Przewodnik odzyskiwania GoPro: Odzyskaj usunięte pliki z GoPro w kilka minut

manuviraj
Napisane przez
Zatwierdzone przez
61

Odzyskiwanie usuniętych plików GoPro
Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i niesamowitej jakości wideo, kamery GoPro zdobyły światowy rynek, dostarczając nam niektóre z najbardziej nieprawdopodobnych nagrań jakie kiedykolwiek zostały zarejestrowane. Niestety, nie wszystkie nagrania wykonane kamerami GoPro przetrwają wystarczająco długo, by ktokolwiek mógł je zobaczyć. Wynika to często z poddania się typowym przyczynom utraty danych, takich jak przypadkowe usunięcie, formatowanie czy uszkodzenie danych.

Dobra wiadomość jest taka, że odzyskiwanie filmów z kamery GoPro jest nie tylko możliwe, ale także stosunkowo proste, pod warunkiem że posiadasz odpowiednie oprogramowanie do odzyskiwania danych i wiesz, jak z niego korzystać, co właśnie jest celem tego poradnika.

Czy można odzyskać usunięte materiały z kamery GoPro?

W większości przypadków tak. Jednak odzyskiwanie danych to delikatny proces—kilka czynników może wpłynąć na szanse odzyskania usuniętych nagrań z GoPro.

Oto kilka wskazówek, które zwiększą szanse na odzyskanie skasowanych filmów z kamery GoPro:

 • Bądź proaktywny w kwestii odzyskiwania danych: Im wcześniej przystąpisz do odzyskiwania danych, tym lepiej. Twoja GoPro przechowuje wszystkie nagrania na karcie micro SD. Technicznie rzecz biorąc, usunięte materiały wideo nadal znajdują się na karcie micro SD, ale bloki danych, które zajmowały, są oznaczone jako dostępne do użytku. Pozwolenie na długie upływanie czasu między utratą danych a ich odzyskaniem zwiększa szansę na to, że usunięte nagrania zostaną nadpisane przez nowe materiały, czyniąc je nieodzyskiwalnymi lub możliwymi do odzyskania tylko częściowo.
 • Przestań używać swojej GoPro i wyjmij kartę SD: Kontynuowanie używania GoPro zwiększa prawdopodobieństwo nadpisania usuniętych nagrań. Może to także pogorszyć stan karty micro SD, jeśli jest już uszkodzona, fizycznie zniszczona lub bliska zużycia. Zamiast tego wyjmij kartę micro SD z GoPro i przechowaj ją w bezpiecznym miejscu do czasu próby odzyskania danych.
 • Podłącz kartę micro SD bezpośrednio: Chociaż istnieje kilka sposobów na połączenie karty micro SD z Twojej GoPro z komputerem PC, polecamy włożenie karty micro SD bezpośrednio do komputera (jeśli posiada on gniazdo karty micro SD) lub użycie wysokiej jakości czytnika kart micro SD. Umożliwia to programom do odzyskiwania danych skuteczne skanowanie karty micro SD w poszukiwaniu usuniętych nagrań.
 • Wybierz dobry program do odzyskiwania danych: Pierwsze skanowanie w celu odzyskania danych jest zwykle najbardziej skuteczne. Dlatego upewnij się, że od początku wybierzesz dobry program do odzyskiwania danych. Dwukrotnie sprawdź, czy narzędzie współpracuje z kartami micro SD i obsługuje systemy plików FAT32 oraz exFAT. Polecamy wybranie programu, który może również tworzyć i skanować obrazy dysków.

Gdy już będziesz świadomy najlepszych praktyk odzyskiwania danych do przywracania usuniętych materiałów z GoPro, nadszedł czas, aby zobaczyć, jak faktycznie przystąpić do odzyskiwania danych.

Porada profesjonalisty: Sprawdź pamięć w chmurze GoPro

Masz plan Subskrypcji GoPro? Usunięte materiały wideo można prawdopodobnie znaleźć w chmurze GoPro, szczególnie jeśli była włączona funkcja Automatycznego Przesyłania. Jeśli była wyłączona, znajdziesz tylko wideo, które zostały ręcznie przesłane do chmury.

Możesz uzyskać dostęp do chmury GoPro korzystając z aplikacji Quik, lub odwiedzając stronę GoPro w przeglądarce internetowej. Aplikacja Quik od GoPro umożliwia także masowe pobieranie filmów. Oprócz usuniętych nagrań, możliwe jest również odzyskanie usuniętych zdjęć za pomocą funkcji przechowywania w chmurze GoPro.

Ta metoda nie zadziała bez planu subskrypcji GoPro.

Jak odzyskać usunięte pliki GoPro za pomocą aplikacji do odzyskiwania danych

Przyjrzyjmy się, jak odzyskać usunięte filmy z kamery GoPro, korzystając z wersji programu dla systemów Windows i Mac Disk Drill, najlepszego oprogramowania do odzyskiwania plików wideo z GoPro.

Odzyskaj pliki GoPro na Windows

 1. Pobierz, zainstaluj i uruchom Disk Drill dla systemu Windows. Podstawowa wersja Disk Drill dla Windows jest darmowa i pozwala na odzyskanie do 500 MB utraconych plików z GoPro.Instalacja Disk Drill na Windows
 2. Następnie musisz włożyć kartę microSD z GoPro do swojego komputera. Poczekaj, aż karta zostanie rozpoznana i uruchom Disk Drill. Jeśli karta nie jest rozpoznana, sprawdź czy nie ma na niej śladów uszkodzeń fizycznych i spróbuj skorzystać z innego czytnika kart microSD.
 3. Karta microSD powinna być wyświetlona w głównym oknie Disk Drill, należy ją wybrać i kliknąć przycisk Szukaj utraconych danych, aby przeskanować ją.Wybierz kartę SD
 4. Pozwól Disk Drill na przeskanowanie karty microSD i wybierz pliki, które chcesz odzyskać. Możesz użyć filtrów po lewej stronie, aby zawęzić wyniki skanowania do tego, czego potrzebujesz.Wybierz pliki
 5. Kliknij przycisk Odzyskaj i wskaż Disk Drill, gdzie powinien odzyskać usunięte pliki z GoPro. Upewnij się, że wybierasz inne urządzenie do przechowywania niż karta microSD z GoPro.Wybierz miejsce, gdzie mają być odzyskane pliki

Odzyskiwanie plików GoPro na Macu

 1. Pobierz, zainstaluj i uruchom Disk Drill dla Maca. Wersja Disk Drill dla Maca różni się wyglądem od wersji dla Windowsa, ale nauka odzyskiwania usuniętych plików z GoPro jest równie prosta.Zainstaluj Disk Drill na Macu
 2. Przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania należy włożyć kartę microSD z GoPro do komputera Mac. Karta powinna zostać natychmiast rozpoznana. Jeśli nie, spróbuj użyć funkcji Pierwszej Pomocy w Dysk Utility, aby ją naprawić.
 3. Uruchom Disk Drill dla Maca i poszukaj swojej karty microSD z GoPro. Kliknij przycisk Poszukaj utraconych danych obok niej, aby rozpocząć skanowanie.Skanuj kartę
 4. Skanowanie może zająć trochę czasu, w zależności od wielkości twojej karty i jej szybkości. Po zakończeniu wybierz pliki, które chcesz odzyskać. Możesz kliknąć małą ikonkę oka (widoczną po najechaniu kursorem myszy na plik), aby je podejrzeć.
 5. Kliknij ponownie przycisk Odzyskaj i wybierz odpowiednie miejsce na odzyskane dane, czyli dowolny katalog, który nie znajduje się na Twojej karcie microSD z GoPro.

Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania plików wideo z GoPro

Oprogramowanie do odzyskiwania danych z GoPro

Wszystkie kamery GoPro używają formatu pliku MP4 oraz kodeka h.264 lub HEVC (h.265). Ten ostatni kodek jest używany w niektórych trybach wysokiej rozdzielczości i wysokiej liczby klatek na sekundę, ponieważ znacznie zmniejsza rozmiar pliku bez pogorszenia jakości obrazu.

Oprócz plików MP4, kamery GoPro tworzą dwa inne rodzaje plików, ale jeśli chodzi o odzyskiwanie plików GoPro, nie ma powodu, by martwić się o pliki LRV i THM, ponieważ nie zawierają one żadnych dodatkowych informacji, których nie ma w oryginalnych plikach wideo. Wystarczy, że wybierzesz rozwiązanie do odzyskiwania danych, które potrafi odzyskać pliki wideo GoPro w formacie MP4 (zarówno h.264, jak i h.265), a powinieneś być przygotowany do działania.

Wybór programu do odzyskiwania danych może być przytłaczający, ponieważ istnieją setki takich narzędzi, wszystkie twierdzące, że są najlepsze we wszystkim. Aby ułatwić sprawę, przygotowaliśmy listę trzech najlepszych narzędzi do odzyskiwania usuniętych nagrań z kamer GoPro. Te programy zostały sprawdzone i są niezawodne, a także obsługują pliki MP4. Z żadnym z nich nie popełnisz błędu:

1. Odzyskiwanie Danych Disk Drill

Wybór pliku do odzyskania przez Disk Drill

Z licznymi pozytywnymi opiniami w sieci, Disk Drill przekonał wielu użytkowników Windows i Mac, że odzyskiwanie danych nie musi być skomplikowane. To zdecydowanie najbardziej dopracowane oprogramowanie do odzyskiwania danych z GoPro na rynku, i możesz mu zaufać, że odzyska wszystkie utracone pliki wideo z GoPro za pomocą kilku prostych kliknięć.

2. PhotoRec

Interfejs Photorec

Zdajemy sobie sprawę, że brak graficznego interfejsu użytkownika sprawia, że PhotoRec może wydawać się nieco zastraszający, ale to być może jedyna w pełni darmowa i otwartoźródłowa aplikacja do odzyskiwania danych, która może niezawodnie odzyskać utracone filmy z kamer GoPro z dowolnej karty microSD.

3. Recuva

Pliki w Recuva

Popularne wśród użytkowników systemu Windows, Recuva to łatwa w obsłudze aplikacja umożliwiająca jej użytkownikom odzyskiwanie nieograniczonej ilości danych za darmo. Mankamentem jest wydajność odzyskiwania danych, ale można się tego spodziewać po każdej aplikacji, która od pewnego czasu nie była aktualizowana.

  Disk Drill PhotoRec Recuva
Compatibility Windows, Mac Windows, Mac, Linux Windows
Ease of use Easy Difficult  Easy
Performance  Excellent  Great Average
Recovery speed Fast Average Average
File format support 400+ 300+ 50+ 
Preview during scan Yes No Partial 
Scan pause/resume Yes No No
Live chat support Yes No No
Data protection  Yes No No
Price Free trial  Free & open-source Freemium 

Jak widzisz, Disk Drill oferuje nie tylko najlepszą wydajność, ale również fantastyczną łatwość użycia i szybkość odzyskiwania, dlatego polecamy go zarówno użytkownikom systemów Windows, jak i Mac. Jeśli chcesz odzyskać utracone filmy z kamery GoPro na Linuksie, możesz spróbować PhotoRec. Tylko nie oczekuj, że będzie szczególnie przyjazny dla użytkownika.

Porady dotyczące zapobiegania utracie danych w GoPro

Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym filmowcem, czy po prostu amatorem, który lubi nagrywać wszystko, od sportów akcji po rodzinne wydarzenia, istnieją pewne wskazówki dotyczące zapobiegania utracie danych GoPro, które musisz zapamiętać i stosować każdego dnia:

Wskazówka Opis
💣 Pamiętaj, że twoja GoPro nie jest niezniszczalna. Dlatego należy obchodzić się z nią jak najdelikatniej i zastanowić się nad zakupem etui. Wysokiej jakości wodoodporne etui może zrobić dużą różnicę, jeśli lubisz testować swoje granice i granice swojej GoPro.
💰 Kup niezawodną kartę microSD. Owszem, świetne jest wrażenie, kiedy można zdobyć kartę microSD o dużej pojemności za grosze, ale możesz żałować decyzji o oszczędnościach, nie wybierając renomowanej marki, kiedy tania karta microSD przestanie działać.
🖥 Regularnie wykonuj kopię zapasową materiału na komputerze lub w chmurze. GoPro oferuje dość przystępną miesięczną usługę abonamentową, o nazwie GoPro PLUS, która umożliwia przenoszenie nieograniczonej ilości zdjęć i 35 godzin materiału wideo z GoPro do chmury za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Za pomocą tych trzech prostych wskazówek, powinieneś być w stanie zachować pliki z kamery GoPro bezpieczne i dostępne, nawet gdy przydarzy się coś Twojemu GoPro lub popełnisz błąd podczas organizowania nagranych filmów.

Podsumowanie

Usunięte nagrania z kamery GoPro mogą zostać odzyskane, jeśli postępujesz zgodnie z odpowiednimi zasadami odzyskiwania danych i użyjesz dobrej aplikacji do odzyskiwania danych. Zanim zaczniesz używać narzędzia do odzyskiwania danych, najlepiej najpierw sprawdzić swoją chmurę GoPro, jeśli masz plan subskrypcji GoPro.

W niektórych przypadkach, takich jak uszkodzenie fizyczne, eksperci nie zalecają samodzielnej odzyskiwania danych. Lepiej skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych.

Aby zapobiegac takim wypadkom w przyszłości—regularnie twórz kopie zapasowe swoich filmów, używaj karty micro SD dobrej jakości i podejmuj środki ochronne, by zabezpieczyć kamerę GoPro podczas nagrywania.

FAQ

Podczas odzyskiwania uszkodzonych plików GoPro, najpierw powinieneś naprawić przyczynę uszkodzenia danych za pomocą narzędzia takiego jak CHDSK w systemie Windows lub First Aid w systemie macOS. Następnie możesz użyć popularnego oprogramowania do odzyskiwania danych, takiego jak Disk Drill, PhotoRec lub Recuva, aby odzyskać pliki, które nie są już dostępne, ale nadal fizycznie znajdują się na karcie SD twojego GoPro.
Jeśli Twoja kamera GoPro została skradziona i nie posiadasz kopii zapasowej swoich danych, nie będziesz w stanie odzyskać żadnych filmów. Dlatego zawsze zalecamy użytkownikom GoPro, aby regularnie wykonywali kopie zapasowe nagranego materiału lokalnie lub w chmurze.
Odzyskiwanie usuniętych filmów z GoPro Hero 7 jest proste:
 1. Wyjmij kartę SD z kamery GoPro i włóż ją do czytnika kart SD w komputerze.
 2. Pobierz i zainstaluj Disk Drill.
 3. Uruchom aplikację i przeskanuj kartę SD z kamery GoPro.
 4. Podglądaj i wybierz pliki do odzyskania.
 5. Odzyskaj wszystkie usunięte filmy do bezpiecznej lokalizacji.
manuviraj
Manuviraj Godara to profesjonalny pisarz treści z ponad 4-letnim doświadczeniem. Jego stale rosnące zainteresowanie i doświadczenie w dziedzinie technologii sprawiają, że tworzy treści dotyczące odzyskiwania danych i technologii konsumenckiej. Jego prace można również znaleźć na MakeUseOf.com oraz HandyRecovery.
Zatwierdzone przez
12 lat doświadczenia w programowaniu, administracji bazami danych i naprawie sprzętu komputerowego.