PowerPoint na swoim Macu? Wypróbuj te metody odzyskiwania danych, aby odzyskać utraconą prezentację PowerPoint na Macu lub usunięty plik PPT.

Metoda 1: Otwórz Ostatnie Pliki

Jeśli aplikacja PowerPoint się zawiesiła, przestała działać, lub zdarzyły się inne zdarzenia, które nie pozwoliły ci zapisać prezentacji nad którą pracowałeś, możesz użyć funkcji Otwórz ostatnie, aby odzyskać niezapisany plik PPT na Macu.

Wykonaj następujące kroki, aby odzyskać niezapisany plik PowerPoint na Macu, korzystając z funkcji Otwórz ostatnie:

 1. Uruchom aplikację PowerPoint na swoim Macu.
 2. Za pomocą paska menu na górze ekranu kliknij Plik i wybierz Otwórz ostatnie z rozwijanego menu.open recent mac powerpoint
 3. Kliknij potrzebny plik, aby otworzyć go w PowerPoint.
 4. Kliknij Plik > Zapisz jako i wybierz preferowaną lokalizację dla pliku.

Metoda 2: Korzystaj z funkcji Autozapisu w PowerPoint

Inny sposób na odzyskanie pliku PowerPoint to skorzystanie z funkcji AutoZapis. Ale przywrócić prezentację za pomocą tej funkcji można tylko wtedy, gdy plik został przynajmniej raz zapisany i jeśli dla tego konkretnego pliku była włączona funkcja AutoZapis.

Aby włączyć AutoZapis, musisz kliknąć przełącznik AutoZapisu w lewym górnym rogu ekranu programu PowerPoint. Po zrobieniu tego zostaniesz poproszony o zapisanie prezentacji, nadanie jej nazwy i wybranie preferowanej lokalizacji. Dzięki temu jeśli coś się wydarzy podczas pracowania nad tą prezentacją (na przykład, jeśli PowerPoint niespodziewanie się zamknie), wszystko, co będziesz musiał zrobić, to przejść do wybranego folderu, aby znaleźć tam ten plik.autosave enabled powerpoint mac

Ale gdzie są przechowywane pliki automatycznego zapisu PowerPointa? Jeśli chcesz szybko przejść do lokalizacji AutoZapisu PowerPoint na swoim Macu, przejdź do Findera i kliknij Idź > Przejdź do folderu. Następnie skopiuj i wklej poniższą ścieżkę folderu w polu wyszukiwania i kliknij Idź (upewnij się, że zastąpisz username swoją własną nazwą użytkownika):

/Users/username/Library/Containers/com.Microsoft.Powerpoint/Data/Library/Preferences/AutoRecovery

otwórz folder autzapisu ppt mac

Następnie, gdy znajdziesz potrzebny plik, albo przeciągnij i upuść go do innego folderu, albo otwórz prezentację PPT i kliknij Plik > Zapisz jako.

Metoda 3: Odzyskiwanie z Tymczasowego Folderu

Folder Pliki tymczasowe to ukryty folder na twoim Macu, który przechowuje pewne pliki systemu operacyjnego i aplikacji, które są automatycznie usuwane po pewnym czasie. Istnieje niewielka szansa, że plik prezentacji PowerPoint, którego szukasz, trafił do folderu tymczasowego Temp.

Wykonaj następujące kroki, aby otworzyć Folder Tymczasowy i odzyskać plik PowerPoint, który nie został zapisany na Twoim Macu:

 1. Uruchom Terminal (przejdź do Launchpad i wpisz Terminal w polu wyszukiwania).
 2. Wpisz poniższe polecenie w oknie Terminala i naciśnij klawisz Return: echo $TMPDIR
 3. Następnie wpisz to polecenie i naciśnij Return, aby otworzyć folder tymczasowy: open $TMPDIRterminal find tempfiles folder
 4. Poszukaj pliku w folderze TemporaryItems oraz w folderze com.microsoft.Powerpoint.temporaryitems on mac

Metoda 4: Użyj oprogramowania do odzyskiwania danych

Jeśli jesteś pewien, że plik PPT, którego szukasz, został rzeczywiście usunięty, najlepszą opcją będzie użycie aplikacji do odzyskiwania danych, aby odzyskać prezentację. Jeżeli chodzi o wybór takiego narzędzia, polecamy Disk Drill, ponieważ jest intuicyjny, łatwy w obsłudze i okazał się bardzo skuteczny w odzyskiwaniu usuniętych lub zagubionych plików.

Disk Drill jest kompatybilny z wszystkimi głównymi systemami plików (HFS/HFS+, APFS, NTFS, FAT itp.) i może odzyskać ponad 400 różnych typów plików. Ponadto, ten program oferuje darmową wersję próbną, która pozwala na skanowanie dysku i podgląd znalezionych plików.

Ważne: Aby zapobiec nadpisaniu usuniętego pliku PowerPoint przez Maca i zwiększyć szanse na pomyślne odzyskanie prezentacji, przestań używać komputera lub dysku zawierającego plik, jak tylko zauważysz utratę danych.

Wykonaj te kroki, aby odzyskać usuniętą prezentację PowerPoint na swoim Macu:

 1. Pobierz program Disk Drill i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zainstalować aplikację.
 2. Uruchom aplikację i wybierz dysk, na którym znajdował się plik PowerPoint.
 3. Kliknij przycisk Szukaj utraconych danych, aby rozpocząć skanowanie.skanowanie mac z disk drill
 4. Zaczekaj na zakończenie skanowania i kliknij Podgląd znalezionych elementów.przegląd znalezionych elementów disk drill
 5. Kliknij Dokumenty w panelu bocznym, aby zawęzić wyszukiwanie, lub wpisz PPT w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu, aby wyświetlić tylko prezentacje PowerPoint. Kliknij ikonę oka obok pliku, aby go podejrzeć.
 6. Wybierz pliki, które chcesz przywrócić i kliknij przycisk Odzyskaj.odzyskiwanie prezentacji ppt disk drill mac
 7. Wybierz folder docelowy dla odzyskanych plików i kliknij OK, aby potwierdzić.

Metoda 5: Odzyskiwanie z kopii zapasowej Time Machine

Time Machine to wbudowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych dostępne we wszystkich komputerach Mac. Jeśli regularnie używałeś tej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych swoich danych, powinieneś być w stanie użyć jednej z tych wersji kopii zapasowej, aby odzyskać usuniętą prezentację PowerPoint.

Wykonaj następujące kroki, aby przywrócić plik PPT na swoim Macu za pomocą Time Machine:

 1. Podłącz napęd zawierający kopie zapasowe Time Machine do swojego Maca (jeśli użyłeś wewnętrznego dysku do tworzenia kopii zapasowych, pomiń ten krok).
 2. Kliknij ikonę Time Machine na pasku menu u góry ekranu i wybierz Wejdź do Time Machine.wejście do time machine na macu
 3. Przejdź do folderu, w którym znajdował się usunięty plik PPT.
 4. Użyj strzałek i osi czasu po prawej stronie, aby wybrać potrzebną wersję kopii zapasowej.time machine prezentacja ppt
 5. Aby podejrzeć plik, kliknij go i naciśnij klawisz SpaceBar.
 6. Wybierz potrzebny plik PPT i kliknij przycisk Przywróć.

Odzyskana prezentacja PowerPoint zostanie natychmiast umieszczona z powrotem w tym samym folderze, w którym była przechowywana przed usunięciem.

Metoda 6: Przywracanie z OneDrive

OneDrive to rozwiązanie do przechowywania danych w chmurze dostępne dla wszystkich subskrybentów Microsoft 365. Jeśli używałeś go do zapisywania swoich prezentacji PowerPoint, powinieneś być w stanie użyć go do przywrócenia usuniętych.

Wykonaj następujące kroki, aby przywrócić usunięty plik PPT z OneDrive:

 1. Używając dowolnej przeglądarki, przejdź na stronę onedrive.live.com i zaloguj się na swoje konto OneDrive.
 2. Przejdź do folderu Kosz.
 3. Poszukaj usuniętego pliku PPT.
 4. Kliknij plik, który chcesz odzyskać, a następnie kliknij przycisk Przywróć na górze.odzyskiwanie usuniętego ppt z onedrive

Avatar photo
Romana Levko jest profesjonalną pisarką treści, która szczególnie interesuje się tematyką związaną z technologią. Jej główny nacisk kładzie na odzyskiwanie danych, produkty Apple oraz cyberbezpieczeństwo. Wolne chwile spędza majsterkując przy swoim Mac'u oraz słuchając ulubionych albumów muzycznych.
Zatwierdzone przez
12 lat doświadczenia w programowaniu, administracji baz danych i naprawie sprzętu komputerowego.
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required