כיצד לשחזר בקלות קבצים שנמחקו מסל המחזור

נכתב על ידי
אושר על ידי
265

איך לשחזר קבצים שנמחקו מפח המחזור באמצעות דיסק דריל

פח המחזור של Windows הוא חלק ממערכת ההפעלה מימיה הראשונים. הפח הוא תיקייה מיוחדת ששומרת באופן זמני על קבצים ותיקיות שנמחקו. הוא סייע למיליוני משתמשים לאורך השנים על ידי אפשרות שחזור מהיר של קובץ שנמחק בטעות.

אבל מה אם הקובץ שאתה צריך אינו שם? למה זה קורה? במאמר זה, נסביר מדוע קבצים עשויים שלא להופיע בפח המחזור ומה ניתן לעשות בנידון.

איך לשחזר קבצים שנמחקו מפח המחזור

פח המחזור הוא המקום הראשון לבדוק בו כאשר מחפשים קבצים שנמחקו. זו תיקייה מיוחדת שמערכת ההפעלה משתמשת בה כדי לאחסן באופן זמני קבצים ותיקיות שנמחקו לאחרונה. להלן השלבים הקלים שיש לבצע:

 1. פתחו את פח המחזור של Windows 11 על ידי לחיצה כפולה על סמל השולחן העבודה שלו.
 2. בחרו את הקבצים שברצונכם לשחזר. ניתן להחזיק את כפתור ה CTRL במקלדת וללחוץ על קבצים בודדים כדי להוסיף אותם לבחירה שלכם. אם ברצונכם לבחור את כל הקבצים, ניתן ללחוץ על שילוב המקשים CTRL + A.
 3. לחצו על כפתור הימני בעכבר על אחד הקבצים שנבחרו ולחצו על שחזר. הקבצים יחזרו למיקום המקורי שלהם. כמו כן, ניתן לגרור ולשחרר את הקבצים הנבחרים לכל מיקום שתרצו.

האם אפשר לשחזר קבצים מפח מחזור שתוקן?

כן, ניתן לשחזר קבצים מפח המחזור אפילו לאחר שזה תוקן. הנה למה: כאשר קובץ או תיקייה נמחקו מהמחשב, הם מועברים מבחינה לוגית ממיקומם המקורי לפח המחזור. כאשר הפח נקי מוחק באופן אוטומטי או ידני, הקישורים הלוגיים לנתונים נמחקים על ידי מערכת ההפעלה.

פעולה זו גורמת לנתונים להיות בלתי נגישים לכל יישום אך לא מסירה אותם מידית ופיזית מהתקן האחסון. המקום שבו שכנו פריטים בפח המחזור שתוקן כעת זמין למערכת ההפעלה לאחסן מידע חדש. עד שמערכת ההפעלה משתמשת במקום זה ומחליפה את הנתונים הקודמים, ניתן לשחזר קבצים באמצעות תוכנת שחזור נתונים.

איך לשחזר קבצים שנמחקו מפח מחזור שתוקן

פח המחזור של Windows משמש כאחסון זמני לקבצים שנמחקו עד שבוחרים לרוקן את תוכנו, בכוונה או בטעות. אולם, זה לא אומר שהקבצים אבדו לצמיתות. ישנן מספר אפשרויות אמינות לשחזור הנתונים שלך, כולל כלים ילידים של Windows, גיבויים מובנים, ואפליקציות של צד שלישי.במדריך הזה, נספק לכם הוראות צעד אחר צעד כיצד לשחזר את הקבצים שלכם מתוך סל המחזור, אפילו לאחר ריקון התיקיה.

שיטה 1: שחזור קבצים באמצעות תוכנת שחזור נתונים

תוכנת שחזור נתונים היא אפשרות תופסת יד לשחזר קבצים שנמחקו על ידי ריקון סל המחזור. בדוגמה זו בחרנו להשתמש ב-Disk Drill בשל יכולתו לסרוק כמויות גדולות של קבצים ביעילות.

Disk Drill תומך בסוגי קבצים שונים, כולל מסמכים, תמונות, וידאו, אודיו ועוד. הוא יכול לסרוק ולשחזר קבצים ממערכות קבצים גדולות כגון NTFS, FAT32, exFAT ואחרים.

עם Disk Drill, אתם יכולים לראות תצוגה מקדימה של כל הקבצים שתוכלו לשחזר מתוך סל מחזור ריק. התוכנה מציגה גם את הסיכוי לשחזור מוצלח לכל קובץ. גירסת הניסיון החינמית עבור Windows מאפשרת לכם לשחזר עד 500 MB של נתונים.

חשוב להבין כי מומלץ לבצע שחזור נתונים בהקדם האפשרי. זה משום שככל שתנסו לשחזר את הנתונים מהר יותר, פחות זמן יהיה למערכת ההפעלה שלכם לדרוס את הקבצים המחוקים.

בצעו את הצעדים הבאים כדי להשתמש ב-Disk Drill על מנת לשחזר קבצים שנמחקו לאחר ריקון סל המחזור:

 1. הורדו והתקינו את Disk Drill ל-Windows. אנו מציעים להשתמש בכונן פלאש או דיסק חיצוני USB להורדה והתקנה על מנת לשמור על הנתונים שאינכם מוצאים. ייתכן שתצטרכו לספק אישורי רמת מערכת במהלך ההתקנה. חלונות קופצים ינחו אתכם במהלך תהליך ההתקנה.התקנת disk drill
 2. הפעילו את Disk Drill ובחרו או את הכונן שהכיל קבצים לפני המחיקה או את הדיסק שבו נמצא סל המחזור (בדרך כלל זו תהיה כונן C:) מרשימת הדיסקים שבאפליקציה.הפעלת Disk Drill
 3. לחצו על כפתור חיפוש נתונים אבודים כדי להתחיל בסריקה לחיפוש נתונים שנמחקו. במהלך הסריקה, חלון תצוגה מעיד על התקדמותה. תוכלו להשהות את הסריקה בכל זמן ולצפות בקבצים שכבר נמצאו בעוד הסריקה ממשיכה.בחירת הכונן לשחזור ממנו
 4. בחרו את הקבצים הספציפיים שישוחזרו. תוכלו להציג אותם מראש בתיקיות התמונות, וידאו, אודיו, מסמכים או ארכיונים כדי לוודא שאלה הם הקבצים שאתם רוצים לשחזר. גם אפשר לבחור לשחזר את כל הקבצים שהכלי מצא.תצוגה מקדימה של קבצים לשחזור
 5. לחצו על כפתור שחזור לאחר ביצוע הבחירות ו-Disk Drill יבצע את השחזור. תתבקשו לבחור מיקום אחסון בטוח שבו הנתונים שישוחזרו יישמרו. שמרו את הקבצים ששוחזרו על דיסק חיצוני או כונן USB על מנת לשמור על הנתונים שברצונכם לשחזר.שחזור קבצים נבחרים

שיטה 2: שיחזור קבצים באמצעות כלי חינמי

ווינדוס מספקת גם יישום חילוץ מסורת נפרד בשם Windows File Recovery (WFR), שאתה יכול להשתמש בו כדי לאחזר את הקבצים שלך. כלי ממשק שורת הפקודה החינמי הזה תואם ל-ווינדוס 10 גרסה 19041.0 ומעלה.

ווינדוס ממליצה להשתמש בכלי זה לשחזור נתונים, אבל יש לו כמה מגבלות. לדוג', הכלי פועל רק דרך ממשק קו פקודה, ויש לו סט מוגבל של חתימות שהוא יכול לזהות. עם זאת, זה עדיין כלי שימושי שאתה יכול להשתמש בו בחינם.

הנה מדריך מהיר צעד אחרי צעד על איך לשחזר את הנתונים שלך באמצעות כלי ה-WFR:

 1. הורד והתקן את כלי Windows File Recovery מ- Microsoft Store. לחץ על קבל ותן לאפליקציה להתקין.download windows file recovery
 2. לאחר שהותקן, לחץ על Win + X ובחר Windows Terminal (Admin) מהרשימה שמופיעה. או שאתה יכול להפעיל את שורת הפקודה כמנהל מערכת על ידי לחיצה על Ctrl + R, הקלדת cmd, ולחיצה על Ctrl + Shift + Enter.
 3. כדי לוודא שהכלי הותקן כראוי, הקלד winfr בכלי. זה גם ייתן לך רשימה של מתגים שאתה יכול להשתמש בהם.type winfr command
 4. לאחר מכן, הקלד את הפקודה הבאה בטרמינל:
  winfr C: D: /regular /n $Recycle.Bin%SID%

  מה שהפקודה הזו עושה היא שהיא סורקת את פח המחזור, ומשחזרת את הקובץ לכונן D. אתה יכול לשנות את הפקודה בהתאם לנתיב שברצונך לסרוק והכונן שאליו תרצה לשחזר. חשוב לזכור שה-SID שונה עבור כל משתמש. אם אתה לא בטוח מהו הSID שלך, אתה יכול להשתמש בפקודה הבאה כדי למצוא את הSID של משתמש.

  wmic useraccount get name,sid

  sid command

שיטה 3: שיחזור קבצים באמצעות גיבוי ושחזור

אם הפעלת את תכונת ההיסטוריית קבצים (File History) במחשב שלך, תוכל לשחזר קבצים שמחקת מפח המחזור באמצעות תכונת ההיסטוריית קבצים ב-לוח הבקרה.כדי לבדוק אם היסטוריית קבצים מופעלת, פשוט עקוב אחר השלבים למטה:

 1. עבור ללוח הבקרה מתפריט ההתחל.
 2. ברשימת הפריטים בלוח הבקרה, בחר היסטוריית קבצים.
 3. היסטוריית קבצים תציג את מצב הגיבוי שלך. אם היסטוריית קבצים כבויה, לחץ על "הפעל" כדי להתחיל בגיבוי הקבצים שלך.

היסטוריית קבצים פעילה

אם היסטוריית קבצים מופעלת, עקוב אחר השלבים הללו כדי לשחזר את הקבצים שלך:

 1. פתח את חלון היסטוריית קבצים ולחץ על "שחזר את הקבצים שלך עם היסטוריית קבצים". חלון יופיע עם רשימת כל הקבצים שניתן לשחזר.
 2. נווט לתיקיית סל המחזור.
 3. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר.
 4. לחץ על כפתור השחזור (כפתור ירוק) בחלק התחתון-מרכז של החלון כדי להתחיל בשחזור הקבצים שלך.שחזר את היסטוריית הקבצים שלך

אם אינך מוצא את סל המחזור בין התיקיות לשחזור, ייתכן שזה נובע מכך שהתיקייה אינה מגובה על ידי היסטוריית קבצים.

שיטה 4: שחזור קבצים עם כלי הגרסאות הקודמות של Windows

ניתן גם לנסות לשחזר קבצים באמצעות כלי הגרסאות הקודמות של Windows. כלי זה מאפשר לך לצפות בגרסאות או מצבים קודמים של קובץ או תיקייה ולשחזר אותם לגרסה מסוימת.
עם זאת, תוכל להשתמש בכלי המובנה הזה רק אם הפעלת את הגנת המערכת וגיבית מראש את הקובץ שלך, או שהפעלת והגדרת את תכונת היסטוריית הקבצים.

כדי לחפש גרסאות קודמות של הקובץ שנמחק, זה מה שתוכל לעשות:

 1. לחץ על קובץ או תיקייה בעכבר ימני שברצונך לבדוק.לקובץ יש גרסה קודמת
 2. בחר "שחזר גרסאות קודמות" מתפריט הנפתח.
 3. תראה כל נקודות שמורות זמינות קודמות עבור הקובץ. בחר את הגרסה שברצונך לשחזר ולחץ על שחזר.שחזר גרסה קודמת

מדוע קבצים שנמחקו עשויים שלא להיות בסל המיחזור

סל המיחזור יכול להיות שימושי ביותר לשחזור קבצים שנמחקו לאחרונה. יחד עם זאת, ישנן מספר תנאים שיכולים לגרום לכך שפריט שנמחק לא יופיע בסל המיחזור. הנה הגורמים שעליך לקחת בחשבון לגבי סל המיחזור של ווינדוס והסיבה שהקובץ שלך לא נמצא.

גורם תיאור
📏 הגבלות שטח שטח נשמר זמין בסלי המיחזור על ידי הוצאה של הקבצים הוותיקים ביותר כדי להקצות מקום לפריטים שנמחקו לאחרונה. זה יכול לעלות לפעמים למחיקה של קבצים הרבה לפני מה שציפיתם אם ההקצאה לשטח נמוכה מדי. באופן דומה, קובץ לא יישלח לסל המיחזור אם הוא גדול מידי משטח הסל. זה גם יכול להוביל לקבצים שלא נמצאים בסל, כאשר שם היה המקום בו הייתם מצפים למצוא אותם.
⌛ חסם זמן Windows מסירה באופן אוטומטי פריטים מתוך סל המיחזור לאחר מספר ימים מוגדר. כברירת מחדל, הנתונים נשמרים בסל למשך 30 יום. ניתן לשנות את מספר הימים לפי בחירתך ואפשר גם לבחור שלעולם לא ימחקו קבצים באופן אוטומטי מהסל. במקרה כזה, יש לרוקן את סל המיחזור ידנית מדי פעם או לסכן היגמרות המקום לפריטים שנמחקים חדשים.
✂ מחיקת קובץ קבע השימוש בשילוב מקשים Shift-Delete מדלג על סל המיחזור ולמעשה מוחק לצמיתות את הפריט. תוכנות שחזור נתונים עשויות להיות מסוגלות לשחזר קבצים ותיקיות שנמחקו בדרך זו.
🚯 סל מיחזור מושבת ניתן גם להשבית את סל המיחזור על ידי גישה להגדרות למיקום נבחר בתכונות סל המיחזור. אם סל המיחזור כבוי מכל סיבה שהיא, כל קובץ שנמחק מהמערכת לא יאוחסן בתיקיה ויימחק לצמיתות מיד.

בעיות נפוצות בסל המיחזור

בעיות שונות בסל המיחזור עשויות לגרום לאובדן נתונים או לכל סוג של שגיאה שעשויה להשפיע על חוויית השימוש במכשיר שלך. תיקון הבעיות האלה יאפשר לתיקיה לאחסן את הקבצים שנמחקו שלך באופן יעיל שוב.

הנה כמה מהבעיות הנפוצות בסל המיחזור והפתרונות הפשוטים שאתה יכול להשתמש בהם כדי לתקן אותם בעצמך:

סמל פח המיחזור חסר

פתרון: תוכלו להחזיר את סמל פח המיחזור לשולחן העבודה שלכם על ידי ביצוע השלבים הבאים.

1. לחצו על שולחן העבודה בקליק ימני ובחרו התאמה אישית.

2. עברו לכרטיסיית ערכות נושא.

3. לחצו על קישור הגדרות סמלי שולחן העבודה.

4. סמנו את התיבה של סמל פח המיחזור.

5. לחצו על אישור.

איך לתקן סמל פח מיחזור חסר

תקלת "פח המיחזור מושחת"

פתרון: פתור הודעת שגיאה של פח מחזור מושחת על ידי ביצוע פרוצדורה זו.

1. פתח חלון של דוס בעל זכויות מנהל.

2. הדבק את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:
rd /s /q C:$Recycle.bin

3. סגור את חלון הדוס ואתחל את המחשב שלך.

אם פח המחזור שלך אינו על כונן C, שנה את הפקודה עם האות הנכונה.

איך לתקן שגיאת פח מחזור מושחת

שגיאת השידוך הקובץ של פח המחזור

פתרון: הדרך הטובה ביותר לטפל בשגיאה זו היא להסיר באופן ידני את כל הפריטים מהסל המחזור. פתח את הסל המחזור ווודא שאתה באמת רוצה למחוק לצמיתות את הקבצים שהוא מכיל לפני ביצוע הפעולה.

שאלות נפוצות:

ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מהסל המחזור ללא תוכנה באמצעות היסטוריית קבצים. הנה איך לעשות זאת:
 1. פתח את חלון היסטוריית הקבצים.
 2. לחץ על "שחזר את הקבצים שלך עם היסטוריית קבצים."
 3. נווט לתיקיית הסל המחזור.
 4. בחר את הקבצים שברצונך לשחזר.
 5. לחץ על הכפתור שחזור.
יש לזכור שהיסטוריית קבצים חייבת להיות מוגדרת לפני שהקובץ נמחק על מנת ששיטה זו תעבוד.
תוכל לשחזר קבצים שנמחקו מהסל המחזור ב-Windows 10 בחינם באמצעות כלים מובנים כגון Windows File Recovery והיסטוריית קבצים, או אפילו באמצעות אפליקציות לשחזור נתונים שמציעות אפשרויות שחזור נתונים אמינות וחינמיות.
הנתונים ישארו על הדיסק, אך יהיו בלתי נראים למערכת ההפעלה. המקום הפיזי שבו שמורים הנתונים יסומן כזמין, ונתונים חדשים ישתלטו עליו במועד מסוים. בשלב זה, ניתן לשחזר קבצים שנמחקו רק מגיבוי או באמצעות שימוש בתוכנת שחזור נתונים.
אם סל המחזור שלך נעלם משולחן העבודה של ווינדוס 7, אתה יכול לשחזר אותו באמצעות ההוראות שלהלן:
 1. לחץ עם כפתור ימין על מסך שולחן העבודה ולחץ על התאמה אישית.
 2. בחר שינוי סמלי שולחן עבודה.
 3. סמן את תיבת הסימון של סל המחזור. לחץ על אישור.
לאחר סגירת החלון, סמל סל המחזור יופיע על מסך שולחן העבודה.
לא. בעוד שריקון סל המחזור מראה שהקבצים שנמחקו כעת יכולים להימחק לצמיתות על ידי קבצים חדשים, עדיין ניתן לשחזר את הנתונים שלך כל עוד אתה פועל מהר וממנע פעילויות במערכת שיכולות לדרוס נתונים (כגון הורדת קבצים חדשים, הפעלת תוכנות אחרות וכו'). עם זאת, תהליך זה אינו קל או מובטח.
לצערינו, אין באנדרואיד סל מחזור כמו בווינדוס שבו קבצים שנמחקים מאוחסנים באופן זמני. עם זאת, ישנם דרכים אחרות לשחזר קבצים שנמחקים באנדרואיד, בהתאם לנסיבות. ניתן לבדוק את העותק של הקבצים בגוגל דרייב או לנסות שחזור באמצעות תוכנות שחזור נתונים.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required