Jak odzyskać usunięte filmy z dowolnej karty SD z minimalnym wysiłkiem

Avatar photo
Napisane przez
Zatwierdzone przez
72

Odzyskiwanie filmów z karty SD

Nie trzeba wiele, aby przypadkowo usunąć filmy z karty SD, szczególnie jeśli karta jest używana między wieloma aparatami i komputerami. Na szczęście, również nie wymaga wiele wysiłku, aby nauczyć się, jak odzyskać usunięte filmy z dowolnej karty SD, jak wyjaśniamy w tym artykule.

Popraw swoje szanse na udane odzyskanie wideo

Wyniki każdej próby odzyskania wideo nigdy nie są w 100% pewne, ale możesz znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo odzyskania wszystkich utraconych danych, stosując się do dwóch poniższych zaleceń:

 • Przestań używać karty SD. Wbrew pozorom, usunięte pliki fizycznie pozostają zachowane na karcie pamięci aż do momentu zapisania w ich miejsce nowych plików. Jeśli będziesz kontynuował korzystanie z karty pamięci, ryzykujesz nadpisanie utraconych plików zanim będzie można je odzyskać. Gdy do tego dojdzie, absolutnie nic nie można będzie zrobić, aby je przywrócić. Z tego powodu musisz przestać używać karty SD do czasu, gdy będziesz gotowy do przywrócenia usuniętych z niej filmów.
 • Rozpocznij proces odzyskiwania jak najszybciej. Rozumiemy, że może to być Twoje pierwsze doświadczenie z odzyskiwaniem usuniętych filmów z karty pamięci, ale to nie jest dobry powód, aby niepotrzebnie opóźniać proces odzyskiwania. Przez odkładanie go, ryzykujesz zgubieniem lub uszkodzeniem karty pamięci, nadpisaniem usuniętych plików lub po prostu zapomnieniem, że w ogóle straciłeś wiele filmów.

Jak odzyskać usunięte filmy z karty SD za pomocą oprogramowania

Disk Drill ułatwia odzyskiwanie usuniętych filmów z kart SD lub innych kart pamięci, a cały proces powinien zająć tylko kilka minut, w zależności od prędkości i pojemności twojej karty. Wersja na Windows może odzyskać do 500 MB danych za darmo.

 1. Pobierz Disk Drill na swoj komputer i zainstaluj go. Musisz zainstalować go na swoim wewnętrznym dysku twardym (lub innym odpowiednim urządzeniu pamięci) a NIE na karcie SD, z której chcesz odzyskać usunięte filmy. Dlaczego? Ponieważ możesz nadpisać usunięte filmy i stracić je na stałe. zainstaluj Disk Drill
 2. Następnie uruchom Disk Drill i znajdź swoją kartę SD. Powinna być wyświetlona w głównym oknie razem z wszystkimi innymi urządzeniami pamięci podłączonymi do komputera. Aby ją przeskanować, musisz najpierw ją wybrać, a następnie kliknąć przycisk Szukaj utraconych danych. wybierz kartę sd z listy
 3. Proces skanowania może trwać od kilku minut do godziny lub dłużej – wszystko zależy od prędkości Twojej karty SD i jej pojemności. Kliknij przycisk Przeglądaj znalezione elementy w prawym górnym rogu. Pozwoli to przeglądać wyniki skanowania bez przerywania samego skanowania.przegląd znalezionych plików na karcie sd
 4. Ostatecznie wybierz pliki wideo, które chcesz odzyskać, klikając pola wyboru po lewej stronie. Następnie po prostu kliknij przycisk Odzyskaj i wybierz bezpieczną lokalizację. Każdy folder znajdujący się na innym urządzeniu pamięci niż właśnie skanowana karta jest uważany za bezpieczny.wybierz wideo z karty sd i odzyskaj

Jak odzyskać usunięte filmy z karty SD bez użycia oprogramowania

Chociaż dostępnych jest mniej opcji, istnieje możliwość odzyskania usuniętych filmów z karty SD bez pobierania oprogramowania. Oto co możesz spróbować.

Metoda 1: Przywróć z Kosza

Kosz to jeden z najłatwiejszych sposobów na przywrócenie usuniętych filmów z karty SD. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy pliki zostały usunięte, gdy karta SD była podłączona do komputera. Nawet wtedy, to może nie zadziałać, jeśli pliki ominęły Kosz, ponieważ były zbyt duże. Mimo to, warto to rozważyć, jeśli zgubiłeś swoje filmy, podczas gdy karta SD była podłączona do komputera.

Oto jak możesz przywrócić usunięte filmy z Kosza na systemie Windows.

 1. Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy na Kosz i wybierz Otwórz.Otwórz Kosz systemu Windows.
 2. Wybierz usunięte filmy. Gdy wszystkie będą zaznaczone, kliknij prawym przyciskiem myszy na jednym z zaznaczonych filmów i wybierz Przywróć.Przywróć usunięte filmy z Kosza.

Po przywróceniu pliki zostaną zwrócone do ich oryginalnej lokalizacji. Alternatywnie, możesz przywrócić je do innego folderu, po prostu przeciągając je z Kosza na śmieci do wybranego folderu.

Metoda 2: Odzyskiwanie za pomocą usług odzyskiwania danych

W przypadkach, gdy Twoja karta SD uległa uszkodzeniu fizycznemu i nie jest już dostępna przez system Windows, lub jeśli żadna z innych metod opisanych w tym artykule nie zadziałała, kolejnym krokiem będzie skorzystanie z usług profesjonalisty odzyskującego dane, który odzyska dla Ciebie usunięte filmy.

Korzystanie z usługi odzyskiwania danych polega na wysłaniu twojej karty SD do zespołu specjalistów odzyskiwania danych, którzy za pomocą sprzętu na poziomie przemysłowym analizują twoją kartę SD i odzyskują z niej dane. Oczywiście nie ma 100% gwarancji, że dane zostaną odzyskane, ale to najlepsza szansa, jaką masz na odzyskanie swoich filmów.

Oto jak możesz złożyć prośbę o odzyskanie usuniętych filmów z karty SD.

 1. Kliknij Rozpocznij odzyskiwanie.Rozpoczynanie procesu usługi odzyskiwania.
 2. Określ pilność odzyskiwania poprzez wybór jednej z trzech dostępnych opcji usługi.Wybór typu usługi.
 3. Uzupełnij formularz, wpisując swoje dane kontaktowe oraz szczegóły dotyczące urządzenia, na którym przeprowadzane jest odzyskiwanie. Gdy skończysz, kliknij Zakończ moje zamówienie.Finalizacja zamówienia.

Po zakończeniu będziesz mieć instrukcję, aby wysłać urządzenie do kontroli. Po pomyślnym odzyskaniu danych, Twoje urządzenie (o ile nie zdecydowałeś się na jego recykling) oraz odzyskane dane zostaną Ci zwrócone.

Jak odzyskać usunięte filmy z karty SD na telefonie z Androidem

Jeśli nie masz komputera do przeprowadzenia odzyskiwania, możesz spróbować odzyskać filmy bezpośrednio z telefonu. Oto dwie metody, które możesz użyć do przywrócenia usuniętych filmów z karty SD w telefonie.

Metoda 1: Przywróć z kopii zapasowej w chmurze

Jeśli masz kopię filmów w swojej chmurze, możesz przywrócić je bezpośrednio stamtąd. Na przykład, jeśli masz zainstalowane Google Photos na swoim urządzeniu, istnieje szansa, że automatycznie utworzono kopię zapasową twoich filmów na Dysk Google, jeśli folder, w którym były przechowywane, został wybrany do tworzenia kopii zapasowych.

Poniższe instrukcje przeprowadzą Cię przez proces przywracania filmu z Google Photos, ale ten proces będzie podobny dla innych rozwiązań do przechowywania w chmurze, takich jak Dropbox i OneDrive.

 1. Odwiedź Zdjęcia Google i kliknij folder Kosz po zalogowaniu.Dostęp do kosza Zdjęć Google.
 2. Wybierz usunięte wideo, a następnie kliknij Przywróć.Przywracanie usuniętych filmów z Kosza.

Po przywróceniu filmu zostanie on z powrotem dodany do twojej biblioteki Google Zdjęć.

Metoda 2: Odzyskiwanie za pomocą DiskDigger

DiskDigger to aplikacja do odzyskiwania danych na Androida. Pod względem funkcji nie różni się od innych narzędzi do odzyskiwania danych. Może skanować pamięć telefonu, jak również wszelkie wymienne nośniki danych w twoim urządzeniu (takie jak karta SD). Korzystając z DiskDigger, możesz przeszukać i odzyskać skasowane filmy bez potrzeby użycia komputera.

Darmowa wersja DiskDigger pozwala na odzyskanie zdjęć i filmów. Jednak aby odzyskać filmy, twoje urządzenie musi być najpierw zrootowane. Dlatego, jeśli twoje urządzenie nie jest zrootowane, ta metoda nie zadziała dla ciebie, chyba że chcesz odzyskać tylko zdjęcia.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby odzyskać swoje filmy przy użyciu DiskDigger dla Androida.

 1. Pobierz DiskDigger na swój telefon z Google Play Store.Instalowanie DiskDigger.
 2. Dotknij Rozpocznij podstawowe skanowanie zdjęć. Jeśli zostanie to wymagane, zezwól aplikacji DiskDigger na dostęp do twoich zdjęć, multimediów i plików na urządzeniu. Aplikacja rozpocznie skanowanie urządzenia pod kątem możliwości odzyskania zdjęć i filmów.Rozpoczynanie podstawowego skanu.
 3. Oznacz zdjęcia lub filmy, które chcesz odzyskać, dotykając ich. Gdy będziesz gotowy, kliknij przycisk Odzyskaj.Odzyskiwanie oznaczonych plików.
 4. Określ, gdzie chcesz przywrócić odzyskane zdjęcia i filmy. Najlepiej jest wybrać przywracanie do usługi chmurowej, takiej jak Google Drive lub Dropbox. W przeciwnym razie wybierz zdefiniowane przez siebie miejsce docelowe lub serwer FTP, jeśli posiadasz wersję Pro.Wybór miejsca przywrócenia plików.
 5. Nawiguj do wybranego folderu i dotknij OK.Określenie folderu odzyskiwania.

Po naciśnięciu OK, DiskDigger rozpocznie odzyskiwanie plików. Zazwyczaj dzieje się to dość szybko, ale może to trochę potrwać, jeśli odzyskujesz naraz dużą ilość plików. Po zakończeniu, odzyskane pliki znajdziesz w folderze, który określiłeś na potrzeby odzyskiwania.

Sytuacje, kiedy filmy są usuwane z karty SD

Filmy mogą być usuwane z karty SD w różnych sytuacjach i nie zawsze jest to Twoja wina. Oto niektóre przyczyny, które mogą prowadzić do usunięcia filmów z karty SD:

Sytuacja Opis
🎟 Uszkodzenie karty SD Istnieją dwa rodzaje uszkodzeń karty SD: uszkodzenie systemu plików oraz uszkodzenie fizyczne. Uszkodzenia systemu plików są znacznie łatwiejsze do naprawienia. Możesz po prostu naprawić system plików lub sformatować kartę SD, by naprawić system plików. Z drugiej strony, uszkodzenie fizyczne spowodowane uszkodzeniem mechanicznym jest często nieodwracalne i może sprawić, że karta SD stanie się bezużyteczna.
🗃 Formatowanie Jeśli celowo lub nieumyślnie sformatujesz kartę SD, stracisz wszystkie dane znajdujące się na niej. Możesz odzyskać usunięte dane pod warunkiem, że nie zostały nadpisane lub nieodwracalnie usunięte z karty SD.
📤 Transfer danych Niektóre aplikacje na Twoim telefonie mogły przenieść dane w inne miejsce, lub mogłeś nieświadomie przenieść niektóre dane. Choć może się wydawać, że dane zostały usunięte, wystarczy zlokalizować je na karcie SD lub w pamięci lokalnej.
💾 Nieudane odzyskiwanie z kopii zapasowej Odzyskiwanie z kopii zapasowej może się nie powieść w różnych przypadkach. Na przykład, gdy lokalizacja przechowywania, w której przechowano kopię zapasową, zostanie uszkodzona, nie będziesz mógł odzyskać plików.
🖋 Nadpisanie Często zastępujesz plik, kopiując go do innej lokalizacji w przypadkach, gdy nazwa pliku jest taka sama jak pliku, który już istnieje w docelowym folderze. Skutkuje to taką samą sytuacją jak usunięcie poprzedniego pliku.

Podsumowanie

Jeśli zgubiłeś lub przypadkowo usunąłeś niektóre filmy z karty SD, nie panikuj. Korzystając z rozwiązań przedstawionych w tym artykule, możesz szybko odzyskać utracone filmy.

Po pomyślnym odzyskaniu filmów poświęć chwilę, aby je zarchiwizować, co zapewni ich ochronę przed ewentualnymi przyszłymi sytuacjami utraty danych. Poświęcenie zaledwie kilku chwil teraz może zaoszczędzić ci godziny, a potencjalnie dni odzyskiwania w przyszłości.

FAQ:

Tak, odzyskanie usuniętych zdjęć i filmów z karty SD jest zdecydowanie możliwe. Należy jednak działać szybko, ponieważ szanse na odzyskanie danych mogą spadać, czasem bardzo szybko, przy każdym użyciu karty. Jeśli nie masz kopii zapasowej danych, z której możesz przywrócić pliki, najlepszym rozwiązaniem jest użycie narzędzia do odzyskiwania danych z karty SD. Takie narzędzia są zaprojektowane, aby odnaleźć i odzyskać wszelkie utracone lub usunięte pliki, w tym zdjęcia i wideo, z twojej karty pamięci.
Możesz odzyskać usunięte pliki ze swojej karty SD bezpośrednio na urządzeniu z Androidem. Można to zrobić za pomocą DiskDigger, mobilnego narzędzia do odzyskiwania danych. Wersja Free umożliwia odzyskanie zdjęć i filmów (do odzyskania filmów urządzenie musi być zrootowane). Wersja Pro obsługuje więcej typów plików oraz opcję przywracania przez FTP.
 1. Pobierz DiskDigger ze sklepu Google Play.
 2. Stuknij w Start Basic Photo Scan. W razie potrzeby zezwól aplikacji DiskDigger na dostęp do twoich zdjęć, multimediów i plików na urządzeniu.
 3. Zaznacz zdjęcia lub filmy, które chcesz odzyskać, stukając w nie. Gdy będziesz gotowy, stuknij w Odzyskaj.
 4. Wskaż, gdzie chcesz przywrócić odzyskane zdjęcia i filmy.
 5. Przejdź do folderu wyjściowego i stuknij w OK.
Zanim odzyskasz dane z karty SD, musi być ona najpierw odczytywalna przez twoje urządzenie. Oto kilka sposobów na to, jak sprawić, by nieczytelna karta SD stała się dostępna.
 • Przypisz lub zmień literę dysku - Windows może mieć problemy z odczytem karty SD, jeśli nie została jej przypisana litera dysku. Przypisz literę dysku, jeśli jej brakuje. Alternatywnie, spróbuj zmienić istniejącą literę dysku.
 • Wypróbuj inne czytniki kart - Wina może leżeć po stronie czytnika kart. Spróbuj użyć innego czytnika kart lub portu USB, aby upewnić się, że to nie wina sprzętu.
 • Aktualizuj lub ponownie zainstaluj sterowniki - Jeśli Twoje sterowniki są nieaktualne, może to powodować, że karta SD jest niewidoczna. To samo dotyczy sytuacji, gdy sterowniki są uszkodzone. Spróbuj zaktualizować lub ponownie zainstalować sterowniki przez Menedżer Urządzeń, aby naprawić ten problem.
Najprostszym sposobem odzyskania plików MP4 z karty SD jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych, takiego jak Disk Drill. Użycie oprogramowania do odzyskiwania danych to nieinwazyjna metoda, która zapewnia, że nie doprowadzisz karty do jeszcze większej awarii, jeśli jest na granicy awarii. Aby odzyskać pliki MP4 z karty SD:
 • Pobierz i zainstaluj Disk Drill na swoim komputerze.
 • Podłącz kartę SD i przeskanuj ją przy użyciu Disk Drill.
 • Znajdź odpowiednie pliki MP4 i kliknij przycisk Odzyskaj.
 • Wybierz lokalizację do zapisania plików MP4.
Możesz odzyskać usunięte zdjęcia z karty SD bez komputera, sprawdzając, czy Twoja chmura nie ma kopii usuniętych filmów. Na przykład Google Photos może automatycznie tworzyć kopie zapasowe plików multimedialnych, więc możesz je odzyskać z Google Photos. Alternatywnie możesz użyć aplikacji do odzyskiwania danych jak DiskDigger. Aplikację DiskDigger można pobrać i zainstalować bezpośrednio na telefonie, bez potrzeby użycia komputera.
Możesz odzyskać do 500MB usuniętych filmów z karty SD za darmo, używając Disk Drill. Pobierz i zainstaluj Disk Drill na swoim komputerze, podłącz i przeskanuj kartę SD, a następnie odzyskaj usunięte pliki wideo.
Avatar photo
Jordan Jamieson-Mane to autor treści z zamiłowaniem do technologii, często tworzy materiały dotyczące sprzętu komputerowego, odzyskiwania danych i elektroniki użytkowej. Kiedy nie pisze, odkrywa muzykę i pracuje nad własnymi stronami internetowymi.
Zatwierdzone przez
12 lat doświadczenia w programowaniu, administracji bazami danych i naprawie sprzętu komputerowego.