Jak odzyskać usunięte nagrania z kamery samochodowej Tesli i innych kamer

Avatar photo
Napisane przez
Zatwierdzone przez
53

odzyskiwanie usuniętych nagrań z kamery samochodowejKamery samochodowe pozwalają uchwycić piękno przelatującego krajobrazu oraz rejestrować ważne informacje, takie jak akty wandalizmu czy wypadki. Co jednak zrobić, gdy przypadkowo usuniemy wszystkie te cenne nagrania z kamery? Czy to oznacza, że stracono je na zawsze?

Nie do końca; Twoje usunięte nagrania są bardzo możliwe do odzyskania. Ten artykuł przedstawia pięć metod na odzyskanie nagrań z kamery samochodowej Tesla i innych kamer. Kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do poradnika odzyskiwania danych.

Gdzie przechowywane są nagrania z kamery samochodowej?

Zanim zagłębimy się w techniki odzyskiwania danych, oto kilka podstawowych informacji o materiałach z rejestratora samochodowego.

Miejsce przechowywania wideo Szansa na odzyskanie danych
⏏ Napędy USB & karty SD Zależy od czasu, który upłynął od usunięcia danych.
🚗 Pamięć wewnętrzna Zależy od modelu kamery samochodowej i kompatybilności – czy można uzyskać dostęp do pamięci na PC.
☁ Przechowywanie w chmurze Zależy od zasad dotyczących zatrzymywania usuniętych mediów ustalonych przez producenta oryginalnego sprzętu (OEM).

🚗 O Tesli: Tesla przechowuje nagrania z kamery samochodowej w folderze TeslaCam na podłączonym dysku USB. Tesla oferuje przechowywanie w chmurze, ale zapisuje nagrania tylko przez 72 godziny, dlatego musisz ręcznie zapisać ważne zdarzenia, takie jak wypadek, aby uniknąć nadpisania materiału.

Dlaczego brakuje nagrania z mojej kamery samochodowej?

Ze względu na ciągłe nagrywanie i zapisywanie materiału z kamery samochodowej na zewnętrznych nośnikach danych, dość często dochodzi do uszkodzenia plików, a co za tym idzie – do ich ostatecznego zniknięcia. Oto niektóre możliwe przyczyny związane z brakującymi nagraniami z kamery samochodowej:

Przyczyna Opis
📁 Nadpisywanie plików „Problem z urządzeniami do przechowywania danych z kamer samochodowych polega na tym, że gdy pojemność pamięci się wypełni, nowo nagrane treści nadpisują i zastępują stare pliki. W rezultacie istotne jest, aby jak najszybciej rozpocząć proces odzyskiwania danych, gdy napotkasz na usunięte pliki.
Uwaga: Niektóre kamery samochodowe oferują funkcję ręcznego blokowania, aby zapobiec nadpisywaniu niektórych plików.”
🦠 Uszkodzenie plików Uszkodzenia plików w kamerze samochodowej mogą wynikać z przerw w zasilaniu. Dodatkowo, wadliwa karta SD i nieprawidłowe wyjęcie to inne przyczyny uszkodzenia plików. Błędy systemu plików w danych wideo mogą uniemożliwić poprawne operacje R/O – prowadząc do uszkodzenia plików.
🔧 Uszkodzenie fizyczne „Jeśli zdarzył się wypadek, uderzenie mogło spowodować uszkodzenie fizyczne kamery. Dodatkowo, czasami rozwinięcie poduszki powietrznej może odczepić uchwyt montażowy kamery i ją uszkodzić. W niektórych przypadkach ekstremalne temperatury mogą przegrzać wnętrze kamery i wpłynąć na pamięć wewnętrzną.”
💻 Błędy oprogramowania Nieaktualne oprogramowanie sprzętowe otwiera drogę dla błędów i awarii, które mogą uszkodzić Twoje dane. Ponadto użycie niekompatybilnych nośników pamięci może wywołać problemy z kompatybilnością, wpływające na zapisywanie danych wideo z kamery samochodowej.
🛑 Nieudane przesyłanie danych Przerwane transfery plików mogą doprowadzić do potencjalnej utraty danych. Nieudane przesyłanie danych może skutkować usunięciem plików, ponieważ system operacyjny kamery może automatycznie usuwać częściowo przesłane pliki. Co więcej, błędy lub konflikty z oprogramowaniem do transferu danych mogą również prowadzić do utraty danych.
📁 Formatowanie lub przypadkowe usunięcie Jest prawdopodobieństwo, że przypadkowo kliknąłeś przycisk formatowania w Eksploratorze Plików podczas próby kopiowania materiału wideo z urządzenia przechowującego dane. Alternatywnie, mogłeś usunąć materiał z kamery samochodowej bezpośrednio z deski rozdzielczej pojazdu.
⏏ Odłączenie urządzenia przechowującego dane Kamera samochodowa Tesli wykorzystuje technikę segmentacji plików do nagrywania krótkich filmów o długości jednej minuty, i gdy urządzenie przechowujące dane zostaje odłączone (na przykład w wyniku wypadku), następujące segmenty jednominutowe nie są zapisywane.

Teraz, gdy znasz różne przyczyny, dla których nagrania z kamer samochodowych mogą zniknąć, czas zająć się technikami odzyskiwania danych.

Jak odzyskać usunięte nagrania z kamery samochodowej

Ta sekcja przedstawia pięć metod na odzyskanie usuniętych nagrań z kamery samochodowej. Usunięte pliki są odzyskiwalne, dopóki nie zostaną nadpisane. Dlatego czas ma kluczowe znaczenie.

Uwaga: Upewnij się, że przestajesz używać kamery samochodowej do nagrywania jakichkolwiek materiałów, aby zminimalizować ryzyko nadpisania plików.

Metoda 1: Sprawdź urządzenie do przechowywania danych i jego połączenie

Jeśli Twój komputer nie wykrywa urządzenia pamięci (USB / karta SD), wykonaj czynności rozwiązywania problemów, próbując ponownie podłączyć. Jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do urządzenia pamięci, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń Dyski.
  dostęp do menedżera urządzeń
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na przenośną kartę SD/pendrive i odinstaluj ją.
  odinstalowywanie sterownika
 3. Odłącz swoje urządzenie pamięciowe i zrestartuj komputer.
 4. Podłącz ponownie urządzenie pamięciowe, a Windows automatycznie zainstaluje wymagane sterowniki.
 5. Sprawdź, czy teraz masz dostęp do urządzenia pamięciowego.

Metoda 2: Użyj oprogramowania do odzyskiwania danych

Oprogramowanie do odzyskiwania danych może skanować i odzyskiwać usunięte dane z Twojego dysku USB lub karty SD. Spośród różnych programów do odzyskiwania danych, nasz zespół redakcyjny poleca Disk Drill.

Narzędzie umożliwia efektywne odzyskiwanie materiałów z kamery samochodowej Tesli w kilku kliknięciach. Co więcej, Disk Drill ułatwia odzyskiwanie danych we wszystkich głównych formatach wideo, w tym MP4, AVI, MKV itp.

💯 Disk Drill jest kompatybilny z wszystkimi głównymi systemami plików Windows, takimi jak FAT32, NTFS, exFAT itp. Ponadto narzędzie obsługuje również odzyskiwanie danych z wielu zewnętrznych urządzeń pamięciowych, w tym USB oraz różnych typów kart pamięci, takich jak microSD, SDXC, SDHC, CF i SD.

Nawet jeśli Eksplorator plików nie wyświetla Twojego urządzenia do przechowywania danych, Disk Drill może pomóc odzyskać dane. Jednak jedynym wymogiem jest, by Zarządzanie dyskami wyświetlało Twoje urządzenie do przechowywania danych bez etykiety „Brak nośnika„.

Zastrzeżenie: Kamery samochodowe zapisują materiał wideo w fragmentach. W rezultacie należy być świadomym rezultatów odzyskiwania danych, ponieważ możesz znaleźć wiele krótkich klipów wideo. Na szczęście możesz wypróbować darmową wersję Disk Drill, która oferuje odzyskiwanie 500 MB danych.

Oto jak możesz użyć Disk Drill do odzyskania usuniętych nagrań z kamery samochodowej:

 1. Podłącz urządzenie pamięci do komputera.
 2. Pobierz, zainstaluj i uruchom Disk Drill.
 3. Wybierz swoje urządzenie pamięci i kliknij Szukaj zagubionych danych.
  wybieranie urządzenia pamięci
 4. Po zakończeniu skanowania kliknij na Przeglądaj znalezione elementy.
  strona skanowania w Disk Drill
 5. Możesz podejrzeć nagrania z kamery samochodowej, najechawszy kursorem i klikając na ikonę oka obok plików wideo.
 6. Wybierz pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij Odzyskaj.
  wybieranie plików do odzyskania danych

  🔍 Użyj funkcji filtrów, aby doprecyzować wyniki wyszukiwania. Na przykład, możesz wpisać mp4 i nacisnąć enter, aby filtr pokazał tylko możliwe do odzyskania pliki mp4.

 7. Ostatecznie wybierz miejsce zapisu usuniętych nagrań, kliknij Dalej. Upewnij się, że wybierasz inne miejsce niż uszkodzone urządzenie pamięci.
  wybieranie miejsca dla odzyskania danych

Metoda 3: Przypisz nową literę dysku

Jeśli nadal masz problem z dostępem do plików w Eksploratorze plików, możliwy jest konflikt liter dysku. Oto jak możesz przypisać nową literę dysku:

 1. Podłącz urządzenie pamięci i otwórz Zarządzanie dyskami.
 2. Znajdź wybrane urządzenie pamięci i kliknij na nie prawym przyciskiem myszy.
 3. Wybierz zmień literę dysku i ścieżki.
  dostęp do zarządzania dyskami
 4. Kliknij zmień w wyskakującym oknie, a zobaczysz rozwijane menu.
  zmiana litery dysku
 5. Wybierz przypisz następującą literę dysku i wybierz literę dysku.
  przypisywanie innej litery dysku
 6. Wybierz OK i wyjdź.

Metoda 4: Wykonaj polecenie CHKDSK

Chkdsk to narzędzie systemu Windows, które może naprawiać drobne problemy, takie jak „Uszkodzona karta SD, spróbuj ją sformatować”. Dodatkowo, CHKDSK naprawia błędy dysku i poprawia integralność systemu plików.

Oto jak możesz wykorzystać funkcjonalność CHKDSK:

 1. Podłącz urządzenie do przechowywania danych do komputera i otwórz okno wiersza poleceń z uprawnieniami administratora (uruchamiając CMD jako administrator).
 2. Wykonaj polecenie chkdsk <litera twojego dysku>: /f/r/x i naciśnij enter.
  wykonywanie polecenia chkdsk
 3. Spróbuj teraz uzyskać dostęp do swojego urządzenia przechowującego dane.

📁 Zawsze wykonaj odzyskiwanie danych z karty SD przed przystąpieniem do naprawy CHKDSK. Wykonanie naprawy CHKDSK może skutkować utratą danych.

Metoda 5: Skontaktuj się z Tesla

Jeśli nie możesz odzyskać utraconych nagrań z kamery samochodowej za pomocą żadnej z powyższych metod, skontaktuj się z obsługą klienta Tesla w celu uzyskania pomocy. Wyjaśnij swoją sytuację i podaj odpowiednie szczegóły, takie jak przybliżony czas, na który potrzebujesz nagrania.

W niektórych przypadkach obsługa klienta Tesli może zdalnie uzyskać dostęp do deski rozdzielczej twojego samochodu, aby odzyskać usunięte nagrania. Jeśli zdalna sesja nie jest możliwa, odwiedź centrum serwisowe Tesli, aby rozwiązać problem osobiście.

Jeśli chcesz użyć nagrania z kamery Tesli jako dowodu w sądzie, poproś o zapisaną kopię swojego materiału w chmurze.

Czy można odzyskać nadpisane nagrania z kamery samochodowej

Tak, istnieje możliwość odzyskania nadpisanych nagrań z kamery samochodowej. Jednakże nadpisanie danych oznacza, że nowe nagranie wideo zastępuje wcześniej zapisane nagranie wideo. W takich przypadkach prawdopodobieństwo odzyskania nadpisanych danych jest bardzo małe. Co więcej, kamery samochodowe zazwyczaj używają systemów plików FAT32 lub exFAT do zarządzania danymi. Te systemy plików nie oferują wbudowanych mechanizmów do odzyskiwania nadpisanych danych.

Mimo to, jest choćby iskierka nadziei. Fragmentacja to kolejny kluczowy aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Kamery samochodowe często fragmentują twoje nagrania wideo, aby zoptymalizować przestrzeń pamięci masowej. Fragmentowany plik wideo jest zapisywany w różnych lokalizacjach na twoim urządzeniu przechowującym dane. W rezultacie nadpisywanie niekoniecznie prowadzi do całkowitej utraty wszystkich informacji wideo.

🔧 Możesz spróbować odzyskać nadpisane nagrania z kamery samochodowej, skanując pamięć za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Ostatecznym rozwiązaniem może być skonsultowanie się z renomowanym centrum odzyskiwania danych. Jednak możliwość skutecznego odzyskania jest stosunkowo niska, ponieważ odzyskane pliki mogą być uszkodzone i dlatego nie nadają się do użycia.

Podsumowanie

Chociaż utrata ważnych nagrań z kamery samochodowej może być kłopotliwa, nie musi być trwała. Z odpowiednimi narzędziami i technikami możesz bez trudu odzyskać usunięte pliki z kamery.

Twoim pierwszym krokiem powinno być użycie oprogramowania do odzyskiwania danych, aby odzyskać nagrania z kamery samochodowej. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do urządzenia pamięci, spróbuj natywnych trików Windows, takich jak CHKDSK, przypisanie nowej litery dysku i ponowna instalacja sterowników urządzenia pamięci.

Najczęściej zadawane pytania

Metoda przeglądania nagrania z kamery samochodowej zależy od typu posiadanego urządzenia. Niektóre kamery samochodowe mają wbudowane ekrany umożliwiające bezpośrednie przesyłanie obrazu. W innych przypadkach należy wyjąć zewnętrzne urządzenie pamięci z kamery i podłączyć je do komputera PC.
Jeśli twoja kamera samochodowa obsługuje przesyłanie strumieniowe na urządzenia mobilne, możesz oglądać nagrania z kamery na swoim tablecie lub smartfonie za pomocą niezawodnej aplikacji do kamer samochodowych. Zainstaluj aplikację i zsynchronizuj ją z kamerą samochodową w twoim pojeździe. Możesz pobrać i zapisać filmy w razie potrzeby przedstawienia obowiązkowych dowodów. Garmin VIRB to jedna z popularnych aplikacji mobilnych do przeglądania i zapisywania nagrań z kamery samochodowej na telefonach z systemem Android.
Większość kamer samochodowych posiada funkcję nagrywania w pętli; automatycznie usuwa stare nagrania, gdy karta SD się zapełni, aby zrobić miejsce na nowe pliki. Niektóre kamery samochodowe dzielą pliki wideo na krótkie segmenty przed ich usunięciem. Dostosowują długość starych nagrań do 1-3 minut, aby kontynuować nagrywanie najnowszych plików.
Niektóre przyczyny to nieprawidłowe ustawienia, problemy z zasilaniem i przegrzewanie. Problemy z oprogramowaniem układowym i aktualizacjami również mogą przeszkadzać w nagrywaniu przez kamerę samochodową. Uszkodzony sprzęt jest kolejną potencjalną przyczyną awarii kamery samochodowej.
Tak. Zależy to jednak od czynników takich jak model kamery samochodowej i jej kompatybilność. Ponadto, inne czynniki to czas, który upłynął od nagrania oraz stan fizyczny kamery samochodowej.
Avatar photo
Joshua is a technology content writer for 7 Data Recovery. He's been in the content world long enough to understand that less is more. Joshua consistently attempts to deliver complicated technical information in concise and digestible chunks. His hobbies include sports betting, listening to Drake, and re-watching the Office like a hundred times.
Zatwierdzone przez
12 lat doświadczenia w programowaniu, administracji bazami danych i naprawie sprzętu komputerowego.