כיצד לשחזר נתונים מכרטיס SD בפורמט RAW ולתקנו

Avatar photo
נכתב על ידи
אושר על ידי
42

recover raw sd cardאנו לעיתים קרובות משתמשים בכרטיסי SD כדי לגבות קבצים חשובים ומידע שאנו זקוקים לו בתנועה. לכן, זה יכול להיות מ frustrating לגלות שהמחשב שלך מסרב לתת לך גישה לכרטיס כי הוא עבר למצב RAW. ייתכן שנראה לך שאיבדת את כל הנתונים שלך, אבל ישנם דרכים לבצע בהצלחה שחזור של כרטיס SD במצב RAW.

אנחנו הולכים לעבור על כל השלבים המעורבים בתהליך הזה במאמר זה. לפני כן, בואו נבין את הבעיה קצת יותר טוב.

מהי כרטיס SD בפורמט RAW?

כאשר מערכת הקבצים בכרטיס ה-SD שלך נהרסת עקב וירוס, כיבוי פתאומי או הסרה לא נכונה, המחשב לא מצליח לקרוא את הנתונים על הכרטיס. זהו הזמן שבו מערכת הקבצים בכרטיס ה-SD שלך נראית כ-RAW והנתונים הופכים לבלתי נגישים.

הנה כמה סיבות אפשריות שיכולות לגרום לכרטיס SD שלך להפוך ל-RAW:

סיבה תיאור
⚡כיבוי פתאומי אם המחשב נכבה בפתאומיות בגלל תקלת חשמל או בעיה בחומרה, יתכן שכרטיס ה-SD יהפוך ל-RAW.
🦠 תוכנה זדונית או וירוס תוכנות זדוניות או וירוסים עשויים להקלקל את נתוני כרטיס ה-SD ואת מערכת הקבצים שלו, דבר שיוביל לבלתי נגישות של הנתונים ולהופעת כרטיס ה-SD כ-RAW.
⏏️הוצאה לא נכונה הוצאת כרטיס ה-SD בזמן שהמחשב כותב נתונים עליו עלולה לגרום להשחתת נתונים ומערכת הקבצים, מה שיגרום לכרטיס להופיע כ-RAW.
💾 עיצוב שנכשל הפרעות או טעויות בתהליך העיצוב עלולות להוביל לכך שכרטיס ה-SD יהפוך ל-RAW.

ישנם שיטות שונות לתיקון כרטיס ה-SD שלך, אך אתה מסתכן באובדן הנתונים שלך אם הדברים לא יתנהלו כראוי. לכן אתה צריך לשחזר תחילה את הנתונים מכרטיס ה-SD באמצעות תוכנת שחזור נתונים ולאחר מכן להתמקד בתיקון הכרטיס.

כיצד לשחזר קבצים מכרטיס SD בפורמט RAW

הדרך הטובה ביותר לשחזר קבצים מכרטיס SD בפורמט RAW היא שימוש בתוכנת שחזור נתונים כמו Disk Drill. זהו כלי מעולה שמסוגל לסרוק ביעילות כרטיסי SD בפורמט RAW כדי לעזור לך לשחזר את הנתונים שלך.

ניסיון ישיר לתקן את הכרטיס ללא שחזור הנתונים שלך כרוך בסיכונים — ייתכן שנתוניך ייכתבו מחדש בעודך מנסה לתקן את הכרטיס או שהכרטיס SD עלול להיכשל, מה שיגרום להפיכת נתוניך לבלתי ניתנים לשחזור.

הנה השלבים שבאפשרותך לעקוב אחריהם כדי לשחזר קבצים בכרטיס SD בפורמט RAW:

 1. הורד את הגרסה החינמית של Disk Drill בקישור זה והתקן אותה על המחשב שלך. תצטרך להעניק הרשאת מנהל לתוכנה כדי שהיא תוכל לבצע את השחזור.
 2. חבר את כרטיס ה-SD למחשב שלך. ניתן לעשות זאת על ידי הכנסתו לקורא כרטיסים או על ידי חיבור מכשיר המכיל את כרטיס ה-SD למחשב.
 3. עכשיו, פתח את Disk Drill. תראה רשימה של הכוננים במחשב שלך במסך הבית. בחר את כרטיס ה-SD שלך מהרשימה הזו.
 4. לאחר מכן תוכל ללחוץ על הכפתור חפש נתונים אבודים ולהתחיל בסריקה.
 5. בשלב זה, Disk Drill יתחיל לסרוק את כל הקבצים על כרטיס ה-SD שלך. ברגע שהתהליך יסתיים, הוא יראה לך רשימה של הקבצים שמצא. תוכל לעבור על כל הפריטים שנמצאו על ידי לחיצה על הכפתור הכחול בפינה השמאלית העליונה.
  disk drill scans the card
 6. ברגע שתעבור עליהם, לחץ על הכפתור שחזר כדי להתחיל בשחזור הקבצים על כרטיס ה-SD שלך. התוכנה תציג חלון שבו תוכל לבחור מיקום לאחסון בטוח של כל הקבצים. בחר במיקום כדי להשלים את השחזור.
  recover selected files

בשלב זה, כל הנתונים מכרטיס ה-SD שלך זמינים באופן בטוח במיקום אחר. כך שתוכל לגשת אליהם מהמחשב שלך אם תרצה. עם זאת, עדיין תרצה לתקן את כרטיס ה-SD ה-RAW שלך כדי שתוכל להשתמש בו בעתיד. הנה איך אפשר לעשות זאת.

איך לתקן כרטיס SD בפורמט RAW

לכל מי שמסתמך על כרטיסי SD כמכשיר האחסון שלו, נתקלות בשגיאת כרטיס SD בפורמט RAW יכולה להיות מבלבלת מאחר שהיא גורמת לכרטיס שלך להיות בלתי קריא ולנתונים שלך להיות בלתי נגישים.

תיקון כרטיסי SD בפורמט RAW, לרוב דורש ממך לאתחל אותם. זה אומר למחוק הכל מהכרטיס שלך. כדי למנוע אובדן נתונים, חשוב לבצע שחזור נתונים לפני ניסיון כל תיקון.

ישנן שיטות שונות שתוכל להשתמש בהן כדי לתקן כרטיס SD בפורמט RAW. נבחן את תהליך תיקון הכרטיס SD כך שיהיה ניתן לקרוא אותו ולגשת אליו שוב.

שיטה 1: תיקון כרטיס SD בפורמט RAW באמצעות Diskpart

Diskpart הוא כלי ממשק פקודה שעוזר לנהל מחיצות שונות במערכת שלך. תוכל להשתמש באפליקציה זו כדי לפרמט את התקני האחסון שלך ולהגדיר אותם בפורמטים קריאים כגון FAT32, NTFS, וכו'. זכור, עם זאת, שפירמוט הכרטיס שלך ימחק את כל הנתונים שעליו, אז עדיף לגבות את הקבצים שלך לפני שתמשיך.

הנה כיצד תוכל לעצב כרטיס SD בפורמט RAW באמצעות כלי ה-Diskpart:

 1. חבר את כרטיס ה-SD למחשב שלך.
 2. פתח את חלון הפקודה והקלד diskpart. במסך שמופיע לאחר מכן, הקלד את הפקודה list disk. חלון הפקודה שלך ייראה בערך כך בשלב זה.
  Windows diskpart list disk command
 3. נניח שכרטיס ה-SD שלך הוא האונית S: ואתה רוצה לפרמט אותו למערכת קבצים NTFS, אז היית מקליד Disk S format fs=FAT32 ולוחץ Enter.

זה מאפשר למחשב לדעת לפרמט את כרטיס ה-SD ולהגדיר אותו מחדש למערכת הקבצים FAT32. בצעו התנתקות של כרטיס ה-SD לאחר שהפעולה הסתיימה וחברו אותו מחדש כדי לבדוק אם התהליך הושלם בבטחה.

שיטה 2: פרמוט כרטיס SD בפורמט RAW בניהול דיסקים

ניהול דיסק הוא כלי מובנה במערכת הפעלת Windows. בדומה ל-Diskpart, הוא ניהול את כל המחיצות של התקני אחסון, כולל פירמוט כרטיסי SD בפורמט RAW. לעומת זאת, הוא מגיע עם ממשק משתמש אינטואיטיבי יותר ולא רק חלון שורת פקודה.

בצעו את השלבים הבאים כדי לעצב כרטיס SD גולמי בעזרת ניהול הדיסקים:

 1. פתח את ניהול הדיסקים על ידי חיפוש "ניהול דיסקים" בתפריט התחל. האפליקציה תופיע כ-"יצירה ועיצוב מחיצות כונן קשיח" בתוצאות החיפוש.
 2. מצא את כרטיס ה-SD ה-RAW שלך, עשה קליק ימני על המחיצה, ולחץ על פרמוט…עיצוב המחיצה ה-RAW.
 3. ערוך את שם כרטיס ה-SD שלך אם אתה רוצה והגדר את מערכת הקבצים ל-FAT, exFAT, FAT32, או NTFS, תלוי בהוראות היצרן של דגם כרטיס ה-SD שלך.סיום הפרמוט.
 4. לחץ על אישור.סיום הפרמוט.

לאחר השלמת הפורמט, כרטיס ה-SD שלך צריך כעת להיות נקי ונגיש.

שיטה 3: כתוב מחדש את טבלת המחיצות באמצעות TestDisk

TestDisk הוא כלי שחזור קוד פתוח לחלוטין המתמחה בשחזור מחיצות אבודות ושחזור קבצים שנמחקו. הוא פועל דרך מוקד הפקודה ללא ממשק משתמש מודרני, מה שיכול להיות מבלבל למשתמשים קז'ואליים. עם זאת, זהו כלי יעיל לתיקון כרטיסי SD במתכונת RAW.

השתמש ב-TestDisk כדי לכתוב מחדש את טבלת המחיצות על ידי ביצוע הפעולות הבאות:

 1. הורד את קובץ ה-zip של TestDisk וחלץ את הקבצים. לאחר מכן, חפש ופתח את testdisk_win.exe.
 2. צור קובץ לוג חדש על ידי הדגשת [Create] ולחיצה על Enter.יצירת קובץ לוג חדש ב-Testdisk
 3. בחר את הכונן המייצג את כרטיס ה-SD ה-RAW שלך. בדוק איזו אפשרות תואמת לתיאור (גודל, מערכת קבצים וכו') של המכשיר שלך. לאחר מכן, לחץ על Enter.בחירת המכשיר
 4. בחר את סוג טבלת המחיצות המתאימה לכרטיס הזיכרון שלך ולחץ על Enter. בדרך כלל, האפשרות ש-TestDisk בחרה כברירת מחדל היא הנכונה.בחירת מחיצה
 5. בחר Analyse ולחץ על Enter כדי לנתח את כרטיס ה-SD שלך לכל שגיאה או קרופציה.מבנה המחיצה
 6. התחל Quick Search על ידי לחיצה על Enter.חיפוש מחיצה נמחקת
 7. אם המחיצה שלך נמצאה, בחר [Continue] ולחץ על Enter. אחרת, אתה יכול לחפש מחיצות נוספות על ידי בחירת [Deeper Search].חיפוש מעמיק ב-Testdisk
 8. בחר Write. פעולה זו תכתוב מחדש ותרשום את המחיצות בטבלת המחיצות, מה שאמור להפוך את כרטיס ה-SD שלך שוב לנגיש.כתיבת מבנה המחיצה החדש

סיכום

תיקון כרטיסי SD בפורמט RAW לרוב קל. ברוב המקרים, פרמוט צריך לעשות את העבודה, אך כפי שהסברנו, יש שיטות שניתן לנסות כדי לשמור על הנתונים על הכרטיס SD במהלך התיקון. עם זאת, חשוב לשחזר את הנתונים שלך לפני ניסיון כל שיטה לתיקון הכרטיס כדי לוודא שלא תאבד אותם.

שחזור נתונים הוא פשוט עם Disk Drill. הוא תומך בכל התקני אחסון, עובד עם כל מערכות הקבצים הנפוצות, ומציע ממשק ידידותי ואינטואיטיבי כדי להפוך את שחזור הנתונים לנוח מאוד.

שאלות נפוצות

לא, אינך יכול להשתמש ב-CHKDSK עבור כרטיס SD בפורמט RAW. תקבל הודעת שגיאה "CHKDSK אינו זמין עבור כוננים בפורמט RAW".
כן, אתה יכול לשחזר נתונים בכרטיס SD. כיום ישנן שיטות רבות לשחזור נתונים שיכולות לאחזר כמעט כל סוג של קובץ מהכרטיס SD שלך. אתה יכול להשתמש בכלים מובנים בחלונות כמו File History או CHKDSK, או בתוכנה לשחזור נתונים כדי לנסות להחזיר את הקבצים שלך.
אם אינך מסוגל לעצב כרטיס SD בפורמט RAW, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לשחזר את תוכן הכרטיס באמצעות כלי כמו Disk Drill. לאחר מכן תוכל לבצע פורמט כפוי של כרטיס ה-SD באמצעות הפקודה diskpart בחלון הפקודה.
שחזר קבצים מכרטיס SD פגום בפורמט RAW באמצעות תוכנת שחזור נתונים Disk Drill תוך שימור השלבים הבאים:
 1. התקן ופתח את Disk Drill.
 2. בחר את כרטיס ה-SD בפורמט RAW מבין ההתקנים הזמינים ולחץ על חפש נתונים אבודים.
 3. לחץ על סקור פריטים שנמצאו.
 4. בחר את הקבצים שלך ולחץ על שחזר.
 5. בחר את מיקום הקבצים עבור הקבצים שלך.
 6. המתן לתום השחזור. לחץ על הצג נתונים ששוחזרו בסייר הקבצים כדי לבדוק את הקבצים ששוחזרו.
ניתן להשתמש בחלון הפקודה כדי להמיר כרטיס SD בפורמט RAW למערכת קבצים של FAT32. הזן את הפקודה הבאה בחלון הפקודה: Diskpart > list disk > select disk S > clean > create partition primary > select partition 1 > active > format fs=FAT32 פקודה זו מבצעת פורמט לתוכן
Avatar photo
פרטיק הוא כותב עצמאי שכותב על טכנולוגיה ותרבות עבור מספר פרסומים מקוונים. הוא נהנה מספורט וצפייה בסרטים כשהוא לא עובד.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.