איך לשחזר קבצים שנמחקו באמצעות Shift Delete בווינדוס: השיטות הטובות ביותר

Avatar photo
נכתב על ידי
אושר על ידי
57

שחזור קבצים שנמחקו באמצעות Shift+Delete

מפגש עם אובדן נתונים עשוי להשאיר אותך ללא מוצא. אם איבדת את הנתונים שלך לצמיתות בגלל תאונה או במודע, יש מספר דרכים בהן תוכל לשחזר קבצים שנמחקו בShift בWindows.

האם ניתן לשחזר קבצים שנמחקו באמצעות Shift Delete?

כאשר אתה בוחר קובץ במחשב ה-Windows שלך ולוחץ על מקש המחיקה, הקבצים שלך מועברים לסל המחזור ששומר את הקבצים שלך לזמן קצוב. לעומת זאת, כאשר אתה מוחק קובץ באמצעות שילוב המקשים shift+delete, הקבצים שלך דולגים על סל המחזור ונמחקים לצמיתות.

עם זאת, עדיין ניתן לשחזר קבצים שנמחקו באמצעות המקש Shift. מערכת ההפעלה של Windows פשוט מסמנת את אזור האחסון שתפס הקובץ כזמין לשימוש על ידי שינוי בטבלת הקבצים. הקבצים שלך עדיין נמצאים על הדיסק, הם פשוט לא נגישים למערכת ההפעלה של Windows באמצעים מסורתיים.

אבל, עליך להיות מודע לכך שהקבצים שלך לא ישארו במצב זה לנצח. כאשר המיקום של הקבצים שלך מסומן כזמין למערכת ההפעלה, נתונים חדשים יכולים להיכתב על המיקום הזה, שיכול לדרוס אותו. כשהקבצים נדרסים, הם עלולים להפוך לתקולים או להיעלם לנצח.

לכן, עליך לפעול במהירות על מנת לשחזר את הקבצים שנמחקו במחיקת משמרת לפני שיהיו אבודים לצמיתות.

5 שיטות לשחזור קבצים שנמחקו באמצעות Shift Delete

ישנם מספיק דרכים לשחזור קבצים שנמחקו באמצעות המחיקה המהירה, כפי שכנראה כבר ידוע לך. מומלץ שבהחלטתך לשחזר קבצים שנמחקו באופן זה, עליך להימנע מלבצע שינויים בכונן שלך, מכיוון שזה עלול להפוך את מאמצי השחזור שלך לחסרי תועלת.

שיטה 1:שחזור קבצים באמצעות תוכנת שחזור נתונים מקצועית

המהירות היא המהות – ככל שננסה לשחזר קבצים מהר יותר, כך הסיכויים לשחזר את כל הקבצים בהצלחה גדולים יותר.

אנו משתמשים בתוכנת שחזור נתונים Disk Drill במקרה זה מכיוון שיש לה רשימה מרשימה של סוגי קבצים ומערכות קבצים נתמכות, זה בשילוב עם ממשק משתמש קל לניווט ו-500MB של שחזור חינמי בחלונות הופך אותה למושלמת במקרה שלנו.

 1. הורד את Disk Drill לחלונות.
 2. פתח את הקובץ שהורדת והתקן את Disk Drill.התקנת disk drill
 3. הפעל את Disk Drill, בחר את התקן האחסון ממנו ברצונך לשחזר קבצים שנמחקו בשיפט דיליט, ולבסוף לחץ על אפשרות חיפוש אחר נתונים אבודים בצד הימני של האפליקציה.שחזור קבצים שנמחקו בשיפט עם disk drill
 4. המתן כמה רגעים עד ש-Disk Drill ישלים סריקה מלאה של התקן האחסון.
 5. באמצעות תכונת התצוגה המקדימה של Disk Drill, בחר אילו קבצים ברצונך לשחזר ובחר את המיקום המועדף עליך לשחזור.שיחזור שיפט דיליט באמצעות disk drill
 6. לבסוף, לחץ על שחזור כדי לגשת אל הקבצים האבודים שלך. בחר את יעד השחזור, ואז לחץ הבא.שחזור קבצים שנמחקו בשיפט ב-disk drill

בניגוד לאפליקציות שחזור נתונים רבות אחרות המבטיחות לבצע הרבה דברים אך לא מצליחות לעמוד במטרה העיקרית שלהן, Disk Drill מצטיין. לא רק שתוכל לשחזר קבצים שנמחקו באמצעות המקש Shift באמצעות Disk Drill, אלא גם תוכל לשחזר נתונים ממצבים מורכבים מאוד כגון כשל כונן והשחתה. תוכל ללמוד עוד על Disk Drill והתכונות המלוות אותו.

שיטה 2:שחזור נתונים באמצעות היסטוריית קבצים

היסטוריית קבצים היא כלי גיבוי שהוצג בפעם הראשונה עם Windows 8. היא נוצרה כדי להחליף את הגיבוי ושחזור, ותוכננה כך שיהיה קל למשתמשים לגבות את נתוניהם. אם היסטוריית הקבצים הוגדרה לפני שהקבצים נמחקו, תוכלו לשחזר בקלות ובמהירות עותק שלהם.

היסטוריית קבצים היא שיטת הגיבוי המועדפת עבור גם Windows 10 וגם Windows 11. אולם, תהליך שחזור הקבצים נראה שונה קצת בכל גרסת Windows. לכן, נראה לכם איך להשתמש בהיסטוריית קבצים בכל אחת מהן.

שחזור באמצעות היסטוריית קבצים ב- Windows 10

 1. נווט אל התיקייה שבה היו ממוקמים קבצים שנמחקו לצמיתות.
 2. לחץ על היסטוריה (שנמצאת בלשונית הבית בראש).פתיחת היסטוריית קבצים בווינדוס 10.
 3. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר ולחץ על כפתור השחזור הירוק שחזר.שחזור מסמך מתוך היסטוריית הקבצים.

לאחר שתלחץ על שחזור, הקבצים יחזרו למיקומם המקורי. על מנת לשמור את הקבצים במיקום חדש במקום זאת, לחץ על כפתור ה-שחזור בלחיצה ימנית ולחץ על שחזר אל.

שחזור באמצעות היסטוריית קבצים ב-Windows 11

 1. פתח התחל וחפש לוח בקרה. פתח את התוצאה הראשונה.פתיחת לוח בקרה בווינדוס 11.
 2. לחץ על מערכת ואבטחה.פתיחת מערכת ואבטחה בלוח בקרה.
 3. לחץ על שחזר את הקבצים שלך עם היסטוריית קבצים.בחירה לשחזר נתונים עם היסטוריית קבצים בווינדוס 11.
 4. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר, ואז לחץ על הכפתור הירוק שחזר.שחזור תיקייה מהיסטוריית קבצים.

שוב, אם ברצונך לשחזר את הקבצים למיקום אחר, ודא ללחוץ עם הכפתור הימני על הכפתור שחזור ולחץ על שחזר אל.

שיטה 3:שחזר קבצים באמצעות שחזור גיבוי

הגיבוי והשחזור הוצגו לראשונה עם וינדוס 7. למרות שהיסטוריית קבצים היא פתרון הגיבוי בווינדוס 10, גיבוי ושחזור עדיין בשימוש רב מכיוון שזהו שיטה אמינה לגיבוי קבצים. אם ביצעת גיבוי באמצעות תכונת הגיבוי והשחזור שמגיעה עם וינדוס, אתה יכול לשחזר עותק של כל קובץ שנמחק במחיקה מוחלטת ישירות מהגיבוי.

 1. אם אתה משתמש בכונן קשיח חיצוני כדי לאחסן גיבויים – התחבר אליו.
 2. לחץ על מקש Windows + S וחפש הגדרות גיבוי. פתח את התוצאה הראשונה.
  (בווינדוס 11 ייתכן שלא תמצא אותן בחיפוש. במקרה זה, פתח את לוח הבקרה והשתמש בחלון החיפוש של הסייר במקום)
  search Backup settings
 3. לחץ על עבור לגיבוי ושחזור (ווינדוס 7).Click Go to Backup and Restore
 4. לחץ על שחזר את הקבצים שלי.Click Restore my files
 5. לחץ על עיון בקבצים. חפש ובחר את הקבצים שנמחקו ואתה רוצה לשחזר.Click Browse for files
 6. לחץ על הבא.choose file and click next
 7. בחר אם אתה רוצה לשחזר את הקבצים למיקום המקורי שלהם, או לתיקייה ספציפית. כשתסיים, לחץ על שחזר.choose location and restore

שיטה 4:השתמש בכלי שחזור קבצים של Windows

שחזור קבצים של Windows היא כלי השחזור של מיקרוסופט הרשמי הזמין בווינדוס 10 ו-11. השימוש בו חינמי לחלוטין. באמצעות ה- CMD, תוכלו להשתמש בפקודות שונות כדי להתאים אישית את מה שאתם רוצים לשחזר. תזדקקו למחיצה פיזית נוספת כדי לשחזר את הקבצים שנמחקו באמצעות Shift Delete, מכיוון ששחזור קבצים של Windows לא ישחזר לאותה המחיצה על מנת למנוע סיכון של פגיעה בנתונים שלכם. אם אין לכם כזו, השתמשו בכונן USB או בכונן חיצוני.

 1. התקן את Windows File Recovery מ- Microsoft Store על ידי לחיצה על Get.Install Windows File Recovery
 2. לחץ על מקש Windows + S וחפש את Windows File Recovery. פתח את התוצאה הראשונה. אם נדרש אישור, לחץ על Yes.search Windows File Recovery and run
 3. הקלד
  winfr C: E:\DataRecovery /regular

  החלף את C: בכונן ממנו אתה רוצה לשחזר באמצעותו, ואת E:\Data Recovery במיקום שאליו ברצונך לשחזר את הנתונים. לחץ על Enter. אם מתבקש להמשיך, לחץ Y כדי לאשר. פקודה זו תשחזר את כל מה שכלי השחזור של Windows מוצא בסריקה, כולל קבצים שנמחקו באמצעות Shift Delete.

  recover files with windows file recovery

 4. כאשר הסריקה מסתיימת, לחץ על Y כדי להציג את הקבצים ששוחזרו.view the recovered files

שיטה 5:פנה לעזרה מקצועית

תוכנת שחזור נתונים פועלת, אך ישנם מקרים בהם זה לא מספיק כדי לשחזר את הקבצים שנמחקו באופן מוחלט. זה לא אומר שהם בלתי ניתנים לשחזור, רק שיכול להיות שלא תוכל לשחזר אותם בעצמך. במקרים שבהם הקבצים שלך חשובים מדי כדי לאבדם, אתה צריך לפנות לשירותיה של מקצוען בתחום שחזור נתונים.

השימוש בשירות מקצועי אכן עולה בכסף, אך זו האופציה היחידה העומדת בפניך אם כבר ניצלת את כל האחרות. מומחה לשחזור נתונים יכול להשתמש בציוד מתקדם לצורך התעשייה כדי לבדוק את הדיסק שלך ולשחזר את תוכנו. שירות כזה הוא מרכז השחזור נתונים מבית Clever Files. למעשה, יוצרים הזמנת עבודה עם כל המידע הנדרש, שולחים את המכשיר שלך, ולאחר מכן מחכים לביצוע השחזור ולהחזרת קבציך. בואו נבחן את התהליך:

 1. עברו אל מרכז שחזור המידע ולחצו על התחל שיחזור.עברו אל מרכז שחזור המידע ולחצו התחל שיחזור
 2. מלאו את טופס העבודה עם כל המידע הנדרש. זה יכלול את פרטיכם, רמת השירות, כמו גם מידע הנוגע למכשיר ולבעיות שאתם נתקלים בהן.
 3. כאשר הטופס מושלם ובדקתם את התנאים וההגבלות, לחצו על השלם את הזמנת העבודה שלי.לחצו השלם את הזמנת העבודה שלי

מסקנה

איבוד הגישה לקבצים שלך יכול להיות אחת החוויות המתישות ביותר שיכולות להיות לך כפרט. כדי למנוע את הטרחה של ניסיון אפשרויות שונות לשחזור הנתונים האבודים שלך, זה בעניין הטוב ביותר שלך לגבות את הקבצים שלך במיקום נפרד ומאובטח כדי להקל על הגישה בעתיד.

שאלות נפוצות:

כשלוחצים Shift + Delete כדי למחוק קובץ, הקובץ מוחק לצמיתות. הוא ידלג על פח המחזור, כלומר אין דרך לשחזר אותו מיד אלא אם יש לך גיבוי זמין. חלונות עושה זאת על ידי סימון המקום בו היה הקובץ כזמין כך שניתן יהיה לשמור בו נתונים חדשים שיכולים לכתוב עליו מחדש. אם מחקת קובץ באמצעות Shift + Delete ואתה צריך לשחזר אותו בלי גיבוי, האופציה היחידה שנותרת לך היא תוכנת שחזור נתונים או שימוש בשירות שחזור נתונים מקצועי.
מאחר וקבצים שנמחקו באמצעות Shift + Delete דולגים על סל המיחזור, לא ניתן לשחזרם משם. במקום זאת, תצטרכו לשחזר את הקבצים המחוקים מגיבוי. אם אין לכם גיבוי זמין, האופציה הטובה ביותר הבאה היא שימוש בתוכנת שחזור נתונים כדי לסרוק ולבצע שחזור של הנתונים שלכם. שימו לב שאין זה מבטיח שזה יעבוד, שכן זה תלוי בכמה זמן לפני כן נמחק הקובץ והאם הנתונים נכתבו מחדש או לא. אם תוכנת שחזור נתונים לא עבדה בשבילכם, שימוש במומחה לשחזור נתונים הוא המלצרון האחרון שלכם. הם מצוידים בידע ובציוד מתקדם מתעשייתי שמתמחה בסוג זה של שחזור נתונים.
לא באמת. כאשר קבצים מושמטים במקש Shift, הם פשוט דולגים על המחזורה. על אף שהם לא ניתנים לשחזור מיידי דרך המחזורה, הנתונים עדיין נשארים על הדיסק עד שהם ידרסו על ידי נתונים חדשים. בחלון הזדמנויות זה, ניתן להשתמש בתוכנה מיוחדת לשחזור כדי לשחזר את הקבצים שנמחקו.
ניתן לשחזר במהירות ובקלות קבצים שנמחקו באופן יסודי ממחשב שולחני עם Windows 10 בעזרת Disk Drill, כלי שחזור נתונים היכול לסרוק את הדיסק שלך עבור הקבצים האבודים ולשחזר אותם למיקום לבחירתך.
 1. הורד והתקן את Disk Drill על דיסק חיצוני.
 2. בחר את הכונן הקשיח שבו נמצאים הקבצים האבודים ולחץ על חפש נתונים אבודים.
 3. לחץ על בדוק פריטים שנמצאו לאחר סיום הסריקה.
 4. סמן את הקבצים שנמחקו באופן יסודי לשחזור ולחץ על שחזר.
 5. בחר מיקום שחזור על דיסק נפרד ולחץ על הבא.
הדרך הטובה ביותר לשחזר קבצים שנמחקו באמצעות Shift Delete ב-Windows 10 בחינם היא באמצעות תוכנת שחזור נתונים. אם הקבצים שלך היו פחות מ-500 מ"ב, אנו ממליצים על Disk Drill למשימה כיוון שאתה יכול לשחזר עד 500 מ"ב בחינם. אחרת, אנו מציעים Windows File Recovery, כלי שחזור נתונים מבוסס שורת פקודה ששוחרר על ידי מיקרוסופט שהוא לחלוטין חינם.
Avatar photo
מייקל הוא כותב תוכן שכתב מאמרים על טכנולוגיה למעלה מעשור. הוא מביא עימו ניסיון של מעל 6 שנים בתחומי הבינה המלאכותית, אינטרנט הדברים, רגטק, טכנולוגיית העתיד ואבטחת מידע. התשוקה שלו לטכנולוגיה הובילה אותו לעסוק בכתיבת תוכן פרילנס למספר ארגוני פיתוח תוכנה.
אושר על ידי
אנדריי הוא מומחה מהנדס תוכנה עם ניסיון רב בשחזור נתונים, חקירה ממוחשבת וליטיגציה של נתונים.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required