המחשב לא מזהה כרטיס SD? נסה את הטיפים האלו

נכתב על ידи
אושר על ידי
118

האם ניסית להכניס מחדש את כרטיס ה-SD שלך מספר פעמים, אך עדיין תוהה למה ה-SD שלך לא מופיע במערכת ההפעלה של Windows 10 או Windows 11? אם המחשב שלך לא מזהה את כרטיס ה-SD או אומר "כרטיס SD לא זוהה" אחרי שהכנסת אותו למחשב, יש כמה פתרונות פשוטים שתוכל לנסות.

עם זאת, לפני שתנסה לגשת לכרטיס ה-SD שלך באמצעות פתרונות, חשוב לשחזר קבצים בכרטיס ה-SD שלך רק כדי להיות בטוח. במדריך הזה, תלמד איך לשחזר קבצים ולתקן את כרטיס ה-SD שלך בתוך דקות.

האם יש אפשרות לתקן כרטיס SD שלא זוהה?

האפשרות לשחזר כרטיס SD שלא זוהה על ידי המחשב שלך תלויה בסיבה הבסיסית לכך שהפך ללא זוהה. תרחיש זה גם יקבע איך תוכל לשחזר קבצים מכרטיס ה-SD שלך וכמה הצלחתי תהיה השחזור.

כדי להאיר על כך, בואו נחקור את הדרגות השונות שבהן כרטיס ה-SD שלך יכול להיות נעלם:

 • כרטיס ה-SD שלך לא זוהה בסייר הקבצים אך ניתן לראותו בניהול דיסקים. בתרחיש זה, אינך יכול לגשת לכרטיס ה-SD שלך ולתכניו, אך המחשב עדיין מזהה את הדרייב כאשר אתה בודק זאת דרך ניהול דיסקים.
 • כרטיס ה-SD שלך לא זוהה בניהול דיסקים אך ניתן לראותו בניהול התקנים. במקרה זה, פירמוט כרטיס ה-SD שלך יכול להיות מאתגר במיוחד מכיוון שמנהל התקנים אינו מכיל את היכולת לבצע זאת.
 • כרטיס ה-SD לא זוהה במנהל התקנים. כאשר כרטיס ה-SD שלך לא ניתן לזיהוי גם במנהל התקנים, זה עשוי להעיד על כך שאמצעי האחסון שלך פגום פיזית או מת. לתקן כרטיס SD מת הוא מאתגר ביותר, אם לא בלתי אפשרי.

לפני פתרון בעיות כרטיס ה-SD שלך, חשוב גם להבין מדוע המחשב שלך לא מזהה אותו. תוכל להתחיל עם תרחישים נפוצים אלה והסיבות האפשריות מאחוריהם:


תרחיש סיבות אפשריות
🔗 כרטיס ה-SD שלך לא מחובר כראוי כרטיס ה-SD שלך אולי לא הוכנס לחלוטין לחריץ המחשב או לקורא כרטיסים. במקרים אחרים, החריץ או קורא הכרטיסים פגום.
📚 קורא כרטיסים SD שלך אינו פועל זה קורה כאשר חומרת קורא הכרטיסים שלך אינה פועלת או שהדרייברים שלך אינם עדכניים או פגומים.
💻 יש בעיות נהגים בכרטיס ה-SD שלך בעיות נהגים בכרטיס SD, כמו נהגים ישנים או פגומים, יכולים לגרום לכרטיס ה-SD שלך להיות בלתי ניתן לזיהוי על ידי המחשב שלך.
🗃 מערכת הקבצים של כרטיס ה-SD שלך אינה תואמת המחשב שלך לא יזהה את כרטיס ה-SD שלך אם הוא מעוצב עם מערכת קבצים שאינה תואמת (למשל, הכנסת כרטיס SD בעל תצורת NTFS למחשב שאינו מחלון)
🔨 כרטיס ה-SD שלך נפגע פיזית כל נזק לרכיבים הפיזיים של כרטיס ה-SD שלך ישפיע על הביצועים שלו או יגרום לו להיות לגמרי בלתי קריא, פגום או שלא ניתן לשחזור.

איך לשחזר נתונים מכרטיס SD שלא נזהה


אם כרטיס ה-SD שלך מופיע בניהול הדיסקים עם הגודל הנכון, תוכל לסרוק את הכרטיס ואולי לשחזר נתונים ממנו. עד כמה שחזור נתונים יהיה מוצלח תלוי רבות בכלי שתשתמש בו לשחזור.

כלי חכם ומקיף כמו Disk Drill ייתן לך את הסיכוי הטוב ביותר לשחזר בבטחה נתונים מכרטיס ה-SD שלך. אנו ממליצים לשחזר את הקבצים שלך לפני שתתקן את כרטיס ה-SD שלך, מכיוון שהשיטות לתיקון המכשיר שלך עשויות לדרוש פירמוט.

הנה איך לשחזר נתונים מכרטיס SD באמצעות Disk Drill:

 1. כדי להתחיל, הורד את Disk Drill והתקנו על המחשב שלך. תוכל לשחזר 500MB של נתונים באמצעות הגרסה החינמית במחשבי Windows.מתקין את Disk Drill.
 2. עכשיו, הפעל את אפליקציית Disk Drill. תראה את רשימת המכשירים שניתן לסרוק במסך הבית. בחר את כרטיס ה-SD שלך מהרשימה ולחץ על חפש נתונים אבודים.מתחיל סריקה של כרטיס ה-SD שלך
 3. Disk Drill מציג את הקבצים שהוא מוצא בזמן אמת בזמן שהוא סורק את הכרטיס שלך. תוכל להמתין לסיום הסריקה קודם או להציג את הקבצים שנסרקו מיד על ידי לחיצה על סקירת הפריטים שנמצאו.בודק את הנתונים שנמצאו.
 4. סמן את התיבות ליד הקבצים שאתה רוצה לשחזר. לאחר שתסיים לבחור, לחץ על שחזר.מסמן קבצים לשחזור.
 5. בחר את המיקום היעד שבו אתה רוצה לשמור את הקבצים ששוחזרו. אז, לחץ על הבא כדי להתחיל בשחזור הנתונים. מומלץ לבחור מיקום שונה מזה שאתה שוחזר קבצים ממנו כדי למנוע דריסת נתונים על כרטיס ה-SD שלך.מסיים את תהליך השחזור
 6. לאחר שתהליך שחזור הנתונים יסתיים, Disk Drill יראה לך את התוצאות. בדוק את הקבצים ששוחזרו על ידי לחיצה על הצג נתונים ששוחזרו בדפדפן הקבצים.

איך לתקן כרטיס SD שלא נקרא

לאחר שחזרת את הקבצים, תוכל להתחיל לתקן את כרטיס ה-SD שלך. ייתכן שכרטיס ה-SD שלך לא יופיע במחשב שלך ב- Windows 10 מסיבות רבות. לכן, התיקון תלוי בסיבה. תוכל לנסות לתקן את הבעיה בדרכים הבאות תלוי במה שגורם לכרטיס ה-SD שלך לא להופיע:

שיטה 1: בדוק את קורא הכרטיסים

לפני שאתה מאשים את כרטיס ה-SD שלך, בדוק אם קורא הכרטיסים שלך פועל כראוי. נסה להכניס כרטיס אחר לקורא הכרטיסים וראה אם המחשב שלך מזהה את כרטיס ה-SD ויכול לקרוא אותו כראוי.

אם גם הכרטיס האחר לא פועל, נקה עפר שנצבר בקורא הכרטיסים. אם גם ניקוי קורא הכרטיסים לא פועל, הכנס את קורא הכרטיסים לפתח USB אחר כדי לוודא שקורא הכרטיסים פועל כראוי.

שיטה 2: הפעל מחדש את המחשב

כפשוט שזה עשוי להישמע, הפעלה מחדש עשויה לפתור את הבעיה שלך. התנתק מקורא הכרטיסים, הפעל מחדש את המחשב, ולאחר מכן הכנס אותו שוב לאחר שהמחשב שלך מתחיל מחדש.

שיטה 3: נטרל והפעל מחדש את יחידת קורא הכרטיסים

לעיתים, פשוט להפעיל ולנטרל את היחידה עושה את העבודה. תוכל להפעיל ולנטרל את קורא הכרטיסים מניהול המכשירים.

 1. חפש ניהול המכשירים בתפריט התחל ופתח את התוצאה הראשונה.

  חיפוש ניהול מכשירים בתפריט התחלה

 2. חפש את קורא הכרטיסים שלך ברשימת ההתקנים. זה אמור להימצא תחת התקני טכנולוגיית זיכרון. אם אינך רואה את הקטגוריה הזו ברשימה, לחץ על החץ הקטן משמאל להתקני דיסקים. תראה את כרטיס ה-SD שלך תחת התקני דיסקים. לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר נטרל התקן.

  נטרול התקן כרטיס sd

 3. לאחר מכן, לחץ שוב לחיצה ימנית ובחר אפשר התקן.

  אפשר את התקן כרטיס ה-SD

אם זה לא פותר את הבעיה, נסה לעדכן את המנהלים.

שיטה 4: עדכון מנהלי התקנים

Windows כמעט תמיד מתקינה אוטומטית את המנהלים עבור כל ההתקנים שאתה מחבר. עם זאת, אם היצרן החליט להוציא עדכון מאוחר יותר כדי לתקן בעיות, התקנתם עשויה לתקן את הבעיה שלך. תוכל להשתמש בתכונת עדכון המנהלים המובנית ב- Windows, אך אם זה לא עובד, תצטרך לחפש באתר היצרן לראות אם יש גרסה חדשה יותר של המנהל ולהתקין אותה.

כדי לנסות לעדכן מתוך Windows, שוב תצטרך להשתמש בניהול המכשירים.

 1. לחץ על כרטיס ה-SD או קורא הכרטיסים בניהול המכשירים לחיצה ימנית ובחר עדכן מנהל התקן.

  עדכון מנהל התקן של כרטיס sd

 2. חלונות יבקשו ממך לחפש דרייברים אוטומטית או לעיין במחשב עבור דרייברים. בחר באפשרות הראשונה.

  searching for drivers automatically

אם חלונות מוצאים דרייברים מעודכנים, הם יתקינו אותם אוטומטית. עם זאת, חלונות לא ממש טובים במציאת דרייברים. אם הם אומרים שכבר מותקן הדרייבר הטוב ביותר, נסה לחפש באתר של היצרן עבור דרייבר מעודכן.

שיטה 5: פירמוט כרטיס SD

פירמוט הוא לעיתים האופציה הכי טובה לתיקון כרטיס SD שאינו ניתן לקריאה, בהנחה שאתה עדיין יכול לראות אותו בניהול דיסקים. התהליך הזה מוחק את כל הנתונים מהכרטיס שלך ומאפס את תצורת מערכת הקבצים שלו, בין היתר.

להלן הדרכה פשוטה לפרמוט כרטיס SD שלך:

 1. פתח ניהול דיסקים על ידי חיפוש ניהול דיסקים בתפריט התחל ובחירה ביצירת ומבנה מחיצות דיסק קשיח.
 2. בחלק התחתון של התוכנית, תראה רשימה של כל המכשירים המחוברים. אתר את כרטיס ה-SD שלך. לאחר מכן, לחץ עליו עם כפתור ימני ובחר עיצוב.פירמוט הכרטיס SD באמצעות ניהול דיסקים.
 3. עקוב אחר הוראות העיצוב, בחר את מערכת הקבצים המועדפת עליך, שם הכרטיס ואפשרויות העיצוב. לאחר מכן, לחץ התחל.השלמת עיצוב כרטיס ה-SD בניהול דיסקים.

שיטה 6: יצירת מחיצה על כרטיס SD

אם כרטיס ה-SD שלך לא מזוהה על ידי המחשב שלך בגלל בעיות במחיצה, ניתן לנסות ליצור מחיצה כדי להתגבר על כך. עקוב אחרי השלבים הבאים כדי ליצור מחיצה על כרטיס ה-SD שלך בחלונות:

 1. פתח ניהול דיסקים על ידי חיפוש ניהול דיסקים בתפריט התחל ובחירה ביצירת ומבנה מחיצות דיסק קשיח.
 2. אתר את כרטיס ה-SD שלך. לאחר מכן, לחץ עליו עם כפתור ימני ובחר נפח פשוט חדש מהתפריט.נפח פשוט חדש
 3. באשף שנפתח, עקוב אחר ההוראות וקבע את גודל המחיצה ואות הכונן להמשיך.סיום

שיטה 7: הקצאת אות כונן חדשה

לעיתים, פשוט שינוי אות הכונן של כרטיס ה-SD שלך יכול לעזור שהמחשב שלך יזהה את המכשיר שלך. כדי להקצות אות כונן חדשה עבור הכרטיס שלך בחלונות, עקוב אחרי השלבים האלה:

 1. פתח ניהול דיסקים כפי שנדון בשיטות הקודמות
 2. אתר את כרטיס ה-SD ברשימת הדיסקים והמחיצות. לאחר מכן, לחץ עליו עם כפתור ימני ובחר שינוי אות ונתיבי כונן.Change drive letter and paths
 3. לחץ שנה. זה יפתח חלון קופץ נוסף שבו אתה יכול לבחור את אות הכונן.בחר את אות הכונן ולחץ אישור
 4. לאחר שנבחר, לחץ אישור.
 5. אחרי ששינית את אות הכונן, בדוק אם המחשב שלך יכול כעת לזהות ולגשת לכרטיס SD שלך. אם הוא עדיין אינו מזהה אותו, עדיף לשקול להשתמש בשיטה הבאה.

  שיטה 8: שימוש ב-CHKDSK לתיקון קרופציות

  CHKDSK הוא כלי של Windows שיכול לעבור סריקה ולתקן את כרטיס SD שלך עבור שגיאות מערכת קבצים. עקוב אחר השלבים הבאים כדי לנסות לתקן את כרטיס SD באמצעות CHKDSK:

  1. פתח את Command Prompt על ידי חיפוש אחר Command Prompt בתפריט ההתחלה והפעלתו כמנהל מערכת.פתיחת Command Prompt כמנהל מערכת.
  2. הקלד chkdsk N: /r /x, כאשר N היא אות כונן של כרטיס SD שלך. לאחר מכן, לחץ Enter.תחביר CHKDSK.

  חכה ל-CHKDSK לסרוק ולתקן את שגיאות מערכת קבצים של כרטיס SD. התוכנית תודיע לך כאשר התהליך יסתיים. הוצא והכנס מחדש את הכרטיס כדי לבדוק אם המחשב שלך יכול עכשיו לזהות אותו.

  מסקנה

  ישנם סיבות שונות לכך שהמחשב שלך אינו מזהה כרטיס SD. לפני שתנסה לתקן, חשוב לבדוק קודם דברים פשוטים, כמו לוודא שקורא הכרטיסים או הדרייברים שלך אינם כשלוניים.

  פשוט זכור לבחור את התוכנה הטובה ביותר לשחזור נתונים, כמו Disk Drill, כדי להגביר את סיכוייך לשחזר בהצלחה את הקבצים שלך. לאחר מכן, השתמש בשיטות המקיפות שלנו כדי לתקן את כרטיס הזיכרון שלך ללא סיכון לאובדן נתונים.

  שאלות נפוצות

  הטלפון שלך יכול שלא לקרוא כרטיס SD מסיבות הבאות:
  • הכרטיס ניזוק פיזית
  • חריץ כרטיס SD המובנה בטלפון שלך ניזוק
  • חריץ כרטיס SD מאובק או מלוכלך
  • כרטיס SD נדבק בווירוס
  • המבנה של כרטיס SD התקלקל
  הגישה לכרטיס SD ב-Windows אינה מאוד שונה מהגישה לזכרון נייד. אם אתה משתמש בלפטופ עם קורא כרטיסים מובנה, הכנס את הכרטיס לחריץ. אם אתה משתמש בקורא כרטיסים חיצוני, התחבר את קורא הכרטיס למחשב והכנס את כרטיס ה-SD לקורא. המחשב שלך יזהה את כרטיס ה-SD אוטומטית. עם זאת, ניתן גם לגשת לכרטיס ה-SD על ידי מעבר לThis PC ב-Windows 10.
  הסיבה הנפוצה ביותר לכך שכרטיס SD גורם לתקיעה של המחשב שלך עם Windows 10 היא דרייבר לא מעודכן. נסה לעדכן את דרייבר כרטיס ה-SD כדי לפתור את הבעיה. עם זאת, אם זה לא מתקן את הבעיה, הסיבה יכולה להיות שכרטיס ה-SD נתקלקל. כאשר Windows זיהה כרטיס SD, הוא מתחיל תהליך הידוע כ-mounting. Windows ינסו לקרוא את מטא-הנתונים של הכרטיס מהסקטורים של כרטיס ה-SD, וסקטור רע יכול לגרום לתהליך ה-mounting להתקע ובסופו של דבר לקפיאת המחשב שלך. אם חיברת קורא כרטיסים למחשב וכרטיס ה-SD לא מעלה מערכת, Windows ינתקו אותו אוטומטית לאחר זמן מה אם לא יכול להמשיך את התהליך.

  בדרך כלל אין צורך ל"אפשר" כרטיס SD ב-Windows 11. כאשר אתה מחבר את כרטיסך למחשב באמצעות חריץ כרטיס SD/קורא כרטיסי SD, הוא אמור להיזהה אוטומטית ואת תוכן הכרטיס אפשר לגשת דרך סייר הקבצים. עם זאת, אם המחשב שלך לא מזהה את כרטיס ה-SD שלך, תוכל לנסות תיקונים פשוטים כמו להכניס מחדש את כרטיסך לקורא הכרטיסים/לחריץ, לנקות את כרטיסך, להפעיל מחדש את המחשב שלך או לעדכן את הדרייברים שלך.
  אם המכשיר האנדרואיד שלך לא מזהה את כרטיס ה-SD שלך, תוכל לנסות לכבות את המכשיר שלך, להכניס מחדש את הכרטיס ולהפעיל שוב את המכשיר כדי לבדוק אם הכרטיס שלך ניתן כעת לזיהוי. תוכל גם לנקות את כרטיס ה-SD שלך או את חריץ ה-SD כדי לוודא שאין אבק או לכלוך שמונעים מהמכשיר האנדרואיד שלך לקרוא נכון את הכרטיס שלך. אם אף אחד משיטות אלה לא עובדות, נסה לפרמט את כרטיס ה-SD שלך מהמכשיר האנדרואיד שלך. פשוט עבור אל הגדרות > אחסון > פרמוט כרטיס SD אם האפשרות זמינה.
  אם כרטיס ה-micro SD שלך לא זוהה על ידי המחשב שלך, תוכל לנסות את התיקונים המהירים האלה:
  • הכנס מחדש את הכרטיס שלך לקורא הכרטיסים/לחריץ
  • הפעל מחדש את המחשב שלך והכנס מחדש את כרטיס ה-SD שלך
  • עדכן את דרייברים של כרטיס ה-SD
  • נטרל ואפשר את מכשיר קורא הכרטיסים שלך ממנהל התקנים
  • תקן את הכרטיס שלך באמצעות הרצת CHKDSK
  אם שיטות אלה לא עבדו, פרמוט של כרטיס ה-SD הוא האופציה הטובה ביותר שלך. עם זאת, פעולה זו תמחק את כל הקבצים מהכרטיס שלך.
ארג'ון הוא נינג'ה טכנולוגי, כותב HTML ו-CSS, וקיבל ציון לשבח כעזרה הטכנולוגית של המשפחה במפגשים משפחתיים. הוא כותב מדריכים במשך כשישה שנים וכיום הוא תורם באתרי טכנולוגיה מובילים.
אושר על ידי
מהנדס איחזור נתונים בכיר. תואר שני בפיזיקה, טכנולוגיה מידע לניסויים מדעיים.