כונן USB מציג “אין מדיה” בניהול דיסקים: כיצד לתקן

נכתב על ידи
אושר על ידי
46

הכונן USB מראה אין מדיהכשאתה מכניס כונן USB למחשב שלך והוא לא מופיע, אתה מבולבל למה פתאום כונן ה-USB שלך לא עובד. אתה מהר לעבור לקונסולת "ניהול הדיסקים", אך הכונן USB שלך מראה "אין מדיה" מתחת לשם הדיסק.

אתה כנראה עומד להיכנס ללחץ, אבל עצור רגע. במדריך הזה, אנו נספר לך מה לא עבד עם כונן ה-USB, איך לשחזר את הנתונים שלך מכונן ה-USB, ואיך להחזיר אותו למצב התקין שבו היה קודם.

מה משמעות "אין התקן מדיה"?

ניהול דיסקים מספק בדרך כלל סקירה מלאה של התקני אחסון המחוברים למחשב האישי שלך. אם כונן USB מציג הודעת "אין מדיה" בקונסולת ניהול הדיסקים, לא תוכל לגשת אליו משום מקום אחר במחשב. אפילו כאשר אתה מנסה לבדוק את מצב הדיסק באמצעות Diskpart, תראה "אין מדיה" ליד כונן ה-USB והגודל יוצג כ-0 בתים.

כאשר אינך יודע מה גרם להתקלה במכשיר שלך, סיכויים קלושים שתוכל לתקנו. מכיוון שלא ניהול דיסק או Diskpart נותנים לך תשובה ברורה, תצטרך להשתמש בהיגיון דדוקטיבי כדי לקבוע את הסיבה.

הנה סיבות אפשריות שיכולות להוביל לבעיה שבה הזיכרון USB מציג "אין מדיה":

סיבה תיאור
🔌 פתח USB רופף אם חיבור פתח ה-USB התרופף, זה יכול לגרום לבעיה.
❌ מנהל התקן USB לא עדכני או פגום מנהלי ההתקן של USB במחשב שלך עשויים להיות פגומים או לא עדכניים, מה שגורם לבעיה של "אין מדיה".
⚠️ שגיאות לוגיות האפשרות של הפגמה במערכת הקבצים או נזק לרשומת האתחול הראשית (MBR) בכונן יכולים לגרום לבעיה שבה ה-USB מציג "אין מדיה".
☠️ הוצאה פתאומית הוצאה פתאומית של כונן ה-USB יכולה להוביל לשגיאות לוגיות, שיכולות בסופו של דבר לגרום לשגיאת ה"אין מדיה".
🐞 נגיף או תוכנה זדונית הדבקה בפלטפורמת נגיף או בתוכנה זדונית יכולה להפוך את כונן ה-USB שלך ללא שמיש ולגרום לבעיה של "אין מדיה".
🤕 נזק פיזי תחומים קשים ופגומים bad sectors כתוצאה מנזק פיזי לכונן יכולים להוביל לבעיה של "אין מדיה".

איך לשחזר נתונים מהתקן "אין מדיה"

כדאי לשחזר נתונים חשובים מהכונן USB לפני שתתחיל בנסיונות לתקן אותו. אם תגרם לנזק נוסף במהלך ניפוי התקלות ותגיע למצב שבו הכונן USB נהיה לא פעיל, יתכן שתאבד כל סיכוי לשחזור הנתונים.

הדרך הקלה ביותר היא להשתמש בתוכנת שחזור נתונים כמו Disk Drill. כלי שחזור הנתונים המקיף הזה מסוגל לסרוק ולשחזר ממכשירי אחסון שונים כגון כונני USB.

הוא יכול גם לסרוק מאות פורמטים של קבצים, כולל תמונות, וידיאו, אודיו, מסמכים, קבצי מוצרי Adobe, ועוד רבים. למעלה מכך, הוא מאפשר לך להציג תצוגה מקדימה של קבצים לפני השחזור שלהם כך שתדע איזה קבצים שלמים.

אם טרם השתמשת בכלי שחזור נתונים קודם, נדריך אותך דרך התהליך הפשוט בארבעה שלבים שלהלן.

 1. הורד את Disk Drill והתקן אותו על המחשב האישי שלך. הגרסה החינמית תאפשר שחזור של עד 500MB של נתונים.הרצת התקנת Disk Drill.
 2. לאחר התקנת Disk Drill, הפעל את היישום. בחר את כונן ה-USB ממסך הבית של היישום ובחר חיפוש אחר נתונים אבודים. אפשר ל-Disk Drill להשלים את הסריקה.בחירת כונן usb וחיפוש נתונים אבודים
 3. לאחר השלמת הסריקה, תראה רשימה של קבצים שניתן לשחזר. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר על ידי סימון התיבה לידם. לאחר מכן, לחץ על כפתור שחזור.תצוגה מקדימה ובחירת קבצים לשחזור מ-usb
 4. לאחר לחיצה על כפתור השחזור, תצטרך לבחור מיקום שבו אתה רוצה לשחזר את הקבצים. וודא שאתה בוחר מיקום שונה מכונן ה-USB שממנו אתה משחזר את הקבצים כדי למנוע דריסת הנתונים. לאחר שבחרת מיקום, לחץ על הבא.בחירת מיקום ושחזור קבצים מ-usb

איך לתקן את בעיית "אין תקשורת" בדיסק און קי?

כעת שאתה יודע איך לשחזר נתונים מכונן USB שמציג "אין מדיה" בניהול דיסק, אתה יכול להתחיל לתקנו. אנו דנים בכמה שיטות לתיקון כונני פלאש כאלו למטה.

שיטה 1: בדוק את המכשיר במחשב אחר או פורט אחר

אם הדיסק-און-קי שלך לא חובר כראוי, חיבור ה-USB התרופף, או שהדיסק-און-קי אינו מצליח לשאוב מספיק זרם מהחיבור, תוכל לנסות להכניס את הדיסק-און-קי לחיבור אחר על המחשב שלך. אם זה לא עובד, נסה להכניס את הדיסק-און-קי למחשב אחר כדי לראות אם הבעיה היא עם המחשב או עם הדיסק-און-קי.

שיטה 2: עדכן, התקן מחדש או הפעל מחדש את מנהל ההתקן

מנהלי התקן ישנים או פגומים יכולים גם לגרום לבעיה של "אין מדיה" ב-USB, והם די קלים לתיקון.

ניתן לעדכן את הדרייבר באופן אוטומטי מתוך חלונות, אבל מכיוון שחלונות לא כל כך טוב במציאת דרייברים מעודכנים, ייתכן שתרצו להוריד ישירות את הדרייבר העדכני ביותר מאתר האינטרנט של היצרן.

או שתוכל להתקין מחדש את אותו הדרייבר, אם הוא התקלקל. להתקנה מחדש:

 1. חפשו את מנהל ההתקנים בתפריט התחל ולחצו Enter.
 2. הרחיבו את רשימת התקני אחסון, לחצו לחיצה ימנית על התקן ה-USB שלכם, ולחצו הסר את ההתקן.הסרת מנהל התקן בחלונות
 3. לאחר שהתקן נעלם מהרשימה, לחצו על הכרטיסיה פעולה בחלק העליון ובחרו סרוק שינויים בחומרה. זה צריך להתקין מחדש את מנהל ההתקן ולטפל בתקלת מנהל ההתקן.התקנת מנהל התקן מחדש ב-Windows

במקרים מסוימים, התקני USB עשויים להיות מנוטרלים לחלוטין. במקרה זה, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ עם כפתור העכבר הימני ולבחור אפשר במקום לעדכן או להתקין מחדש את הדרייבר.

שיטה 3: סריקת אנטי-וירוס

אם וירוס או תוכנה זדונית הם הסיבה שאין מדיה בהתקן, אתה יכול להריץ סריקת אנטי-וירוס כדי להסיר את הווירוס. סריקת אנטי-וירוס תסיר את הווירוס ותוכנה זדונית ברוב המקרים, אך לא תמיד. בכל מקרה, זה שווה ניסיון לפני שאתה מעצב את כל הדיסק.

הדרך המדויקת לביצוע סריקה תלויה באנטי-וירוס שבו אתה משתמש. עם זאת, ניתן להחיל את אותו תהליך כללי כדי לבצע את העבודה. כאן, אנו מדגימים ביצוע סריקה באמצעות Windows Defender:

 1. חפש וירוס ולחץ Enter כדי להפעיל את הסעיף הגנה מפני וירוסים ואיומים של Windows Defender.
 2. בחר בכפתור סריקה מהירה. כמו כן, תוכל ללחוץ על אפשרויות סריקה אם ברצונך לבצע סריקה מלאה או מותאמת אישית.התחלת סריקה ב-windows defender
 3. המתן עד לסיום הסריקה.סריקת windows defender בתהליך
 4. אם נמצאו איומים, Defender ינסה להסיר אותם או להעביר אותם להסגר באופן אוטומטי. אם לא, תיראה הודעה לא נמצאו איומים.windows defender מראה שלא נמצאו איומים

שיטה 4: שנה אות כונן

לפעמים, דרכים פשוטות יכולות לפתור את הבעיות המורכבות ביותר בחלונות. אם עדיין לא הצלחת לפתור את בעיית ה-USB שאומרת "אין מדיה", שינוי אות כונן עשוי לעשות את העבודה.

כדי לשנות את אות הכונן:

 1. הפעל ניהול דיסקים ולחץ בקליק ימני על כונן ה-USB.
 2. בחר שינוי אות כונן ונתיבים.שינוי אות כונן ב-windows
 3. לחץ על שנה.לחיצה על כפתור שנה
 4. פתח את תפריט הנפתח ליד אפשרות הקצה את האות הבאה לכונן ובחר אות אחרת. לחץ על אישור כדי לצאת ולשמור את השינויים.בחירת אות כונן

שיטה 5: הפעל CHKDSK

אם הבעיה ש"התקן USB מראה 'אין מדיה'" בניהול הדיסקים נגרמת על ידי שגיאות במערכת הקבצים, ניתן להשתמש בכלי שורת הפקודה CHKDSK כדי לנסות ולתקן את זה. הרצת CHKDSK יכולה לעזור לתקן שגיאות במערכת הקבצים ותקלות בתחומים שונים באמצעי אחסון.

הנה מדריך מהיר על איך להשתמש ב-CHKDSK עבור הכונן USB שלך:

 1. חבר את כונן ה-USB שלך למחשב. לאחר מכן, פתח את המסוף על ידי חיפוש "מסוף הפקודה" מתפריט ההתחל ובחר באפשרות הפעלה כמנהל המערכת.
 2. הקלד chkdsk נ: /r, תוך החלפת הנ' באות של כונן ה-USB שלך.שימוש בפקודת CHKDSK בחלונות.
 3. אם יש צורך, הפעל מחדש את מחשבך וחבר שוב את הכונן כדי לבדוק אם הבעיה נפתרה.

שיטה 6: ניסיון תיקון MFT

הטבלה הראשית של הקבצים (MFT) היא הקובץ שמכיל את כל המידע כדי לעבד ולאחזר קבצים ממחיצת NTFS.

כאשר כונן USB עם מחיצת NTFS מראה "אין מדיה" בניהול דיסקים, זה יכול להיות שהMFT עצמו נפגם. במקרה זה, ניתן להשתמש ב-TestDisk כדי לנסות לתקן את ה-MFT. הנה מה שאתה יכול לעשות:

 1. הורד את TestDisk וחלץ את קובץ ה-zip לתיקייה. לאחר מכן, הפעל את הקובץ testdisk_win.exe.
 2. תתקבל על ידי האפשרות ליצור רישום למושב שלך. בחר Create כדי ליצור לוג למושב שלך. השתמש במקשי החץ כדי לבחור את הפעולה הבאה שלך. לאחר מכן, לחץ Enter.יצירת לוג עבור testdisk
 3. בחר את הכונן USB שלך. בחר Proceed ולחץ Enter.בחר את הכונן שלך ב-testdisk
 4. בחר את סוג טבלת המחיצות אם אתה רוצה לבחור כונן אחר. אם לא, פשוט לחץ Enter, מכיוון ש-TestDisk מנסה אוטומטית לזהות בשבילך את טבלת המחיצות.בחירת סוג מחיצה ב-testdisk
 5. בחר Advanced ולחץ Enter.בחר אפשרויות מתקדמות
 6. בחר שוב את המחיצה שלך ובחר את הפעולה Boot בחלק התחתון של החלון. לאחר מכן, לחץ Enter.בחר פעולת התנעה
 7. בחר את האפשרות Repair MFT ולחץ Enter.

לאחר שביצעתם את השלבים האלה, TestDisk ינסה עכשיו לתקן את ה-MFT שלכם. עם זאת, אין אחריות שהשיטה הזו תצליח. אם שני ה-MFT הראשי ו-MFTmirr של הכונן USB שלכם ניזוקו, הסיכויים יהיו קטנים יותר, אם לא בלתי אפשריים.

שיטה 7: פרמוט את כונן ה-USB

במידה ולא מדובר בבעיה של MBR ואף אחת מהתיקונים האחרים לא עבדה עבורך, הגיע הזמן לפירמוט. מאחר שכבר שחזרת את הנתונים, פירמוט לא אמור להוות בעיה גדולה. פלוס, זה גם יפתור את הבעיה אם היא נגרמת על ידי מקום לא מוקצה בדיסקון USB.

לעצב:

 1. חפשו ניהול דיסקים בתפריט התחל ולחצו Enter.
 2. לחצו עם הכפתור הימני על התקן ה-USB ובחרו פרמוט.
 3. בחרו מערכת קבצים, סמנו את התיבה ליד פרמוט מהיר, ולחצו התחל.פרמוט הכונן

מסקנה

אם הכונן ה-USB שלך מציג 'אין מדיה' בניהול דיסק, זה לא אומר שזה בלתי אפשרי לתקן את הכונן ולגשת שוב לקבצים שלך. אבל לפני שתנסה תיקון כלשהו, ודא שכל הנתונים החשובים שיש לך בכונן ה-USB שלך מגובים. אם לא הייתה לך גיבוי לפני כן, תוכל להשתמש בכלים לשחזור נתונים כמו Disk Drill כדי לשחזר את הקבצים שלך.

עם ההוראות שסיפקנו לעיל, עכשיו אתה אמור להבין למה הדיסקון ה-USB שלך מתנהג כך וכל הדרכים שבהן תוכל לתקן את הבעיה הזו.

שאלות נפוצות

הדיסקון USB שלך עשוי להציג "אין מדיה" ב-Diskpart ממספר סיבות, כולל בעיות תוכנה כמו מגזרים פגומים, פגיעות במערכת הקבצים, והשחתה או שגיאות בטבלת המחיצות. זה עשוי להיגרם גם על ידי נזק פיזי לדיסקון שלך.
כדי לתקן את בעיית ה-USB 'אין מדיה' באמצעות CMD, ניתן להריץ את פקודת CHKDSK בחלון הפקודה. פשוט פתח CMD כמנהל מערכת, לאחר מכן הקלד את הפקודה chkdsk N: /r, תוך החלפת האות N עם אות יחידת ה-USB שלך. לאחר מכן לחץ על Enter וחכה שהתהליך יסתיים. לאחר מכן, נסה לחבר את יחידת ה-USB שוב ובדוק אם הבעיה נמשכת.
כאשר כונן ה-USB שלך מוצג עם 0 בתים, זה בדרך כלל אומר שמערכת הקבצים שלך ניזוקה. אתה יכול לתקן את הבעיה על ידי הרצת שורת הפקודה כמנהל מערכת. לאחר מכן, הקלד chkdsk N: /r, תוך החלפת ה-N עם אות כונן ה-USB שלך, ולחץ על Enter כדי לנסות לתקן כל שגיאות במערכת הקבצים או תחומים פגומים.
ארג'ון הוא נינג'ה טכנולוגי, כותב HTML ו-CSS, וקיבל ציון לשבח כעזרה הטכנולוגית של המשפחה במפגשים משפחתיים. הוא כותב מדריכים במשך כשישה שנים וכיום הוא תורם באתרי טכנולוגיה מובילים.
אושר על ידי
מהנדס איחזור נתונים בכיר. תואר שני בפיזיקה, טכנולוגיה מידע לניסויים מדעיים.