מהו תוחלת החיים של כרטיס SD ואיך לבדוק אותה?

נכתב על ידי
אושר על ידי
55

משך חיי כרטיס SDכרטיסי SD הם דרך זולה ויעילה לאחסון נתונים שלך. זה קל לשימוש ותואם לרוב ההתקנים הקיימים כיום. אבל לפני שאתה משתמש בכרטיס שלך שוב ושוב, זכור שלכרטיסי SD יש משך חיים מוגבל.

כשכרטיס SD מתקרב לסוף חייו, הוא הופך להיות יותר פגיע לשלל טעויות. אז אם ברצונך לדעת אם כרטיס ה-SD שלך עומד למות, המדריך הזה יעזור לך להבין את אורך חיי כרטיס ה-SD ומה אתה יכול לעשות כדי לטפל בכרטיס שלך.

מהו תוחלת החיים האמיתית של כרטיס SD?

כמו כל אמצעי אחסון אחר, כרטיס SD או כרטיס micro SD יכולים להתבלות ככל שתמשיכו להשתמש בהם עם הזמן. כרטיסים אלו משתמשים בטכנולוגיית זיכרון פלאש, שיש לה מספר מוגבל של מחזורי כתיבה לפני שהיא מתחילה להתדרדר.

לפי איגוד ה-SD, כרטיסי הזיכרון אמורים להחזיק בערך 10 שנים או יותר. כרטיסי SD חדשים יותר, כמו כרטיסי micro SD של סמסונג, יכולים להחזיק עד 16 שנים. עם זאת, כל צלם שתשאלו יגיד לכם שזה הרבה פחות מזה.

התשובה המדויקת תלויה בטכנולוגיה שבה מופקות כרטיסי SD. לכרטיסי SD יש תוחלת חיים מוגבלת, אף אם הם לא נמצאים בשימוש. כמו כן, תוחלת החיים הנותרת של כרטיס ה-SD תלויה גם בגורמים שונים, כמו למשל:

 • איכות כרטיס ה-SD – השיטה שבה מיוצר כרטיס ה-SD משפיעה באופן ישיר על תוחלת חייו. יש מותגים ויצרנים של כרטיסי SD, כגון סמסונג וסנדיסק, הידועים בפיתוח כרטיסי SD יותר עמידים ו-אמינים.
 • שימוש – האופן שבו אתה משתמש בכרטיס ה-SD שלך יכול לקצר את תהליך ההשחקה שלו. נתק מהיר של המכשיר במהלך העברת קבצים יכול להשפיע על תקינותו. ריצת יישומים ישירות מה-SD יכול גם להעלות את שחיקתו.
 • פירמוט – פירמוט כרטיס ה-SD יותר מהמספר האידיאלי של פעמים משפיע על התוחלת שלו. באופן דומה, פירמוט של כרטיס SD באמצעות מערכות קבצים לא תואמות עשוי להרוס אותו גם כן.
 • תנאים סביבתיים – איך אתה שומר את כרטיס ה-SD שלך? חשיפת כרטיס ה-SD לטמפרטורות גבוהות, לחות ואף לאבק יתר יכולה להשפיע על הזמן שבו כרטיס ה-SD שומר על נתונים ללא כוח. דבר עוד יותר גרוע הוא שזה יכול לגרום לנזק פיזי ולגרים לאיבוד נתונים.

הבנה של תוחלת חיי כרטיס SD וכרטיס micro SD יכולה לעזור לך למנוע כשלים בלתי צפויים או להתמודד עם שגיאות שאתה נתקל בהם כאשר אתה משתמש בכרטיס שלך. אם אתה צלם שמשתמש בכרטיס ה-SD שלו בצורה יותר אינטנסיבית או משתמש ספורדי, ניטור בריאות הכרטיס שלך עוזר לשמור על הצורך לשחזור קבצים מכרטיס SD פגום במרחק.

סימנים של כרטיס SD שבמצב דעיכה

בעוד שאינך יכול לבדוק את מצב הבריאות המדויק של כרטיס ה-SD שלך, עדיין תוכל להסתכל על כמה סימנים ברורים המרמזים שכרטיס ה-SD שלך אינו בסדר:

סימן תיאור
🐌 קצבי קריאה/כתיבה מאוד איטיים למרות שקצב קריאה/כתיבה איטי יכול לנבוע מסיבות שונות, זה גם יהיה גלוי כאשר חיי המדף של כרטיס SD מגיעים לקיצם.
⚠️ שגיאות שונות מופיעות לעיתים תכופות סימן נפוץ יותר לתקלה בכרטיס SD הוא הופעה פתאומית ותדירה יותר של שגיאות קבצים שונות.
📂 קבצים מופיעים באופן אקראי הופעת קבצים באופן אקראי עשויה להיות עקב קלקול נתונים, שגיאות במערכת הקבצים, או תוכנות זדוניות, אך גם יכולה להיות בגלל התדרדרות הכרטיס.
👻 הכרטיס לא מופיע בדיספצ'ר קבצים כאשר כרטיס ה-SD שלך לא מזוהה על ידי המכשירים, זה יכול להיות סימן לתקלה קרובה.
❎ קבצים על כרטיס ה-SD מתקלקלים באופן אקראי כשמספר המחזורי כתיבה של כרטיס ה-SD נגמרים, הקבצים על הכרטיס שלך עלולים להתעוות או להיות בלתי קריאים.

איך לשחזר נתונים מכרטיס SD שבסכנת כשל

חשוב לשחזר את הקבצים שלך מכרטיס SD שמתקלקל בהקדם האפשרי. אבל אם אינך מצליח לגשת אליו מכל סיבה שהיא, השתמש בכלי שחזור נתונים מקצועי כדי להגדיל את הסיכויים לשחזור מוצלח.

עבור התקני אחסון שנכשלים, מומלץ לבצע העתק ברמת הביתים של כרטיס הזיכרון שלך ולסרוק את התמונה הזו כדי למנוע נזק נוסף. Disk Drill הוא אחד מכלי השחזור הטובים ביותר עבור נתוני כרטיסי SD, שתומך אף ביצירת תמונה של כרטיס SD.

ראשית, השתמש ב-Disk Drill כדי לבצע גיבוי בית לבית של כרטיס ה-SD שלך על ידי ביצוע השלבים האלו:

 1. הורד והתקן את Disk Drill.
  התקנת disk drill
 2. חבר את כרטיס ה-SD למחשב שלך. לאחר מכן, פתח את האפליקציה ולחץ על גיבוי דיסק.
  גיבוי דיסק
 3. בחר את כרטיס ה-SD שלך ולחץ על גיבוי בית לבית.
  גיבוי דיסק
 4. בחר איפה ברצונך לאחסן את הגיבוי שלך. ודא שיש מספיק מקום בדיסק ביעד הקובץ כדי לאחסן את הגיבוי שלך. לאחר עריכת הגדרות הגיבוי, לחץ על אישור. פעולה זו תתחיל את תהליך הגיבוי.
  גיבוי לתוך בית לבית
 5. לאחר ש-Disk Drill סיים את הגיבוי, לחץ על הכפתור הבית.
  נוצר תמונת דיסק

כעת, לאחר שיצרת דיסק אימג' של כרטיס ה-SD שלך, תוכל לסרוק אחר קבצים אבודים. עקוב אחר השלבים הבאים כדי להמשיך:

 1. בדף הבית של Disk Drill, לחץ על התקני אחסון > חיבור תמונת דיסק.
  חיבור תמונת דיסק
 2. בחר את הגיבוי שיצרת ולחץ על פתח.
  התקני אחסון
 3. כעת אתה אמור לראות את תמונת הדיסק של כרטיס ה-SD שלך ברשימת ההתקנים הזמינים. בחר בתמונה ולחץ על חיפוש נתונים אבודים.
  חיפוש נתונים אבודים
 4. Disk Drill אמור להתחיל בסריקת הגיבוי. תוכל לראות תצוגה מוקדמת של הקבצים שנסרקו עד כה על ידי לחיצה על סקור פריטים שנמצאו. אם אתה מעדיף לחכות לסוף הסריקה, עבור לשלב הבא.
 5. לאחר סיום הסריקה, לחץ על סקור פריטים שנמצאו.
  סקור פריטים שנמצאו
 6. תוכל לראות תצוגה מוקדמת של הקבצים שאתה רוצה לשחזר על ידי לחיצה עליהם. לאחר שתבחר את הקבצים שברצונך לשחזר, לחץ על שחזר.
  שחזור קבצים
 7. בחר את התיקייה שבה אתה מעוניין לאחסן את הקבצים המשוחזרים שלך. לאחר מכן, לחץ על הבא. Disk Drill כעת ישחזר את הקבצים שלך ויאחסן אותם במיקום שבחרת.
  בחירת יעד לקובץ
 8. לאחר תהליך השחזור, Disk Drill יציג את מצב השחזור ואת סך הקבצים ששוחזרו. אם אתה רוצה לבדוק את הקבצים שלך, לחץ על הצג נתונים ששוחזרו בסייר.
  disk drill הושלם

טיפים להארכת חיי כרטיס ה-SD שלך

כרטיס SD כושל מסכן את הקבצים שלך לאובדן נתונים. אם כרטיס SD אינו מטופל כראוי, הוא עלול לסבול משגיאות שונות בקובץ ואף להפוך למיותר. כדי למקסם את תוחלת החיים של כרטיס ה-SD ולהבטיח את ביצועיו האמינים, הנה כמה טיפים שאתה יכול לעקוב אחריהם:

 • לעולם אל תבצע איחוד קבצים בכרטיס זיכרון. אין חלקים תנועתיים מכניים בכרטיס SD. זה אומר שאיחוד קבצים בכרטיס שלך עשוי לא לעזור הרבה, אבל זה יחשב כמו דורות כתיבה נוספים, המוסיפים לבלאי.
 • שימוש במערכת קבצים מתאימה. השתמש ב-FAT32 במקום במערכת קבצים עם יומן (כמו NTFS), אשר תבצע כתיבה יותר לעיתים ותקטין את אורך חיי כרטיס ה-SD.
 • הימנע מאחסון הכרטיס בתנאים לא נוחים. ודא שאתה אוחסן כרטיסי זיכרון במקום קריר ויבש כדי שפיני החיבור שלהם לא יחלידו ויתקלקלו לאורך זמן.
 • הגבל את הפעולות של פירמוט. פרמוט כרטיס ה-SD תורם למחזורי הכתיבה בכרטיס ה-SD. נסה לבצע פורמט לכרטיס רק כאשר זה נחוץ.

מסקנה

דאגה לכרטיס ה-SD שלך חשובה כדי להבטיח את אורכה ואמינותו. אף על פי שאין דרך מדויקת לקבוע את מצבו הבריא של הכרטיס, ישנם גורמים שאתה יכול לחפש שמצביעים על כרטיס מת: מהירויות קריאה/כתיבה איטיות יותר, שגיאות שונות שמופיעות לפתע, קבצים אקראיים שמופיעים, כרטיס SD שלא ניתן לזהות, וקרופציה של קבצים, בין אחרים.

תקלת כרטיס SD עלולה להביא לאובדן נתונים. ומכיוון שאי אפשר לגשת לכרטיס, מומלץ לבחור בכלי שחזור נתונים חזק כמו Disk Drill כדי ליצור תמונת דיסק ולסרוק את התמונה הזו בחיפוש אחר הקובצים שאבדו.

כמובן שאפשר לנצל את הכרטיס SD שלך למקסימום ולהאט את ההזדקנות שלו אם תמנע מלבצע כרטיסייה של הכרטיס, להשתמש במערכת הקבצים המתאימה כאשר אתה מעצב, לאחסן את כרטיס הזיכרון שלך במקום קריר ויבש, ולעצב את הכרטיס שלך רק כאשר זה נחוץ.

שאלות נפוצות:

למרבה הצער, אין כלים לבדוק במדויק את תוחלת חיי כרטיס ה-SD. עם זאת, ישנם מספר גורמים שתוכל לעקוב אחריהם כדי לקבוע אם הכרטיס שלך מתחיל להתדרדר: דפוסי שימוש, מהירויות קריאה/כתיבה, שגיאות קבצים והשחתה, וכרטיסי SD שאינם קריאים.
לא באמת. קריאת נתונים מכרטיס SD לא תורמת לבלאי שלו במידה ניכרת. כתיבת נתונים על כרטיס SD היא זו שמשפיעה יותר משמעותית על חיי הכרטיס. מספר מחזורי הכתיבה לכרטיסי זיכרון מוגבלים. שמירת קבצים, עיצוב ותהליכים דומים אחרים גורמים לכרטיס שלך להתבלות עם הזמן.
אין תדירות קבועה להחלפת כרטיס SD שלך. כמה פעמים יהיה צורך להחליף את הכרטיס שלך תלוי באופן השימוש ובניטור זמן החיים של כרטיס SD. עם זאת, כרטיסי SD באיכות גבוהה יותר בדרך כלל נחזקים זמן רב יותר, ומתמודדים עם יותר מחזורי כתיבה. עבור שימוש לא רחב, כרטיס ה-SD שלך יכול להחזיק מספר שנים.
בעת עיצוב כרטיס SD יש הוספה למחזורי כתיבה של הכרטיס, אך פעולת העיצוב עצמה לא אמורה להחמיר באופן משמעותי את מצב הכרטיס. עם זאת, עיצוב תכוף עשוי לזרז את תהליך ההרס, אז נסו שלא להגזים בכך.
כן. כרטיסי SD יכולים להימשך למשך 5 שנים או יותר, תלוי בכיצד אתה דואג להם. עם זאת, משך חייו של כרטיס SD יהיה תלוי באיכות של הכרטיס שלך, יחד עם גורמים נוספים, כאשר כרטיסים באיכות נמוכה דוחפים סביר יותר להכיל זיכרון פלאש פחות איכותי.
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required