Jak odzyskać usunięte zapisane dane gry na PS4

Avatar photo
Napisane przez
Zatwierdzone przez
101

odzyskiwanie zapisanych danych gry na ps4Konsola PS4 wciąż pozostaje popularnym wyborem wśród graczy na całym świecie, nawet po premierze PS5 w ostatnich latach. Jednak nadal wykorzystuje dyski twarde i dyski stanu stałego do przechowywania danych, co sprawia, że jest podatna na utratę danych.
Zanim stracisz całą nadzieję, ponieważ utraciłeś część zapisanych danych gry, jest kilka opcji, które możesz wypróbować, aby je odzyskać. Ten przewodnik pokaże ci, jak odzyskać usunięte zapisane dane gry na PS4.

Ten przewodnik jest przeznaczony wyłącznie do odzyskiwania usuniętych zapisanych danych gry. Nie będzie możliwe odzyskanie całych gier, które zostały usunięte.

Czy można odzyskać usunięte zapisane dane na PS4?

Trudno nie czuć się pokonanym, jeśli nie widać zapisanych danych w grze, ponieważ zostały one usunięte. Kulminacja nieskończonych godzin rozgrywki najwyraźniej utracona w sekundach. Na szczęście istnieje możliwość odzyskania zapisanych danych na PS4. Ale nigdy nie ma 100% gwarancji.

Nowe i stare dane gry są przechowywane na wewnętrznym dysku lub zewnętrznym dysku sformatowanym dla konsoli. Użytkownicy PS Plus mają dodatkową korzyść w postaci kopii zapasowych w chmurze, które są kolejnym sposobem na odzyskanie danych.

Jak odzyskać dane gry z online’owego przechowywania PS4

Możliwe jest odzyskanie utraconych zapisanych danych gry na PS4 z PS Plus, jeśli masz aktywną subskrypcję. Możesz zapisać do 100 GB zapisów w chmurze na PS4 z PS Plus. Pozwala to na ich bezpieczne przechowywanie i ochronę przed utratą danych, która mogłaby dotknąć twoją konsolę. Na przykład, jeśli straciłeś lokalnie zapisany świat w Minecraft, możesz odzyskać świat Minecraft, pobierając go z chmury.

Pobieranie zapisanych danych z internetowego magazynu PS Plus:

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji.
 3. Wybierz Zapisane dane w pamięci online.Zapisane dane w pamięci online
 4. Kliknij na Pobierz do pamięci systemuPobierz do pamięci systemu
 5. Wybierz grę, z której chcesz odzyskać dane zapisu.
 6. Wybierz dane zapisu i wybierz Pobierz.Pobierz Zapisane Dane na PS4

Twoje zapisane dane gry nie zostaną automatycznie przesłane, chyba że jest to ustawione. Zalecamy włączenie opcji automatycznego przesyłania, aby zabezpieczyć swoje dane przed przyszłą utratą.

Aby zapobiec utracie danych, upewnij się, że opcja automatycznego przesyłania jest włączona:

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do Ustawień oszczędzania energii.
 3. Wybierz Ustaw funkcje dostępne w trybie wstrzymania.Ustaw funkcje dostępne w trybie wstrzymania
 4. Zaznacz pole wyboru dla Pozostań połączony z internetem.
 5. Wróć do Ustawień.
 6. Przejdź do Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji.
 7. Wybierz Automatyczne wysyłanie.Wybierz automatyczne wysyłanie w ustawieniach PS4
 8. Zaznacz pole wyboru dla Włącz automatyczne wysyłanie.

Jak odzyskać utracone dane gry bez PS Plus

Jeśli nie masz PS Plus, nadal masz kilka opcji, aby odzyskać usunięte zapisane dane na PS4. Jeśli potrzebujesz odzyskać zapisane dane z uszkodzonej PS4, dysk twardy HDD lub SSD musi być przynajmniej uruchamialny i widoczny, aby istniała szansa na odzyskanie danych.

Metoda 1: Uruchom ponownie konsolę PS

Gdy twój zapis gry nie pojawia się w grze, nie zawsze oznacza to, że dane zapisu całkowicie zniknęły. Może się zdarzyć, że gra napotkała jednorazowy błąd, który uniemożliwia jej odczytanie zapisanych danych gry.

Spróbuj zrestartować system. Po ponownym uruchomieniu możesz podłączyć zewnętrzny dysk twardy (jeśli jest potrzebny) i uruchomić aplikację gry z ekranu głównego PS4, aby sprawdzić, czy zapisane dane gry wróciły. Jeśli dane faktycznie zostały utracone, sprawdź naszą kolejną metodę.

Metoda 2: Odzyskaj dane konsoli PS4 przy użyciu funkcji kopii zapasowej i przywracania

Masz możliwość wykonania kopii zapasowej danych zapisanych gier z PS4 na pamięć USB formatowaną w FAT32 lub exFAT. Jeśli masz roztropność, aby to zrobić, możesz łatwo przywrócić dane gry na PS4, używając dostępnej kopii zapasowej. Pamiętaj, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy dane gry zostały wcześniej zapisane na USB, a przywrócenie kopii zapasowej spowoduje nadpisanie istniejących danych na twoim PS4.

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do System.
 3. Wybierz Kopiuj i przywróć.Kopia zapasowa i przywracanie PS4
 4. Podłącz USB.
 5. Wybierz Przywróć PS4.
 6. Wybierz kopię zapasową PS4.
 7. Wybierz Tak.

Dane, które można skopiować na USB w PS4:

 • Gry i aplikacje
 • Zapisane dane gier
 • Zrzuty ekranu i klipy wideo
 • Ustawienia

Lokalne dane trofeów nie są uwzględnione w kopii zapasowej. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności powinieneś zsynchronizować swoje trofea z kontem PSN.

Metoda 3: Odzyskiwanie danych z PS4 przy użyciu oprogramowania do odzyskiwania danych

Gdy nie możesz przywrócić danych z kopii zapasowej, masz jeszcze jedną opcję: oprogramowanie do odzyskiwania danych PS4. To specjalistyczne oprogramowanie jest w stanie przeskanować dyski sformatowane w systemie exFAT pod kątem plików multimedialnych PS4 (takich jak zdjęcia i filmy) i przywrócić je. Pozwala nawet na odzyskanie danych z uszkodzonego zewnętrznego dysku twardego PS4, zanim zostaną one bezpowrotnie utracone, a także na przywrócenie uszkodzonych danych na PS4 w celu naprawy na komputerze.

Aby przeprowadzić odzyskiwanie danych z dysku twardego, skanowany dysk twardy musi być sformatowany w systemie plików exFAT, ponieważ jest on rozpoznawany zarówno przez PlayStation, jak i Windows. Odzyskiwanie danych nie jest możliwe z dysków sformatowanych w systemie plików PlayStation, ponieważ są one szyfrowane. Dlatego sugerujemy Disk Drill, narzędzie do odzyskiwania danych, które doskonale radzi sobie z odzyskiwaniem danych z exFAT. Korzystając z jego wszechstronnego inteligentnego skanowania, przeszuka on Twój dysk w poszukiwaniu jak największej ilości danych.

Poniższe instrukcje zawierają również kroki dotyczące tworzenia kopii bajt po bajcie dysku, aby zapewnić zachowanie danych, jeśli dysk jest niestabilny lub ulega awarii.

Oto jak odzyskać dane z PS4 za pomocą Disk Drill:

 1. Pobierz i zainstaluj Disk Drill.
 2. Kliknij Kopia zapasowa dysku.
 3. Wybierz dysk i kliknij Kopia zapasowa bait-w-bait.Wybór opcji kopii zapasowej dysku PS4.
 4. Określ, jak kopię zapasową nazwać i gdzie ma zostać zapisana. Gdy będziesz gotowy, kliknij OK.Tworzenie kopii zapasowej PS4 bait-na-bait.
 5. Kliknij przycisk główny.Powrót do ekranu głównego Disk Drill.
 6. Powróć do Urządzenia pamięci masowej, a następnie dodaj wykonany przed chwilą obraz kopii zapasowej, klikając Załącz obraz dysku.Załączanie obrazu dysku PS4.
 7. Wybierz obraz dysku, a potem kliknij Szukaj utraconych danych.Skanowanie obrazu PS4 za pomocą Disk Drill.
 8. Kliknij Przejrzyj znalezione obiekty, gdy skanowanie się zakończy. Alternatywnie możesz kliknąć na jeden z kolorowych ikon typów plików lub kliknij Odzyskaj wszystko, aby odzyskać wszystkie dane na dysku.Przegląd danych PS4.
 9. Wybierz pliki PS4, które chcesz odzyskać. Zwróć uwagę na kolumnę z szansami na odzyskanie oraz panel podglądu, by określić, które dane są nienaruszone. Kliknij Odzyskaj, kiedy będziesz gotowy.Odzyskiwanie danych PS4.
 10. Wybierz bezpieczne miejsce dla odzyskanych danych. Następnie kliknij Dalej.Kończenie odzyskiwania danych PS4.

Jak wykonać kopię zapasową danych z PlayStation

Istnieją dwa sposoby na wykonanie kopii zapasowej danych z PlayStation. Objaśniliśmy, jak to zrobić poniżej.

Kopia zapasowa w chmurze

Metoda przesyłania zapisanych danych gry do chmury będzie zależała od tego, czy gra jest streamowana, czy pobierana lokalnie.

Aby skopiować zapisane dane do online storage gry PlayStation Plus transmitowanej na żywo:

 1. Uruchom grę, której dane chcesz zarchiwizować, a następnie naciśnij przycisk PS.
 2. Wybierz Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji.
 3. Wybierz Zapisane dane w przechowalni strumieniowania gier.
 4. Wybierz Kopiuj do magazynu online.

Aby skopiować zapisane dane do przechowywania online z pobranej gry PlayStation Plus:

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Wybierz Zapisane dane i ustawienia gier/aplikacji.
 3. Wybierz Zapisane dane (PS4).
 4. Wybierz Pamięć konsoli.
 5. Wybierz grę, a następnie wybierz Wgraj do Pamięci w Chmurze.

Lokalna kopia zapasowa

Nie wiesz, jak zrobić kopię zapasową gier bez PS Plus? Nadal możesz zrobić kopię zapasową zapisanych danych bez PS Plus. Wystarczy tylko ręczne przesyłanie danych!

 1. Wybierz Trofea z ekranu funkcji.
 2. Naciśnij przycisk Opcje.
 3. Wybierz Synchronizuj Trofea z PSN.
 4. Podłącz USB do PS4.
 5. Przejdź do Ustawienia.
 6. Wybierz System.
 7. Wybierz Kopia zapasowa i przywracanie.Kopia zapasowa i przywracanie PS4
 8. Wybierz Kopiuj.

Użytkownicy, którzy nie zalogowali się do PSN, mogą przywracać kopie zapasowe tylko na oryginalną konsolę PS4, z której zostały wykonane. Aby przywrócić dane na inną konsolę PS4, musisz się zalogować do PSN przed wykonaniem kopii zapasowej.

Podsumowanie

Utrata zapisanych danych gry może być druzgocąca. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w tej sytuacji, możesz mieć jeszcze kilka możliwości do odzyskania danych. Jednak przed tym, powinieneś spróbować ponownie uruchomić konsolę, aby zobaczyć, czy zapisane dane ponownie się pojawią.

Członkowie PS Plus mogą pobierać swoje zapisane dane gry z chmury. Bez PS Plus konieczne będzie przywrócenie danych z kopii zapasowej, którą wykonano wcześniej. Kiedy potrzebujesz odzyskać multimedia, takie jak zdjęcia i filmy, możesz podłączyć dysk o formacie exFAT do komputera i przeskanować go oprogramowaniem do odzyskiwania danych, takim jak Disk Drill.

Najczęściej zadawane pytania

Masz kilka opcji na odzyskanie zapisanych danych z uszkodzonej konsoli PS4. Jeśli jesteś członkiem PS Plus, możesz przywrócić zapisane dane z chmury. W przeciwnym razie będziesz musiał przywrócić dane z kopii zapasowej na innej konsoli. Alternatywnie możesz spróbować naprawić PS4 i spróbować wykonać kopię zapasową danych, gdy problem zostanie rozwiązany.
Nie będziesz mógł odzyskać usuniętych zapisanych danych ze swojego dysku twardego PS4, ponieważ są one zaszyfrowane. Najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie zapisanych danych z chmury lub przywrócenie ich z lokalnej kopii zapasowej, która została wykonana na dysku twardym.
Będziesz musiał ponownie zainstalować usuniętą grę na PlayStation, pobierając ją ze Sklepu PlayStation. Alternatywnie, możesz ponownie pobrać grę z ustawień:
 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji.
 3. Przejdź do Zapisane dane w pamięci online.
 4. Wybierz Pobierz do pamięci systemowej.
 5. Wybierz grę, którą chcesz pobrać, a następnie wybierz Pobierz.
Nie, twoje zapisy pozostaną w pamięci systemu. Członkowie PS Plus mają dodatkową korzyść w postaci przechowywania danych zapisu w chmurze.
Inicjalizacja PS4 przywraca domyślne ustawienia systemowe. Proces ten usunie zapisane dane w pamięci systemowej, takie jak gry, zapisy gier, filmy i obrazy. Aby to zrobić, nie tracąc swoich danych, upewnij się, że najpierw wykonasz ich kopię zapasową na zewnętrznym urządzeniu do przechowywania danych.
Avatar photo
Jordan Jamieson-Mane to autor treści z zamiłowaniem do technologii, często tworzy materiały dotyczące sprzętu komputerowego, odzyskiwania danych i elektroniki użytkowej. Kiedy nie pisze, odkrywa muzykę i pracuje nad własnymi stronami internetowymi.
Zatwierdzone przez
12 lat doświadczenia w programowaniu, administracji bazami danych i naprawie sprzętu komputerowego.