GoPro אינה מופיעה במחשב: איך לתקן ולשחזר קבצים

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
45

ה-GoPro לא מתזההלאחר יום שלם של צילומים במצלמת ה-GoPro שלך, אתה מחבר אותה למחשב כדי להעביר את כל התמונות והסרטונים שלך. באופן מוזר, כאשר אתה מחבר אותה, אתה שם לב שה-GoPro אינו נזהה. פתאום, אתה נותר מבולבל ממה שיכול לגרום לכך.

לפני שתתחיל להילחץ, יש פתרונות זמינים שתוכל ליישם כדי לתקן את זה. במאמר זה, נעבור על הסיבות השונות מדוע ה-Gopro שלך אינו מופיע במחשב וכיצד תוכל לפתור את הבעיה ולשחזר נתונים.

סיבות אפשריות לכך שמחשב לא מזהה מצלמת GoPro

יש הרבה סיבות אפשריות לכך שה-GoPro שלך אינו מופיע על המחשב האישי. חלק מהן קלות יותר לתיקון מאחרות. בואו נעבור זריזה על כמה סיבות נפוצות מדוע ה-GoPro שלך אינו מזוהה על ידי המחשב:

סיבה תיאור
🔧 מנהלי התקן מושחתים או מיושנים כל חומרה שמחוברת למחשב שלך דורשת מנהלי התקן. מנהלי התקן מאפשרים לחומרת שלך לתקשר זו עם זו. בלעדיהם, יתכן שהמחשב לא יזהה את ה-GoPro שלך.
🔌 חומרת תקולה אם ה-GoPro שלך אינו מתחבר למחשב, זה עשוי להיות כתוצאה מקורא כרטיסי SD תקול, כבל, או פורט. רכיב תקול יכול להרוס לגמרי את התקשורת.
👎 קריפת מערכת קבצים כאשר מערכת הקבצים שלך נפגמת, תתקשה לגשת לנתונים על כרטיס ה-SD שלך. במקרים מסוימים, המחשב שלך אולי לא יזהה את כרטיס ה-SD כלל.
📷 הגדרות שגויות אם המחשב שלך לא מזהה את ה-GoPro, ודא שה-GoPro שלך הוגדר להיות מזוהה כהתקן אחסון על ידי המחשב שלך.

אם ברצונך להימנע מפירמוט כרטיס ה-SD של ה-GoPro כדי לפתור את הבעיה, נסה חלק מהתיקונים שפירטנו להלן.

איך לגרום ל-GoPro להופיע על מחשב

כדי לכבות את התסכול שנגרם מכך שה-GoPro שלך לא מופיע במחשב, הנה רשימת שיטות שתוכל להשתמש בהן כדי להפוך אותו לנראה ונגיש שוב.

שיטה 1: בדוק כרטיס SD

בצע בדיקה חזותית של כרטיס ה-SD. חפש נזקים במארז הפלסטיק ובמחברים. ודא שאין שכבה דקה של אבק או לכלוך על המחברים כדי לוודא שהם יכולים ליצור קשר נכון. אם כרטיס ה-SD שלך היה במגע עם מים, השאר אותו להתייבש לחלוטין לפני שתנסה לבדוק אותו.

שיטה 2: וודא שהבעיה אינה נובעת מכבל ה-USB

ייתכן שהבעיה אינה נובעת מה-GoPro או מהכרטיס SD, אלא מהכבל ה-USB שאתה משתמש בו. נסה להחליף את כבל ה-USB שאתה משתמש בו כדי לחבר את ה-GoPro למחשב שלך. אם זה לא עובד, נסה להסיר את כרטיס ה-SD שבפנים ולחבר אותו למחשב שלך באמצעות קורא כרטיסי SD במקום. זהו זמן טוב גם לוודא שאתה מחבר אותו ליציאת USB תקינה, בעדיפות לאחת שעל המולת האם (לעומת אחת שעל המארז).

שיטה 3: נסה מחשב אחר

אם בדקת את כרטיס ה-SD, יציאת ה-USB וכבל ה-USB, אז הבעיה יכולה להיות במחשב שלך. זה נכון במיוחד אם ה-GoPro נטען אבל לא מתחבר למחשב. וירוס או הגדרת אבטחה עשויים למנוע מה-GoPro להיות מזוהה. חיבורו למחשב אחר יעזור לקבוע אם זהו המקרה.

שיטה 4: עדכן או התקן מחדש את המנהלים

התקני הפעלה (דרייברים) מאפשרים לחומרה שלך לתקשר זו עם זו. מצלמות GoPro משתמשות בהתקן הפעלה של פרוטוקול האחסון המוני (MTP) כדי להעביר קבצים בין התקנים. אם התקן ההפעלה MTP שלך ישן או פגום, לא תוכל לגשת לקבצים שלך במצלמת GoPro. כדי לתקן זאת, עליך לעדכן את התקני ההפעלה MTP שלך, או לפחות להתקין אותם מחדש.

ההוראות הבאות ינחו אותך בתהליך שדרוג דרייברי ה-MTP שלך ב-Windows 10, או רענון שלהם אם הם פגומים:

 1. לחץ על-ידי לחיצה בכפתור הימני התחל ובחר מנהל התקנים.פתיחת מנהל התקנים.
 2. הרחב את התקני אחסון. לחץ על-ידי לחיצה בכפתור הימני על כרטיס ה-SD שלך, לאחר מכן לחץ על עדכן דרייבר.עדכון הדרייברים.
 3. לחץ על חפש דרייברים באופן אוטומטי. אם הדרייברים עדכניים כבר, לחץ על סגור.בקשה מ-Windows לחפש דרייברים.
 4. לחץ על-ידי לחיצה בכפתור הימני שוב על כרטיס ה-SD, לאחר מכן לחץ על הסר התקן.הסרת הדרייברים הקיימים.
 5. לחץ על הסר שוב כדי לאשר.
 6. הוצא את כרטיס ה-SD מהמחשב ולאחר מכן חבר אותו שוב כדי להתקין את הדרייברים.

שיטה 5: בדוק עדכוני Windows

ייתכן שהמחשב שלך חסר עדכונים קריטיים של Windows. Windows משחררת עדכונים באופן קבוע המתקנים בעיות ושומרים על מנהלי התקנים חיוניים מעודכנים. לכן, חסרון העדכונים יכול להיות הסיבה לכך שה-GoPro שלך לא מופיע במחשב האישי שלך.

כך תוכלו לבדוק אם יש עדכונים:

 1. לחץ עם כפתור הימני על התחל ובחר הגדרות.פתיחת ההגדרות של חלונות.
 2. לחץ על עדכון ואבטחה.כניסה לאזור עדכון ואבטחה של חלונות.
 3. לחץ על בדוק עדכונים. חלונות יתחילו לחפש עדכונים ולהתקין אותם אוטומטית.בדיקת עדכונים זמינים.

שיטה 6: הפעל מחדש את המחשב

הפעלה מחדש קלאסית יכולה להיות כל מה שאתה צריך כדי לתקן את הבעיה שבה המחשב האישי שלך לא מזהה את ה-GoPro. הפעלה מחדש גם עוזרת על ידי סיום ההתקנה של כל עדכון שיתכן שהורדת מראש.

כאשר המחשב שלך מכבה באופן רגיל, הוא לא מתכבה לגמרי. במקום זאת, הוא עושה מה שנקרא כיבוי היברידי. זה מאפשר זמני אתחול מהירים יותר. כדי לוודא שהמחשב שלך עובר כיבוי מלא, ודא שאתה לוחץ על אפשרות ההפעלה מחדש במקום לכבות אותו ולהדליק אותו שוב. בחירה בהפעלה מחדש מכריחה כיבוי מלא בזמן ההתחלה מחדש.

שיטה 7: בדוק את מצב החיבור במצלמה

ה-GoPro שלך לא תמיד תתחבר אוטומטית כהתקן אחסון כאשר אתה מחבר אותה למחשב. עליך לוודא שמצב החיבור הנכון נבחר אם אתה רוצה לצפות בנתונים שלך.

בצעו את ההוראות הבאות כדי לוודא שמצב החיבור הנכון נבחר (התהליך נעשה על GoPro HERO8 Black):

 1. החלק את אצבעך למטה על ה-GoPro שלך, ולאחר מכן הקש על העדפות.
 2. הקש על חיבורים.
 3. הקש על חיבור USB.
 4. ודא שMTP הוא האפשרות הנבחרת.
 5. חבר את ה-USB ובדוק.

שיטה 8: עדכון קושחה של GoPro

הבעיה שאתה נתקל בה יכולה להיגרם על ידי באג בגרסת הקושחה הנוכחית שמשתמשת בה ה-GoPro שלך. אם זהו המקרה, פשוט עליך לעדכן לגרסת קושחה חדשה ביותר. ישנם מספר דרכים שבהן תוכל לעשות זאת, והשיטה שתשתמש בה יכולה להיות תלויה בדגם ה-GoPro שיש לך.

השיטה המומלצת היא שימוש באפליקציית GoPro Quik (לiOS או אנדרואיד), שעובדת עם כל מצלמות GoPro, למעט HD HERO ו-HD HERO2. ניתן גם להשתמש בQuik עבור מחשב נייד עם מצלמות HERO7 ואחרונות, או להורדה ידנית של העדכון עבור דגם המצלמה הספציפי שלך.

שיטה 9: אשף פתרון בעיות של Windows

השיטה האחרונה שניתן לנסות היא שימוש בכלי פתרון בעיות של Windows. גם אם הדרייברים של מצלמת הגו-פרו שלך מעודכנים וכל החומרה שלך פועלת כראוי, ישנן בעיות שקשה למצוא. Windows מגיעה עם מגוון של כלי פתרון בעיות שימושיים שתוכננו לטפל בבעיות ספציפיות.

ההוראות הבאות ידריכו אותך כיצד להשתמש בכלי פתרון בעיות אם המחשב שלך אינו מזהה את GoPro:

 1. לחץ עם כפתור ימני התחל ובחר Windows PowerShell (Admin). לחץ כן אם נשאל על ידי UAC.פתיחת PowerShell.
 2. הקלד msdt.exe -id DeviceDiagnostic ולחץ על Enter.פתיחת מנגנון הפתרון לבעיות.
 3. לחץ על הבא. התהליך יתחיל בחיפוש אחר בעיות ויתקן אותן אוטומטית אם יזוהו.מתחיל תהליך פתרון הבעיות.

כיצד לשחזר קבצים שאבדו ממצלמת GoPro

אם תיקנת בהצלחה את הבעיה אך חלק מהקבצים שלך חסרים כתוצאה מהנזק הקודם, תוכל לשחזר את הקבצים האלה באמצעות תוכנת שחזור נתונים, כגון Disk Drill. Disk Drill יכול לסרוק את כרטיס ה-SD שלך לאיתור הנתונים שהיו שם פעם ולשחזר אותם עבורך. אך עליך לפעול במהרה ככל שתוכל כדי להגדיל את הסיכויים לשחזור מוצלח.

כדי לשחזר קבצים מכרטיס ה-SD של מצלמת ה-GoPro שלך, עקוב אחר השלבים הבאים:

 1. הורד והתקן את Disk Drill במחשב שלך.
 2. בחר את כרטיס ה-SD שלך ואז לחץ על חפש נתונים אבודים כדי להתחיל את הסריקה.מחפש נתונים אבודים בכרטיס ה-SD.
 3. לחץ על סקור פריטים שנמצאו לאחר שהסריקה הסתיימה.ניתוח הנתונים שהתגלו.
 4. סמן אילו קבצים אתה רוצה לשחזר. עשה שימוש בתכונת תצוגה מקדימה על ידי לחיצה כפולה על קובץ כדי לראות את התוכן שלו. כשאתה מוכן, לחץ על שחזר.שחזור הקבצים שסומנו.
 5. בחר מיקום פלט. וודא שהוא אינו על אותו כרטיס SD שאתה משחזר ממנו. לחץ על הבא כדי לסיים את השחזור.אישור השחזור.

מסקנה

ישנם הרבה סיבות לכך שמצלמת GoPro עשויה שלא להופיע במחשב שלך, ולעיתים קרובות יכול להיות קשה לזהות את הסיבה האמיתית. לכן, חשוב לנקוט גישה שיטתית כדי לוודא שאתה כולל את כל האפשרויות.

התחל בבדיקת כרטיס ה-SD לנזקים ווודא שהכבל שלך או קורא כרטיסי ה-SD עובדים כראוי. לאחר מכן, ודא שמנהלי ה-MTP שלך מעודכנים ותקינים. עשוי להיות שיהיה צורך לעדכן לגרסת מערכת ההפעלה האחרונה. גם יהיה עליך לוודא שה-GoPro שלך מוגדר למצב החיבור הנכון ורץ עם גרסת הקושחה האחרונה לדגם שלו.

Avatar photo
Jordan Jamieson-Mane הוא כותב תוכן בעל עניין עז בטכנולוגיה, המפיק לעיתים תכנים הקשורים לחומרה, שחזור מידע ואלקטרוניקה לצרכן. כאשר הוא לא כותב, הוא מגלה מוזיקה ועובד על אתרי האינטרנט שלו.
אושר על ידי
ניסיון של 12 שנים בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.