כיצד לשחזר צילומים שנמחקו ממצלמת רכב של טסלה ומצלמות אחרות

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
55

שחזור צילומי מצלמת דאש שנמחקומצלמות דאש מאפשרות לכם לתעד את היופי הנוף המרהיב בחוץ ולרשום מידע חשוב כמו ונדליזם ותאונות. אבל, מה קורה כאשר אתם בטעות מוחקים את כל הצילומים היקרים של מצלמת הדאש? האם הם אבדו לנצח?

לא בדיוק; הצילומים שנמחקו שלך ניתנים לשחזור במידה רבה. המאמר הזה מציג חמש שיטות לאחזור צילומי מצלמת דאשקאם מטסלה ומצלמות אחרות. לחץ כאן כדי לעבור ישירות למדריך שחזור הנתונים.

היכן נשמרות צילומי מצלמת הדאשקאם?

לפני שנצלול לטכניקות השחזור, הנה קצת מידע חיוני על צילומי מצלמת רכב.

מיקום אחסון וידאו סיכויים לשחזור נתונים
⏏ כוננים חיצוניים & כרטיסי SD תלוי בזמן שחלף מאז מחיקת הנתונים.
🚗 זיכרון פנימי תלוי בדגם המצלמה ובתאימות – אם ניתן לגשת לאחסון הנתונים ממחשב.
☁ אחסון בענן תלוי במדיניות שמירת המדיה שנמחקה שנקבעה על ידי היצרן.

🚗 אודות טסלה: חנויות טסלה שומרות צילומי מצלמת הדאשקאם בתיקייה TeslaCam על ה-USB המחובר שלך. טסלה מציעה אחסון בענן אך שומרת את ההקלטות למשך 72 שעות בלבד, ולכן יש לשמור ידנית אירועים חשובים, כמו תאונה, כדי למנוע מחיקה של הצילומים.

למה חסר לי צילום ממצלמת הדאשקאם?

בשל ההקלטה והשמירה הרציפה של צילומי מצלמת הרכב על מדיה חיצונית לאחסון נתונים, זה די נפוץ לחוות קורופציה בקבצים ולבסוף איבוד הקבצים. להלן כמה סיבות אפשריות להיעלמות צילומי מצלמת הרכב שלך:

גורם תיאור
📁 דריסת קובץ "החיסרון בהתקני אחסון של מצלמות דראשקאם הוא שכאשר הנפח מתמלא, התוכן המוקלט חדש דורס ועובר מעל קבצים ישנים. כתוצאה מכך, קריטי להתחיל את תהליך השחזור נתונים מהר ככל שאתה נתקל בקובצים שנמחקו.
הערה: ישנן מצלמות דראשקאם שמציעות תכונת נעילה ידנית למניעת דריסת קבצים מסוימים."
🦠 פגיעה בקבצים פגיעות בקבצי המצלמה יכולות לנבוע מניתוקי חשמל למצלמת הדראשקאם. כמו כן, כרטיס SD פגום וניתוק לא תקין הם גורמים נוספים לפגיעה בקבצים. שגיאות במערכת הקבצים עם נתוני הווידאו שלך יכולות למנוע פעולות קריאה/כתיבה תקילות – ולהוביל לפגיעה בקבצים.
🔧 נזק פיזי "אם הייתה לך תאונה, המכה יכולה לגרום לנזק פיזי למצלמת הדראשקאם שלך. בנוסף, לעיתים פריסת כרית האוויר יכולה לנתק את ברקט ההרכבה של המצלמה ולגרום לה נזק. במקרים מסוימים, טמפרטורות קיצוניות יכולות להחריב את פנים המצלמה ולפגוע בזיכרון הפנימי."
💻 טעויות תוכנה קושחה מיושנת מביאה לכך שבאגים וגליצ'ים יכולים להרקיב את הנתונים שלך. עוד כי, שימוש באמצעי אחסון לא תואמים יכול להביא לבעיות אי התאמה המשפיעות על אחסון הצילומים של מצלמת הדראשקאם שלך.
🛑 העברות נתונים שנכשלו העברות קבצים שנקטעו יכולות להוביל לאובדן נתונים פוטנציאלי. העברות נתונים שנכשלו יכולות להביא למחיקת קבצים, מכיוון שמערכת ההפעלה של המצלמה עשויה למחוק באופן אוטומטי את הקבצים שהועברו באופן חלקי. עוד כי, באגים או קונפליקטים עם תוכנת העברת הנתונים שלך יכולים גם להוביל לאובדן נתונים.
📁 פירמוט או מחיקה שגויה יתכן שלחצת בטעות על כפתור הפירמוט בחלון הסייר כשניסית להעתיק צילומי וידאו מהתקן האחסון. באופן חלופי, ייתכן שמחקת באופן ישיר צילומי הדראשקאם ממרכז הבקרה של הרכב.
⏏ ניתוק התקן האחסון מצלמת הדראשקאם של טסלה משתמשת בטכניקת קיטוע קבצים להקלטת וידאו במשך של דקה בודדת, ואם התקן האחסון ננתק (לדוגמה, מתאונה), קטעי הדקה הבאים לא נשמרים.

כעת כשאתם מודעים לשוני הסיבות שבגללן צילומי מצלמת הרכב נעלמים, הגיע הזמן לחקור את שיטות שחזור הנתונים.

איך לשחזר צילומים שנמחקו ממצלמת דרך

סעיף זה מציג חמש שיטות לשחזור צילומי מצלמת רכב שנמחקו. הקבצים שנמחקו ניתנים לשחזור עד שהם ימחקו מעל. כתוצאה מכך, הזמן קריטי.

שימו לב: ודאו שאתם מפסיקים להשתמש במצלמת הדאשקם לצילום כל סרטון, כדי להקטין את הסיכויים לדריסת קובץ.

שיטה 1: בדוק את התקן האחסון וחיבורו

אם המחשב שלך אינו מזהה את התקן האחסון (USB/כרטיס SD), נסה לפתור בעיה על ידי ניסיון לחיבור מחדש. אם עדיין אינך יכול לגשת לתקן האחסון, בצע את השלבים הבאים:

 1. פתח את מנהל ההתקנים והרחב את התקני האחסון.
  גישה למנהל ההתקנים
 2. לחץ על התקן האחסון הנשלף/כונן USB בלחיצה ימנית והסר את ההתקנה.
  הסרת התקנה של דרייבר
 3. נתק את התקן האחסון והפעל את המחשב מחדש.
 4. חבר את התקן האחסון מחדש, ווינדוס תתקין אוטומטית את הדרייברים הדרושים.
 5. בדוק אם כעת ניתן לגשת להתקן האחסון.

שיטה 2: השתמש בתוכנת שחזור נתונים

תוכנת שחזור נתונים יכולה לסרוק ולשחזר נתונים שנמחקו מה-USB או כרטיס SD שלך. מבין תוכנות שחזור נתונים שונות, צוות העריכה שלנו עומד מאחורי Disk Drill.

הכלי מאפשר לך לשחזר צילומי מצלמת דאש של טסלה ביעילות במספר לחיצות. יתר על כן, Disk Drill מקל על פרוצדורת השחזור של קבצי וידאו גדולים בפורמטים נפוצים, כולל MP4, AVI, MKV ועוד.

💯 Disk Drill תואם לכל מערכות הקבצים המרכזיות של Windows, כולל FAT32, NTFS, exFAT וכו'. יתר על כן, הכלי תומך גם בשחזור נתונים ממגוון רחב של התקני אחסון חיצוניים, כולל USB וסוגים שונים של כרטיסי זיכרון, כמו microSD, SDXC, SDHC, CF ו-SD.

גם אם סייר הקבצים לא מציג את התקן האחסון שלך, Disk Drill יכול לעזור לשחזר נתונים. עם זאת, הדרישה היחידה היא שניהול הדיסקים יציג את התקן האחסון שלך ללא התווית "אין מדיה".

הבהרה: מצלמות דאשקאם שומרות את הצילומים ברסיסים. כתוצאה מכך, יש לשים לב לתוצאות שחזור הנתונים כיוון שעלולים להימצא מספר סרטונים קצרים. למרבה המזל, ניתן לנסות את גרסת הניסיון החינמית של Disk Drill המציעה שחזור נתונים של 500 מגה-בייט.

כך תוכלו להשתמש ב-Disk Drill כדי לשחזר צילומים שנמחקו ממצלמת דאש:

 1. חבר את התקן האחסון למחשב שלך.
 2. הורד, התקן והפעל את Disk Drill.
 3. בחר בתקן האחסון שלך ולחץ על חפש נתונים אבודים.
  בחירת התקן אחסון
 4. לאחר סיום הסריקה, לחץ על סקור פריטים שנמצאו.
  דף סריקה בדיסק דריל
 5. תוכל להציג מקדימה את קטעי הווידאו מהמצלמה ברכב על ידי הובר (מעבר עם העכבר) ולחיצה על סמל העין ליד קבצי הווידאו.
 6. בחר את הקבצים שתרצה לשחזר, ולחץ על שחזר.
  בחירת קבצים לשחזור נתונים

  🔍 השתמש בתכונת הסינון כדי לחדד את תוצאות החיפוש. לדוגמה, אתה יכול להקליד mp4 וללחוץ Enter כדי לסנן את רשימת הקבצים הניתנים לשחזור כך שתוצגנה רק מופעים של mp4.

 7. לבסוף, בחר יעד לשמירת קטעי הווידאו שנמחקו, לחץ על הבא. ודא שאתה בוחר ביעד שונה (לא את התקן האחסון שנפגע).
  בחירת יעד לשחזור נתונים

שיטה 3: הקצאת אות כונן חדשה

אם עדיין קשה לך לגשת לקבצים ב-File Explorer, יתכן שיש קונפליקט עם אחד הדיסקים. הנה איך אתה יכול להקצות אות אחרת לדיסק:

 1. חבר את מכשיר האחסון ופתח ניהול דיסקים.
 2. אתר את מכשיר האחסון המבוקש ולחץ עליו עם לחצן הימני של העכבר.
 3. בחר שינוי אות ונתיבי הכונן.
  גישה לניהול דיסק
 4. לחץ על שינוי בחלון הקופץ, ותיתקל בתיבה נפתחת.
  שינוי אות הכונן
 5. בחר הקצה את האות הבאה לכונן ובחר אות כונן.
  הקצאת אות כונן שונה
 6. בחר אישור וצא.

שיטה 4: ביצוע פקודת CHKDSK

Chkdsk הוא כלי עזר של Windows שיכול לתקן בעיות קטנות כמו "כרטיס SD פגום, נסה לפרמט אותו." בנוסף, CHKDSK מתקן שגיאות דיסק ומשפר את שלמות מערכת הקבצים.

הנה איך אתה יכול לנצל את יכולות ה-CHKDSK:

 1. חבר את התקן האחסון למחשב האישי ופתח חלון פקודה עם הרשאות מנהל (הרצה של CMD כמנהל מערכת).
 2. בצע את הפקודה chkdsk <אות הכונן שלך>: /f/r/x ולחץ על אנטר.
  ביצוע הפקודה chkdsk
 3. נסה עכשיו לגשת לתקן האחסון שלך.

📁 תמיד יש לבצע שחזור נתונים מכרטיס SD לפני ניסיון לתיקון באמצעות CHKDSK. ביצוע תיקונים ב-CHKDSK עלול לגרום לאובדן נתונים.

שיטה 5: צור קשר עם טסלה

אם לא ניתן לאחזר צילומי מצלמת דאשקאם אבודים באף אחד מהשיטות שמתוארות לעיל, פנה לתמיכת לקוחות של טסלה לעזרה. תאר את מצבך וספק פרטים רלוונטיים, כמו הזמן המוערך שבו אתה צריך את ההקלטה.

במקרים מסוימים, שירות הלקוחות של טסלה עשוי לגשת ללוח המחוונים של הרכב שלך מרחוק כדי לשחזר צילומים שנמחקו. אם הגישה מרחוק אינה אפשרית, עליך לבקר במרכז שירות של טסלה לצורך איתור תקלות פרונטלי.

אם תרצו להשתמש בצילומי המצלמה של טסלה כראייה בבית משפט, בקשו עותק שמור בענן של הצילומים שלכם.

האם ניתן לשחזר צילומי מצלמת דאש שנמחקו

כן, יש אפשרות לשחזר צילומים של מצלמת דאשקאם שנמחקו. עם זאת, נתונים שנמחקו באופן מוחלף אומרים שצילומי וידאו חדשים החליפו את צילומי הווידאו שנשמרו קודם לכן. במקרים כאלה, הסיכויים לשחזר נתונים שנמחקו הם קלושים מאוד. בנוסף, מצלמות דאשקאם בדרך כלל משתמשות במערכות קבצים FAT32 או exFAT לניהול נתונים. מערכות קבצים אלו אינן מציעות כלי מובנים לשחזור נתונים של נתונים שהוחלפו.

עם זאת, יש קרן של תקווה. פירוט הינו אספקט קריטי נוסף לשקול. מצלמות דרך לעיתים קוטעות את קובץ הווידאו שלך כדי למטב את שטח האחסון. קובץ וידאו מפורט מאוחסן במקומות שונים על גבי התקן האחסון שלך. כתוצאה מכך, הדריסה אינה בהכרח מובילה לאובדן מוחלט של כל המידע הווידאוי.

🔧 ניתן לנסות לשחזר צילומי מצלמת רכב שנמחקו על ידי סריקת אחסון עם תוכנת שחזור נתונים. אופציית המקלט האחרונה שלך יכולה להיות פנייה למרכז שחזור נתונים מוכר. עם זאת, האפשרות לשחזור מוצלח היא יחסית נמוכה מכיוון שהקבצים שיושחזרו עשויים להיות פגומים ולכן לא שמישים.

מסקנה

אף על פי שאיבוד צילומי מצלמת רכב חשובים יכול להיות מטריד, זה לא בהכרח צריך להיות קבוע. עם הכלים והטכניקות הנכונות, תוכלו לשחזר בקלות את הקבצים שנמחקו ממצלמת הרכב שלכם.

הפעולה הראשונה שלך חייבת להיות שימוש בתוכנת שחזור נתונים כדי לשחזר את צילומי המצלמה שברכב שלך. אם אינך יכול לגשת להתקן האחסון, נסה טריקים יילידיים של Windows כמו CHKDSK, הקצאת אות כונן חדשה והתקנה מחדש של דרייברים להתקן האחסון שלך.

שאלות נפוצות

שיטת צפייה בצילומי מצלמת דאשקאם תלויה בסוג המצלמה שברשותך. יש מצלמות דאשקאם עם מסכים מובנים לשידור הצילומים ישירות. במקרים אחרים, עליך להוציא את התקן האחסון החיצוני מהמצלמה ולחבר אותו למחשב האישי שלך.
אם המצלמה הקדמית ברכב שלך תומכת בשידור נייד, תוכל לצפות בצילומי המצלמה באמצעות הטאבלט או הסמארטפון שלך באמצעות אפליקציה אמינה למצלמת רכב. התקן את האפליקציה וסנכרן אותה עם מצלמת הרכב של הרכב שלך. תוכל להוריד ולשמור סרטונים במקרה שיהיה צורך להציג ראיות חובה. Garmin VIRB היא אפליקציה ניידת פופולרית לצפייה ושמירת צילומי מצלמת רכב בטלפונים אנדרואיד.
רוב מצלמות הדאשקאם כוללות תכונת הקלטה מחזורית; היא מוחקת באופן אוטומטי צילומים ישנים כאשר כרטיס ה-SD מתמלא כדי לפנות מקום לקבצים חדשים. חלק ממצלמות הדאשקאם משנות את קבצי הווידאו לקטעים קצרים לפני שהם מוחקים אותם. הם מתאימים את אורך הווידאואים הישנים לבין 1-3 דקות כדי להמשיך בהקלטת הקבצים האחרונים.
כמה סיבות כוללות הגדרות שגויות, בעיות חשמל, והתחממות יתר. בעיות קושחה ושדרוגים יכולות גם למנוע מהמצלמה הקדמית שלך להקליט. חומרה פגומה היא גורם אפשרי נוסף לתקלות במצלמה הקדמית.
כן. עם זאת, זה תלוי בגורמים כמו דגם המצלמה הנסתרת שלך ותאימות. כמו כן, גורמים אחרים כוללים את הזמן שחלף מאז ההקלטה והמצב הפיזי של המצלמה הנסתרת שלך.
Avatar photo
Joshua is a technology content writer for 7 Data Recovery. He's been in the content world long enough to understand that less is more. Joshua consistently attempts to deliver complicated technical information in concise and digestible chunks. His hobbies include sports betting, listening to Drake, and re-watching the Office like a hundred times.
אושר על ידי
ניסיון של 12 שנים בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.