איך למצוא ולשחזר צילומי מסך שנמחקו בווינדוס: מדריך פשוט

נכתב על ידי
אושר על ידי
40

שחזור צילומי מסך שנמחקו ב-Windowsצילומי מסך מאפשרים לך לתעד מידע בצורה יעילה, בין אם ברצונך לשמור או לשתף אותם. עם זאת, הם עשויים להיאבד ב-Windows ממגוון סיבות, כולל כלי הגזירה שאתה משתמש בו. כמו כן ייתכן שמחקת אותם בטעות או שאחסון המידע שלך פגום.

בפרקים הבאים, נסביר איפה תוכלו למצוא את צילומי המסך שלכם כברירת מחדל ואיך לשחזר צילומי מסך שנמחקו לצמיתות במקרה שלא תוכלו לאתר אותם שם יותר.

איפה הצילומי מסך שלי נשמרים?

כדי להבין איפה למצוא צילומי מסך בווינדוס, חשוב שתלמד איך פועלות האפשרויות המובנות של חיתוך במחשב אישי. יש מספר דרכים שבהן אתה יכול לצלם מסכים. הנה כמה מהן:

 • לחץ על מקש ה-"PrtScn" במקלדת שלך. פעולה זו תתפוס את כל המסך שלך, והתמונה תישמר בלוח. תוכל להדביק את התמונה בכל פלטפורמה שעובדת עם גרפיקה. כדי לגשת להיסטוריית לוח הגזירים, פשוט לחץ מקש Windows + V במקלדת שלך.
 • השתמש בקיצור "מקש Windows + Shift + S". לאחר שתלכוד את המסך שלך, התמונה תישמר בלוח ובתיקייה "%UserProfile%\Pictures\Screenshots" שתוכל למצוא בדפדפן קבצים.
 • פתח את אפליקציית כלי הגזירה ב-Windows. לכוד את המסך שלך כפי שמפורט באפליקציה ובצע את העריכות שלך לתמונה. כשתשמור את התמונה שלך, תתבקש לבחור את מיקום הקובץ המועדף עליך. כדי לשחזר תמונות מכלי הגזירה שלא נשמרו, תוכל למצוא אותן ב"%UserProfile%\Pictures\Screenshots" בדפדפן קבצים.
 • לחץ "מקש Windows + PrtScn". פעולה זו תלכוד את כל המסך שלך ואוטומטית תשמור את זה בתיקייה "%UserProfile%\Pictures\Screenshots".

אפליקציות אחרות שבהן אתה משתמש לצילום מסכים בדרך כלל יש להם תיקייה ברירת מחדל משלהן. לדוגמא, אם אתה משתמש ב-Xbox Game Bar, ייתכן שהצילומים שלך יישמרו בתיקייה "C:\Users\user\Videos\Captures" כברירת מחדל (שים לב שאפשר לשנות זאת).

איך לשחזר צילומי מסך שנמחקו או אבדו

אם לא מצאתם את הצילומי מסך שלכם במיקומים שציינו לעיל, יתכן שכבר נמחקו או אבדו במחשב ה-Windows שלכם. אבל עדיין ייתכן שתוכלו לשחזר אותם! הנה ששה שיטות לשחזור צילומי מסך שנמחקו ב-Windows 10 ו-11.

שיטה 1: השתמש בפונקציות החיפוש המובנות

צילומי מסך אבודים לרוב מתרחשים כאשר אין לך סכימת ניסוח שמות לקבצים או תיקיה מוקדשת עבורם. תוכל לאתר אותם במהירות וביעילות במחשב ה-Windows שלך באמצעות אפשרויות החיפוש המובנות. יש לפחות שלוש דרכים לעשות זאת. הנה הן:

 • הקלדת שם קובץ הצילום שלך בתפריט ההתחלה
 • שימוש בתיבת החיפוש על סרגל המשימות של Windows
 • שימוש בשדה החיפוש בדפדפן הקבצים

שיטות אלו אמורות להיות די עצמאיות ומובנות מאליהן. אבל, כאשר אתם מחפשים קבצים בחלון החיפוש, שקלו את השלבים הבאים על מנת לשחזר תמונות מהכלי Snipping Tool:

 1. ב-File Explorer עברו אל התיקייה שבה אתם חושבים שהצילום מסך שלכם נשמר. אם אתם רוצים לחפש בכל המחשב, עברו ל-"המחשב הזה."
  המחשב הזה
 2. לאחר מכן, הקלידו "צילום מסך" בתיבת החיפוש. זה יסנן את כל שאר התמונות (אישיות ומורדות) שאינן קטעים חתוכים.
  search bar explorer
 3. לאחר מכן, לחצו על "אפשרויות חיפוש" ובחרו "סוג" > "תמונה". אתם יכולים להרכיב את אפשרויות הסינון שלכם. לדוגמה, אתם יכולים גם לבחור "תאריך שינוי" > "השבוע" כדי למצוא את צילומי המסך שלכם בשבעת הימים האחרונים.
  search options

שיטה 2: בדוק את סל המחזור

כדי לשחזר תמונות מסך שנמחקו, אתה יכול להשתמש בתיקיית סל המחזור. אתה אמור להיות מסוגל למצוא קבצים שנמחקו לאחרונה אלא אם כן בחרת למחוק אותם לצמיתות. בדרך כלל ניתן לגשת אליו בפינה השמאלית-עליונה של שולחן העבודה שלך או על ידי שימוש בחיפוש של Windows.

בסל המחזור, מצא ובחר את הצילומי מסך שאתה רוצה לשחזר. לאחר מכן, לחץ על "שחזר את הפריטים שנבחרו" בחלק העליון.

שחזור פריטים

שיטה 3: וודא שצילומי המסך שלך אינם נסתרים

ניתן להסתיר ולהציג צילומי מסך וקבצים אחרים בסייר הקבצים באמצעות הגדרות התצוגה. כדי לבדוק אם יש לך צילומי מסך מוסתרים, עבור אל התיקייה שבה אתה חושב שהם נמצאים. פשוט לחץ על "תצוגה" ובחר "הצג" > "פריטים מוסתרים" בתפריט הנפתח.

הצג פריטים מוסתרים

שיטה 4: שחזור מהגיבוי

ניתן לגבות את הקבצים שלך לכונן אחר באמצעות תכונת היסטוריית הקובץ ב-Windows. אם הגדרת אותה מראש, ייתכן שתוכל לשחזר את לכידות המסך שלך מהגרסאות הקודמות של קבצים ותיקיות מסוימים. כדי להשתמש בתכונת היסטוריית הקובץ, פשוט עקוב אחרי השלבים הבאים:

 1. כדי להתחיל, פתח את סייר הקבצים ועבור אל הקובץ או התיקייה שברצונך לשחזר.
 2. לאחר מכן, לחץ על הקובץ בקליק ימני ובחר "שחזר גרסאות קודמות."
  restore previous versions
 3. בעת הלחיצה, חלון התכונות של הקובץ ייפתח, ויוצג לך הלשונית "גרסאות קודמות".
 4. בחר בגרסת הקובץ המועדפת עליך ולחץ על כפתור ה"שחזר". כמו כן, אתה יכול לפתוח את תפריט הנפתח ולבחור "שחזר אל" אם אתה מעוניין לשמור את הקובץ במיקום אחר.
  restore button previous version

ניתן להשתמש בכונן חיצוני או במחיצת כונן כמיקום היסטוריית הקבצים שלך. כמו בכוננים רבים אחרים, גם הוא עלול להיקלקל עם הזמן. אם זה קורה, שקול לבצע שחזור נתונים לכונן קשיח כדי לשחזר את הקבצים שבתוכו.

Windows מאפשר גם להפעיל סינכרון וגיבוי של OneDrive, ששומר את הקבצים המקומיים שלך בענן. כדי לאמת זאת, תוכל לעבור אל הגדרות ולבחור "חשבונות" > "גיבוי Windows." אם הסנכרון פעיל, תוכל לראות את חשבון הענן שלך כדי לבדוק אם הצילומי מסך שאבדו לך גובו.

גיבוי וינדוס

שיטה 5: השתמש בתוכנת שחזור נתונים

אם אף אחד מהשיטות למעלה לא עזר לך לשחזר צילומי מסך ב-Windows, עליך לשקול שימוש בתוכנת שחזור נתונים, כמו Disk Drill.

Disk Drill יכול למצוא ולשחזר לא רק צילומי מסך שנעלמו אלא גם אלו שהסרת לצמיתות. אם אתה משתמש ב-Windows, תוכל לנצל את הניסיון החינמי שלו שמאפשר לך לשחזר עד 500 מ"ב של קבצים.

הנה מדריך פשוט ומהיר לפי שלבים על איך להשתמש ב-Disk Drill כדי לשחזר צילומי מסך שנמחקו ב-Windows:

 1. כדי להתחיל, הורד את Disk Drill לחלונות. אנו ממליצים להתקין אותו על כונן חיצוני כדי למנוע בלאי של אמצעי האחסון של המחשב שלך. כתוצאה מכך, מונעים דריסות נתונים בטעות.
 2. לאחר השלמת ההתקנה, נווט לדיסק או להתקן שברצונך לשחזר ממנו צילומי מסך ולחץ על הכפתור "חפש נתונים אבודים" בחלונית הימנית.
  disk drill search
 3. לאחר לחיצה, Disk Drill יתחיל לסרוק את הדיסק שלך עבור כל הקבצים שניתן לשחזר. אם ברצונך לבדוק את התוצאות, לחץ על "סקור פריטים שנמצאו" בחלקו העליון הימני של Disk Drill.
  review found items
 4. לאחר מכן, תועבר לחלק התוצאות שבו תוכל לחפש את צילומי המסך שברצונך לשחזר. כדי להקטין את רשימת הקבצים שנמצאו, בחר אחת הקטגוריות בצד שמאל של החלון. במקרה זה, בחר "תמונות." כחלופה, ניתן ללחוץ על סרגל החיפוש בפינה הימנית העליונה ולהקליד את שם צילום המסך או סוג הקובץ שלך, לדוגמה, "screenshot" או "PNG".
  disk drill scan results
 5. לאחר שתמצא את צילומי המסך שאתה רוצה לשחזר, סמן את תיבות הסימון ליד שמות הקבצים שלהם ולחץ על "שחזר."
  recover button
 6. לאחר לחיצה, יופיע חלון קופץ קטן. בחר מיקום קובץ מתאים לנתונים ששוחזרו ולחץ על "הבא" כדי להמשיך. אנו ממליצים בחום למנוע את השימוש באותו הדיסק או תיקייה שנסרקו כדי למנוע דריסה של נתונים שניתן לשחזר.
  select destination folder
 7. לבסוף, Disk Drill ינסה כעת לשחזר את הקבצים שבחרת. לחץ על "הצג נתונים ששוחזרו בסייר" כדי לראות את צילומי המסך ששוחזרו.
  show recovered

שיטה 6: בדוק את תיקיית קבצי הזמניים

אם צילמת מסך באמצעות המקש "PrtScn" במקלדת שלך, יש סיכוי שלא הצלחת לשמור אותו כקובץ. זכור שהוא נשמר רק בהיסטוריית הלוח וניתן להדביק רק בתוכנות תומכות.

הנה מה שאתה יכול לעשות:

 1. כדי לבדוק את התיקייה עבור הקבצים הזמניים שלך, הדבק את הנתיב הזה בסייר הקבצים: "C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Temp."
  תיקיית זמניים
 2. באופן חלופי, לחץ מקש Windows + R והפעל %temp%.
  הפעלת זמניים
 3. לאחר מכן, השתמש בשורת החיפוש כדי למצוא שמות קבצים אפשריים עבור צילומי מסך שלך, לדוגמה, "screenshot," ".png," או ".jpg."
  חיפוש קבצים זמניים

מסקנה

צילומי מסך יכולים להיעלם מהמחשב שלך ממגוון סיבות, כגון מחיקה בטעות, קבצים שנפגעו ושימוש לקוי בשמות קבצים. אך עדיין יש סיכוי לשחזר צילומי מסך שנמחקו לצמיתות באמצעות סל המיחזור, חיפוש של Windows, היסטוריית קבצים ותיקיית קבצים זמניים. אם אף אחד מהם לא עובד, השתמש באפליקציות שחזור נתונים כמו Disk Drill כדי לשחזר את צילומי המסך שלך.

שאלות נפוצות

כאשר אתה מוחק צילומי מסך בחלונות, הם עוברים לתיקיית סל המחזור. אם אתה מעוניין לשחזר אותם לאחר מכן, גש לסל המחזור, לחץ על צילום המסך בקליק ימני, ולחץ "שחזר". מחיקת הקבצים האלה מתוך סל המחזור מסירה אותם לצמיתות מהמחשב שלך. לאחר מכן, המיקום שלהם באמצעי האחסון של המחשב שלך ייכתב מחדש. אם תחליט לשנות את דעתך ולנסות לשחזר את הקבצים שנמחקו לצמיתות, ודא להשתמש בתוכנת שחזור נתונים בזמן הקצר ביותר האפשרי. אחרת, ייתכן שכבר נכתבו מחדש בנתונים חדשים.
כן, אתה יכול לשחזר צילומי מסך שנמחקו ב-Chromebook. כדי לעשות זאת,
 1. הפעל את אפליקציית הקבצים ב-Chromebook שלך.
 2. בחר ב-"אשפה" מתפריט השמאל.
 3. מצא ולחץ עם הכפתור הימני על צילום המסך שנמחק.
 4. בחר ב-"שחזר מהאשפה" מתוך התפריט ההקשרי.
שים לב שקבצים שנמחקו ב-Chromebook מוחזקים בתיקיית האשפה למשך 30 יום בלבד. לאחר מכן הם נמחקים לצמיתות.
לשחזור צילומי מסך שנמחקו לצמיתות בחלונות, השתמש ב-Disk Drill. זה מאפשר לך לשחזר את צילומי המסך שלך אפילו אם לא הצלחת ליצור גיבויים מראש. בנוסף, הוא יכול גם לשחזר את התמונות שלך מכוננים קשיחים שקרסו, דיסקים חיצוניים שנפורמטו, קובצים שהושחתו וסלי מיחזור שרוקנו.
אם לאחרונה מחקת תיקיית צילומי מסך בחקיר הקבצים, הקש על "Ctrl + Z" במקלדת שלך כדי לבטל את השינויים. אם זה לא עוזר, הנה דרכים נוספות בהן אתה יכול לשחזר את התיקייה:
 • שחזור מתוך סל המחזור
 • השתמש בתוכנת שחזור נתונים
 • שחזר את התיקייה מאמצעי אחסון גיבוי
אמה קולינס היא כותבת תוכן שכותבת מדריכים טכניים והוראות כיצד לעשות דברים בהתאם לתחומי העניין הרחבים שלה בטכנולוגיה. היא כותבת מאמרים על Windows, Android, iOS, מדיה חברתית, משחקים ועוד ככותבת טכנולוגיה למעלה מ-5 שנים.
אושר על ידי
12 שנות ניסיון בפיתוח תוכנה, ניהול מסדי נתונים ותיקון חומרה.
0 COMMENTS
This field is required
This field is required
We respect your privacy; your email address will not be published.

We respect your privacy; your email address will not be published.

You have entered an incorrect email address!
This field is required