איך לשחזר קבצים שנמחקו מכונן זיכרון USB [פתור]

נכתב על ידи
אושר על ידי
114

שחזור קבצים שנמחקו מדיסק און קי

דיסקונים און קי הם מכשירים חיוניים להעברת נתונים ממחשב אחד למחשב אחר. אך מסיבות שונות, נתונים עשויים להימחק בטעות.

למרבה המזל, הקבצים עדיין יהיו שלמים על הדיסק שלך עד שיעלו נתונים חדשים במקומם. זה אומר שכל עוד אתה מפסיק להשתמש בדיסק לאחר איבוד הנתונים, יש לך סיכוי טוב לשחזר את הקבצים שלך.

האם ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מדיסק און קי?

כן, ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מדיסק און קי באמצעות שיטות שחזור מידע שונות. עם זאת, סיבת איבוד הנתונים תקבע את סיכוייך לשחזר בהצלחה את הקבצים שלך.

נתונים שאבדו בגלל מחיקה בטעות בדרך כלל עוברים לסל המיחזור תחילה. אולם, בדיסק און קי, קבצים מסומנים מיד כמחוקים לצמיתות אם לא הפעלת באופן ידני את סל המיחזור.

קבצים אלו שנמחקו לצמיתות (בגלל ריקון סל המיחזור, לחיצה על Shift+Delete למחיקה, וכו') עדיין קיימים אך מוסתרים מהמערכת שלך ומסומנים כמקום פנוי.

וככל שתשתמש במכשיר שלך עם הזמן, קבצים אלו יימחקו על ידי נתונים נכנסים ותהליכים פנימיים. זו הסיבה שחשוב לבצע איתור נתונים באמצעות כלי שחזור מידע בהקדם האפשרי. אותו הדבר נכון גם לאיבוד נתונים אחרים שנגרמו על ידי בעיות תוכנה כגון הפרעות בהעברת נתונים, קורופציות בקובצים, שגיאות מערכת הקבצים, והדבקות בווירוסים, בין היתר.

עם זאת, שחזור נתונים לכוננים ניידים עם נזק פיזי יהיה במיוחד קשה. במקרה זה, אחזור נתונים מציע סיכויי הצלחה נמוכים יותר ולרוב דורש סיוע מקצועי של מומחה לשחזור נתונים.

נסה לשחזר נתונים אבודים מהכונן הנייד שלך באמצעות Disk Drill

אין צורך להיות מומחה מחשבים כדי לשחזר בהצלחה קבצים שנמחקו מ-USB באמצעות Disk Drill. התוכנה מספקת ממשק אינטואיטיבי ונוח למשתמש שמפשט את התהליך כך שמשתמשים עם מיומנויות מחשב מוגבלות יכולים לשחזר קבצים לבד.

כדי לשחזר קבצים שנמחקו מכונן USB:

 1. הורד והתקן את Disk Drill במחשב שלך. במהלך ההתקנה תתבקש לספק נתוני ניהול, וייתכן שתצטרך לשנות כמה העדפות מערכת כדי שהתוכנה תפעל כראוי. חלונות קופצים ינחו אותך דרך תהליך ההתקנה.הפעלת Disk Drill
 2. חבר את הכונן הנייד למחשב שלך. ודא שהוא מזוהה על ידי מערכת ההפעלה. אם הוא לא מזוהה, ייתכן שתצטרך לטפל בבעיות לפני שתמשיך. לאחר שהכונן הנייד מזוהה, הפעל את Disk Drill ובחר אותו ברשימת הדיסקים הזמינים.בחר כונן usb מהרשימה
 3. לחץ על כפתור חיפוש אחר נתונים אבודים כדי להתחיל בסריקה עבור נתונים שנמחקו. Disk Drill מריץ את כל אלגוריתמיו בסדר המועדף.חפש נתונים אבודים ב-usb שנבחר
 4. תצוגה מקדימה של קבצים ניתנים לשחזור. במהלך תהליך הסריקה, שמות הקבצים ששוחזרו יופיעו בתיקייה המתאימה בהתאם לסוג הקובץ. אז תוכל להציג בצורה מקדימה את הקבצים בתיקיות תמונות, וידאו, שמע, מסמכים או ארכיון כדי לבדוק שהם הפריטים שברצונך לשחזר. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר.בחר את הקבצים לשחזור
 5. לחץ על כפתור שחזור לאחר ביצוע הבחירות שלך. יידרש ממך לאתר אחסון בטוח שבו ניתן לשמור את הנתונים שנמצאו. אל תשתמש בכונן הנייד המושפע כיוון שזה עלול להוביל להקלקלה או לדריסה של הנתונים שברצונך לשחזר.שחזור הקבצים שנבחרו למיקום אחר

ניתן לנצל את גרסת הניסיון החינמית של Disk Drill המאפשרת לשחזר עד 500 מ"ב של מידע ללא הצורך לשדרג את התוכנה. הגרסה החינמית גם מאפשרת לך להשתמש בתכונות הגנת הנתונים של היישום. זה דרך נהדרת לשחזר קבצים שנמחקו מכונן USB ולראות את העוצמה והתועלת של כלי התוכנה היקר הזה.

איך לשחזר קבצים שנמחקו מהכונן USB בלי תוכנה

סיכויי ההצלחה לשחזר קבצים מכונן USB בלי תוכנה תלויים באופן שבו המכשיר נמצא בשימוש ואם נלקח הזמן לגבות אותו. רוב המשתמשים משתמשים בכונני USB כאחסון משלים ולא משאירים אותם מחוברים למחשבים שלהם. פירוש הדבר הוא שכלים פנימיים של חלונות כגון שחזור מערכת ושחזור מגרסאות קודמות סביר להניח שלא יוכלו לשחזר בהצלחה נתונים שנמחקו מכונן USB.

שיטה 1:בדיקת סל המחזור

להתקנים חיצוניים יש תיקיית סל מחזור משלהם המוסתרת כברירת מחדל. אם הפעלת את סל המחזור בכונן ה-USB שלך, תוכל לגשת לתכולתו או דרך סל המחזור על שולחן העבודה או ישירות מתיקייה בכונן USB.

גש לתיקיית סל המחזור שלך על ידי כניסה לסייר קבצים > תפריט קבצים > אפשרויות > לשונית תצוגה > אפשר הצגת קבצים, תיקיות וכוננים מוסתרים, וודא ש-הסתרת קבצי מערכת הפעלה מוגנים (מומלץ) אינו מסומן.

לאחר מכן, עבור אל סל המחזור של כונן ה-USB שלך, ששמו $RECYCLE.BIN, BIN, RECYCLER, או RECYCLED, תלוי במערכת הקבצים שלך. אתה אמור לראות את הקבצים שנמחקו בתיקייה. העתק את הקבצים שאתה רוצה לשחזר למקום שבחרת, או בחר בקבצים ולחץ על שחזור.בדוק תיקיית סל המחזור בכונן ה-USB שלך

כדי למנוע מחיקות לא מתוך כוונה או עריכות של קבצי מערכת אחרים, ודא להפעיל מחדש את הסתרת קבצי מערכת הפעלה מוגנים (מומלץ) לאחר שחזור הקבצים שלך.

שיטה 2:שחזור קבצים מגיבוי

שחזור מגיבוי הוא הסיכוי הטוב ביותר שלך לשחזר בלי תוכנה. לצערנו, רבים מהמשתמשים לא לוקחים את הזמן לגבות את כונני ה-USB שלהם מכיוון שהם משתמשים בהם לאחסון נייד. הם יכולים להוריד את הנתונים לאחסון קבוע יותר והקבצים מגובים מהמכשיר ההוא. גורם נוסף שמקטין את סיכויי ההצלחה עם שיטה זו הוא אם הקבצים נמחקו לפני שהיה אפשר לקחת גיבוי. אולי ניסית לשמור את הקבצים ומחקת אותם בטעות.תיקיית היסטוריה היא כלי טבעי של Windows לגיבוי ושחזור הקבצים שלך. זה החליף את תכונת הגיבוי ושחזור החל מ-Windows 8 ואילך

אם הפעלת את תכונת תיקיית היסטוריה בכונן הפלאש שלך, אתה יכול לנסות לשחזר את הקבצים שלך על ידי ביצוע הפעולות הבאות:

 1. כדי להתחיל, חפש "Restore your Files with File History" בתכונת החיפוש של תפריט ההתחל.
 2. תיקיית היסטוריה תיפתח עם כל התיקיות שתוכל לשחזר. בחר את התיקיות/קבצים שלך מהאפשרויות.
 3. לאחר מכן, לחץ על הכפתור שחזר (הכפתור הירוק) במרכז תחתית החלון כדי להתחיל בתהליך השחזור.שחזור קבצים שגובו.

שיטה 3:ביצוע שחזור דרך CMD

אולי תוכל לשחזר נתונים שאבדו באמצעות שימוש ב-פקודת attrib. כאן תמצא את השלבים לניסיון בשיטה זו:

 1. לחץ על מקשי ה-Windows וה-R כדי להפעיל את תוכנית ההפעלה.
 2. הקלד cmd ולחץ על המקש Enter כדי לפתוח את חלון ה-Command Prompt.
 3. בחלון ה-Command Prompt, הקלד chkdsk H: /f ולחץ על המקש Enter (החלף את H באות הכונן של הדיסקון ה-USB).
 4. השתמש בפקודה זו על הדיסקון שלך: ATTRIB -H -R -S /S /D “אות כונן”:*.*.
 5. לחץ על Enter.איך לשחזר קבצים שנמחקו מדיסקון USB ללא תוכנה באמצעות שורת הפקודה


אם תהליך השחזור יוכתר בהצלחה, תוכל למצוא את הקבצים בתיקייה חדשה על הדיסקון ה-USB. ייתכן שיהיה צורך לשנות את סיומות הקבצים כדי שיהיו ניתנים לשימוש באפליקציות שלך.

שיטה 4:פנייה למרכז שיחזור נתונים


במקרים בהם הדיסקון נפגע פיזית או אינו נגיש על ידי מערכת ההפעלה שלך, מרכז שיחזור נתונים עשוי להיות מסוגל לשחזר את המידע האבוד. מקצועני שיחזור נתונים אלה משתמשים בטכניקות חומרה ותוכנה מתקדמות כדי לקלון את המכשיר הפגום כך שניתן יהיה לשחזר את הנתונים שלו. שירות אמין כמו מרכז שיחזור נתונים של CleverFiles יחייב אותך רק אם הם יוכלו לשחזר בהצלחה את הנתונים שלך.

להלן שלבים כלליים שיש לעקוב אחריהם כדי להשתמש בשירות שיחזור נתונים.

 1. יצירת קשר עם מרכז השיחזור לייעוץ ראשוני.
 2. שליחת המכשיר הפגום למרכז להערכה בחינם.
 3. קבל הערכה מוצקה למחיר השחזור.
 4. נתן את הסכמתך להמשיך בתהליך השחזור.
 5. כאשר השחזור מושלם, הנתונים שלך יוחזרו באמצעות מדיה חדשה לאחר שתסדיר את החשבון שלך.

דרכים למניעת אובדן נתונים בטעות מדיסקון נייד

מחיקת קובץ או תיקייה בטעות היא תקרית נפוצה אצל משתמשי מחשבים רבים. זה יכול לגרום ללחץ מיותר כאשר המשתמש מתחיל לחפש דרך לשחזר את הנתונים האבודים. במקרה של דיסקון נייד שעשוי להכיל את העותקים היחידים לתמונות חשובות או קבצי אודיו, אובדן הנתונים יכול להיות מכריע.

ניתן לנקוט זהירות כדי למזער את הסיכוי לאובדן נתונים בדיסקונים ניידים שלך.

 

אמצעי זהירות תיאור
💾 גבה את הנתונים שלך זוהי פרקטיקה שצריך לנהוג בה לכל ההתקנים שלך לאחסון. יש לנו עותק אלקטרוני יחיד של כל דבר חשוב הוא כמו לבקש בעיות. אם אתה רוצה להגן על הנתונים שלך, גבה אותם!
לגיבוי נוח ואוטומטי יותר, אנו ממליצים שתשתמש בתוכנת גיבוי חינמית.
🛡 שמור על המכשיר כונן נייד יכול בקלות להישבר או להיפגע מבחינה פיזית, מה שיגרום לכך שלא יהיה אפשר לשחזר את הנתונים. לשמור על הנתונים שלך משמעותו לשמור על המכשירים שלך.
☣ הימנע מתוכנות זדוניות תוכנות זדוניות יכולות להיות אחראיות לאובדן קבצים בלתי מוסבר. שמירת המערכת שלך מוגנת באמצעות כלי אנטי-וירוס תעזור למזער את האפשרות שתוכנה זדונית תשפיע עליך.
✋ אל תבצע ניקוי קבצים פיסולוני בהתקן ה-USB שלך ניקוי קבצים פיסולוני בהתקן ה-USB שלך לא יעשה לו טוב—זה לא ישפר את ביצועי ההתקן או ימטב את ניצול האחסון. יתר על כן, זה יכול לגרום להשחתת נתונים במקרה של הפרעה, מה שמוביל לאובדן נתונים.

מסקנה


אובדן נתונים אף פעם אינו חוויה נעימה. לקיחת הצעדים הנכונים להגנה על הנתונים שלך יכולה למזער את החשיפה שלך לסיטואציות של אובדן נתונים, אבל אין שיטה בלתי נפלאה להבטחת בטיחות של הקבצים היקרים לך. ייתכן שתתבקש לשחזר נתונים מהתקן פלאש בעקבות נסיבות שאינן בשליטתך. תוכנת שחזור נתונים, כמו Disk Drill לווינדוס, מציעה את הסיכוי הטוב ביותר לביצוע שחזור מוצלח. הפסק להשתמש בהתקן הפלאש מיד כשאתה מבין שאיבדת נתונים כדי למנוע מידע מלהידרס, ותן ל-Disk Drill לשחזר את הקבצים שלך.

שאלות נפוצות

המקום שבו הקובץ היה אחסון עומד לרשות מערכת ההפעלה כמקום זמין לשימוש. המידע עדיין שם עד שהמקום ידרס.
כדי לשחזר קבצים שנמחקו מדיסק און קי שעבר פירמוט, תוכלו להשתמש בתוכנה אמינה לשחזור נתונים כמו Disk Drill. הנה איך לעשות זאת:
 1. הורדו והתקינו את Disk Drill.
 2. חברו את הדיסק און קי המעוצב למחשב שלכם.
 3. פתחו את תוכנת Disk Drill ובצעו סריקה להתקן.
 4. חכו לסיום הסריקה. בחרו את הקבצים שברצונכם מהתוצאות ולחצו על שחזור.
 5. בחרו את יעד הקבצים עבור הקבצים שלכם וחכו לסיום התהליך.


אתה יכול להשתמש בפקודת attrib שדובר עליה קודם לכן במאמר זה.


נכנס לפח המחזור של ה-USB שלך ב-Windows על ידי לך לסייר קבצים > תפריט קבצים > אפשרויות > לשונית תצוגה > אפשר הצגת קבצים, תיקיות וכוננים מוסתרים, וודא שהסתרת קבצי מערכת מוגנים (מומלץ) אינו מסומן. לאחר מכן, חפש את התיקיה $RECYCLE.BIN, BIN, RECYCLER, או RECYCLED.


כן. כל מחשב שעליו מותקן תוכנת שחזור נתונים יכול לשמש לשחזור מהכונן הנייד.


כן. אך קבצים שנמחקו לצמיתות מכונן USB בדרך כלל אינם ניתנים לשחזור באמצעות שיטות שחזור מובנות של Windows. ניתן להשתמש בתוכנת שחזור נתונים חינמית כדי לנסות לבצע שחזור נתונים או לבדוק אם יש לך גיבוי של הקבצים שלך.


תוכל לשחזר את נתוני ה-USB שלך בחינם באמצעות תוכנת שחזור נתונים כמו Recuva ו-PhotoRec. עם זאת, לאפליקציות אלה עשויות להיות מגבלות, כולל סוגים מוגבלים של קבצים ניתנים לשחזור ותכונות תצוגה מקדימה. כמו כן, תוכל לנסות את הגרסה החינמית של Disk Drill ל-Windows, שמציעה מגוון רחב של פורמטים של קבצים, יכולה להציג תצוגה מקדימה של הקבצים שסורקים, יש תכונות גיבוי, ומציעה עד 500 מגה-בייט של מגבלת שחזור נתונים בחינם.אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.