איך לשחזר קבצים מתיקיית Lost.Dir במכשיר האנדרואיד שלך

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
26

שחזור קבצי lost.dirתוכנת ה-Android התפתחה להיות אחת ממערכות ההפעלה הנפוצות ביותר על טלפון נייד ומהווה למעלה מ-70% משוק הסמארטפונים העולמי. אם יש לך עניין רב באופן פעולת מערכת ה-Android, ייתכן שאתה מכיר תיקייה בשם lost.dir המכילה קבצים שתוכל לתאר בקלות כחמקמקים. ייתכן שתתפלא לגלות את החשיבות שהיא נושאת לאחסון הנתונים שלך ולמה כדאי לשים לב אליה יותר.

מה זה Lost.Dir באנדרואיד?

למרות שייתכן שנתקלת בתיקייה lost.dir באנדרואיד, התפקיד שהיא ממלאת במכשיר הנייד שלך אולי לא ידוע לך בדיוק. ננסה להסביר מהי תיקיית lost.dir ולמה היא קיימת מלכתחילה.

התיקייה lost.dir היא למעשה תיקייה הפועלת בדומה לסל המיחזור במכשיר Windows ונוצרת על ידי מערכת ההפעלה של Android כדי לאסוף קבצים אבודים במהלך התרחשות קריסת מערכת או תקלה.

יש תיקיית "lost.dir" בכל אחסון זמין במכשיר האנדרואיד שלך – אחת לקבצים באחסון הפנימי של המכשיר ועוד אחת על כרטיס ה-SD אם אחד מוכנס. הקבצים שהיא אוספת ניתנים לשחזור כאשר מערכת האנדרואיד מתחילה שוב.

אכן, הסיבות לכיבוי של מערכת אנדרואיד רבות ובהתחשב בתדירות תופעה כזו, התיקייה lost.dir משחקת תפקיד חשוב בהבטחה שקבצים כמו תמונות וסרטונים שאבדו במהלך אירועים כאלה ניתן לשחזר בקלות.

אם אתם סקרנים לדעת מה קורה אם תמחקו את תיקיית lost.dir, התשובה היא כלום! מחיקת התיקיות lost.dir תתברר כבעיה רק אם תצטרכו לשחזר קבצים שאבדו לכם במהלך קריסת מערכת, אז במצב כזה אסור לכם להרגע. כאשר יש לכם גישה לכל הקבצים שאתם צריכים, אין שום סיבה לדאגה.

הסיבות העיקריות ליצירת תיקיית Lost.dir

מערכת ה-Android עשויה להיכבות באופן פתאומי מסיבות שונות, כולל את האפשרויות הבאות:

סיבה הסבר
⚠️ תקלות/שגיאות פתאומיות בעת ריצת יישומים כל תקלה או שגיאה שנתקלת בה במהלך ריצת יישום יכולה לגרום לאובדן נתונים בשל קילקול.
🪫 תקלה בסוללה כיבוי לא תקני בשל תקלה בסוללה יכול לגרום לקילקול נתונים עקב פגיעה בתהליכי עיבוד או העברות נתונים פנימיים.
🔌 הוצאה לא נכונה של כרטיס SD של אנדרואיד לעיתים ממליצים לכבות את המכשיר לפני הוצאת כרטיס SD של אנדרואיד מהמכשיר. אי הוצאה תקנית של כרטיס הזיכרון יכולה לגרום לקילקול נתונים, מה שיביא לאובדן נתונים.
✍🏼 הוצאת כרטיס SD במהלך תהליך קריאה-כתיבה הוצאת כרטיס ה-SD במהלך תהליך קריאה-כתיבה יכולה לגרום לחוסר עקביות או קילקול של נתונים, מה שמגדיל את הסיכוי לאובדן נתונים.
♨️ חימום יתר של רכיבי חומרה עיקריים קומפוננטת חומרה שחוממה מדי יכולה לגרום להפסקת פעולת המכשיר עקב נזק פיזי. התופעה הזו בתורה יכולה לגרום לבלתי נגישות ואובדן נתונים.
🔔 במהלך עדכונים לפונקציות מערכת ההפעלה הקריטיות אובדן נתונים יכול להתרחש עקב בעיות תאימות שגורמות לקילקול נתונים.

התיקייה lost.dir נוצרת אוטומטית על ידי מערכת האנדרואיד והיא זמינה בכל פעם שאתה מפעיל את המכשיר.

איך לשחזר קבצים שנמחקו מתיקיית lost.dir

למרבה המזל, יש מספר דרכים שבהן תוכלו לשחזר את התיקייה lost.dir באנדרואיד. מחיקת קובץ בטעות היא דבר שלא מנוע לקרות מדי פעם בעודכם עסוקים בחיי היום יום ובלוחות זמנים. השיטות הבאות אמורות לעזור לכם לשחזר קבצי lost.dir בצורה חלקה.

שיטה 1: תוכנת שחזור נתונים Disk Drill

Disk Drill הוא פתרון רב-גוני לשחזור נתונים שיכול לסרוק מכשירי אחסון שונים כולל טלפונים וכרטיסי SD. הוא יכול לשחזר במהירות קבצי .dir שאבדו ואף יכול לעבוד עם כרטיסי זיכרון תקולים ומושחתים.

עם אלגוריתמי הסריקה העמוקה של Disk Drill, יש לך סיכוי טוב יותר לשחזר קבצים בהצלחה. מעל לכך, אתה יכול לשחזר עד 500 מגה-בייט של קבצים בחינם בגרסת הניסיון החינמית של Disk Drill לחלונות.

למדריך הזה, נשתמש ב-Disk Drill כדי לסרוק כרטיס SD של אנדרואיד בחיפוש אחר קבצים אבודים בתיקייה .lost.dir:

 1. לפתיחה, הורד את התוכנית המתקינה של Disk Drill. לאחר מכן, הפעל את ההתקנה ועקוב אחר ההוראות להתקנה מוצלחת. חבר כרטיס SD של אנדרואיד למחשב.installation
 2. לאחר השלמה, הפעל את תוכנת Disk Drill. על המסך הראשי אמורה להופיע רשימת התקנים שבאפשרותך לסרוק. בחר את כרטיס הזיכרון שלך ולחץ על הכפתור חפש נתונים אבודים כדי להתחיל בסריקה.התחלת החיפוש ב-Disk Drill.
 3. לאחר סיום הסריקה, לחץ על סקור פריטים שנמצאו.סקירת הנתונים שנמצאו.
 4. לאחר מכן, תוכל עכשיו לבחור את כל הקבצים שאתה רוצה לשחזר. כאשר סיימת, לחץ על שחזר.סימון קבצים לשחזור.
 5. בתיבת הדו-שיח שתופיע, בחר איפה אתה רוצה לשים את הקבצים שנשחזרו ולחץ על הבא. Disk Drill תתחיל בשחזור הקבצים שלך.חידוש תהליך השיחזור
 6. לאחר השחזור, תוכל לבדוק את הקבצים ששוחזרו בלחיצה על הצג נתונים ששוחזרו במדריך קבצים.

אם אתה צריך לשחזר קבצים מזיכרון פנימי, עליך להשתמש בגרסת המק של האפליקציה.

שיטה 2: הוספת סיומת שם קובץ

שיטה נוספת שהוכחה כעוזרת לשחזר קבצים מתיקיית lost.dir היא על ידי שינויים בסיומת שם הקובץ. קבצים מסוימים ניתן לצפות בהם רק באמצעות תוכנה מתאימה, לכן הוספת סיומת שם קובץ לקבצים בתוך תיקיית ה-lost.dir יכולה לעזור לכם לשחזר אותם.

 1. פתחו את תיקיית lost.dir במכשיר שלכם ובחרו את הקבצים שאתם מעוניינים לשחזר.לך לתיקיית lost.dir
 2. המשיכו לשנות את שם הקובץ על ידי הוספת סיומת שם קובץ מתאימה (.mp3, .mp4, .mov, .3gp, .png, .jpeg וכו') לקובץ Lost.dir.

גם תוכלו לשנות את סיומת הקובץ של הקבצים שלכם בלי להשתמש במחשב. מערכת ההפעלה של אנדרואיד יכולה לשנות שמות של קבצים ולהוסיף סיומות קבצים בצעדים פשוטים. כך תוכלו לעשות זאת ישירות מהמכשיר שלכם באנדרואיד:

 1. כדי להתחיל, פתחו את אפליקציית מנהל הקבצים שבחרתם במכשיר האנדרואיד שלכם.
 2. לאחר מכן, פתחו את התיקייה lost.dir ונווטו לקובץ שאתם רוצים לשחזר.file in lost.dir folder
 3. עכשיו, הקישו לחיצה ארוכה על הקובץ שברצונכם לשנות את שמו. זה לרוב יפתח תפריט. מתוך רשימת האפשרויות, בחרו ב'שנה שם'.select rename in options
 4. בשדה השם, הוסיפו את סיומת הקובץ המתאימה לסוף שם הקובץ.

איך למנוע איבוד קבצי .lost.dir בטלפון אנדרואיד

השימוש באמצעים המתאימים למניעת אובדן נתונים הוא כנראה יותר אידיאלי מאשר לעבור את תהליך שחזור נתונים – שלעיתים יכול להיות לא נעים למרות שפע הכלים לשחזור נתונים הזמינים להורדה. כדי למנוע מחיקת תיקיית lost.dir במכשיר האנדרואיד שלך, הנה כמה טיפים שעליך לשקול.

 • נקה את המכשיר שלך מעת לעת על ידי מחיקת קבצי ג'אנק וקבצי מטמון.
 • כאשר אתה מעביר קבצים בין המכשיר שלך לכרטיס SD, חכה שהתהליך יסתיים לפני שתוציא את הכרטיס.
 • הימנע מכיבוי פתאומי של המכשיר האנדרואיד שלך.
 • הימנע מהרצת אפליקציות שאינך משתמש בהן ברקע.
 • פרמט את כרטיס ה-SD או פלאש את המכשיר האנדרואיד שלך.

מסקנה

שמירה על איזון טוב בין שימור נתונים ושחזורם מפחיתה את הסיכון לאיבוד כל הנתונים שלך והמכשולים הרבים שעשויים להתלוות אליו.

בכל מקרה, אם אתה זקוק לשימוש בתוכנת שחזור נתונים, תמיד שמור על רמת שקיקה גבוהה כדי להבטיח שתבחר את הכלי הטוב ביותר שיעזור לך לגבור על צרות שחזור הנתונים שלך. מעת לעת, תוכל לעשות מחקר משלך על ידי ביצוע חיפוש גוגל פשוט על מנת לגלות אילו כלים לשחזור נתונים יהיו האידאליים.

ניתן גם ללכת צעד נוסף ולחפש עזרה מקצועית ממומחי שחזור נתונים מוסמכים כדי להימנע מלהיתקל בהונאות מצד אנשים ופתרונות לשחזור נתונים המספקים שירותים שאינם תואמים למה שהם מפרסמים.

שאלות נפוצות

לא, התיקייה "lost.dir" היא ספריית מערכת שנוצרה על ידי מערכת ההפעלה אנדרואיד כדי לשחזר קבצים אבודים במהלך כשל במערכת.
כן. בדרך כלל זה בטוח למחוק את התיקייה "lost.dir". עם זאת, זכור כי זו מכילה קבצים ששוחזרו עקב קלקול נתונים. וודא אם יש עדיין קבצים שאתה זקוק להם לפני שתמשיך.
התיקייה "lost.dir" מכילה קבצים שמערכת ההפעלה אנדרואיד שיחזרה לאחר כשל במערכת. הקבצים המאוחסנים בתיקייה זו יכולים לכלול תמונות, שמע, וידאו, מסמכים, ונתוני אפליקציות, בין שאר הקבצים. עם זאת, שמות הקבצים או הסיומות בתיקייה זו ייתכן שלא יהיו מנוסחים בצורה מפורשת עקב תהליך השחזור.

ניתן לנווט בתיקיית "lost.dir" באמצעות כל אפליקציית מנהל קבצים שתבחרו. לעיתים, קבצי lost.dir עשויים שלא להיות ניתנים לשימוש וניתן לפתוח אותם רק אם תשנו את פורמט הקובץ שלהם. אבל עבור קבצי lost.dir שיש להם פורמט מוכר, תוכלו להשתמש באפליקציית ברירת המחדל כדי לפתוח אותם. (לדוגמה, אפליקציית הגלריה לתמונות)

Avatar photo
מייקל הוא כותב תוכן שכתב מאמרים על טכנולוגיה למעלה מעשור. הוא מביא עימו ניסיון של מעל 6 שנים בתחומי הבינה המלאכותית, אינטרנט הדברים, רגטק, טכנולוגיית העתיד ואבטחת מידע. התשוקה שלו לטכנולוגיה הובילה אותו לעסוק בכתיבת תוכן פרילנס למספר ארגוני פיתוח תוכנה.
אושר על ידי
אנדריי הוא מומחה מהנדס תוכנה עם ניסיון רב בשחזור נתונים, חקירה ממוחשבת וליטיגציה של נתונים.