16 הכלים הטובים ביותר לתיקון כונן USB ב-Windows ו-Mac

אנחנו בודקים כל יישום שאנו ממליצים עליו כדי לספק לך את הפתרונות האמינים והיעילים ביותר.
manuviraj
נכתב על ידи
אושר על ידי
134

כלי תיקון USB הטובים ביותרשגיאות תכופות, ביצועים איטיים ונתונים חסרים הם כולם סימנים לכונן USB שנפגע מבחינה לוגית. כדי לתקן את הכונן שלך, תצטרך להיעזר בכלי תיקון USB. וכן, יש שפע של כלי כאלה באינטרנט. אז, כדי להקל עליך, הכנו רשימה של 16 הכלים הטובים ביותר שתוכל להשתמש בהם.

מהו כלי תיקון USB ואיך לבחור אותו

באופן כללי, כונני USB נתונים לשני סוגים של נזקים – נזק פיזי, ונזק לוגי. כלי תיקון USB יוכלו לעזור לך רק אם הכונן הנייד שלך נפגע מבחינה לוגית. כאשר מדובר בנזק פיזי (כגון מחברים שנכפפו, שבב ננד שניזוק, נזקי מים והתחממות יתר), פנה לשירות תיקון USB מקצועי.

בעיות לוגיות נפוצות בכונני USB

כונני USB פגיעים למספר רב של בעיות לוגיות. כל אחת יש לה תסמינים שונים, אך המשותף הוא אובדן נתונים ואי יכולת לכתוב נתונים לכונן שלך. תוכנת תיקון USB שתשתמש בה תלויה בבעיה שאתה נתקל בה.

השתמש בטבלה הבאה כמדריך:

בעיה

תיאור

פתרון

🗂 מערכת קבצים שנפגעה אתה לא יכול לקרוא או לכתוב נתונים לכונן USB, למרות שהוא מזוהה על ידי המחשב שלך. זה יכול לקרות בעקבות ניתוקים לא תקניים, פסקי חשמל פתאומיים וקריסות מחשב. ראשית, שחזר את נתוניך באמצעות תוכנת שחזור נתונים. לאחר מכן, בדוק את כונן ה-USB שלך באמצעות CHKDSK.
🦠 תוכנות זדוניות וירוסים מחשב יכולים להקלקל את הקבצים ומערכת הקבצים של ה-USB. זה בדרך כלל קורה כשאתה מחבר את הכונן USB למחשב נגוע. השתמש בWindows Defender או בתוכנת אנטי-וירוס צד שלישי כדי לסרוק את המחשב שלך. לאחר הסריקה, השתמש בתוכנת שחזור נתונים כדי לשחזר קבצים שנמחקו. לאחר שחזור הנתונים, תוכל לפרמט את הכונן כדי לתקן את מערכת הקבצים והשטחים הרעים.
📦 מערכת קבצים בפורמט RAW אם מערכת הקבצים של כונן ה-USB שלך חסרה לחלוטין, או שנזוקה קשות, היא תופיע כRAW בניהול הדיסקים של ווינדוז. שחזר את נתוניך באמצעות תוכנת שחזור נתונים ולאחר מכן פרמט את הכונן.
💿 שטחים רעים עם הזמן, יתפתחו שטחים רעים בכונן ה-USB שלך. אלו הם אזורים באחסון שלו שלא ניתן לגשת אליהם או להשתמש בהם. שטחים רעים הם חלק משימוש ממושך בכונן, אך עשויים גם להיגרם משימוש לא תקני בדיסק הפלאש. שחזר את נתוניך באמצעות תוכנת שחזור נתונים ולאחר מכן תקן את הכונן באמצעות CHKDSK. אם CHKDSK אינו מסוגל לתקן את הכונן שלך, השתמש באחד מכלי תיקון ה-USB בתשלום כדי לזהות ולתקן שטחים רעים בכונן הפלאש שלך.

איך לשחזר קבצים מכונן הפלאש USB שלך

ברוב המקרים של נזק לוגי, לא תוכלו לגשת לקבצים שנשמרו בכונן ה-USB שלכם.

לפני תיקון, מומלץ לפעול לשחזור כל הנתונים מהכונן USB התקול. תהליך התיקון עלול למחוק את קבציכם, ולעיתים הדרך היחידה לתקן את הכונן שלכם היא לפרמט אותו.

למרבה המזל, כל עוד הכונן שלכם מזוהה על ידי המחשב שלכם, על פי רוב תוכלו לשחזר את רוב הנתונים, אם לא את כולם, ממנו. איך? ובכן, באמצעות תוכנת שחזור נתונים של גורמים שלישיים.

ישנן מגוון רחב של אפשרויות לבחור מתוכן, אך אני מציע להשתמש בDisk Drill, שכן הוא מאפשר לכם ליצור גיבוי (תמונת דיסק) של הכונן USB שלכם, ולאחר מכן לסרוק את הגיבוי לאיתור נתונים שניתן לשחזר. לא מומלץ לסרוק ישירות את הכונן USB לאיתור נתונים שניתן לשחזר, כיוון שזה מאמץ את הכונן ועלול לגרום לאובדן נתונים נוסף.

הנה איך ליצור תמונת דיסק של הכונן USB שלכם ולסרוק אותה כדי לשחזר את כל הנתונים שלכם:

יצירת תמונת דיסק של כונן ה-USB שלכם באמצעות Disk Drill

 1. הורדת התוכנה Disk Drill והתקנתה.
 2. חיבור הכונן USB למחשב שלכם.
 3. פתיחת Disk Drill ולחיצה על אפשרות Drive Backup, תחת Extra Tools.
 4. בחירה בכונן USB ולחיצה על כפתור Byte-to-byte Backup.מסך העתקת גיבוי בית בית ב-Disk Drill
 5. בחירת המיקום שבו ברצונכם לשמור את תמונת הדיסק של הכונן USB ולחיצה על אישור.בחירת מיקום יעד לשמירת תמונת דיסק.
 6. Disk Drill ייצור את תמונת הדיסק.תמונת דיסק שנוצרה.

סריקת תמונת דיסק של כונן ה-USB שלכם באמצעות Disk Drill

 1. פתיחת Disk Drill, ווידוא שאתם נמצאים בכרטיסייה Storage Devices, תחת Data Recovery.
 2. לחיצה על אפשרות Attach disk image וחיפוש תמונת הדיסק של כונן העט שלכם. לחצו עליה פעמיים. היא תוקלט ל-Disk Drill.אפשרות להוספת תמונת דיסק ב-Disk Drill.
 3. בחירה בתמונת הדיסק של כונן הפלאש שלכם ולחיצה על חיפוש עבור נתונים אבודים.אפשרות חיפוש עבור נתונים אבודים ב-Disk Drill.
 4. לחיצה על סקירת הפריטים שנמצאו או לחיצה ישירה על סוג הקובץ שברצונכם לשחזר (תמונות, וידאו, אודיו, מסמכים, ארכיונים, וגם אחרים).מסך סקירת הפריטים שנמצאו ב-Disk Drill.
 5. עזרו בתיבות הסימון לבחירת הקבצים הרצויים ולחצו על שחזר. Disk Drill יציג תצוגה מקדימה של הקובץ שנבחר. כל הקבצים הקיימים בכונן ה-USB שלכם יהיו זמינים תחת התפריט קיים במסך זה. לצפייה ושחזור של קבצים שנמחקו, הרחיבו את הסעיפים נמחק ולא נמצא, או שוחזר.רשימת קבצים שניתן לשחזר ב-Disk Drill.
 6. בחירת מיקום לשחזור ולחיצה על הבא.חלון יעד לשחזור ב-Disk Drill.
 7. Disk Drill יבצע את השחזור של הקבצים.

כלים מובילים לתיקון כונן USB

ברשימתנו, חילקנו את כלי התיקון לכונן הפלאש לשלוש קטגוריות שונות–כלים מובנים חינמיים, כלים בתשלום, וכלים לתיקון של חברות ייצור ספציפיות של כונני USB.

כלים מובנים חינמיים לתיקון כונן פלאש ב-Windows וב-macOS

במקרה של נזק לוגי קל לכונני ה-USB שלכם, הכלים המובנים לתיקון דיסק ב-Windows וב-Mac מספיקים לתיקון זה. הם גם מציעים את היתרון של אמינות, תוך שהם חינמיים ודורשים ללא הורדות נוספות.

1. CHKDSK (Windows)

תחביר CHKDSK.

CHKDSK (קיצור של "בדוק דיסק") הוא כלי שורת פקודה שהיה קיים מאז שנת 1980. כשמו כן הוא, הוא בודק ומתקן אזורים פגומים בכונני האחסון שלכם. אפשר להריץ את CHKDSK באמצעות Command Prompt, Windows Terminal, Windows PowerShell, או DOS Prompt.

Pros

 • חינמי לשימוש, וניתן להרצה בדרכים שונות בעזרת פרמטרים שונים.
 • מיומן בזיהוי ותיקון אזורים פגומים, או מערכת קבצים פגומה.
 • תואם גם למערכת הקבצים FAT32 וגם ל-NTFS.


Cons
 • לא פועל על כונני USB בפורמט RAW.
 • עלול למחוק נתונים במהלך התהליך של תיקון.
 • לא ידידותי למשתמש כמו כלי תיקון לכוננים נתיקים מבוססי GUI.

2. Diskpart (Windows)


Diskpart ב-Windows.

Diskpart הוא כלי שורת פקודה נוסף המגיע מובנה עם Windows. בניגוד ל-CHKDSK, הוא לא באמת מתקן את מערכת הקבצים של ה-USB שלך. במקום זאת, תוכל להשתמש בו כדי לנקות ולאתחל את הכונן הנתיק שלך למצב מפעל. Diskpart מציע מגוון רחב של פונקציונאליות נוספת, כמו היכולת להמיר את טבלת המחיצות, ליצור/לשנות/למחוק מחיצות, ולשנות את תכונות הדיסק.

הנה איך אתה יכול להשתמש בדיסקפרט כדי לעשות פורמט לכונן ה-USB.

Pros

 • מציע שליטה עצומה וגמישות בניהול כונני האחסון במחשב שלך.
 • מכיוון שמדובר בכלי שורת פקודה, ניתן להריץ אותו בסביבת ה-Herstel של Windows, כלומר תוכל להשתמש בו, גם אם Windows לא פועל.


Cons
 • לא יכול לתקן כונן USB בלי למחוק קודם את הנתונים שעליו.
 • לא ידידותי למשתמש. עליך להקליד מספר רב של פקודות ברצף כדי לבצע את הפורמט.

3. כלי בדיקת שגיאות בדיסק הגרפי (Windows)


כלי בדיקת שגיאות ב-Windows.

כלי בדיקת שגיאות בדיסק של Windows הוא למעשה גרסת GUI של chkdsk. הוא ידידותי יותר למשתמש מאשר chkdsk כיוון שהוא מאפשר לך לדלג על כל תהליך הקלדת הפקודות בדוס הפקודה. עם זאת, הוא לא מציע את אותה כמות של גמישות ופרמטרים כמו כלי שורת הפקודה chkdsk.

Pros

 • מאפשר לך לסרוק את כונן ה-USB שלך לגילוי שגיאות במספר לחיצות. פשוט מספיק לשימוש גם למשתמשים חדשים במחשב.
 • איתר ותיקן את מערכת הקבצים של הכונן הנתיק.


Cons
 • פונקציונליות מוגבלת בהשוואה למקבילה המבוססת על שורת פקודה.
 • עובד רק אם הכונן USB גלוי ב- Windows Explorer.

4. עזרה ראשונה (macOS)


Disk Utility in macOS.

התכונה "עזרה ראשונה" בתוך כלי הדיסק של macOS דומה ל- CHKDSK ב- Windows. היא מאתרת ומתקנת כל שגיאות מערכת הקבצים בכוננים שלך. אינך צריך להריץ פקודות מכיוון שהתכונה מבוססת על ממשק גרפי למשתמש. בפועל, היא קלה יותר לשימוש מאשר כלי בדיקת שגיאות הדיסק בממשק הגרפי של Windows. זו אפשרות תיקון מעולה אם אתה שם לב להעלמות קבצים מהכונן USB שלך, ביצועים איטיים, והודעות שגיאה אקראיות.

Pros

 • נוח מאוד למשתמש.
 • מצוין לתחזוקה פרוונטיבית של כונני האחסון שלך. רעיון טוב להריץ את "עזרה ראשונה" מדי פעם כדי לתקן בעיות קטנות במערכת הקבצים עם הגעתן.


Cons
 • פונקציונליות מוגבלת. היא מתאימה רק לתיקון שגיאות זניחות במערכת הקבצים.
 • אינך יכול להשתמש בה אם ה- macOS שלך אינו מזהה את הכונן USB.

5. Windows Defender (Windows)


אפשרויות סריקת Windows Defender.

וירוסים במחשב בדרך כלל גורמים לעשקת קורפוס ולבעיות לוגיות אחרות בכונן ה- USB שלך. לרוב, זה קורה כשאתה מחבר את הכונן USB למחשב נגוע. אם אתה חושד שתוכנות זדוניות גורמות לבעיות לוגיות ולעשקת בכונן ה- USB שלך, סריקה עם Windows Defender (שמגיע עם Windows Vista ומעלה) היא רעיון טוב. מומלץ גם לבצע סריקה של המחשב כולו באמצעות הסריקה המלאה.

Pros

 • פתרון אנטי-וירוס יכולתני ללא עלות נוספת.
 • סריקות מותאמות אישית מאפשרות לך לסרוק תיקיות ספציפיות שבהן אתה חושד בנוכחות של תוכנה זדונית. זה חוסך זמן.


Cons
 • לא מבצע סריקה אוטומטית של כונני USB כאשר הם מחוברים.
 • סריקה תקופתית מוגבלת לכוננים פנימיים בלבד.

כלים בתשלום לתיקון USB


אם אף אחד מהכלים החינמיים לא הצליח לתקן את הכונן USB שלך, תצטרך לפנות לאפשרויות תשלומיות. כלים בתשלום מציעים פונקציונליות רחבה יותר, נוחות שימוש טובה יותר, ובדרך כלל מספקים תוצאות טובות יותר. הם יכולים גם לעזור לך כאשר הבעיה מורכבת יותר מאשר קורפוס זניח במערכת הקבצים.

6. AOMEI Partition Assistant (Windows)

מנהל המחיצות של Aomei.

קיימים מעט כלים שיכולים להשוות ליכולות של מנהל המחיצות AOMEI בתחום חלוקת המחיצות וניהול הדיסקים. הוא מציע דרך קלה ויותר פונקציונלית לפרמוט, חלוקת מחיצות, ותיקון כונן ה-USB מאשר ניהול הדיסקים של חלונות. באמצעות הגרסה המתקדמת של התוכנה, באפשרותך גם לשחזר מחיצות אבודות מהכונן ה-USB שלך.

Pros

 • יכולת לנהל מחיצות, כמו גם לשחזר אותן, בממשק יחיד. הפונקציונליות של מנהל המחיצות של AOMEI נמשכת מעבר לתיקון כונן ה-USB שלך.
 • תוכנית חינמית עשירה בתכונות.
 • באמצעות הכלי תוכל לבנות מחדש את רשומת האיתחול הראשית (MBR).
 • ניתן לשלבו בסביבת שחזור חלונות, מה שמאפשר לך להשתמש בתוכנה גם אם חלונות אינו יכול לאתחל.
Cons
 • לגרסה החינמית יש יכולות מוגבלות לשחזור מחיצות. תוכל לראות מחיצות הניתנות לשחזור, אך לא תוכל לשחזר אותן.
 • התוכניות המתקדמות יקרות.
 • פועל רק על חלונות.

תמחור: גרסה סטנדרטית חינמית עם תוכניות בתשלום המתחילות מ-$39.95.

7. ALSOFT DiskWarrior (Mac)

DiskWarrior של Alsoft במערכת ההפעלה macOS.

DiskWarrior הוא אחד התוכניות הוותיקות ביותר לתיקון דיסקים התומכות אך ורק ב-Mac, והוא בחירה מצוינת – אם מטרתך היא לבנות מחדש את המדריכים ואת מערכת הקבצים של כונן ה-USB שלך. עם זאת, הדבר מצמצם באופן משמעותי את מקרים השימוש בו. אם ברצונך לשחזר קבצים שנמחקו מכונן ה-USB שלך, DiskWarrior לא יוכל לעזור לך. הוא תומך רק בדיסקים שהופרמטו עם מערכת הקבצים HFS+.

Pros

 • ממשק נוח וקל לשימוש.
 • מהירות תיקון מהירה ביותר.
 • מתקן קבצים ומערכות קבצים פגומות שכלי הדיסק של macOS אינו מסוגל.
 • מגיע עם כונן פלאש הניתן לשימוש להפעלת DiskWarrior כאשר ה-Mac שלך במצב שחזור.
Cons
 • אין גרסת נסיון חינמית.
 • לא תומך במערכות קבצים של חלונות (FAT32, NTFS, exFAT) כמו גם במערכת הקבצים האחרונה של macOS, APFS.
 • לא משחזר את הקבצים שלך.

תמחור: $119.5 עבור עותק אחד. כולל דיסק און קי של DiskWarrior.

8. DiskGenius (Windows)

מסך הבית של DiskGenius.

אם מגזרים פגומים הם מה שגרם לכונן ה-USB שלך להיקלקל, DiskGenius מציג את עצמו כברירה טובה לאימות ותיקון מגזרים אלו. תהליך האימות הוא לקריאה בלבד, לכן אתה לא צריך לדאוג מאובדן נתונים. עם זאת, תהליך התיקון יכול למחוק את הקבצים שלך, לכן מומלץ ליצור דמות דיסק של כונן ה-USB שלך לפני שימוש ב-DiskGenius.

Pros

 • תוכנה לשחזור נתונים ותיקון דיסק בחבילה אחת.
 • גרסה חופשית עם עומס תכונות שמאפשרת לאמת ולתקן מגזרים פגומים בכונן ה-USB שלך.
 • תומך בכונני USB בפורמט RAW.
 • ניתן לשימוש לגיבוי ושחזור של טבלת המחיצות.
Cons
 • ממשק משתמש מורכב.
 • תמיכה לא מספקת ללא שירות צ'אט ותמיכה טלפונית.
 • לא תומך בפורמטים ספציפיים ל-Mac.

9. Outbyte Driver Updater (Windows)

מסך הבית של Outbyte Driver Updater.

דרייברים לא עדכניים הם סיבה נפוצה לתקלות בכונני USB. ולא ניתן לסמוך על Windows לעדכן את כל הדרייברים הנחוצים כשףינצחוק חדש משתחרר. Outbyte Driver Updater פותרת את זה על ידי סריקת המחשב שלך וגילוי דרייברים מושחתים או לא עדכניים. אז אפשר להמשיך ללהוריד ולהתקין את הדרייברים מתוך ממשק המשתמש של Outbyte Driver Updater.

Pros

 • מסירה את הצורך בגילוי ידני של דרייברים מושחתים או לא עדכניים.
 • מבצעת גיבוי של דרייברים ישנים לשחזור נוח.
 • כוללת ממטר (אופטימייזר) למחשב אישי.
Cons
 • לא מתקנת את מערכת הקבצים של ה-USB או משחזרת מחיצות מושחתות.
 • אין אפשרות לרכישה חד-פעמית.

תמחור: ניסיון חינמי ל-7 ימים. $29.95 עבור מינוי של שלושה חודשים.

10. תוכנת האנטי-וירוס Norton (Windows ו-macOS)

מסך הבית של Norton Antivirus.

בעוד שפתרון האנטי-וירוס המובנה במחשב האישי או ב-Mac שלך מסוגל דיו, עדיין הוא לא טוב יותר מאשר חבילת האנטי-וירוס של Norton. באמצעות Norton, תוכלו להגדיר סריקות USB אוטומטיות שיבדקו את הדיסקון USB שלכם בעת התחברותו למחשב. כמו כן, הגדרות וירוס של Norton Antivirus מתעדכנות באופן קבוע, מה שמאפשר לה לזהות ולהסיר איומים חדשים שאנטי-וירוס המובנה במחשב שלך אולי לא יכול לעשות.

Pros

 • זיהוי והסרה טובים יותר של וירוסים מאשר תוכניות אבטחה מובנות ב-macOS וב-Windows.
 • הגדרת סריקות תקופתיות של המחשב להסרת איומים ברגע שהם מתגלים.
 • התאמה אישית רחבה מאוד.
Cons
 • אין גרסה חינמית. רק ניסיון חינמי מוגבל ל-7 ימים.
 • רק רלוונטי אם המחשב שלכם חשוף בתדירות גבוהה לאיומים. אחרת, התוכניות המובנות מספיקות.

תמחור: ניסיון חינמי ל-7 ימים. תוכניות מתחילות מ-$59.99 לשנה. ישנם הנחות נרחבות זמינות.

כלי תיקון USB ספציפיים ליצרן

מותגי USB פופולריים יש כלי תיקון משלהם שבדרך כלל ניתנים לשימוש בחינם אם ברצונך לתקן כונן עט שנוצר על ידם. כלי אלו אמינים, והם בחירה טובה אם אתה רוצה משהו עם יותר פונקציונליות מ-CHKDSK או Disk Utility, אבל אתה לא רוצה לשלם פרמיה עבור תוכנות תיקון USB של צד שלישי גלובליות.

11. כלי התיקון Transcend JetFlash Online Recovery

תוכנת התיקון של כונן USB Transcend JetFlash.

אם יש לך כונן USB של Transcend JetFlash שלא פועל כהלכה, כלי התיקון של Transcend JetFlash Online Recovery יכול לשחזר את כונן ה-USB להגדרות המקוריות שלו. התהליך ימחק את כל הקבצים הקיימים על הכונן, אז וודאו שתשחזרו קודם את הנתונים מכונן ה-USB של Transcend לפני שתשתמשו בכלי.

Pros

 • כלי איפוס מאושר על ידי היצרן עבור כונני USB של Transcend JetFlash.
 • חינמי לשימוש.
 • ממשק משתמש פשוט וקל לשימוש.
Cons
 • מוחק את כל הנתונים הקיימים על כונן ה-USB.
 • תומך רק בכוננים של דגם JetFlash 780 בנפח של 16 GB ומטה.

12. כלי פירמוט של Kingston


כלי פירמוט של Kingston.

אם יש לך כונן USB של Kingston, כלי הפירמוט המקורי של היצרן יכול לשחזר את הכונן להגדרות היצרן. הוא מסיר כל הווירוסים, בעיות מערכת הקבצים, ואת הקבצים עצמם במהלך התהליך.

Pros

 • קל לשימוש. פשוט בחר את הכונן שלך, ואת מערכת הקבצים שאתה רוצה לפרמט לה. לחץ אישור.
 • גודל הורדה קטן.
 • חינם לשימוש.


Cons
 • אין הבדל ניכר בפונקציונאליות לעומת כלי הפירמוט המובנה של Windows.
 • לא עודכן במהלך זמן רב.

13. כלי תיקון USB של Apacer


תיקון USB של Apacer.

כלי תיקון USB של Apacer עובד עם כונני USB של Apacer וכוננים אחרים. אתה יכול להשתמש בכלי כדי לפרמט, או "לשחזר" את כונן ה-USB שלך להגדרות היצרן. שתי האפשרויות ימחקו את כל הנתונים שלך. הכלי יפתור כל בעיות לוגיות שנתקל בהן במהלך התהליך.

Pros

 • ממשק משתמש פשוט עם רק שתי אפשרויות–פירמוט, ושחזור.
 • עובד עם כונני USB שיוצרו על ידי חברות אחרות.
 • חינם לשימוש.


Cons
 • אין תיעוד רשמי על איך להשתמש בתוכנה בצורה יעילה.
 • התוכנה נראית לא מקצועית ולא מעוררת הרבה ביטחון.מחיר: חינם.

14. Seagate SeaTools


מרכז הבקרה של Seagate SeaTools.
כלי ה-utility של SeaTools של Seagate הוא תוכנה שמותקנת לרוב כדי לבדוק ולתקן את כונני הדיסק הקשיחים במחשב שלך. עם זאת, התוכנה תואמת גם לכונני USB, ותוכל להשתמש בה כדי לבצע בדיקת בריאות לכונן שלך, ואז לפתור כל בעיה שתמצא. SeaTools יכול לאבחן ולתקן בלוקים שבורים בכונן USB שלך.

Pros

 • פותח על ידי חברה מוכרת לרגיעת הנפש.
 • ניתן להשתמש בו גם לניהול ותיקון הכוננים הקשיחים.
 • משמש גם ככלי עיצוב בנוסף לכלי תיקון.
 • תואם גם לכוננים שאינם של Seagate.
Cons
 • ממשק משתמש מסובך.
 • תהליך התיקון לוקח זמן רב.

מחיר: חינם.

15. תוכנת שחזור כונן USB של סיליקון פאוור

תוכנת תיקון של סיליקון פאוור USB.

אם ה-USB שלך מוגן כתיבה, לא ניתן לפירמוט או לא מזוהה על ידי המחשב שלך, תוכנת שחזור כונן USB של סיליקון פאוור יכולה לעזור לך בתיקון הכונן USB. התוכנה תומכת בכל כונני הפלאש, אך תוכננה במיוחד עבור כונני ה-USB של סיליקון פאוור.

Pros

 • פשוט לשימוש.
 • חבילת הורדה קטנה של 218 KB בלבד.
 • עובד עם כל כונני ה-USB.
Cons
 • לא עודכן מאז 2016.
 • לא יכול לתקן את הכונן שלך ללא מחיקת הנתונים שלך.

מחיר: חינם.

16. PNY UFIX III

חלון PNY UFIX III.
אם יש לך כונן USB של PNY או HP, PNY UFIX יכול לפרמט ולתקן את כונן ה-USB במקרה שהוא מוגן מפני כתיבה או שאינו נגיש בווינדוס. הממשק אינו עדכני ואתה יכול לבחור לשחזר או לצאת מהתוכנה. שוב, עליך לגבות את כל הנתונים שלך לפני שתשתמש בכלי.

Pros

 • יכול לפרמט ולתקן כוננים גם אם הם מוגנים מכתיבה.
 • הממשק אינו מבלבל אותך עם אפשרויות.
 • להורדה חינם ולשימוש חינם.
 • לא דורש התקנה.
Cons
 • PNY UFIX אינו מתעדכן באופן קבוע. העדכון האחרון היה ב-2017.
 • תואם רק עם כונני USB של HP ו-PNY.

מחיר: חינם.

שאלות נפוצות

הן Windows והן macOS מצוידות בכלים פנימיים לבדיקת דיסק–CHKDSK, ו-Disk Utility, בהתאמה. תוכל להשתמש בהם כדי לתקן את כונן ה-USB שלך. אם הם לא עובדים, הורד את אחת מכלי התיקון הספציפיים לחברה כדי לתקן את העט דרייב שלך.
כונן USB שנפגע באופן לוגי ניתן לתיקון באמצעות תוכנית תיקון לכונני פלאש. כוננים שנפגעו פיזית יכולים להיתוקן על ידי פנייה לשירות שחזור נתונים מקצועי באזור שלך.
כדי לתקן כונן פלאש USB, תצטרך להשתמש בכלים פנימיים לבדיקת דיסק או להוריד תוכנה לתיקון כונן פלאש של צד שלישי. ניתן ללכת לאינטרנט ולפנות לשירות שחזור נתונים מקצועי במקרה שהנזק הוא פיזי.
כדי לנקות תחומים פגומים בכונן ה-USB שלך, השתמש ב-CHKDSK ב-Windows, או ב-Disk Utility ב-macOS. באופן חלופי, אתה יכול גם לבצע פרמוט מלא של הכונן שלך כמו כן.
manuviraj
מנוביראג' גודארה הוא כותב תוכן מקצועי בעל למעלה מ-4 שנות ניסיון. התשוקה המתמדת והניסיון שלו בתחום הטכנולוגיה מניעים אותו ליצור תוכן הקשור לשחזור נתונים וטכנולוגיית צרכנים. ניתן גם למצוא את עבודותיו באתר MakeUseOf.com ובHandyRecovery.
אושר על ידי
ניסיון של 12 שנים בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.