כיצד לשחזר תוכנות שהוסרו בווינדוס 10

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
23

recover deleted appsהסרת תכניות היא דרך יעילה לשחרור מקום אחסון. אך, מה אם בטעות תסירו את התוכנה הלא נכונה? ייתכן שבטעות תמחקו את קובץ ה-.exe של התוכנה, או את תיקיית התוכנה. האם יש דרך לשחזר את התוכנה ואת הקבצים הקשורים אליה? ובכן, כן. ניתן לשחזר תכניות שהוסרו ואת הקבצים שהן יצרו, בחלונות 10. עם זאת, עליכם לפעול באופן פרואקטיבי ולעקוב בקפידה אחר ההוראות בפרקים שלהלן.

למה תוכנות מוסרות מהמחשב?

לעיתים, זה המשתמשים—בין אם בכוונה או שלא בכוונה—שמסירים תוכנה. עם זאת, גם אפשרי שהתוכנות הוסרו ללא אשמת המשתמש. על ידי קביעת הסיבה שבגינה התוכנה הוסרה, תוכלו לנקוט באמצעים הרלוונטיים כדי להחזיר אותה.

הנה כמה סיבות נפוצות למה תוכנה ב-Windows הוסרה:

 • 🚨 מחיקה בטעות: טעויות קורות. ייתכן שתסירו בטעות תוכנה לא נכונה, תמחקו את קובץ ה-.exe של התוכנה, או שתאפסו את התיקייה האב של התוכנה. כל אחד מהפעולות האלה גורם שהתוכנה לא תהיה נגישה.
 • 🎁 סוף תקופת ניסיון: רוב התוכנות הבעלות עלות כוללות תקופת ניסיון חינם שמאפשרת לכם להתנסות בחלק או בכלל יכולות התוכנה לתקופה ספציפית. כשתקופת הניסיון פגה, תאבדו את הגישה לתוכנה. לעיתים נדירות, התוכנה יכולה להסתיר לאחר פקיעת תקופת הניסיון.
 • 🕷️ תוכנה זדונית: זיהום בווירוס ותוכנות זדוניות אחרות הם אחד הגורמים המובילים לאובדן נתונים. אפילו עם צעדי אבטחה נכונים, עדיין אפשר לחדור תוכנה זדונית למחשב שלכם. לאחר החדירה, תוכנה זדונית יכולה לנעול אתכם מחוץ למחשב שלכם, להשמיד את קבציכם, להסיר את התוכנות שלכם ולגנוב את נתוניכם.
 • 🔔 עדכון Windows: עדכונים של Windows נודעים בשל מחיקת תיקיות גדולות והסרת תוכנות ללא רשות המשתמש. זה בדרך כלל קורה כאשר משדרגים לגרסת Windows גדולה או מעדכנים מ-Windows 10 ל-Windows 11. עם זאת, לעיתים קרובות Windows יוצרת נקודת שחזור לפני עדכונים משמעותיים, מה שמאפשר לכם לשחזר תוכנות שהוסרו.
 • 🗄️ פינוי מקום אחסון: התכונה Storage Sense ב-Windows פונה באופן קבוע קבצים זמניים ואת סל המחזור כדי לפנות מקום אחסון. היא פונה את התיקייה  C:\Users\<username>\AppData\Temp. בעוד שרוב התוכנות אינן שומרות דברים חשובים בתיקיית ה-Temp, כמה כן. במסגרת ניסיון לפנות מקום אחסון, Storage Sense יכולה למחוק קבצים קריטיים של תוכנות המסתמכות על תיקיית ה-Temp.

מה ההבדל בין הסרת תוכנה למחיקת תוכנה?

יש מספר הבדלים בין הסרת תוכנה למחיקת תוכנה. אם אתה בטוח שאינך זקוק יותר לתוכנה, עדיף להסיר אותה. יש לנקוט במחיקה רק אם תהליך ההסרה נכשל, או אם הוא אינו זמין מסיבה כלשהי.

הסרת התקנת תוכנה מתבצעת דרך איזור האפליקציות והתכונות בחלונות 10, או דרך קובץ האשף להסרת התקנה .exe בתיקייה הראשית של התוכנה. הסרת התקנת תוכנה כוללת הסרת קבצי הליבה של התוכנה, הגדרות הקשורות, וערכי הרישום שלה. תהליך ההסרה מסיר גם את הקבצים הזמניים של התוכנה ותלותים. כך, הסרת התקנת תוכנה מבטיחה את הסרתה המלאה, מניעה את פריצת הגדרותיה וקבציה לתוכנות אחרות ולפעולות של חלונות.הסרת התקנת תוכנה בחלונות

לעיתים קרובות משתמשים מבלבלים בין מחיקה לבין הסרת התקנה. הסרת קובץ ה-.exe של התוכנה, קיצור הדרך שלה על השולחן עבודה, או התיקייה הראשית שלה, לא תבצע הסרת התקנה של התוכנה. פשוט מחקת את הקבצים האלה. ניתן לשחזר אותם דרך פח המחזור, או באמצעות תוכנות שחזור נתונים של גוף שלישי. יתרה מזאת, קבצים זמניים של תוכנה שנמחקה (אך לא הוסרה), הגדרות ורשומות ברגיסטרי עדיין נותרים על המחשב שלך. לעיתים, הגדרות וקבצים שנותרו עלולים להפריע להתקנה של תוכנות אחרות.

אז, כיצד הסרת תוכנה, ומחיקתה, משפיעה על תהליך שחזור הנתונים?

הסרת התוכנית לא יכולה להתבטל כאילו בקסם. אולי תוכל לשחזר את כל קבצי הליבה של התוכנה באמצעות כלים מתקדמים לשחזור נתונים, אבל התוכנה לא תעבוד כראוי עד שתתקין אותה מחדש.

במקרה של מחיקה, תוכלו לבטל את אובדן הנתונים באמצעות כלים של גורם שלישי או סל המיחזור. מכיוון שהגדרות התוכנה ורשומות הרג'יסטרי לא נפגעו, היא תעבוד כמו שעבדה קודם לכן.

איך אני יכול לשחזר תוכנות שהוסרו?

ראשית, חשוב אם אתה רוצה את קבצי הנתונים שלך בחזרה או לא. אם הנתונים אינם חשובים לך ואתה רוצה להריץ מחדש את התוכניות שלך, הדבר הכי פשוט הוא להתקין מחדש את התוכנה.

מאידך גיסא, אם אתה רוצה לשחזר את קבצי הנתונים שלך, הדברים קצת מסובכים. במקרה כזה, עליך לשחזר את הקובץ .exe ואת הקבצים שהתוכנה מפיקה ושנמחקו. אם זה מקרה שלך, יש לנו כמה שיטות שאתה יכול לנסות.

שיטה 1: השתמש בשחזור מערכת

שחזור מערכת הוא תכונה במערכת ההפעלה Microsoft Windows המאפשרת למשתמשים לחזור לנקודת שמירה קודמת במחשב שלהם. זה כולל קבצי מערכת, יישומים שהותקנו, רישום Windows והגדרות המערכת. כך שניתן להשתמש בתכונה זו כדי להתאושש מתקלות במערכת או בעיות אחרות. ניתן להשתמש בתכונה זו גם כדי לשחזר תוכנות שהוסרו.

שחזור מערכת בחלונות

נקודות שחזור נוצרות כאשר אתה מתקין אפליקציה חדשה, דרייבר או עדכון של Windows. השחזור לא ישפיע על הקבצים האישיים שלך, אולם הוא יסיר אפליקציות, דרייברים ועדכונים שהותקנו לאחר שנוצרה נקודת השחזור.

הנה איך אתה יכול לשחזר מנקודת שחזור מערכת של Windows:

שלב 1. בחר בכפתור "התחל" ולחץ על "הגדרות (אייקון הגלגל שיניים)".
גישה להגדרות בחלונות

שלב 2. חפש את השחזור בהגדרות של חלונות.

שלב 3. בחר שחזור > פתח שחזור מערכת > הבא.

שלב 4. בחר נקודת שחזור שהיא לפני הסרת התוכנה ולחץ על הבא.

תהליך שחזור המערכת

אם אתה לא רואה נקודות שחזור, יכול להיות שהגנת המערכת אינה מופעלת (האפשרות פעילה כברירת מחדל). לבדיקה גש ללוח הבקרה, חפש שחזור, ואז בחר שחזור> הגדרת שחזור מערכת> הגדר וודא שאפשרות הפעל הגנת מערכת מסומנת.

מהנקודה זו והלאה, Windows תתחיל ליצור נקודות שחזור מערכת. עם זאת, לא תוכל לשחזר את המערכת שלך לנקודה ישנה יותר. במקרה כזה, האופציה שלך היא להשתמש בתוכנת שחזור נתונים.

מאפייני מערכת

שיטה 2: השתמש בתוכנת שחזור נתונים

כלי שחזור נתונים של גורמים שלישיים מאפשרים שחזור נתונים מהיר ונגיש למשתמש הממוצע. אך קיים מספר מוצף של תוכנות שחזור נתונים ברשת, כאשר כולם טוענים שהם הטובים ביותר. לכן, חשוב לעשות מחקר כשבוחרים אחת.

אנו ממליצים לך להשתמש בכלי צד שלישי כאשר אתה מנסה לשחזר נתונים מתיקיית %AppData% שייתכן שנמחקו במהלך עדכון Windows. בנוסף, כלים לשחזור נתונים הם אופציה נפלאה כאשר מנסים לשחזר קבצים ספציפיים שהיו חלק מהתוכנה שהוסרה (כמו קובץ .exe).

למדריך הזה, בחרנו להשתמש ב-Disk Drill. עם ממשק המשתמש הנוח שלו ואלגוריתם שחזור הנתונים המתקדם שלו, Disk Drill מבטיח שהקבצים שלך ישוחזרו ללא תקלות. התוכנה תומכת בכל מערכות הקבצים הראשיות וסוגי אמצעי האחסון ב-Windows וב-macOS. משתמשי Windows יכולים לנצל את הניסיון החינמי של Disk Drill שמאפשר להם לשחזר עד 500 MB של נתונים בחינם.

הנה כיצד לשחזר תוכנות שנמחקו או הוסרו, באמצעות Disk Drill:

שלב 1. הורד והתקן את תוכנת השחזור Disk Drill עבור Windows. ספק לו הרשאות מנהל מערכת כאשר יתבקש. הגרסה החינמית מאפשרת לך לשחזר עד 500 מגה-בייט של נתונים בחינם ונותנת לך גישה קבועה לכלים להגנה על הנתונים הכלולים עם היישום.

התקנת דיסק דריל

שלב 2. בחר את הדיסק שהתוכניות שאבדו היו בו מהרשימה שמוצגת בחלון הראשי של האפליקציה. בחר את הדיסק מהרשימה

שלב 3. לחץ על כפתור חיפוש נתונים אבודים כדי להתחיל את אלגוריתמי הסריקה ולמצוא את הקבצים שנמחקו.disk drill scan

שלב 4. כאשר תהליך הסריקה הסתיים או שהשהית את הסריקה, תוכל לראות את התוכניות שלא הותקנו. בחר באלו שתרצה לשחזר ולחץ על הכפתור שחזר.בחר את התוכניות לשחזור

שלב 5. לאחר מכן, יתבקשו ממך לבחור מיקום אחסון כדי לשמור את הנתונים ש-Disk Drill משחזר. אל תשתמש באותו הדיסק שחווה את אובדן הנתונים כדי למנוע דריסה או פגיעה בקבצים שתרצה לשחזר.recover deleted programs

מסקנה

תוכנות שנמחקו במזיד על ידי משתמשים או לא במודע דרך עדכוני Windows 10 ניתן לשחזר. למרות שתוכנות רבות אינן מייצרות קבצי נתונים חיוניים, ייתכן שכמה קבצים קשורים יהיו קריטיים למשתמשים. אם איבדתם את התוכנות שלכם בגלל תהליך כלשהו, זה יכול להיות לא נעים אך יש כמה פתרונות פשוטים.

הסיכוי הטוב ביותר שלך לשחזר תוכניות שהוסרו הוא לשחזר את המערכת לנקודה ישנה באמצעות שחזור מערכת, שיביא לך בחזרה את התוכניות ואת הקבצים הקשורים אליהם. עם זאת, אם שחזור מערכת אינו פעיל, לא תוכל להשתמש בשיטה זו. במקרה כזה, כלי שחזור נתונים הם החבר הטוב ביותר שלך. בדרך זו תוכל להציל את רוב הנתונים שלך.

שאלות נפוצות:

שחזור תוכניות שהוסרו ב-Windows 7 ניתן לבצע בשתי דרכים. דרך אחת היא באמצעות כלי תוכנה כמו Disk Drill, והדרך השנייה היא דרך שחזור המערכת. כשהשחזור מסתיים, הנתונים הנוכחיים יימחקו ויוחלפו בקבצי מצב העבודה האחרונים שעבדו. להלן השלבים לשחזור:
 1. לחצו על כפתור ההתחלה בפינה השמאלית התחתונה והקלידו שחזור בתיבת החיפוש ובחרו יצירת נקודת שחזור.
 2. בלשונית הגנת מערכת, לחצו על שחזור מערכת.
 3. בחלון שחזור קבצי מערכת והגדרות, לחצו על הבא.
 4. לחצו על הצג עוד נקודות שחזור כדי להציג את רשימת נקודות השחזור הקודמות. ניתן לבחור אחת כדי לבדוק אם התוכניות נפגעו או לא על ידי לחיצה על סריקה לבדיקת תוכניות הפגועות. לחצו על סגור. לבסוף, בחרו את נקודת השחזור שתאפשר להסיר את התוכניות שאתם זקוקים להן ב-Windows 7.
לשימוש בכלי תוכנה לשחזור כדוגמת Disk Drill, בצעו את השלבים הבאים:
 1. הורידו והתקינו את התוכנה
 2. בחרו את הדיסק שלכם והתחילו בסריקה
 3. המתינו לתהליך להסתיים, ולאחר מכן צפו בקבצים שהתוכנה מצאה
 4. בחרו קבצים לשחזור ולאחר מכן שחזרו אותם
כדי להתקין מחדש תוכנה שהוסרה, בצע שחזור מערכת. זה מחזיר את מערכת ההפעלה לנקודת זמן קודמת. השלבים הבאים יש לבצע בשביל זה:
 1. לחץ על התחל, הקלד שחזור מערכת בתיבת החיפוש התחל, ואז לחץ על שחזור מערכת ברשימת התוכניות.
 2. אם תתבקש בסיסמת מנהל המערכת או אישור, הקלד את סיסמתך או לחץ על המשך.
 3. בתיבת הדו-שיח של שחזור מערכת, לחץ על בחר נקודת שחזור אחרת, ואז לחץ על הבא.
 4. ברשימת נקודות השחזור, לחץ על נקודת שחזור שנוצרה לפני שהתחלת לחוות את הבעיה, ואז לחץ על הבא.
 5. לחץ על סיום. המחשב יתחיל מחדש, וקבצי המערכת וההגדרות יחזרו למצב שבו היו כשנוצרה נקודת השחזור. בחלופין, אתה יכול לאתר את קבצי ההתקנה עבור תוכנות שהוסרו ולהתקין אותם מחדש.
כדי להציג את האפליקציות שהוסרו לאחרונה, הפעילו את צופה האירועים:
 1. הקלידו צופה האירועים בתיבת החיפוש בשורת המשימות שלכם ופתחו אותו
 2. נווטו אל יומני Windows > יישום
 3. מיינו את הרשימה לפי עמודת המקור, גללו וצפו באירועי המידע שנוצרו על ידי ‘MsiIntaller’
כאשר אתה מסיר תוכנה, קובץ ה-EXE בקובץ הרץ (.exe) ותיקיית ההתקנה נמחקים, יחד עם כל ההגדרות, רשומות הרג'יסטרי, וקבצים זמניים שהתוכנה השתמשה בהם. רוב התוכנות מאפשרות לשמור נתוני משתמש בזמן הסרת ההתקנה, לכן כדאי להקפיד במהלך התהליך. לא ניתן לבטל הסרת התקנה ללא התקנה מחודשת של התוכנה. אבל, תוכל להשתמש בתוכנות שחזור נתונים כדי לשחזר קבצי תוכנה ספציפיים ונתוני משתמש.
Avatar photo
Joshua is a technology content writer for 7 Data Recovery. He's been in the content world long enough to understand that less is more. Joshua consistently attempts to deliver complicated technical information in concise and digestible chunks. His hobbies include sports betting, listening to Drake, and re-watching the Office like a hundred times.
אושר על ידי
ניסיון של 12 שנים בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.