איך לשחזר נתונים שנמחקו מדיסק און קי USB במק

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
60

שחזור כונן USB במק

בלי ספק, כונני USB הם מכשירים נוחים ביותר לאחסון נתונים או העברת קבצים בין מחשבים. אך כמו כל אמצעי אחסון אחר, גם הם אינם ללא פגמים. תמיד יש סיכוי קטן שמשהו יכשל, ותאבד קובץ חשוב.

אז מה עליך לעשות אם קובץ שהעלית לכונן USB נעלם באופן מסתורי? איך לשחזר נתונים מכונן פלאש ב-Mac? קראו הלאה כדי למצוא את התשובות.

האם אפשר לשחזר קבצים אבודים מכונן USB במקינטוש?

ברוב המקרים, כן. בזכות פתרונות שחזור נתונים מודרניים, תוכל לשחזר את רוב, אם לא את כל, הקבצים שנמחקו מהדיסקון הנייד שלך בכמה הגדרות פשוטות. זה מתייחס לתרחישים של אובדן נתונים כמו קורוזיה קלה, פעולת העברה שנפסקה באמצע, או דיסקון נייד שנפרמט בטעות.

אבל, חשוב לפעול מהר ולהימנע מלכתוב קבצים חדשים על הדיסק לפני שחזרת את הנתונים שלך.

אם הדיסק-און-קי (USB) פגום באופן פיזי או שקורפט באופן חמור, בדרך כלל אין אפשרות לשחזור נתונים בעצמך. במקרים אלו, הפסק להשתמש בדיסק מיד, וצור קשר עם שירות מקצועי לשחזור נתונים כדי לשחזר את הנתונים שלך.

איך לשחזר קבצים מ-USB במקינטוש

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להפסיק להשתמש בכונן ה-USB. פשוט השאר אותו מנותק מהמחשב שלך עד שתהיה מוכן להתחיל בשחזור נתוני כונן הפלאש ב-Mac.

קשה להדגיש מספיק את חשיבות הביצוע של זה כיוון שזה ימנע את האפשרות של דריסת נתונים ולכן יעזור בשחזור הקבצים שלך.

שיטה 1:השתמש בתוכנת שחזור נתונים

ועכשיו בואו נתחיל בשחזור נתוני USB במק. השיטה האמינה והיעילה ביותר לשחזור USB במק היא באמצעות כלי שחזור נתונים.

Disk Drill הוא דוגמא מעולה לאפליקציה כזו, מאחר והניווט בה פשוט והיא גמישה למדי. יתר על כן, היא תומכת בכל סוגי התקני USB ויכולה לשחזר כמעט כל קובץ (תמונות, סרטונים, מסמכים, ארכיונים ועוד).

הנה כיצד לשחזר דיסק און קי ב-Mac באמצעות Disk Drill:

 1. הורד והתקן את Disk Drill אם עדיין לא עשית זאת. לחץ על הקובץ ובצע את ההוראות על המסך כדי לסיים את ההתקנה.
 2. חבר את כונן ה-USB שלך ל-Mac והפעל את Disk Drill. מתוך רשימת התקני האחסון, בחר בכונן הנייד המחובר.
 3. לחץ על הכפתור חיפוש אחר נתונים אבודים הממוקם בצד ימין התחתון של המסך כדי להתחיל בסריקה של ההתקן שלך.רשימת התקני disk drill Mac
 4. לחץ על סקור פריטים שנמצאו כדי לעיין בקבצים בזמן שהיישום מבצע סריקה של הכונן שלך או המתן עד לסיום הסריקה.איך לסקור קבצים ב-disk drill Mac
 5. לאחר שמצאת את הקבצים הנחוצים לך, לחץ על התיבה שליד אותו הקובץ כדי לבחור בו. אם אתה רוצה לשחזר את כל הקבצים, לחץ על התיבה בראש רשימת הקבצים. כאשר אתה מוכן, לחץ על שחזר.כפתור שחזור disk drill Mac
 6. חלון קופץ יופיע ויבקש ממך לבחור תיקייה בה תרצה לשמור את הקובץ ששוחזר. לחץ על המיקום הנדרש ולאחר מכן לחץ על הבא.שמירת קבצים ששוחזרו disk drill Mac

שיטה 2:שחזור קבצים שנמחקו לאחרונה מהאשפה

כאשר אתה מוחק קובץ מהדיסקון ה-USB שלך, הוא לא נעלם לגמרי מיד — הוא עובר לתוך תיקיית האשפה בתחילה. אז אם לא הרבה זמן עבר מאז שמחקת ידנית קובץ מהדיסקון הנייד שלך, יש סיכוי טוב שניתן עדיין למצוא אותו באשפה ב-Mac שלך ולשחזרו בקלות.

חשוב: אם כבר רוקנת את סל המחזור לאחר שמחקת את הקובץ מהכונן הנייד שלך, אז שיטה זו לא תעבוד במצב שלך. הפתרון היחיד יהיה להשתמש בכלי שחזור USB ל-Mac כדי לשחזר את הקובץ.

הנה איך לשחזר קבצים מ-USB ב-Mac דרך האשפה (אם זה עתה נמחקו):

 1. הפעל אשפה ב-Mac שלך. לרוב היא נמצאת בצד הימני של הDock.איך לאתר אשפה ב-dock של Mac
 2. בדוק את הקבצים שנמצאים שם.
 3. כאשר אתה מוצא את הקובץ האבוד מהדיסקון הנייד שלך, גרור ושחרר אותו לתיקייה אחרת או חזרה לדיסקון ה-USB.העברת קובץ מאשפה לדיסקון USB ב-Mac

שיטה 3:איך לחשוף קבצים מוסתרים בכונן USB

כדי למנוע שינויים ומחיקות שלא בכוונה, macOS יכול להסתיר תיקיות מסוימות בכונן USB. בדרך כלל, תיקיות אלו מכילות הגדרות אפליקציות, קבצים שנמחקו, ונתונים אחרים. ייתכן שהקבצים שאתה מחפש לשחזר פשוט הוסתרו על ידי macOS.

כך תוכל להציג את הקבצים המוסתרים:

 1. חבר את הדיסקון USB למקינטוש שלך.
 2. נווט אל דיסקון ה-USB ב-Finder.
 3. לחץ על Command + Shift + . (נקודה) כדי לחשוף קבצים נסתרים. תוכל להשתמש בקיצור המקשים הזה שוב כדי להסתיר את הקבצים מחדש.
 4. תוכל לחפש בתיקיית .Trashes לצפייה בקבצים שנמחקו מהדיסקון USB.תיקיית האשפה בדיסקון USB.

כיצד לתקן כונן USB שהתקלקל

אם נתונים נעלמו מהכונן הנייד שלך ללא התערבות מצידך, ייתכן שהכונן ה-USB פגום. במקרה כזה, לפני שתתחיל להשתמש בו שוב, כדאי לתקן את הבעיה.

פתרון 1: הפעלת עזרה ראשונה

Disk Utility כוללת תכונה בשם עזרה ראשונה שיכולה לתקן שגיאות של כל מכשיר אחסון ב-Mac. אז אם הכונן ה-USB שלך לא עובד כהלכה, כדאי לנסות לתקנו בעזרת עזרה ראשונה. אם זה לא עוזר, אז האפשרות האחרונה שנשארה לך היא לפרמט את המכשיר.

הנה כיצד לתקן כונן פלאש פגום ב-Mac שלך באמצעות תוכנת Disk Utility:

 1. גש לLaunchpad ולחץ על Disk Utility כדי לפתוח אותו.
 2. עבור על רשימת ההתקנים בסרגל הצד. לחץ על כונן ה-USB שלך כדי לבחור אותו.
 3. לחץ על First Aid בחלק העליון.לחצן עזרה ראשונה במק
 4. לחץ על הפעל כדי לאשר.
 5. המתן עד לסיום תהליך ה-First Aid. לחץ על סיום.תהליך עזרה ראשונה הסתיים כונן USB במק

ניתן גם להפעיל עזרה ראשונה באמצעות הטרמינל של macOS. כך תעשה זאת:

 1. חפש בספוטלייט (Command + Space) את המונח 'Terminal', ופתח את אפליקציית הטרמינל.
 2. הקיש diskutil list ולחץ על Enter. פקודה זו תציג את כל הדיסקים החיבוריים למק שלך. חפש את הכונן USB שלך ברשימה.
 3. הקיש diskutil repairDisk /YOUR USB DRIVE ולחץ על Enter. החלף את "YOUR USB DRIVE," עם מספר הדיסק של הכונן USB שלך. לדוגמה, במקרה שלי הפקודה הייתה diskutil repairDisk /dev/disk4.diskutil repairDisk
 4. First Aid יבדוק ויתקן שגיאות כלשהן שנמצאות בכונן ה-USB.

שימו לב: גרסת ה-Disk Drill החינמית ל-Mac אינה מאפשרת לכם לשחזר קבצים מהתקן USB אלא רק להציג אותם בתצוגה מקדימה. לכן, אם הסריקה חשפה את הקובץ שאתם צריכים ואתם רוצים להמשיך בתהליך השחזור, עליכם לרכוש את הגרסה המקצועית.

פתרון 2: פרמוט הדיסקון ה-USB

גם כן עליך להשתמש ב- Disk Utility כדי לפרמט את כונן הפלאש שלך במק. ודא שאין קבצים הנמצאים על המכשיר לפני הפרמוט, מכיוון שלאחר תהליך הפרמוט, כל הנתונים יימחקו מכונן ה-USB.

כך תעצבו כונן USB נייד ב-Mac שלכם באמצעות אותו כלי דיסק:

 1. עבור אל לוח השיגור ולחץ על יישום הדיסקים כדי לפתוח אותו.
 2. לחץ על התקן ה-USB שלך מהרשימה שבצידה השמאלי של המסך.
  לחץ על כפתור מחק בחלק העליון.איך לפרמט כונן USB ב-Mac דרך יישום הדיסקים
 3. הקלד שם לכונן הפלאש שלך בתוך שדה השם. אם אתה מתכנן להמשיך ולהשתמש בכונן עם ה-Mac שלך, בחר בפורמט Mac OS Extended (Journaled) או בפורמט נוסף המתאים.מחק כונן USB דרך יישום הדיסקים ב-Mac
 4. לחץ על מחק.
 5. לאחר שהפורמט של כונן ה-USB הושלם, לחץ על סיום והוצא את ההתקן בבטחה.

כעת תוכל להתחיל מחדש עם הכונן הנייד שלך. תוכל להתחיל להעלות קבצים אליו ולהשתמש בדיסק ה-USB כרצונך.

פתרון 3: תיקון כונן USB פגום באמצעות TestDisk

TestDisk הוא כלי תיקון מחיצות מעולה שיכול לשחזר מחיצות פגומות ואבודות מהכונן USB שלך. ברוב המקרים, TestDisk משחזר מחיצות עם הנתונים הקיימים שמורים.

חוסר ממשק גרפי בתוכנה הופך את השימוש בה למסורבל עבור משתמשים חדשים. ניתן לנווט בתוכנה באמצעות מקלדת בלבד—השתמש במקשי החץ כדי להדגיש אופציה, ולחץ על Enter כדי לבחור בה.

הנה מדריך שלב אחר שלב איך לתקן כונן USB פגום באמצעות TestDisk עבור מק:

 1. הורד את TestDisk וחלץ את האוסף.
 2. הפעל את TestDisk מהתיקיה שחולצה.
 3. בחר אם ברצונך ליצור קובץ רישום או לא. קובץ רישום יאחסן את אירועי תהליך שחזור המחיצה. זה לא משפיע על תהליך התיקון/השחזור כלל.create log
 4. בחר את כונן ה-USB שלך מהרשימה ולחץ Enter.Select your USB drive
 5. בחר את סוג טבלת המחיצות. TestDisk גולל זאת באופן אוטומטי, לכן פשוט לחץ Enter במסך זה, אלא אם אתה בטוח שיש לכונן USB שלך טבלת מחיצות שונה.Select the partition table type
 6. בחר ניתוח ולחץ Enter. לחץ גם Enter במסך האישור.Select Analyse
 7. בחר חיפוש מהיר ולחץ Enter. TestDisk ירשום את כל המחיצות שהוא מגלה.Quick Search
 8. לכל מחיצה יהיה קידומת לידה—D(מחוק), *(ניתן לאתחל), P(ראשי), L(וגיקלי). מחיצה המפורטת כמחוקה תישאר מחוקה אם לא תשנה את הקידומת. כדי לשנות קידומת, הדגש את המחיצה הנבחרת, והשתמש במקשי החץ לעבור בין הקידומות. כדי לשחזר מחיצה, וודא שהפריקס P נמצא לפניה. לאחר ששינית את הקידומת, לחץ Enter.
 9. הדגש מחיצה ולחץ P כדי לראות את הקבצים שלה. לחץ Q כדי לחזור למסך הקודם. אם המחיצה הנדרשת אינה רשומה, בחר באפשרות חיפוש יותר מעמיק—זה ייקח הרבה זמן.Select a partition
 10. כאשר אישרת שהמחיצות והקבצים הנדרשים נמצאים שם, בחר כתוב, ולחץ Enter.select Write
 11. לחץ Y באישור הפרומפט.
 12. confirm writing partition tableTestDisk יתקן את כונן ה-USB.

פתרון 4: בדוק אם יש עדכוני תוכנה

הרצת הגרסה האחרונה של macOS מבטיחה שהמנהלים העדכניים ביותר של כונן USB מותקנים ב-Mac שלך. אם אתה נתקל בבעיות בגישה לכונן ה-USB שלך, כדאי לבדוק אם קיים עדכון תוכנה אחרון ל-Mac שלך ולהתקינו. זה אולי לא באופן טכני "תוקן" את כונן ה-USB, אך זה ישלול את האפשרות שהבעיה נגרמת על ידי תוכנה מיושנת.

הנה איך לבדוק עדכוני תוכנה במערכת ההפעלה macOS:

 1. לחץ על הלוגו של Apple בפינה השמאלית העליונה של המסך.
 2. בחר באפשרות הגדרות המערכת או העדפות המערכת, בהתאם לגרסת ה-macOS שלך.
 3. לחץ על כללי > עדכון תוכנה.בדוק עדכוני תוכנה ב-macOS
 4. במסך זה, macOS יבדוק באופן אוטומטי עדכונים זמינים.macOS בודק עדכונים

למה קבצים נעלמים מהתקני USB

בואו נעבור על הסיבות העיקריות מדוע נתונים עשויים להיאבד בכונן USB:

 • הדיסק-און-קי ניזוק: אם ה-USB אינו מתחבר, המק לא מזהה אותו, או שהוא משמיע רעשים מוזרים, יש סיכוי שהדיסק נפגע, ולכן, כל דבר יכול לקרות לו, כולל היעלמות קבצים.
 • ה-USB אופס בטעות: פעולה זו תמחק את כל הנתונים מהדיסק שלך. אבל אם תפסיק להשתמש בדיסק מיד, עדיין יהיה סיכוי שתוכנה מתמחה תוכל לשחזר נתונים מדיסק-און-קי במק.
 • ביטלתם את הדיסק בזמן שהקבצים עדיין הועברו אליו: אם הפסקתם את תהליך העברת הקבצים מהמק שלכם לדיסק ה-USB, אז, כמובן, לא תוכלו למצוא אותם שם.
 • התקן ה-USB פגום: יש מספר פעולות שיכולות להוביל לכך, במיוחד אם אתם משתמשים בדיסק ה-USB בין מחשבים עם מערכות הפעלה שונות (ווינדוס ו-macOS, לדוגמא).
 • מחקתם את הקבצים בטעות: לחיצה אחת שגויה על העכבר, וכבר תוכלו למחוק קובץ חשוב. למרבה המזל, אם תבינו מה עשיתם מיד, תוכלו לשחזר את הקובץ מהאשפה. אחרת, הדרך היחידה לעשות זאת היא להשתמש בתוכנת שחזור נתונים.
 • הדיסק ה-USB נדבק בתוכנת זדון: וירוסי מחשב יכולים לנעול, ולעיתים למחוק לחלוטין את כל הנתונים הקיימים מהדיסק ה-USB. ייתכן שתוכנת זדון גרמה לאובדן נתונים בלתי מוסבר בדיסק ה-USB שלך. סרק את הדיסק ה-USB שלך באמצעות תוכנת אנטי-וירוס יכולתנית כדי לתקן זאת

מסקנה

שחזור נתונים מכונן USB אפשרי באמצעות כלים צד שלישי לשחזור נתונים. עם זאת, ודא כי כונן העט אינו פגום מבחינה פיזית ומופיע ב'דיסק יוטיליטי' של macOS. אם לא, עדיף לך ליצור קשר עם שירות מקצועי לשחזור נתונים.

אם האובדן של הנתונים היה בלתי מוסבר, יתכן שזה מפני שהכונן USB פגום. עשיית אחת מהפעולות הבאות אמורה לתקן את זה—להריץ את תוכנת העזר First Aid על הכונן, להשתמש ב-TestDisk כדי לשחזר מחיצות פגומות, לוודא שה-Mac שלך מעודכן, ולפרמט את הכונן הנייד.

שאלות נפוצות:

כדי לשחזר נתונים מכונן USB במערכת macOS, השתמש בתוכנת שחזור נתונים:
 1. הורד את Disk Drill והתקן אותו.
 2. פתח את Disk Drill, בחר את הכונן USB, ולחץ על חפש נתונים אבודים.
 3. לחץ על סקור פריטים שנמצאו.
 4. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר, ולחץ על שחזר.
 5. בחר יעד שחזור עבור הקבצים ולחץ על הבא.
כדי לשחזר קבצים שנמחקו מדיסק און קי, ללא שימוש בתוכנה, פעלו לפי השלבים הבאים:
 1. פתח את האשפה מה-Dock.
 2. חפש את הקבצים שנמחקו, לחץ עליהם עם הקליק הימני ובחר החזר.
 3. כחלופה, תוכל לפתוח את כונן ה-USB ב-Finder, לבטל את ההסתרה של תיקיית ה-.Trashes ולבדוק אם הקבצים נמצאים שם.
ניתן למצוא קבצים שנעלמו מהכונן הנייד בתיקיית האשפה של macOS, או בתיקיית .Trashes שבתוך כונן ה-USB עצמו. אם הקבצים אינם שם, מומלץ להשתמש בתוכנת שחזור נתונים כדי לשחזר אותם.
זה כנראה נובע משגיאה במערכת הקבצים, או סוג כלשהו של קלקול לוגי. תוכל לנסות לתקן את זה באמצעות השימוש בתכונת עזרה ראשונית בכלי דיסק של מק.
Avatar photo
Romana Levko היא כותבת תוכן מקצועית עם עניין חזק בנושאים הקשורים לטכנולוגיה. התמקדותה העיקרית היא בשחזור נתונים, מוצרי Apple, וביטחון סייבר. בזמנה החופשי היא מתעסקת עם ה-Mac שלה ושורפת את אלבומי המוזיקה האהובים עליה.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.