כיצד לתקן במהירות כונן USB שלא מזוהה

Avatar photo
נכתב על ידי
אושר על ידי
277

כונן אצבע USB לא מזוהה

כונני USB, למרות שהם נוחים, עדיין יכולים לגרום להרבה כאבי ראש. אם הם נפגעו פיזית או קורפטים, יכול להיראות כאילו בכונן ה-USB שלך יש מקום לא מוקצה. זו קריאה שגויה, כי הנתונים שלך עדיין שם, הם פשוט לא נגישים. לכן, אתה צריך לפעול במהירות כדי לשחזר את תוכן ה-USB שלך.

במאמר זה, נסקור מה אתה יכול לעשות כדי לשחזר נתונים מכונן פלאש שלא נזהה במחשב כלשהו ואיך אתה יכול לתקן את זה.

איך לשחזר נתונים מ- USB שלא מזוהה

גם אם הכונן ה-USB שלך לא מופיע ב- Windows Explorer, המחשב שלך עדיין יכול לזהות אותו. למעשה, כל עוד הוא נראה בניהול דיסקים ומציג את הגודל הנכון, תוכל לשחזר נתונים מכונן פלאש שלא מזוהה. אם הוא לא נראה בניהול דיסקים, נסה להפוך אותו לקריא קודם לכן.

כדי לשחזר את הנתונים, נוכל להשתמש בכלי שחזור הנתונים Disk Drill. הוא מיועד לשחזור נתונים מכל מכשיר כמעט, כולל כונן אצבע שלא מופיע. עם הגרסה החינמית תוכל לשחזר עד 500MB של נתונים. המפתח לשחזור מוצלח הוא לפעול במהירות ולהימנע משימוש ב-USB עד שהנתונים ישוחזרו.

עקוב אחר ההוראות למטה כדי לשחזר נתונים מכונן אצבע שלא מזוהה.

 1. הורד והתקן את Disk Drill במחשב שלך. פתח אותו.התקנת disk drill במחשב
 2. בחר את ה-USB שלך, לאחר מכן לחץ על חיפוש נתונים אבודים.בחר USB והתחל סריקה
 3. לחץ על סקור פריטים שנמצאו ברגע שהסריקה הושלמה.סקירת הקבצים שנמצאו על ה-USB
 4. סמן אילו קבצים אתה רוצה לשחזר. העמודה סיכויי שחזור מציגה את סיכוייך לשחזר בהצלחה כל קובץ. ובנוסף, תוכל להציג תצוגה מקדימה של קובץ על ידי לחיצה כפולה עליו. כאשר אתה מוכן, לחץ על שחזר.תצוגה מקדימה ובחירת קבצים לשחזור מ-USB
 5. בחר את מיקום היציאה. וודא שאתה לא שוחזר את הנתונים לאותו USB, כי זה עלול לגרום לו להתקלקל.בחר מיקום ושחזר קבצים מ-USB

בתום התהליך, תפגוש מסך סיכום המפרט את תהליך השחזור. לאחר מכן תוכל ללכת לתיקיה שבחרת לשחזור ולצפות בקבצים שלך.

לפני פתרון בעיות: איתור הבעיה

לפני שתפתור בעיות, עליך לזהות תחילה מה הוא גורם לבעיה. קביעת מקור הבעיה יכולה לחסוך לך הרבה זמן שהיה מושקע אחרת בפתרון בעיות באזורים שאינם רלוונטיים.

כדי לעשות זאת, עליך לבדוק את ה-USB בחיבור נוסף, כדי לראות אם החיבור שבו אתה משתמש פגום. אם חיבור אחר לא עובד, אז עליך לנסות לחבר את ה-USB להתקן אחר כדי לוודא שזה לא בעיה עם ההתקן שאליו אתה מחבר.

אם ה-USB פועל בצורה תקינה כאשר הוא מחובר לחיבור USB או התקן אחר, אז הבעיה לא עם ה-USB שלך. אם ה-USB עדיין לא נקרא, המשך לחלק הבא.

איך לתקן כונן פלאש USB שלא מזוהה

אם ה-USB שלך לא נראה עם הגודל הנכון בניהול דיסקים, שחזור לא יהיה אפשרי. אבל, ישנם כמה פתרונות שאתה יכול לנסות כדי להפוך אותו לקריא. השיטות שלמטה יעזרו לך להבין איך לתקן כונן פלאש USB שאינו מזוהה.

שיטה 1: חבר ישירות ללוח האם

חיבורי ה-USB על גוף המחשב שלך, שבדרך כלל נמצאים בחזית או בראש, מתחברים ללוח האם באמצעות חוטים פנימיים. יתכן שחוטים אלה ניזוקו בשלב כלשהו, מה שגורם לכל התקן שמחובר ליציאות ה-USB במארז המחשב להיות כאלו שלא ניתן לקרוא אותם.

כדי להימנע מכך, נסה להתחבר ישירות לאחת מיציאות ה-USB של לוח האם שנמצאות בפלטת האחורית של המחשב, אם התקן האחסון הנייד עם ה-USB שלך אינו מזוהה. באופן זה, תוכל לוודא שאתה מתחבר באופן ישיר ומתחמק מכל תקלה עם החיבורים הפנימיים של תיק המחשב שלך.

שיטה 2: נקה את נקודות המגע של ה-USB

חומרים פיזיים כמו אבק ולכלוך עשויים להצטבר לאורך זמן. זה יכול להוביל למחסום פיזי שחוסם את החיבור בין ה-USB ליציאת ה-USB. ניקוי קבוע של ה-USB ויציאות ה-USB יכול למנוע זאת.

אם אתה רוצה להסיר אבק, השתמש במדחף אוויר או בבלון של אוויר דחוס כדי לנפך את האבק החוצה. לגבי חסימות נוספות שנחשבות לעקביות יותר, טבל בזהירות מטלית פשתן באלכוהול איזופרופילי ונקה בעדינות את ה-USB או את היציאה. לאחר שסיימת, השאר לייבש לחלוטין לפני השימוש. שים לב לעדינות של חיבורי ה-USB ובצע ניקוי של יציאות ה-USB רק כאשר המכשיר במצב כיבוי.

שיטה 3: תקלות ניפוי חומרה

Windows מגיע עם מגוון רחב של כלי ניפוי תקלות עוצמתיים שתוכננו לטפל בבעיות ספציפיות. כלי ניפוי התקלות של החומרה וההתקנים יכול לסרוק את מחשבך על בעיות הקשורות ל-USB שלך ולתקן אותן כך שתוכל לגשת לתקן הזיכרון USB שלך שאינו מתגלה.

השתמש בשלבים הבאים כדי להפעיל ולרוץ את כלי ניפוי התקלות של החומרה וההתקנים.

 1. לחץ על כפתור ימני התחל ובחר Windows PowerShell (ניהול מערכת). לחץ כן אם UAC מבקש.פתיחת חלון PowerShell ברמת ניהול.
 2. הקלד msdt.exe -id DeviceDiagnostic ולחץ Enter.הפעלת כלי ניפוי התקלות של החומרה וההתקנים.
 3. לחץ הבא. פעל לפי ההוראות המופיעות במסך על פי הבעיות ש-Windows מגלה.התחלת תהליך התיקון בחומרה ובהתקנים.

שיטה 4: פירמוט של USB לא מזוהה

לפרמט USB כרוך ברענון מערכת הקבצים הקיימת או בהוספת חדשה. תהליך זה ימחוק כל נתון הנמצא על ה-USB. פרמוט היה תמיד שיטה מהירה ויעילה לתיקון כונני USB שלא זוהו, כאילו הוא מחזיר אותו להגדרות יצרן.

לאחר ששחזרת את הקבצים מה-USB למיקום בטוח, ייתכן שתרצה לפרמט אותו כדי לתקן כל בעיה שמונעת ממנו להיקרא כרגיל. פעל לפי השלבים הבאים כדי לפרמט USB לא מזוהה.

 1. לחץ על כפתור ימני התחל ובחר ניהול דיסקים.פתיחת ניהול דיסקים.
 2. לחץ על כפתור ימני על הווליום של ה-USB שלך ולחץ פרמט.בחירה לפרמט את ה-USB.
 3. וודא ש בצע פירמוט מהיר נבחר. שנה את תווית הכרך, מערכת הקבצים, וגודל יחידת ההקצאה אם נדרש. לחץ אישור.ביצוע פירמוט מהיר.
 4. לחץ אישור כאשר תתבקש לאשר את הפעולה.השלמת הפירמוט.

שיטה 5: עדכון או התקנה מחדש של מנהלי התקן של ה-USB

כל חומרה שתחבר למחשב שלך דורשת מנהל התקן. מנהלי התקן מקימים ושומרים על תקשורת בין ההתקנים שלך כדי שתוכל להשתמש בהם למעשה. אם מנהלי התקן של ה-USB שלך מושחתים או מיושנים, זה עלול להביא לכך שה-USB שלך יפעל בצורה לא יציבה, או שכונן הפלאש לא יופיע ב-Windows 10 בכלל.עקוב אחרי השלבים הפשוטים האלה כדי לעדכן או להתקין מחדש את הדרייברים שלך ולתקן כונן פלאש USB שלך שאינו מזוהה.

 1. לחץ על כפתור העכבר הימני Start ובחר Device Manager.Opening Device Manager.
 2. הרחב את התפריט הנפתח Disk drives. לחץ על כפתור העכבר הימני על ה-USB שלך ולחץ על Properties.Accessing the USB properties.
 3. לחץ על הכרטיסייה Driver, ואז לחץ על Update Driver.Updating the driver.
 4. לחץ על Search automatically for drivers. Windows תחפש באינטרנט דרייברים מעודכנים ותוריד/תתקין אותם. אם לא נמצאו כאלה, המשך לשלב הבא.Searching the internet for updated drivers.
 5. לחץ על Close.Closing the search window.
 6. לחץ על Uninstall Device.
  Uninstalling the existing driver.
 7. לחץ על Uninstall.
  Uninstalling the USB driver.

לאחר הסרת הגדרת הדרייבר, פשוט הסר את ה-USB שלך וחבר אותו שוב כדי לגרום לדרייברים להתקין מחדש.

שיטה 6: התקנה מחדש של מנהלי USB

מנהל USB אחראי על ניהול כל ההתקנים שמחוברים אליו ב-USB, כמו המקלדת, העכבר וכונן הפלאש USB. הוא עובד יחד עם הדרייבר של ההתקן ומסייע למערכת שלך להבין איך להשתמש בהתקן. בלעדיו, אף אחד מההתקנים שלך הייתי מפסיק לעבוד, גם אם יש להם דרייברים משלהם.

התקנה מחדש של מנהל ה-USB שלך יכולה גם לעזור לשחזר תקשורת בין המערכת ל-USB. עקוב אחרי ההוראות האלה כדי להתקין מחדש את מנהל ה-USB שלך.

 1. לחץ על כפתור העכבר הימני Start ולחץ על Device Manager.Opening Device Manager.
 2. הרחב Universal Serial Bus controllers. לחץ על כפתור העכבר הימני על מנהל ה-USB שלך ולחץ על Uninstall device. כאשר מתבקש, לחץ על Uninstall שוב.Uninstalling the USB controller.
 3. חזור על שלב 2 עבור כל מנהלי ה-USB שאתה רואה תחת Universal Serial Bus controllers. כאשר אתה סיים, הפעל מחדש את המחשב שלך כדי לגרום לדרייברים להתקין שוב.

שיטה 7: נטרול הגדרת העצירה הבחירתית USB

Windows עושה ככל שביכולתה כדי לחסוך באנרגיה, במיוחד על מכשירים שמופעלים באמצעות סוללה כמו מחשבים ניידים. USB Select Suspend היא הגדרה שמאפשרת ל-Windows לבטל יציאות USB שלא בשימוש במאמץ להפחית את צריכת החשמל. אולם, הגדרה זו לעיתים עלולה לגרום לבעיות, שכן Windows לעיתים עלולה לנטרל יציאות שאתה בעצם רוצה להשתמש בהן.

כדי לתקן זאת, יהיה עליך לבטל את הגדרת העצירה הבחירתית USB בתוכנית האנרגיה שלך כדי להבטיח שהיציאה שאתה מתחבר אליה ניתנת לשימוש.עקוב אחר השלבים הללו כדי לבטל את השהיית USB הברירתית דרך אפשרויות הספק:

 1. לחץ התחל. חפש "לוח בקרה" ופתח אותו.open control panel
 2. לחץ חומרה וצליל.Click Hardware and Sound
 3. לחץ אפשרויות ספק.Click Power Options.
 4. לחץ שינוי הגדרות תוכנית.Click Change plan settings.
 5. לחץ שינוי הגדרות ספק מתקדמות.Change advanced power settings
 6. לחץ על הנפתחות הגדרות USB ואז הגדרת השהיית USB ברירתית. שנה את הערכים לביטול.Click the dropdowns USB settings then USB selective suspend setting
 7. לחץ אישור, אז אוקיי.

אם תעבור לתוכנית ספק אחרת, יהיה עליך לעדכן את הגדרה זו גם שם.

שיטה 8: ביטול אפשרות חיסכון באנרגיה עבור USB Root Hub

ל-USB Root Hubs שלך יש גם הגדרות משלהם שקובעות מתי יש ומתי לא ניתן לאפשר להם להיות מופעלים כדי לחסוך באנרגיה. כשהאפשרות לחיסכון באנרגיה מופעלת, ל-Windows יש את היכולת לכבות את פתח ה-USB כדי לחסוך באנרגיה.

שוב, לעיתים קרובות Windows יכול לבטל את פתחי ה-USB אפילו כשהם בשימוש. כתוצאה מכך, הכונן USB לא יוכר כשהוא מחובר לפתח USB שנוטרל. אתה יכול למנוע מ-Windows לעשות זאת על ידי ביטול ידני של אפשרות חיסכון באנרגיה עבור כל USB Root Hub, כפי שנראה לך בהמשך.

 1. לחץ על כפתור הימני של העכבר התחל ולחץ מנהל התקנים.launch device manager
 2. הרחב את בקרים של סדרת ה-USB האוניברסלית ולחץ על כפתור הימני של העכבר USB Root Hub. לחץ מאפיינים.open usb root hub settings
 3. לחץ ניהול ספק, כעת בטל את הסימון אפשר למחשב לכבות את התקן זה כדי לחסוך באנרגיה. לחץ אוקיי.prevent Windows from disabling USB port

שיטה 9: חזור לנקודת שחזור קודמת

אם אף אחת מהשיטות הקודמות לא עבדה, תוכל לעשות ניסיון אחרון כדי לתקן את הבעיה על ידי חזרה על המערכת שלך לנקודה קודמת בזמן.

נקודות שחזור הן תמונות שמכילות את הגדרות המערכת, הדרייברים והתוכנות שלך בזמן יצירתן. אם הבעיה נגרמת על ידי הגדרות שגויות, תוכל לשחזר את המערכת שלך לזמן שבו ה-USB עבד בצורה טובה.

שים לב: שחזור המערכת עם נקודת שחזור תמחק כל תוכנה או דרייברים שהתקנת מאז שנוצרה. לכן, עשה גיבוי לכל דבר שאתה מעוניין לשמור.

עקוב אחר השלבים הללו כדי לשחזר את המערכת שלך באמצעות שחזור מערכת:

 1. לחץ על התחל. חפש "לוח בקרה" ופתח אותו.פתח לוח בקרה
 2. שנה את מצב התצוגה לסמלים קטנים או סמלים גדולים, לאחר מכן לחץ על שחזור.בחר שחזור
 3. לחץ על פתח שחזור מערכת.פתח שחזור מערכת
 4. לחץ על הבא.התחל שחזור מערכת
 5. בחר נקודת שחזור ולחץ על הבא.בחר נקודת שחזור
 6. לחץ על סיום.אישור שחזור המערכת

מסקנה

כאשר הכונן ה-USB שלך נתקל בבעיה שגורמת לו להיות לא מזוהה, לעיתים קשה לדעת מה השתבש. ללא תלות בסיבה, יש מספר דרכים להתמודד עם הבעיה.

ראשית, התחל מהבסיס. נסה לאתר את הבעיה ולחבר את הכונן ה-USB ישירות לעגן על הלוח האם. אם זה לא פותר את הבעיה, נסה להריץ את פתרון הבעיות לחומרה בחלונות ולעדכן או להתקין מחדש את מנהלי ההתקנים של הכונן ה-USB. לאחר מכן, נסה להשבית את הגדרות חיסכון האנרגיה הקשורות לעגני ה-USB שאתה משתמש בהם.

אם אף אחת מהאפשרויות לא פועלת, תמיד תוכל לנסות להחזיר את המערכת למצב קודם באמצעות נקודת שחזור. עם זאת, שים לב שזה גם יחזיר למצב קודם את כל היישומים שהתקנת וההגדרות ששינית.

שאלות נפוצות:

פתיחה פיזית של כונן פלאש USB היא תהליך מוקפד, כיוון שיש סיכון להרס רכיבים פנימיים. יש ל-USB בדרך כלל צלחת אחורית וחזיתית המחוברות יחד בעזרת עיצוב מתקף. יהיה צורך להפריד את המארז בעדינות באמצעות כלי שטוח, כמו מברג ראש שטוח. עבוד בצדדים של ה-USB, הפרד בזהירות כל צד עד שהמארז ייפתח.
ראשית, חבר את ה-USB לעגן על הלוח האם ולא למארז המחשב. אם המכשיר עדיין לא מופיע, אתה יכול לנסות להריץ את פתרון בעיות החומרה והמכשירים כדי שחלונות יתקנו את הבעיה בשבילך.
 1. לחץ לחיצה ימנית על התחל ובחר Windows PowerShell (Admin).
 2. הקלד msdt.exe -id DeviceDiagnostic ולחץ על אנטר.
 3. לחץ על הבא ועקוב אחר ההנחיות כדי לסרוק את המחשב שלך ולתקן בעיות קשורות.
ישנם מספר סיבות שעלולות לגרום לכך שה-USB שלך לא יופיע במחשב. זה יכול להיות עניין פשוט כמו עגן USB פגום. כדי לוודא שהמערכת שלך קוראת את ה-USB, כדאי לבדוק את מנהלי ההתקן ולוודא שהם מעודכנים ואינם פגומים. עקוב אחר השלבים הבאים כדי לעדכן את מנהלי ההתקנים שלך או להתקין אותם מחדש ולשחזר כונן USB שאינו מזוהה.
 1. לחץ על כפתור הימני של העכבר על התחל ובחר מנהל התקנים.
 2. בתפריט הנפתח של דיסקים, לחץ על כפתור הימני של העכבר על ה-USB שלך ולחץ על מאפיינים.
 3. לחץ על לשונית התקן, ואז לחץ על עדכון התקן.
 4. לחץ על חפש באופן אוטומטי עדכוני נהגים. אם לא נמצאו, המשך לשלב הבא.
 5. לחץ על סגור.
 6. לחץ על הסרת התקן.
 7. לחץ על הסר. התנתק מה-USB וחבר אותו שוב.
ישנם מספר גורמים עלולים לגרום לכונן USB להתקלקל, כולל (אך לא מוגבלים ל):
 • הסרה לא תקינה
 • נזק פיזי
 • השחתת מערכת קבצים
 • הדבקה בתוכנות זדוניות
 • נהגים שהושחתו או ישנים
עליך לשחזר את הנתונים מהכונן USB באמצעות כלי שחזור נתונים, ואז לעשות פירמוט מהיר לכונן USB כדי לתקן את הבעיה שגורמת להופעת הודעת שגיאה זו.
כונן USB שהתקלקל עשוי להצביע על נזק מובנה שמחמיר עם הזמן. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשחזר את הנתונים מהכונן USB, ולאחר מכן לפרמט אותו כדי לטפל בכל נזק לוגי שיכול היה להיגרם.
Avatar photo
Jordan Jamieson-Mane הוא כותב תוכן בעל עניין עז בטכנולוגיה, המפיק לעיתים תכנים הקשורים לחומרה, שחזור מידע ואלקטרוניקה לצרכן. כאשר הוא לא כותב, הוא מגלה מוזיקה ועובד על אתרי האינטרנט שלו.
אושר על ידי
ניסיון של 12 שנים בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required