Top 16 najlepszych narzędzi do naprawy pendrive’ów USB dla systemów Windows i Mac

Testujemy każdą aplikację, którą rekomendujemy, aby zapewnić Ci najbardziej niezawodne i skuteczne rozwiązania.
manuviraj
Napisane przez
Zatwierdzone przez
125

Częste komunikaty o błędach, wolna wydajność i brakujące dane to wszystko objawy logicznie uszkodzonego dysku USB. Aby naprawić dysk, będziesz musiał skorzystać z pomocy narzędzi do naprawy USB. I tak, w Internecie znajdziesz ich mnóstwo. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy listę 16 najlepszych narzędzi, których możesz użyć.

Co to jest narzędzie do naprawy USB i jak je wybrać

Ogólnie, dyski USB mogą doznać dwóch rodzajów uszkodzeń – fizycznych i logicznych. Narzędzia do naprawy USB będą w stanie Ci pomóc tylko w przypadku logicznego uszkodzenia. W przypadku uszkodzeń fizycznych (takich jak zgięte złącza, uszkodzony chip NAND flash, uszkodzenia przez wodę i przegrzewanie), skontaktuj się z profesjonalnym serwisem naprawy USB.

Wspólne logiczne problemy z dyskami USB

Napędy USB są podatne na wiele logicznych problemów. Każdy z nich ma różne objawy, ale wspólnym mianownikiem jest utrata danych i niemożność zapisywania danych na dysk. Program do naprawy USB, którego użyjesz, będzie zależał od problemu, z którym się zmagasz.

Użyj poniższej tabeli jako przewodnika:

Problem

Opis

Rozwiązanie

🗂 Uszkodzony system plików Nie możesz odczytać ani zapisać danych na dysku USB, mimo że jest wykrywany przez komputer. Może to wynikać z nieprawidłowego wyjmowania, nagłego zaniku zasilania i awarii PC. Najpierw odzyskaj dane przy użyciu oprogramowania do odzyskiwania danych. Następnie użyj CHKDSK do skanowania dysku USB.
🦠 Złośliwe oprogramowanie Komputerowe wirusy mogą uszkodzić pliki USB i system plików. Zazwyczaj zdarza się to, gdy podłączysz dysk USB do zainfekowanego komputera. Użyj Windows Defender lub oprogramowania antywirusowego innej firmy do skanowania komputera. Po skanie użyj oprogramowania do odzyskiwania danych, aby odzyskać usunięte pliki. Po odzyskaniu danych możesz sformatować dysk, aby naprawić system plików i złe sektory.
📦 System plików RAW Jeśli system plików na Twoim dysku USB jest całkowicie nieobecny lub bardzo uszkodzony, pokaże się jako RAW w Windows Disk Management. Odzyskaj swoje dane za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych i następnie sformatuj dysk.
💿 Złe sektory Z czasem Twoja pamięć USB rozwinie złe sektory. Są to obszary w jej pamięci, do których nie można uzyskać dostępu lub które nie mogą być używane. Złe sektory są częścią przedłużonego użytkowania napędu, ale mogą być również spowodowane niewłaściwym użytkowaniem dysku flash. Odzyskaj dane za pomocą programu do odzyskiwania danych a następnie napraw dysk używając CHKDSK. Jeśli CHKDSK nie może naprawić Twojego dysku, użyj jednego z płatnych narzędzi do naprawy USB, aby wykryć i naprawić złe sektory na Twoim dysku flash.

Jak odzyskać pliki z Twojego dysku flash USB

W większości przypadków logicznego uszkodzenia nie będziesz mógł uzyskać dostępu do plików przechowywanych na Twoim dysku flash.

Przed naprawą dobrze jest najpierw odzyskać wszystkie dane z uszkodzonego dysku USB. Proces naprawy może usunąć Twoje pliki, a czasami jedynym sposobem naprawy dysku jest jego sformatowanie.

Na szczęście, jeśli Twój dysk jest wykrywany przez komputer, powinieneś być w stanie odzyskać większość, jeśli nie wszystkie, swoje dane z niego. Jak? Cóż, za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych innej firmy.

Jest wiele opcji do wyboru, ale sugeruję użycie Disk Drill, ponieważ pozwala na utworzenie kopii zapasowej (obraz dysku) Twojego dysku USB, a następnie przeskanuj kopię w poszukiwaniu danych do odzyskania. Nie zaleca się bezpośredniego skanowania dysku USB w celu odzyskania danych, ponieważ obciąża to dysk i może powodować dalszą utratę danych.

Oto jak utworzyć obraz dysku Twojego dysku USB i przeskanować go, aby odzyskać wszystkie dane:

Utwórz obraz dysku USB za pomocą Disk Drill

 1. Pobierz Disk Drill i zainstaluj go.
 2. Podłącz dysk USB do komputera.
 3. Otwórz Disk Drill i kliknij na opcję Drive Backup, znajdującą się w zakładce Extra Tools.
 4. Wybierz dysk USB i kliknij na przycisk Byte-to-byte Backup.Ekran Byte-to-byte Backup w Disk Drill
 5. Wybierz miejsce, gdzie chcesz zapisać obraz dysku USB i kliknij OK.Miejsce zapisu obrazu dysku.
 6. Disk Drill utworzy obraz dysku.Utworzony obraz dysku.

Skanuj obraz dysku USB za pomocą Disk Drill

 1. Otwórz Disk Drill i upewnij się, że jesteś na zakładce Storage Devices, znajdującej się pod zakładką Data Recovery.
 2. Kliknij na opcję Attach disk image i przeglądaj obraz dysku flash Twojego pendrive’a. Kliknij na niego dwukrotnie. Zostanie on zamontowany do Disk Drill.Opcja Attach disk image w Disk Drill.
 3. Wybierz obraz dysku swojego dysku flash i kliknij na Search for lost data.Opcja Search for lost data w Disk Drill.
 4. Kliknij Review found items lub bezpośrednio na typ pliku, który chcesz odzyskać (Zdjęcia, Wideo, Audio, Dokumenty, Archiwa, oraz Inne).Ekran Review found items w Disk Drill.
 5. Użyj pól wyboru, aby zaznaczyć żądane pliki i kliknij Recover. Disk Drill wyświetli podgląd aktualnie wybranego pliku. Wszystkie istniejące pliki na Twoim dysku USB będą dostępne pod menu Existing na tym ekranie. Aby przeglądać i odzyskiwać usunięte pliki, rozwiń sekcje Deleted or lost, lub Reconstructed.Lista plików do odzyskania w Disk Drill.
 6. Wybierz miejsce odzyskania i kliknij Next.Monit o miejsce odzysku w Disk Drill.
 7. Disk Drill odzyska pliki.

Najlepsze narzędzia do naprawy USB


Na naszej liście rozdzieliliśmy narzędzia do naprawy pendrive’ów na trzy różne kategorie – darmowe narzędzia wbudowane, płatne narzędzia i narzędzia do naprawy markowych napędów USB.

Darmowe wbudowane narzędzia do naprawy pendrive’ów w systemach Windows i macOS


W przypadku niewielkich uszkodzeń logicznych twoich napędów USB, wbudowane narzędzia do naprawy dysków w systemach Windows i Mac wystarczą, by je naprawić. Oferują również dodatkową zaletę niezawodności, są darmowe i nie wymagają dodatkowych pobrań.

1. CHKDSK (Windows)


Składnia CHKDSK.

CHKDSK (skrót od „check disk”, czyli sprawdź dysk) to narzędzie linii poleceń, które istnieje od 1980 roku. Jak sama nazwa wskazuje, sprawdza i naprawia wszelkie złe sektory na twoich dyskach. CHKDSK można uruchomić za pomocą Wiersza poleceń, Terminala Windows, PowerShell Windows lub Prompt DOS.

Pros

 • Darmowe w użyciu i może być uruchamiane na różne sposoby przy użyciu różnych parametrów.
 • Zdolne do wykrywania i naprawiania złych sektorów lub uszkodzonego systemu plików.
 • Kompatybilne zarówno z systemami plików FAT32, jak i NTFS.


Cons
 • Nie działa na RAW napędach USB.
 • Może usunąć dane podczas procesu naprawy.
 • Nie jest tak przyjazne dla użytkownika, jak narzędzia z graficznym interfejsem użytkownika do naprawy pendrive'ów.

2. Diskpart (Windows)


Diskpart w Windows.

Diskpart to kolejne narzędzie linii poleceń, które jest dostarczane wraz z systemem Windows. W przeciwieństwie do CHKDSK, nie naprawia właściwie systemu plików na twoim USB. Zamiast tego możesz go użyć do wyczyszczenia i sformatowania twojego napędu USB do stanu fabrycznego. Diskpart oferuje mnóstwo dodatkowych funkcji, takich jak możliwość konwersji tabeli partycji, tworzenie/modyfikacja/usuwanie partycji i modyfikowanie atrybutów dysku.

Oto jak możesz użyć diskpart do formatowania napędu USB.

Pros

 • Oferuje ogromną kontrolę i elastyczność w zarządzaniu napędami przechowywania danych na twoim komputerze.
 • Jako narzędzie linii poleceń, może być uruchomione w środowisku odzyskiwania Windows, czyli możesz go użyć, nawet jeśli Windows nie uruchamia się.


Cons
 • Nie może naprawić napędu USB bez uprzedniego usunięcia jego danych.
 • Nie jest przyjazne dla użytkownika. Trzeba wpisać wiele poleceń kolejno, aby wykonać format.

3. Narzędzie do sprawdzania błędów dysku GUI (Windows)


Narzędzie do sprawdzania błędów w Windows.

Narzędzie do sprawdzania błędów dysku w Windows to w zasadzie wersja GUI narzędzia chkdsk. Jest bardziej przyjazne dla użytkownika niż chkdsk, gdyż pozwala pominąć cały proces wpisywania poleceń w Wierszu poleceń. Jednak nie oferuje takiej samej ilości elastyczności i parametrów, jak narzędzie chkdsk w linii poleceń.

Pros

 • Pozwala na skanowanie twojego napędu USB pod kątem błędów w kilku kliknięciach. Na tyle łatwe w użyciu, że mogą z niego korzystać również nowi użytkownicy PC.
 • Wykrywa i naprawia system plików napędu USB.


Cons
 • Ograniczone funkcjonalności w porównaniu do odpowiednika opartego na linii poleceń.
 • Działa tylko, jeśli napęd USB jest widoczny w Eksploratorze Windows.

4. Pierwsza pomoc (macOS)


Narzędzie Dysk w macOS.

Funkcja Pierwsza pomoc w Narzędziu Dysk macOS jest podobna do CHKDSK w Windows. Wykrywa i naprawia wszelkie błędy systemu plików na twoich dyskach. Nie musisz uruchamiać żadnych poleceń, ponieważ funkcja jest oparta na GUI. Faktycznie jest łatwiejsza w użyciu niż narzędzie do sprawdzania błędów dysku w wersji GUI dla Windows. Jest doskonałą opcją naprawczą, jeśli zauważysz znikające pliki z twojego napędu USB, wolniejszą wydajność i losowe komunikaty o błędach.

Pros

 • Niezwykle przyjazne dla użytkownika.
 • Świetne do profilaktycznej konserwacji twoich napędów przechowywania danych. Dobrym pomysłem jest okresowe uruchamianie Pierwszej pomocy, aby naprawiać drobne problemy z systemem plików, gdy tylko się pojawią.


Cons
 • Ograniczona funkcjonalność. Jest tylko skuteczny w naprawianiu drobnych błędów systemu plików.
 • Nie możesz go użyć, jeśli twój macOS nie wykrywa pendrive’a.

5. Windows Defender (Windows)


Opcje skanowania Windows Defender.

Wirusy komputerowe często powodują uszkodzenia oraz inne logiczne problemy z twoim pendrive’em. Zazwyczaj dzieje się to, gdy podłączysz pendrive’a do zainfekowanego komputera. Jeśli podejrzewasz, że malware powoduje logiczne problemy i uszkodzenia na twoim USB, skanowanie go za pomocą Windows Defendera (dołączonego do systemu Windows Vista i nowszych) jest dobrym pomysłem. Zalecane jest również przeskanowanie całego komputera za pomocą pełnego skanowania.

Pros

 • Skuteczne rozwiązanie antywirusowe bez dodatkowych kosztów.
 • Możliwość przeprowadzenia niestandardowego skanowania określonych folderów, w których podejrzewasz obecność malware. To oszczędza czas.


Cons
 • Nie przeprowadza automatycznego skanowania podłączonych napędów USB.
 • Okresowe skanowanie jest ograniczone do wewnętrznych dysków pamięci.

Płatne narzędzia do naprawy USB


Jeśli żadne z darmowych narzędzi nie były w stanie naprawić twojego pendrive’a, będziesz musiał sięgnąć po płatne opcje. Płatne narzędzia oferują szerszą funkcjonalność, lepszą użyteczność i zwykle przynoszą lepsze rezultaty. Mogą również pomóc, gdy problem jest bardziej skomplikowany niż drobne uszkodzenia systemu plików.

6. AOMEI Partition Assistant (Windows)


Aomei Partition Assistant.

Niewiele narzędzi może dorównać możliwościom zarządzania partycjami i dyskami, które oferuje AOMEI Partition Assistant. Program oferuje łatwiejszy i bardziej funkcjonalny sposób na formatowanie, partycjonowanie i naprawę twojego pendrive’a niż Zarządzanie Dyskami w systemie Windows. Za pomocą wersji premium możesz również odzyskać utracone partycje na twoim pendrive’ie.

Pros

 • Możliwość zarządzania partycjami oraz ich odzyskiwania w pojedynczym interfejsie. Funkcjonalność AOMEI Partition Assistant wykracza poza samo naprawianie twojego pendrive’a.
 • Funkcjonalnie bogaty darmowy plan.
 • Możliwość odbudowy Master Boot Record (MBR) za pomocą narzędzia.
 • Możliwość integracji z środowiskiem odzyskiwania systemu Windows, co pozwala na używanie programu nawet w przypadku, gdy Windows nie może się uruchomić.


Cons
 • Darmowa wersja ma ograniczone możliwości odzyskiwania partycji. Możesz zobaczyć partycje możliwe do odzyskania, ale nie możesz ich odzyskać.
 • Płatne plany są drogie.
 • Działa tylko na systemie Windows.Cena: Bezpłatna wersja Standard z płatnymi planami zaczynającymi się od 39,95 USD.

7. ALSOFT DiskWarrior (Mac)


Alsoft DiskWarrior w systemie macOS.

DiskWarrior to jeden z najstarszych programów do naprawy dysków tylko dla Maca i doskonały wybór, jeśli twoim celem jest odbudowa katalogów i systemu plików twojego pendrive’a. Jednakże, znacznie zawęża to jego zastosowanie. Jeśli chcesz odzyskać usunięte pliki z twojego pendrive’a, DiskWarrior nie będzie w stanie ci pomóc. Program obsługuje tylko dyski sformatowane w systemie plików HFS+.

Pros

 • Intuicyjny, łatwy w użyciu interfejs.
 • Wyjątkowo szybka prędkość naprawy.
 • Naprawia twoje uszkodzone pliki i systemy plików, z którymi nie radzi sobie narzędzie dyskowe macOS.
 • Dostarczany jest z pendrive’em, który może być użyty do uruchomienia DiskWarrior, gdy twój Mac jest w trybie odzyskiwania.


Cons
 • Brak darmowej wersji próbnej.
 • Nie obsługuje żadnych systemów plików Windowsa (FAT32, NTFS, exFAT) oraz najnowszego systemu plików macOS, APFS.
 • Nie odzyskuje twoich plików.

Cennik: $119.5 za jedną kopię. Zawiera pendrive DiskWarrior.

8. DiskGenius (Windows)

Ekran główny DiskGenius.

Jeśli to złe sektory spowodowały uszkodzenie Twojego pendrive’a, DiskGenius jest dobrym wyborem do weryfikacji i naprawy tych złych sektorów. Proces weryfikacji jest tylko do odczytu, więc nie musisz się martwić o utratę danych. Natomiast proces naprawy może usunąć Twoje pliki, dlatego zaleca się utworzenie obrazu dysku pendrive’a przed użyciem DiskGenius.

Pros

 • Odzyskiwanie danych i naprawa dysku w jednym pakiecie.
 • Bogata w funkcje darmowa wersja, która pozwala weryfikować i naprawiać złe sektory na pendrive’ie.
 • Obsługuje pendrive’y RAW.
 • Możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania tabeli partycji.
Cons
 • Skomplikowany interfejs użytkownika.
 • Suboptymalne wsparcie bez czatu na żywo i wsparcia telefonicznego.
 • Nie obsługuje formatów plików specyficznych dla Mac.

9. Outbyte Driver Updater (Windows)

Ekran główny Outbyte Driver Updater.

Przestarzałe sterowniki to częsta przyczyna nieprawidłowego działania pendrive’a. Windows nie może być polegany na aktualizacji wszystkich niezbędnych sterowników, gdy tylko pojawią się nowe aktualizacje. Outbyte Driver Updater rozwiązuje ten problem, skanując komputer i wykrywając uszkodzone lub przestarzałe sterowniki. Następnie możesz przejść do pobierania i instalowania sterowników z poziomu interfejsu użytkownika Outbyte Driver Updater.

Pros

 • Eliminuje konieczność ręcznego poszukiwania uszkodzonych lub przestarzałych sterowników.
 • Tworzy kopie zapasowe starych sterowników, umożliwiając łatwe cofnięcie zmian.
 • Zawiera optymalizator komputera.
Cons
 • Nie naprawia systemu plików USB ani nie przywraca uszkodzonych partycji.
 • Brak opcji zakupu jednorazowego.

Cennik: 7-dniowa bezpłatna wersja próbna. $29.95 za trzymiesięczną subskrypcję.

10. Oprogramowanie Antywirusowe Norton (Windows i macOS)

Ekran główny Antywirusa Norton.

Chociaż wbudowane rozwiązanie antywirusowe na komputerze PC lub Mac jest wystarczająco skuteczne, to nadal nie jest lepsze niż pakiet antywirusowy Norton. Korzystając z Norton, możesz ustawić automatyczne skanowanie pendrive’ów, które będą skanować pendrive za każdym razem, gdy podłączysz go do komputera. Ponadto, definicje wirusów w programie Norton Antivirus są regularnie aktualizowane, co pozwala na wykrywanie i usuwanie najnowszych zagrożeń, z którymi wbudowany antywirus komputera może sobie nie poradzić.

Pros

 • Lepsze wykrywanie i usuwanie wirusów niż wbudowane programy zabezpieczające w macOS i Windows.
 • Możliwość ustawienia okresowego skanowania komputera, aby usuwać zagrożenia jak tylko zostaną wykryte.
 • Wysoce konfigurowalny.
Cons
 • Brak darmowej wersji. Tylko ograniczona 7-dniowa darmowa wersja próbna.
 • Ma sens tylko wtedy, gdy komputer jest często narażony na zagrożenia. W przeciwnym razie, wbudowane programy wystarczą.

Cennik: 7-dniowa darmowa wersja próbna. Plany rozpoczynają się od $59.99 za rok. Dostępne są znaczne zniżki.

Narzędzia do naprawy USB specyficzne dla producenta

Popularne marki USB mają własne narzędzia do naprawy USB, które zazwyczaj są darmowe w użyciu, jeśli chcesz naprawić pendrive wyprodukowany przez nich. Są to narzędzia niezawodne i są dobrym wyborem, jeśli chcesz czegoś z większą funkcjonalnością niż CHKDSK lub Disk Utility, ale nie chcesz płacić wygórowanej ceny za uniwersalne programy naprawcze USB firm trzecich.

11. Transcend JetFlash Online Recovery

Oprogramowanie do odzyskiwania USB Transcend JetFlash.Jeśli posiadasz pendrive Transcend JetFlash, który nie działa jak powinien, narzędzie do odzyskiwania online JetFlash od Transcend może przywrócić pendrive do jego domyślnych ustawień. Proces ten usunie wszystkie istniejące pliki na napędzie, więc przed użyciem narzędzia upewnij się, że najpierw odzyskałeś swoje dane z pendrive’a Transcend.

Pros

 • Przywracanie ustawień zatwierdzone przez producenta dla pendrive’ów Transcend JetFlash.
 • Darmowe w użyciu.
 • Prosty i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika.
Cons
 • Usuwa wszystkie istniejące dane na pendrive’ie.
 • Obsługuje tylko pendrive'y JetFlash 780 o pojemności 16 GB i mniejszych.

12. Kingston Format Utility

Kingston Format Utility.

Jeśli posiadasz pendrive marki Kingston, narzędzie formatujące od samego producenta może przywrócić napęd do ustawień fabrycznych. Usuwa wszystkie wirusy, problemy z systemem plików oraz same pliki podczas jego używania.

Pros

 • Łatwe w użyciu. Wystarczy wybrać swój napęd i system plików, na który chcesz go sformatować. Kliknij OK.
 • Mały rozmiar do pobrania.
 • Darmowe w użyciu.
Cons
 • Brak zauważalnych różnic w funkcjonalności w porównaniu z wbudowanym narzędziem formatującym Windows.
 • Nie było aktualizacji od dłuższego czasu.

13. Apacer USB Repair Tool

Apacer USB Repair.

Narzędzie do naprawy Apacer USB działa z pendrive’ami Apacer oraz innymi. Możesz użyć narzędzia do formatowania lub „przywrócenia” pendrive’a do ustawień fabrycznych. Obydwie opcje skasują wszystkie Twoje dane. Narzędzie rozwiąże wszelkie napotkane podczas procesu problemy logiczne.

Pros

 • Prosty interfejs użytkownika z tylko dwoma opcjami – Format i Przywróć.
 • Działa z pendrive’ami produkowanymi przez inne firmy.
 • Darmowe w użyciu.
Cons
 • Brak oficjalnej dokumentacji jak skutecznie używać programu.
 • Program wygląda nieprofesjonalnie i nie budzi dużego zaufania.

Cena: Darmowe.

14. Seagate SeaTools

Seagate SeaTools dashboard.

Narzędzie Seagate SeaTools to program, który zazwyczaj instaluje się, aby sprawdzać i naprawiać dyski twarde w komputerze. Jednak jest on kompatybilny z pendrive’ami i można go użyć do przeprowadzenia testu zdrowia napędu, a następnie rozwiązania napotkanych problemów. SeaTools potrafi zdiagnozować i naprawić złe bloki na Twoim pendrive’ie.

Pros

 • Rozwinięte przez renomowaną markę, co dodaje spokoju ducha.
 • Można go używać także do zarządzania i naprawy dysków twardych.
 • Podwaja funkcję narzędzia do formatowania oprócz narzędzia naprawczego.
 • Kompatybilny także z napędami innych firm.
Cons
 • Skomplikowany interfejs użytkownika.
 • Proces naprawy trwa długo.Ceny: Darmowe.

15. Silicon Power USB Flash Drive Recovery Software


Oprogramowanie do naprawy Silicon Power USB.

Jeśli Twój USB jest zabezpieczony przed zapisem, nie możesz go sformatować lub nie jest rozpoznawany przez komputer, oprogramowanie Silicon Power USB Flash Drive Recovery Software może pomóc w naprawie napędu USB. Obsługuje wszystkie pendrive’y, ale zostało specjalnie zaprojektowane dla napędów USB firmy Silicon Power.

Pros

 • Proste w użyciu.
 • Mały pakiet pobierania o wielkości tylko 218 KB.
 • Działa ze wszystkimi napędami USB.


Cons
 • Nie był aktualizowany od 2016 roku.
 • Nie może naprawić napędu bez usunięcia danych.Ceny: Darmowe.

16. PNY UFIX III


Okno PNY UFIX III.

Jeśli posiadasz napęd USB firmy PNY lub HP, PNY UFIX może sformatować i naprawić napęd USB, jeśli jest on zabezpieczony przed zapisem lub nie jest dostępny w systemie Windows. Interfejs jest przestarzały i możesz wybrać opcję Odzyskaj lub Wyjdź z programu. Ponownie, przed użyciem narzędzia musisz wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych.

Pros

 • Może formatować i naprawiać napędy, nawet jeśli są zabezpieczone przed zapisem.
 • Interfejs nie zawiera zbędnych opcji.
 • Darmowe do pobrania i użytku.
 • Nie wymaga instalacji.


Cons
 • PNY UFIX nie jest aktualizowany regularnie. Ostatnia aktualizacja była w 2017 roku.
 • Kompatybilny tylko z napędami USB firmy HP i PNY.Ceny: Darmowe.

FAQ


Zarówno systemy Windows, jak i macOS posiadają wbudowane narzędzia do sprawdzania dysków – CHKDSK oraz Disk Utility. Możesz z nich skorzystać, aby naprawić swój napęd USB. Jeśli one nie działają, pobierz jedno z oprogramowań do naprawy dedykowanej dla konkretnych marek, aby naprawić swój pendrive.


Logicznie uszkodzony napęd USB można naprawić za pomocą oprogramowania do naprawy napędów flash. Uszkodzenia fizyczne można naprawić, kontaktując się z profesjonalną usługą odzyskiwania danych w Twojej okolicy.


Aby naprawić napęd flash USB, musisz użyć wbudowanych narzędzi do sprawdzania dysków lub pobrać zewnętrzne narzędzie do naprawy napędów flash. Możesz także skontaktować się online z profesjonalną usługą odzyskiwania danych, w przypadku uszkodzeń fizycznych.


Aby usunąć złe sektory z napędu USB, użyj narzędzia CHKDSK w systemie Windows lub Disk Utility w systemie macOS. Alternatywnie, możesz również sformatować swoją jednostkę kompletnie.manuviraj
Manuviraj Godara to profesjonalny pisarz treści z ponad 4-letnim doświadczeniem. Jego stale rosnące zainteresowanie i doświadczenie w dziedzinie technologii sprawiają, że tworzy treści dotyczące odzyskiwania danych i technologii konsumenckiej. Jego prace można również znaleźć na MakeUseOf.com oraz HandyRecovery.
Zatwierdzone przez
12 lat doświadczenia w programowaniu, administracji bazami danych i naprawie sprzętu komputerowego.