איך לשחזר את האשפה הריקה ב-Mac שלך בלי מאמץ רב

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
131

שחזור קבצים מפח אשפה רוקן במק

הדרך הטובה ביותר לשמור על המק מסודר היא על ידי פינוי מתמיד של קבצים לא נחוצים. אבל, קל מאוד למחוק בטעות קובץ חשוב במהלך התהליך הזה. למזלנו, שחזור קובץ במקרה כזה זה קל מאוד. אבל, אם מחקת קובץ וכן רוקנת את תיקיית האשפה אחרי זה, ורק אז אתה מבין שאתה בעצם זקוק לקובץ הזה, המצב מתסבך קצת יותר.

אפילו אם זה מה שאתה חווה כרגע, אל תאבד תקווה עדיין. קרא הלאה כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו.

איך למצוא את פח האשפה במק

כברירת מחדל, פח האשפה ממוקם בקצה ה-Dock בכל המקים. איקון התיקייה נראה כמו פח אשפה ויכול להיות קצת שונה תלוי באיזו גרסת macOS משתמש המחשב שלך.

איקון פח אשפה על ה-Dockאשפה לא ניתן להסיר מה-Dock, אך במקרים מסוימים, כאשר יש בעיות עם ה-Mac שלך, ייתכן שהיא תעלם זמנית. אם את/ה לא מוצא/ת את האשפה ב-Dock, נסה את האפשרויות הבאות.

אפשרות #1: גלישה

הנה איך למצוא את האשפה ב-Mac שלך דרך גלישה:

 1. הפעל גלישה.
 2. באמצעות התפריט בחלק העליון, לחץ על "עבור > פתח תיקייה" (או לחץ על Command + Shift + G).פתח תיקייה
 3. הקלד ~/.Trash בשדה החיפוש ולחץ על "עבור".

אפשרות #2: הטרמינל

אם אתה נוח עם שימוש ביישומים בממשק מבוסס טקסט, אז תוכל לגשת לתיקיית האשפה במקינטוש שלך דרך הטרמינל. הנה איך לעשות את זה:

 1. פתח טרמינל (עבור למשגר היישומים והקלד טרמינל בשדה החיפוש).
 2. העתק-הדבק את הפקודה הבאה לחלון הטרמינל ולחץ על מקש Return: cd .Trashtrash terminal mac
 3. אז העתק-הדבק פקודה זו ולחץ Return: ls -al ~/.Trashtrash files in terminal

תראה רשימה של הקבצים שנמצאים כעת באשפה.

אפשרות #3: סמליל שולחן העבודה

דרך נוספת לגשת לסל המיחזור ב-Mac שלך היא להוסיף תיקיית סל מיחזור לשולחן העבודה. הנה איך עושים את זה:

 1. פתח את ה-Terminal (עבור ל-Launchpad והקלד Terminal בשדה החיפוש).
 2. העתק-הדבק את הפקודה הבאה לחלון ה-Terminal ולחץ על המקש Return: ln -s ~/.Trash ~/Desktop/Trashterminal create trash folder
 3. עבור לשולחן העבודה של ה-Mac שלך וחפש תיקייה בשם "Trash" (היא תיראה כמו תיקייה רגילה).trash folder desktop

האם אפשר לשחזר סל מיחזור שהורקן?

בקצרה – כן, יש אפשרות לשחזר סל מיחזור שהורקן ב-Mac שלך. אבל, כמובן, תוצאות השחזור יכולות להשתנות בהתאם לסיטואציה הספציפית שלך. גורמים רבים יכולים להשפיע על התהליך: זמן, גודל הקובץ שנמחק, שגיאות בדיסק (כגון קריסה ותקלות), גיבויים זמינים וכו'.בכל פעם שאתה מרוקן את סל המחזור במק, הקבצים שם לא מוסרים מיידית. למרות שאינך רואה אותם באופן חזותי, בפועל הם עדיין נותרים על הכונן עד שהמק יכתוב עליהם נתונים חדשים. לכן, כדי להגדיל את הסיכויים לשחזר את הקבצים הללו, עליך להפסיק להשתמש במק שלך ברגע שאתה שם לב שהקבצים חסרים. יתר על כן, עליך לפעול במהירות מכיוון שככל שתתחיל את תהליך השחזור מוקדם יותר, כך יגדלו הסיכויים שתוכל לשחזר אותם.

אם אינך בטוח האם סל המחזור באמת נרוקן לאחר מחיקת הקבצים האלה, רעיון טוב הוא לאתר את התיקייה ולבדוק האם הקבצים נעלמו לפני שתמשיך עם שחזור הנתונים.

איך לשחזר סל מחזור ריק במק

מוכן להחזיר את הקבצים שנמחקו מתוך סל המחזור הריק במק? בעיקרון, יש שלוש אפשרויות שמציעות תוצאות אופטימליות: שימוש בתוכנת שחזור נתונים מתמחה, גיבוי Time Machine או גיבוי iCloud.

אם היית מגבה את המק שלך באופן קבוע עם Time Machine או iCloud, יתכן שהקבצים שנמחקו נמצאים באחד מהגיבויים הללו, ותוכל לאחזר אותם משם. אך אם אין לך גיבויים זמינים או שאינך בטוח אם הקבצים הנחוצים נמצאים שם, האפשרות הטובה ביותר שלך היא להשתמש בכלי לשחזור נתונים לצורך כך. שיטה זו בטוחה, ובזכות תכונת הסריקה המתקדמת, תוכל לשחזר במהירות את הקבצים מתיקיית סל המחזור הריקה.

שיטה 1: שחזור סל מחזור ריק במק באמצעות תוכנה

יש כמה כלים זמינים בשוק שניתן להשתמש בהם לצורכי שחזור נתונים במק. עם זאת, לא כולם יכולים להישמש בעת שחזור קבצים מתוך סל מחזור ריק.Disk Drill הוא אחד התוכנות הטובות ביותר לשחזור נתונים במק, שבזכות עיצובו הנוח למשתמש ומערכת הניווט הקלה לשימוש, ניתן להשתמש בו על ידי כל אחד ללא תלות בידע שלו. ויש לו שיעור הצלחה גבוה בשחזור קבצים שנמחקו מסל מיחזור ריק, מה שהופך אותו לאופציה המושלמת. יתר על כן, הוא תומך כמעט בכל סוגי הקבצים והפורמטים (וידאו, אודיו, ארכיב, תמונות, מסמכים וכו'), כך שתוכלו להיות בטוחים שלא משנה איזה קובץ אתם מנסים לשחזר, תהיו מכוסים עם כלי זה.

 1. הורדו את Disk Drill למק ועקבו אחר ההוראות על המסך להתקנה.
 2. הפעילו את היישום.
 3. בחרו את הדיסק קשיח שהכיל את הקבצים שנמחקו מרשימת המכשירים הזמינים. לאחר מכן, לחצו על הכפתור חפש נתונים אבודים כדי להתחיל בסריקה.
 4. choose the hard drive which contained the deleted filesהמתינו לסיום הסריקה ולחצו על סקור פריטים שנמצאו.review found items
 5. השתמשו בתפריט שבראש תוצאות הסריקה כדי למקד את החיפוש לפי סוג הקובץ, גודל הקובץ או התאריך. אם אתם זוכרים את שם הקובץ שנמחק או את פורמטו, השתמשו בשדה החיפוש בראש ימין.filter found files
 6. לחצו על קובץ כדי לראות תצוגה מקדימה כדי לראות אם זהו הקובץ שאתם זקוקים לו.preview found files
 7. בחר את הקבצים שאתה רוצה לשחזר ולחץ על הכפתור שחזר.בחר קבצים לשחזור
 8. בחר מיקום מועדף עבור הנתונים ששוחזרו (כדי למנוע דריסת נתונים בחר תיקייה הנמצאת בדיסק אחר מאשר זה שבו הם שמורים קודם) ולחץ הבא כדי לאשר.בחר מיקום לשחזור

שיטה 2: שחזור אשפה שרוקנה מגיבוי Time Machine

אם יש לך Time Machine מופעל על המק שלך, אתה אמור להיות מסוגל לשחזר את הקבצים שנמחקו מאחד הגיבויים או צילומי המערכת שנעשו על ידי הכלי. התהליך די קל ומאוד בטוח. כל שאתה צריך זה דיסק חיצוני עם גיבויי Time Machine (אם השתמשת באחד כדי לגבות את המק שלך) ואת המחשב שלך.

 1. חבר את הדיסק שיש בו את גיבויי Time Machine למק שלך (אם השתמשת בדיסק פנימי עבור הגיבויים, דלג על שלב זה).
 2. באמצעות תיבת התפריט בחלק העליון, לחץ על סמל Time Machine ובחר "עיין בגיבויי Time Machine" מתפריט הנפתח.עיין בגיבויי Time Machine
 3. עבור לתיקייה שבה היו הקבצים הנדרשים לפני המחיקה.
 4. השתמשו בחצים או בציר הזמן מימין כדי לעבור לגרסת הגיבוי שמכילה את הקבצים שאתם מחפשים.restore time machine
 5. כדי לתצוגה מקדימה של קובץ מסוים, לחצו עליו ולחצו על מקש הרווח במקלדת שלכם.
 6. בחרו את הקבצים שאתם מעוניינים לשחזר ולחצו על כפתור "שחזור".

שיטה 3:  שחזור אשפה שרוקנה מגיבוי iCloud

אופציה נוספת שבאפשרותכם לנסות היא לשחזר את הקבצים מתיקיית האשפה הריקה במקינטוש שלכם מחשבון ה-iCloud שלכם. אם השתמשתם ב-iCloud לסנכרון קבצים מהמקינטוש שלכם, שיטה זו מתאימה לשחזור מהיר ובטוח של הקבצים שלכם שנמחקו. אבל זכרו כי iCloud שומר גרסאות קבצים באשפתו עד 30 ימים. לכן, אם עבר יותר זמן מאז שריקנתם את תיקיית האשפה ישירות במקינטוש שלכם, שיטה זו אולי לא תהיה שימושית עבורכם.

 1. פתחו דפדפן מועדף ועברו אל icloud.com.
 2. היכנסו לחשבון ה-iCloud שלכם באמצעות שם המשתמש והסיסמה של Apple ID שלכם.
 3. לחץ על iCloud Drive.התחברות ל-icloud drive
 4. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר.
 5. לחץ על כפתור ההורדה בצד העליון.שחזור קבצים מ-icloud

המסקנה התחתונה

מחיקה של קבצים חשובים בטעות והבנת הדבר רק לאחר ריקון האשפה במקינטוש שלך היא מצב מלחיץ. גם אם זה עשוי להיראות כאילו זה בלתי אפשרי להחזיר את הנתונים, ישנם כמה פתרונות פשוטים לנסות: תוכנות שחזור נתונים, גיבויים של Time Machine, או iCloud. עם הגישה הנכונה, תשחזר את הקבצים הנמחקים בזמן קצר.

שאלות נפוצות:

כן! תוכל לעבור להעדפות המוצא שבפיינדר ולאחר מכן ללחוץ על הכרטיסייה המתקדמת. משם, תוכל להפעיל אפשרות שתציג אזהרה בכל פעם לפני שאתה רוקן את האשפה במק שלך. היא לא תרוקן אלא אם כן תאשר זאת.
היא רוקנה רק כאשר אתה עושה זאת באופן ידני, אלא אם כן הגדרות המוצא מופעלות כדי לעשות זאת באופן אוטומטי עבורך כל 30 יום.
חלק מהדרכים הפופולריות והמוצלחות הן שימוש ב-Disk Drill ו-Time Machine.
תוכל להשתמש בגיבוי של Time Machine כדי לאתר את האשפה הריקה ללא שימוש בתוכנה כמו Disk Drill.
Avatar photo
Romana Levko היא כותבת תוכן מקצועית עם עניין חזק בנושאים הקשורים לטכנולוגיה. התמקדותה העיקרית היא בשחזור נתונים, מוצרי Apple, וביטחון סייבר. בזמנה החופשי היא מתעסקת עם ה-Mac שלה ושורפת את אלבומי המוזיקה האהובים עליה.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.