איך לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס SD במכשירים שונים

נכתב על ידי
אושר על ידי
208

שחזור קבצים מכרטיס SD עם disk drillכרטיסי SD משמשים רבות להגדלת האחסון במכשירים ניידים ומצלמות דיגיטליות. הם עשויים להכיל תמונות שאין עותק להן ויש להן ערך רגשי גדול עבור המשתמש.

למרבה הצער, התמונות או קבצים אחרים שבכרטיס SD עשויים להיעלם באופן פתאומי או להימחק בטעות. דבר זה יכול להביא להרבה מתח וייאוש אם נתונים חשובים היו על הכרטיס. במאמר זה נדון בדרכים הטובות ביותר לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס SD.

האם ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס SD?

התשובה הפשוטה היא כן. באמצעות הכלים והשיטות המתאימים, ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס SD. זה בגלל שכאשר אתה מוחק קובץ מכרטיס ה-SD שלך, הוא לא נמחק לצמיתות מיד.

במקום זאת, מערכת הקבצים שלך מסמנת את המקום שבו היו קודם הקבצים שלך כ"זמין". זה אומר שהנתונים עצמם בקבצים שלך נשארים שלמים על כרטיס ה-SD שלך עד שהם יחטפו שכתוב על ידי נתונים חדשים.

אפשרות השחזור של הקבצים שלך עדיין תלויה במספר גורמים, כולל כמה זמן עבר מאז שהקבצים שלך נמחקו וכמה נתונים כבר חולפו שכתוב.

להלן כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להגדיל את הסיכויים לשחזור קבצים מוצלח:

 • ⚠ הימנע מלכתוב קבצים לכרטיס ה-SD למניעת שכתוב נתונים. אם אפשר, הפעל מצב קריאה בלבד בכרטיס שלך.
 • ⏱ בצע את שחזור הנתונים כמה שיותר מהר שאתה יכול.
 • 🔍 השתמש בתוכנת שחזור נתונים מהימנה ואמינה. חקור את הכלי הטוב ביותר לצרכי שחזור הנתונים שלך.
 • 💾 שמור את הקבצים ששחזרת במיקום שונה מזה שאתה מנסה לשחזר ממנו את הנתונים.

איך לשחזר קבצים מכרטיסי SD

שחזור הקבצים שלך מכרטיס SD יכול להיות תהליך פשוט. בחלק זה, ניתן לך שיטות פשוטות ומנוסות לאחזר את הקבצים שלך מהכרטיס.

ב-Windows

תוכנת שחזור נתונים מציעה שיטה נפוצה עליה ניתן לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס SD. לדוגמה, Disk Drill Memory Card Recovery היא הכלי המתאים לשחזור נתונים שנמחקו מכרטיס SD. היא יכולה לשחזר את הקבצים האבודים שלך בכמה לחיצות.

עקוב אחר השלבים הבאים כדי לשחזר קבצים במחשבים ב-Windows באמצעות תוכנת שחזור הנתונים Disk Drill:

 1. הורד והתקן את Disk Drill ל-Windows במחשב שלך. מכיוון שאתה משחזר נתונים מכרטיס SD, אתה יכול להשתמש בכונן הקשיח הראשי של המחשב להורדה ולהתקנה.
 2. חבר את כרטיס ה-SD למחשב דרך קורא כרטיסים פנימי או חיצוני.
 3. הפעל את Disk Drill ובחר את כרטיס ה-SD מתוך רשימת הדיסקים שביישום. לחץ על הכפתור חיפוש אחר נתונים אבודים כדי להתחיל את הסריקה.בחירת כרטיס sd מתוך רשימת ההתקנים
 4. תצוגה מקדימה של הקבצים שנמצאו הממוינים כתמונות, וידאו, אודיו, מסמכים, ארכיונים וקבצים אחרים כדי שתוכלו לנווט בקלות לסוג הקובץ שמעניין אותך.תצוגה מקדימה של קבצים
 5. בחר את הקבצים שתרצה לשחזר ובחר מיקום בטוח שבו ניתן לאחסן את הנתונים ששוחזרו שאינו על כרטיס ה-SD המושפע. זה מונע השחתת נתונים או כתיבת נתונים מחדש במהלך תהליך השחזור.בחירת קבצים והשחזור למיקום חדש
 6. לחץ על כפתור הבא ותן לתוכנה לאחזר את הקבצים למיקום האיחסון המיועד.

במחשב מקינטוש

השתמש בנהלים הבאים כדי לשחזר קבצים שנמחקו במחשב מק עם יישום שחזור נתונים של Disk Drill:

 1. הורד והתקן את Disk Drill למק. בטוח לבצע את ההורדה וההתקנה על כונן הראשי של המק מכיוון שאתה משחזר נתונים מכונן אחסון חיצוני.
 2. חבר את כרטיס ה-SD עם הנתונים שאבדו למק שלך עם קורא כרטיסים או על ידי הצמדת המצלמה או המכשיר שמכיל את הכרטיס.
 3. הפעל את Disk Drill ובחר את שחזור הנתונים מהפאנל שמשמאל. בחר את כרטיס ה-SD שתשחזר ממנו מתוך רשימת ההתקנים הזמינים.בחירת כרטיס sd לשחזור
 4. לחץ על הכפתור חיפוש אחר נתונים אבודים כדי להתחיל את תהליך הסריקה. כברירת מחדל, הכלי יעשה שימוש בכל אלגוריתמים שלו בסדר האופטימלי אשר יספק את התוצאות השחזור המלאות ביותר.התחלת סריקת כרטיס sd
 5. תצוגה מקדימה של הקבצים ש-Disk Drill מצא על ידי חיפוש בתוצאות הסריקה שמסווגים על פי סוג הקובץ.תצוגה מקדימה של הקבצים מכרטיס sd
 6. בחר את הקבצים שאתה רוצה לשחזר ולחץ על כפתור שחזר. שחזור קבצי כרטיס sd במק
 7. ציין מיקום אחסון חדש שבו יישמרו הקבצים. הימנע משימוש בכרטיס SD המקורי או שאתה מסתכן במחיקה של הנתונים שאתה רוצה לשחזר במהלך תהליך השחזור. לחץ על כפתור הבא כדי להשלים את תהליך השחזור ולשחזר את הקבצים הנבחרים למיקום האחסון החדש שלך.

תן ליישום להשלים את תהליכי הסריקה שלו. אתה יכול לעצור את הסריקה אם צריך ולהמשיך אותה במועד מאוחר יותר. לאחר ביצוע השחזור עם Disk Drill, אתה אמור להחזיר את הקבצים היקרים שלך למקום שאתה רוצה.

בטלפונים אנדרואיד

אפליקציות כמו DiskDigger יכולות לבוא לעזרה אם אתה זקוק לכלי שחזור נתונים שאתה יכול להריץ ישירות על הטלפון האנדרואיד שלך. עם זאת, אנחנו ממליצים שתתבסס על פתרון זה רק אם אינך יכול לחבר את הכרטיס למחשב שלך מכל סיבה שהיא. לאחר הכל, תוכנות שנבנו עבור אנדרואיד מציעות יכולות מוגבלות יותר של שחזור נתונים לעומת יישומי שחזור נתונים לשולחן עבודה.מעקב עושרון במסד הנתונים של DiskDigger, הוא מוגבל לסריקה ולשחזור תמונות וסרטונים אבודים בלבד. עם זאת, האפליקציה היא אופציה טובה להחזיק במצבי חירום.

כדי לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס ה-SD שלך באמצעות DiskDigger, פשוט עקוב אחרי השלבים שלהלן:

 1. התקן את DiskDigger מחנות Google Play.
 2. הפעל את האפליקציה. לאחר מכן, בחר בכרטיס ה-SD שלך לסריקה מלאה.
 3. בתפריט הבא, בחר את פורמטי הקבצים שברצונך ש-DiskDigger יסרוק וימצא.הפעלת DiskDigger
 4. לאחר מכן, הקש על אישור כדי להתחיל בסריקת כרטיס ה-SD שלך.
 5. לאחר סיום הסריקה, אתה צריך לראות את כל הקבצים שנסרקו. בחר את אלו שברצונך לשחזר, והקש על כפתור השחזור.שחזור תמונות עם DiskDigger
 6. תוכל לבחור לשמור את הקבצים ששחזרת לשירות הענן, למיקום אחר בטלפון שלך, או להעלות את הקבצים שלך לשרת FTP. הקש על הבחירה שלך כדי לשמור את הקבצים. אפשרויות שחזור diskdigger

זכור שתוכנת שחזור נתונים למחשב היא עדיין חזקה יותר מזו, במיוחד עבור מכשירים שאינם מורשים. לתוצאות טובות יותר, הכלי ממליץ להשתמש בגרסת ה-Pro, בשילוב עם רוט למכשיר שלך.

איך למצוא קבצים אבודים על כרטיס SD

ייתכן שהקבצים או התיקיות שאתה מחפש עדיין קיימים ופשוט פספסת אותם מסיבה כלשהי. להלן כמה שיטות נפוצות שעשויות לשחזר קבצים לכרטיס הזיכרון שלך:

השתמש בכלי חיפוש

כל מכשיר דיגיטלי, כולל המחשב שלך, הטלפון החכם, המצלמה הדיגיטלית והטאבלט שלך יש לו את היכולת לחפש נתונים באחסון שלו. קח זמן לבדוק בקפידה את הקבצים שנמצאים במכשיר שלך. ייתכן שפשוט פספסת את הקובץ בעבר או שחיפשת אותו תחת שם אחר. אם אתה במזל, המסע נגמר כאן עם גילוי הנתונים החסרים.

תוכל גם להשתמש בהגדרות המתקדמות של פונקציות החיפוש המתאימות, שם תוכל לנסות לסנן את תוצאות החיפוש שלך לפי פורמטי קבצים, בין היתר.איך לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס sd דרך מתקן חיפוש

אפשר להציג קבצים נסתרים

לעיתים, כאשר אתה מחבר את כרטיס ה-SD למחשב שלך, ייתכן שמערכת ההפעלה לא תוכל לראות את הקבצים. ייתכן שהם נסתרו על ידי וירוס וכל מה שאתה צריך לעשות זה להפוך אותם לנראים שוב. הפרטים הספציפיים תלויים במכונה ובמערכת ההפעלה שלך.

בתקווה, אחת משיטות אלו עבדה ויש לך שוב גישה לקבצים שלך. אם לא, עבור לשלב הבא כדי לשחזר נתונים שנמחקו מכרטיס SD.בחלונות:

 1. פתח את סייר הקבצים
 2. נווט לתיקיה שלך. לאחר מכן, בחר קובץ בתפריט הראשי. Show Hidden Files - Step 1
 3. בחר שנה אפשרויות תיקיה וחיפוש.
 4. בחר את הלשונית תצוגה בחלון אפשרויות תיקיהShow Hidden Files - Step 2
 5. בחר הצג קבצים, תיקיות וכוננים מוסתרים.Show Hidden Files - Step 3

במערכת הפעלה Mac OS:

 1. עבור ל-Finder ונווט לתיקייתך.
 2. לחץ Command + Shift + . (מקש הנקודה) כדי להציג קבצים מוסתרים בתיקיה.view hidden folders and files on macos

הסרת הסתרת קבצים באמצעות כלים של שורת פקודה

ייתכן שכמה קבצים שנמחקו הוסתרו בטעות בלבד. למזלנו, קיימות פקודות שניתן להפעיל כדי לשנות את התכונות של קבצים במערכת הפעלה Windows או Mac OS.

הסרת הסתרת קבצים באמצעות שורת הפקודה (Windows)

 1. חבר את כרטיס ה-SD שלך למחשב.
 2. הפעל את שורת הפקודה כמנהל מערכת על ידי חיפוש מתוך תפריט התחל.
 3. בשורת הפקודה, נווט לכרטיס ה-SD שלך על ידי הקלדת אות הכונן של כרטיס ה-SD ולחיצה על Enter.
 4. הקלד attrib -h -r -s  /s /d *.* ולחץ על Enter. הפקודה הזו אמורה להסיר את תכונות המערכת המוסתרות וקריאה-למעט מכל הקבצים והתיקיות על כרטיס ה-SD שלך.using the attrib command in command prompt

לחשוף קבצים באמצעות טרמינל (Mac OS)

 1. חברו את כרטיס ה-SD למחשב ועברו ל-Applications > Utilities > Terminal או לחצו על Command+Space, הקלידו Terminal ולחצו Enter.
 2. עברו לכרטיס ה-SD שלכם על ידי הקלדת הפקודה ולחיצה על Enter:
  defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles true

  פעולה זו תחשוף את כל הקבצים ב-Mac שלכם.

 3. הקלידו killall Finder, לאחר מכן, לחצו על Enter. פעולה זו תפעיל את Finder מחדש ותביא להתקיימות השינויים.הפיכת קבצים לנראים בטרמינל

יש לשים לב כי יעילות שיטה זו עשויה להשתנות בהתאם להרשאות המשתמש שלכם. לעיתים ייתכן שתתקבל הודעה שאומרת "אין הרשאה", ולא תאפשר לכם לחשוף בהצלחה קבצים מכרטיס ה-SD שלכם.

סיכום

לדעת כיצד לשחזר קבצים שנמחקו מכרטיס SD לא רק שיכול לחסוך לכם זמן, אלא גם להקטין את הסיכון לאיבוד נתונים חשובים ממכשיר האחסון שלכם. בעזרת השלבים הפשוטים והקלים שלנו, יש לכם ארסנל של דרכים לשחזר בטוח נתונים לחודם. בנוסף, התהליך עובד באופן דומה גם על כוננים נשלפים אחרים.

זכרו רק כי המפתח לשחזור נתונים מוצלח הוא לשחזר את הקבצים שלכם בהקדם האפשרי ולהימנע מלכתוב נתונים חדשים על כרטיס ה-SD כדי למנוע דריסת קבצים.

שאלות נפוצות:

הנה כמה מהסיבות הסבירות ביותר לנזק לכרטיס ה-SD שלכם:
 • הכנסה או הוצאה שגויה של כרטיס יכולה לגרום לפגיעה. כרטיסים אינם מיועדים לטיפול גס ולעולם לא צריך לכפות כרטיס לחריץ.
 • קריסת מערכת הקבצים יכולה לפגוע בכרטיס לכדי כך שייתכן ולא יניב אפשרות שחזור קבצים.
 • לאורך זמן, יכולים להצטבר תחומים פגומים, שיגרמו לקושי בגישה לנתונים בכרטיס.
  • עיצוב לקוי או הפסקת תהליך העיצוב יכולים לגרום לנזק בכרטיס.
  • תמיד קיימת הסיכוי שהשגת כרטיס פגום בעקבות בעיות ייצור.
  • תוכנה זדונית יכולה לגרום לנזקים שונים בהתקני אחסון, וכרטיסי SD אינם יוצאי דופן.
בצע את השלבים הבאים:
 1. חבר את כרטיס ה-SD למחשב בו התקנת את Disk Drill.
 2. שקול ליצור גיבוי לרמת הביתים של הכרטיס באמצעות התוכנה כדי להגן על הכרטיס מנזק נוסף במהלך השחזור.
 3. הפעל את האפליקציה ובחר את כרטיס ה-SD מרשימת הדיסקים.
 4. סרוק את הכרטיס לקבצים שניתן לשחזר באמצעות Disk Drill.
 5. תצוגה מקדימה של הקבצים הניתנים לשחזור ובחר את אלו שאתה רוצה לשחזר.
 6. בצע את השחזור, שמור את הנתונים במיקום חדש כדי למנוע פגיעה בקבצים.
כאשר אתה מוחק קובץ מכרטיס SD, הקובץ אינו נמחק מיד מהכרטיס. במקום זה, השטח בכרטיס שהיה מאוכלס על ידי הקובץ הנמחק מסומן כזמין לכתיבת נתונים חדשים. זה אומר שהקובץ עדיין נמצא על הכרטיס עד שהוא יוחלף על ידי נתונים חדשים.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required